• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

купівля продаж акцій, покупка продаж акцій

 1. ЗАПИТ

Головна
юридичний форум
Поради юриста
захист громадян
юридичний лікнеп
курйози
Судова практика
Зразок договору
cтоимость послуг
Реквізити та контакти
вакансії
клієнти
Історія
Новини
інформери - новини
перейти в розділ - покупка - продаж частки в статутному капіталі
09.03.09 - Анна

Склалася така конфліктна ситуація, у нас невелике акціонерне товариство, Вікторов вирішив продати свої акції і знайшов покупця, але керівництво товариства заперечує проти переоформлення акцій на іншу людину. Дайте будь ласка правову оцінку ситуації!

у Вас закрите акціонерне товариство?

Закрите акціонерне товариство.

Необхідно дотримати переважне право інших акціонерів на придбання акцій за тією ж ціною і на тих же умовах.


26.02.09 - Маша

Поясніть детально процес виходу акціонерів з акціонерного товариства ВАТ, порядок, строки виплати, купівля-продаж акцій в цьому випадку.

А закон про АТ і свій Статут слабо почитати?


13.02.09 - Володимир Сліванкін

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можна мені на даний момент продати акції Красноярського комбайнового заводу? Я акціонер. Були акції ще у батьків, вони мені дісталися за заповітом. Але ось на протязі вже 16 років жодного разу не отримував дивіденди. Хоча завод працює. Хіба я не повинен за законом отримувати належний?

Для початку Вам треба запросити і спробувати отримати виписку з реєстру акціонерів. Ймовірно, Вас там просто немає.


03.02.09 - Назаров Д.

Прошу допомогти з невеликим питанням, буду дуже вдячний, ситуація така ...
1 фізик продає акції відкритого акціонерного товариства, що належать йому, іншій юридичній особі за номіналом. Все було скріплене відповідними документами, договором купівлі-продажу, передавальними розпорядженнями, анкетами зареєстрованої особи, розпискою про отримання грошових коштів і т.д.
Протягом 1 року він отримував дивіденди від акцій, з яких справно утримувалися податкові відрахування, що підтверджується довідкою ПДФО-2, отриманої в бухгалтерії ВАТ.
На даний момент на руках є: своя копія договору купівлі-продажу та розписка про отримання грошових коштів.

Питання наступний:
Чи потрібна декларування суми, отриманої в якості сплати від фізика йому за акції, і взагалі і в цілому - які реально необхідно вжити заходів щодо податкових органів.
Наперед дякую.

... а у мене зустрічне запитання, звідки у "фізика" ці акції з'явилися?

У фізичної особи акції з'явилися шляхом точно такий же процедури - за договором купівлі продажу, близько року тому. Були куплені теж за номінальною вартістю.

Тобто, за скільки купили, за стільки і продали. Ніякого доходу.


24.12.08 - Гілані

Як правильно, документально узаконити частину-частку акцій підприємства?

А не могли б Ви детальніше сформулювати суть Вашої проблеми?

Я працював на підприємстві, і в слідстві приватизації підприємства отримав свою частку акцій, як і кожен працівник .Тепер директор підприємства ВАТ пропонує купити у мене ці акції. Але я не хочу їх продавати, а хочу, що б юридично або документально мати підтвердження, що ці акції належать мені. Від підприємства я ніяких паперів, що маю ці акції, не отримував. Як мені правильно вчинити?

Ось тепер я зрозумів. Вам треба запросити виписку з реєстру. Хто веде реєстр Вашого ВАТ - спецрегістратор або саме суспільство?

Якщо спецрегістратор, пишіть запит - приблизно за таким зразком:


Генеральному директору
Товариства з обмеженою відповідальністю
«Волзько-Уралосібірскій реєстратор»
450030, м Уфа, Індустріальне шосе, д. 119
Від гр. Колесникова Олексія Володимировича
(119296, г. Москва, Х-кий просп., Д. ХХ, кв. ХХХ;
паспорт серії 45 00 № ХХХХХХХ,
виданий 15.09.2000 р ОВС «ХХХ-нський» м Москви),
акціонера Відкритого акціонерного товариства
«Стерлитамакский верстатобудівний завод»

ЗАПИТ

Я є акціонером (власником звичайних бездокументарних іменних акцій) ВАТ «Стерлитамакский верстатобудівний завод».

Згідно ст. 46 Федерального закону «Про акціонерні товариства», власник реєстру акціонерів товариства на вимогу акціонера зобов'язаний підтвердити його права на акції шляхом видачі виписки з реєстру акціонерів товариства.

Відповідно до частини 3 ст. 8 Федерального закону «Про ринок цінних паперів», в обов'язки власника реєстру входить інформування зареєстрованих в системі ведення реєстру власників і номінальних власників цінних паперів про права, закріплених цінними паперами, і про способи і порядок здійснення цих прав.

У зв'язку з цим, прошу підтвердити мої права на акції зазначеного емітента і видати мені на руки виписку з реєстру акціонерів ВАТ «Стерлитамакский верстатобудівний завод», що підтверджує наявність цінних паперів на моєму особовому рахунку.

Даний запит прошу виконати в терміни, встановлені пунктом 10.3. «Положення про ведення реєстру власників іменних цінних паперів», затв. Постановою ФКЦБ Росії № 27 від «02» жовтня 1997 р
Вищевказану виписку прошу направити мені за адресою:
119296, г. Москва, ХХХ-ський просп., Д. ХХ, кв. ХХХ, Колесникову А. В.


З повагою,
Акціонер
ВАТ «Стерлитамакский
верстатобудівний завод »
А.В. Колесніков

Запит спецрегістратору необхідно подавати ОСОБИСТО (в іншому випадку Ваш підпис на запиті доведеться завіряти нотаріально).

До запиту треба докласти квитанцію Ощадбанку про оплату послуги з видачі виписки.

Попередньо треба зайти в офіс до реєстратора і дізнатися у нього, яку суму і за якими реквізитами треба заплатити (це сущі копійки - рублів 30 або 50, не пам'ятаю вже точно ...).

Якщо реєстр веде саме суспільство, а не реєстратор? то такий же запит треба подати на ім'я Генерального директора ВАТ. Платити тоді нічого не потрібно, а потрібно тільки запевнити свій підпис під запитом у нотаріуса. Крім того, бажано послати цей запит на адресу ВАТ цінним листом з описом вкладення та з рекомендованим? повідомленням про вручення.

Ну от, начебто все пояснив. Якщо щось не зрозуміло, питайте ще.


06.09.08 - Олена

Як продати за дорученням акцію ЗАТ?

Гарне питання!
З цього моменту детальніше, будь ласка! )))


03.07.08 - Арипов Нодірджон

Шановний юрист! Ситуація така, що мені пропонують купити звичайні акції ЗАТ. Як мені необхідно захистити свої права Покупця, випадкові ризики і юридично грамотно скласти договір купівлі-продажу акції?

Тут вся сіль навіть не в договорі купівлі-продажу, а в самій процедурі. У договорі просто вкажіть, що оплата - за фактом, тільки ПІСЛЯ зарахування цінних паперів на Ваш особовий рахунок в реєстрі.

Почніть з того, що продавець повинен пред'явити Вам справжню виписку по своєму особистому рахунку в реєстрі акціонерів. Тоді має сенс витратити час на відкриття особового рахунку в реєстрі на своє ім'я. Далі, берете продавця за рукав і тягніть до реєстратора, щоб той підтвердив, що в справжню секунду акції дійсно на рахунку. І нехай прямо при вас вручить реєстратору передавальне розпорядження про переведення акцій на Ваш особовий рахунок (копію "передаткі" зі входять штампом реєстратора відбираєте у продавця і ховаєте до себе в кишеню). І тільки після зарахування акцій на ваш особовий рахунок, що реєстратор повинен підтвердити видачею виписки про наявність цих акцій вже на Вашому рахунку, можете везти свого благодійника в банк і переводити гроші з цього його "ощадкнижку" (або до нотаріуса - для запевнення його підпису на розписці про отримання від Вас готівки).

Може бути, хтось запропонує Вам менш громіздку процедуру, але тоді нехай сам і відповідає за ризики. )))

Справа в тому, що за російським законодавством акція - це бездокументарна цінний папір, тобто абстракція, юридична фікція, тому що в матеріальній природі такої "речі", як акція, не існує)))) Це просто електронний запис в системі ведення реєстру, в якому враховуються права власників бездокументарних іменних цінних паперів даного емітента.

УСПІХІВ!


10.11.07 Ольга

Доброго дня! У мене є невелика кількість (46 штук) акцій підприємства ВАТ. Чи можуть мене змусити продати їх акціонеру, який придбав вже більше 95% акцій цього підприємства і за якою ціною?

Можуть. За будь-яку ціну. І цей бардак буде тривати до тих пір, поки Конституційний суд не скасує нововведення в законі про акціонерні товариства.


12.10.07 Maria

Я проживаю на Україні і володію акціями ГМК Норільський нікель, близько 100 шт., Які дісталися мені у спадок. Яким чином з найменшими втратами мені їх продати?


  відповідь:
 1. Чи є у Вас виписка з реєстру?
 2. Виписка оформлена на Ваше ім'я або на ім'я спадкодавця?
 3. Власне, яка Ваша ціна?

12.09.07, Георгій

ЗАТ є співзасновником ВАТ (17%). Генеральний директор ЗАТ продав цей пакет акцій за номінальною вартістю без узгодження з акціонерами ЗАТ, які правові наслідки? Як відновити ЗАТ в правах на цей пакет акцій?

Георгій, Ви дали так мало інформації, що відповідь мій буде настільки ж лаконічний: заперечуйте угоду, а потім - рестітуіруйте або віндіціруйте.


22 серпня, 2007 - Майя
Добрий час доби, 4 особи не афілійовані між собою де-Юро (але де-факто це одна контора) володіють в сукупності близько 98% акцій (ВАТ), одну особу збирається придбати спочатку більш 30%.

Питання які документи засвідчують фактичну сплату грошових коштів на етапі від 30 до 95? як обійтися без банківського переказу? нотаріально завірена розписка приймається?

Ким приймається? Арбітражним судом, наприклад, не отримуєте відео (принцип допустимості доказів працює). А грошові розрахунки між юридичними особами проводяться за допомогою перерахування безготівкових грошей з рахунку на рахунок. Майя, потрудіться пояснити виразно, в чому суть Вашої проблеми?

Перепрошую, справді не коректно задане питання. Є 1 фізик - інвестор, у нього негласна угода з 4 фізиками, що ті купують акції ВАТ, він їм оплачує. Ці 4 володіють в сукупності 98% Г.А., тепер інвестор хоче придбати повний пакет акцій, тобто йому потрібно перекупити / подарувати і т.д. здійснити операцію з цими 4 фізиками. Природно платити ні хто не збирається, тому що всі вже давно сплачено тобто через банк не проведеш, тоді просто налом і з розпискою, приймається чи нотаріально завірена розписка, як док - во (в Арбітражі і ФСФР)?

.... оскільки вони все "фізики", то годяться прості розписки, навіть не завірені нотаріально ...

Дякую ... мені це дуже допомогло ...
Удачі вам. З повагою Майя
30 червень 2007 - Микита

Чи не могли б Ви вислати зразок договору про продаж акцій одного власника (акцій) іншому? Заздалегідь дякую за увагу.

Ми могли б супроводжувати Вашу угоду "під ключ", включаючи переговори з Вашим контрагентом, складання і укладання договору, проведення всіх операцій в реєстрі. А форми договорів Ви можете самі "скачати" в системах "Гарант" або "Консультант".


31 травня 2007 року - Марьям

Будь ласка роз'ясніть процедуру покупки акцій векселями. і яким чином розраховуються чисті активи для розрахунку вартості однієї акції.

Шановна Марьам! У вас не одне питання, а цілих три.

 1. Роз'яснюю процедуру купівлі-продажу акцій. Переконайтеся в наявності акцій у продавця. За своєю правовою природою акція - це бездокументарна іменний цінний папір. Згідно з нормами закону про акціонерні товариства (ст. Ст. 44-46) і закону про ринок цінних паперів, права власника акції (інший бездокументарній іменного цінного паперу) підтверджуються випискою по особовому рахунку в реєст (або випискою за рахунком депо від депозитарію, якщо акції зберігаються там). Попередньо - відкрийте на своє ім'я особовий рахунок в реєстрі (або рахунок депо в депозитарії). Після того, як Ви уклали договір, оформляйте передавальне розпорядження, яке продавець повинен підписати й особисто здати спец.регістратору (або доручення на переказ - і сдаеь в спец.депозітарій). ТІЛЬКИ З МОМЕНТУ внесення прибуткового запису (по Вашому особовому рахунку або за рахунком депо), об'єктивно, в силу ст. 29 Федерального закону Про ринок цінних паперів, ВІДБУВАЄТЬСЯ ПЕРЕХІД ПРАВА НА передає цінний папір до набувача
 2. Щодо оплати придбаних акцій векселями. Вексельний обіг регулюється нормами Уніфікованого вексельного закону, введеного трьома Женевськими конвенціями 1930 р (далі - УВЗ). СРСР приєднався до цих конвенцій в 1937 році. ЦВК і РНК СРСР видали відповідну Постанову, яка затвердила т.зв. "Положення про переказний і простий вексель", дослівно вопросізводящее УВЗ.
  У 1998 р федеральним законом "Про переказний і простий вексель в РФ" встановлено, що в Росії діє дане Положення. Звичайно ж, вексель може виступати як засіб розрахунку при оплаті акцій за договором купівлі-продажу цих акцій. Передача векселя оформляється індосаментом і відповідним актом передачі векселів. Можливий інший варіант - договір міни цінних паперів.
 3. Щодо оцінки вартості акцій - звертайтеся до оцінювача або домовляйтеся про ціну з продавцем. Діє цивільно-правовий принцип свободи договору.

Приватний інвестор (СПб) - 2 травня 2007 року - Олексій

Господа знавці, Підкажіть зі свого досвіду, за скільки (порядок) має сенс пропонувати до продажу 40% -ний пакет ВАТ в Леноласті (піщевка, діючий завод) зі слід. ТТХ (2006 г.): оборот ~ 100 млн.р., валовий прибуток ~ 30 млн.р., ОС ~ 50 млн.р. При цьому контрольний пакет - у пітерського холдингу, який акціонерів ні в що не ставить, дивіденди не платить, прибуток вилучає абияк і т.п., тобто фактури досить. Воювати самі не хочемо, тому розглядаємо варіант продажу. І в ВАТ, і в Холдингу "червоні" директора. Дякуємо.

А ви самі скільки просили за свій пакет?

Поки формуємо позицію, тому і питаємо. Оцінювачі пропонують скидати 30-35% від ринкової ціни за неконтрольний пакет, але то - для цивілізованого ринку з нормальним терміном екпозиції і т.д. Мене-то цікавить думка учасників форуму, тобто о котрій можна оцінити подібну "ситуацію" особливо з урахуванням того, що найближчим часом холдинг планує консолідуватися для продажу (інфа достовірна)?

Думаю, зараз саме час "простимулювати" менеджмент АТ за допомогою деяких судових процедур (це повинно благотворно вплинути на їх готовність викупити у Вас акції за справедливою ціною)))

Все це Ви, звичайно, вірно викладаєте. Можна сказати, майже відкрили нам очі на Істину. Однак в силу ряду вельми грізних об'єктивних і не менш вагомих суб'єктивних причин, ми цим займатися зараз не можемо. Тому і звертаємося з такими дурними, на перший погляд, питаннями.

Ваш сарказм недоречний. Якщо Ви самі цим займатися не бажаєте і боїтеся, то ми - бажаємо і не боїмося. Але займатися цим ми будемо за Ваш, а не за свій рахунок.

Спасибі, колега, Ваша громадянська позиція нам була зрозуміла спочатку. Інших думок не буде?

А якої думки Ви б бажали? Чи сподіваєтеся, що з'явиться якийсь міфічний "інвестор", який викупить Ваш сумнівний актив за живі гроші? У мене є приблизно мільйон євро в акціях емітентів першого ешелону, які котируються на ММВБ і РТС. Я знаю, що завжди зможу їх скинути. Нехай навіть зі збитком, але в будь-який момент. А Ваші акції жоден розсудливий інвестор не купить. У цих паперів лише один покупець - менеджмент емітента. Допомогти Вам їх продати - це зовсім інша справа. Це із задоволенням. Не ображайтеся, заради Бога. Нічого образливого не хотів сказати. Наоброт. щиро співчуваю


16 Февраля 2007 - Олексій

Питання, вірніше завдання ось яка: необхідно продати російські акції (акції котируються на біржах), і заплатити за це податків по мінімуму (за номіналом, через офшор, ...). Продати досить швидко. Чи займаєтесь Ви самі безпосередньо такими угодами? Якщо немає, то кого можете порадити, до кого звернутися? Радий буду, з Вами співпрацювати.

Олексій, добрий день. Дякую за запитання і за пропозицію. Тема дуже цікава, і я готовий її обговорити.

На мою думку, Ваша пропозиція абсолютно протизаконно, і ми, звичайно ж, такими речами не займаємося, подібного досвіду не маємо і не тільки нікого не можемо Вам порадити, але також переконливо не рекомендуємо Вам здійснювати подібні протиправні оборудки, бо після їх здійснення до Вас рано чи пізно прийдуть товариші з якогось чудового управління по боротьбі. Якщо Ви сподіваєтеся, що там сидять виключно круглі ідіоти, які Вашу примітивну і прозору схему ( "номінал - офшор") не зможуть викрити, то Ви живете в світі ілюзій.

Мені іноді доводять Здійснювати або сопрвождается догоди з контрагентами, Які представляли документи представителей "офшорних" компаний. Альо я віддаю Собі звіт, что будь-яка така угода рано чи Пізно стані об'єктом пільної уваги правоохороних ОРГАНІВ. Если Ви сумлінну контрагент за цивільно-правової догоди, то Вам нема чого побоюватіся, нехай перевіряють, розслідують і т.п ... Продавайте "офшору" або купуйте у "офшору", только Вікон "техніку безпеки": Переконайся в тому, что у особини, Пожалуйста з Вами укладало угоду, є всі документи, что підтверджують его повноваження и его особистість. Зніміть копії з ціх документів. Ні в якому разі НЕ підпісуєте документи "заочно", які вам "принесуть". Переконайся, что представник Вашого контрагента, Який поставивши свои Підписи на документах по угоді - реальна людина, сапієнс, осудній, Тверезий, при здоровому розумі и тверезій пам'яті (бо на Головні питання правоохоронців ВІДПОВІДАТИ придется Йому). Якщо ж Ви з самого початку не хоронити цих правил, то не виключено, що згодом виявиться, що Ви укладали угоду з небіжчиком, з загубленим паспортом, з людиною, яка знаходиться на лікуванні в НД або ПНД, або просто з "маргіналом", який ні сном ні духом (ні про Вас, ні про угоду, ні про компанії, інтереси якої він нібито "представляв").

Але якщо Ви спочатку ставите собі за мету використовувати "офшор" з метою ухилення від сплати податків з організації, то я рекомендую Вам спочатку ознайомитися зі змістом ст. 199 Кримінального Кодексу та ст. 169 Цивільного Кодексу РФ.

Взагалі, особисто мені здається (це тільки моє особиста думка, і я Вам його ні в якому разі не нав'язую), що краще заплатити всі податки і спати спокійно. 13% прибуткового податку - не бозна-яке тяжке податковий тягар (в порівнянні з 18% ПДВ і 24% НП).

І ще. Якщо Вам раптом так закортіло позбутися своїх акцій, то краще подумайте про внесення Ваших акцій в оплату додаткової емісії або в статутний капітал будь-якого новостворюваного акціонерного товариства, яке продасть потім Ваші акції, а отриманим таким чином емісійним доходом правильно розпорядиться, вклавши виручені кошти в придбання будь-яких виробничих потужностей. Це буде і угода законна, і відчуження акцій справите, і податків на прибуток ніхто не заплатить, і ВВП в російській економіці підніметься. Просто замість грошей за акції Ви отримаєте якийсь інший актив - пакет акцій іншого успішного підприємства. Ну і що? Якщо ви продаєте одні акції, значить, вам потрібні гроші, щоб купити якісь інші акції. Все одно гроші самі по собі нікому не потрібні, їх все одно у щось треба вкладати, щоб вони "працювали". Сидіти на мішку "чорного налу" сьогодні, як мені здається, не тільки не модно, а й непристойно.


26 Января, 2007 - Світлана Сидорова

Хотілося б продати акції АТ "****" Чувашія - 28 шт, номінал 10000 рублів, 1-ий випуск 1.12.1992г. АТВТ "****" іменний сертифікат на 15 шт. 2-ий випуск. Якщо не дуже складно то хоча б проконсультуйтеся де це можна продати?

Світлана, чесно кажучи, не можу вважати себе консультантом в області торгівлі акціями. Тільки як юрист, який супроводжує ці операції (з точки зору безпеки і чистоти).

Якщо Ви мене запитали, яку вигоду можна витягти з факту володіння пакетами (1%), (2%), (10%), (25% + 1 акція), (30%), (50% + 1 акція), то я б Вам розповів, який обсяг майнових і немайнових прав дають Вам ці "пакети", що потрібно зробити, щоб ці права реалізувати, і яким чином всі ці фактори впливають на ринкову вартість цих "пакетів акцій".

Особисто для себе я купую будь-які акції в 2-х випадках:
1) акції 1-го ешелону, які котируються на МВВБ (відразу заплативши за них гроші),
2) акції тих емітентів, які не котируються, але характеристики яких дозволили б мені отримувати дохід з факту володіння цими акціями. У цьому (другому) випадку умови і порядок оплати треба обговорювати окремо. Я не готовий буду платити за них, не будучи впевнений, що вони принесуть дохід і / або їх вдасться потім продати.

Такі акції, мені здається, можна продати тільки самим менеджерам цих товариств-емітентів. А щоб вони були більш поступливого, ми готові допомогти. Запропоновані Вами емітенти особисто мені не відомі і їх економіка мені не зрозуміла. Буду вдячний Вам, якщо Ви розповісте спершу про ці емітентиДивись відповіді в розділах:
юридична консультація
цивільна оборона
юридичний лікнеп
поради юриста
курйози
Вас закрите акціонерне товариство?
А закон про АТ і свій Статут слабо почитати?
Скажіть, будь ласка, чи можна мені на даний момент продати акції Красноярського комбайнового заводу?
Хіба я не повинен за законом отримувати належний?
А у мене зустрічне запитання, звідки у "фізика" ці акції з'явилися?
А не могли б Ви детальніше сформулювати суть Вашої проблеми?
Як мені правильно вчинити?
Хто веде реєстр Вашого ВАТ - спецрегістратор або саме суспільство?
Якщо реєстр веде саме суспільство, а не реєстратор?
Крім того, бажано послати цей запит на адресу ВАТ цінним листом з описом вкладення та з рекомендованим?
Новости