• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Інвестиції в акції компаній: прибутковість, ризики та оцінка вкладень

 1. Акції як об'єкт інвестування
 2. Навіщо інвестують в акції
 3. Переваги та недоліки інвестування в акції
 4. види акцій
 5. прості акції
 6. Привілейовані акції
 7. блакитні фішки
 8. Інвестування в акції: покрокова інструкція
 9. Що потрібно враховувати при виборі акцій
 10. В які акції краще вкласти гроші в Росії
 11. Стратегії інвестування в акції
 12. Buy and Hold (Купи і тримай)
 13. стратегія Баффета
 14. стратегія Грехема
 15. Скільки можна заробіті на акціях
 16. Ризики інвестування в акції
 17. Поради початківцям інвесторам
 18. Висновок

Доброго дня

Доброго дня! У цій статті ми просто і зрозуміло розповімо про інвестиції в акції.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 • Чому вигідно інвестувати в акції;
 • Чим акції відрізняються від інших цінних паперів;
 • як грамотно вкладати свої гроші в акції;
 • Кілька варіантів для Російського інвестора.

Акції як об'єкт інвестування

Перш ніж починати розмову про інвестиції в акції, слід розібратися з базовими поняттями. Почнемо з того, що таке акції, ніж вони вигідні і навіщо люди в них інвестують . А після вивчення цієї бази перейдемо вже до інших, більш цікавим питанням.

Акції - часткова цінний папір, який гарантує своєму власникові право на отримання частки компанії, пропорційно кількості придбаних акцій. Це означає, що кожен, хто купує хоча б одну акцію - вже має у власності частку компанії. А при наявності 1-5% вже можна брати участь в раді директорів, і намагатися приймати будь-які управлінські рішення.

Але не всіх цікавлять частки компаній. Так що краще поговоримо на мові грошей. Кожен, хто купує акцію, має право розраховувати на дивіденди - частку від прибутку компанії.

Залежно від того, наскільки фінансово успішним був рік, компанія формує прибуток, яку в більшості своїй витрачає на дивіденди по акціях. І це все про звичайних акціях - їх більшість.

Але є ще один вид акцій - привілейовані. Вони передбачають фіксовані дивіденди, але відсутність голосу в раді директорів. Таких акцій - меншість.

Отже, що ми маємо.

Акція - часткова цінний папір, який гарантує частку в компанії і прибуток, відповідно до% від основного числа акцій. Цікаво ще й те, що акціонери не відповідають за зобов'язаннями компанії, що робить їх дуже привабливими для інвестицій.

Навіщо інвестують в акції

Тут ще простіше. Є два підходи до інвестицій : Портфельний і прямий.

Прямий передбачає покупку акцій для того, щоб будь-яким чином вплинути на діяльність компанії, і часто отримати контрольний пакет і використовувати для своїх цілей. Прямий вид інвестицій часто використовується банками для придбання страхових, великими компаніями на кшталт Microsoft або Google для придбання цікавих стартапів і різними компаніями, для того, щоб розвиватися в різних сферах.

Портфельні інвестиції формуються для отримання доходу. Виходячи з назви, інвестор повинен сформувати інвестиційний портфель - зібрати кілька видів цінних паперів, і отримувати завдяки їм прибуток. Портфельні інвестиції найбільш привабливі в короткостроковій і середньостроковій перспективі, дозволяючи інвесторам отримувати дохід від дивідендів, а також від коливань ціни на акції.

Причому купувати акції для отримання доходу від дивідендів або перепродажу можуть необов'язково юридичні особи . Навіть звичайні люди, маючи пристойну суму грошей (від 500 доларів), можуть повноцінно займатися інвестуванням і формувати цікавий портфель, який при належному вмінні і частки везіння може приносити до 50-60% в рік.

Але слід пам'ятати одне: інвестиції та гра на біржі - різні речі. Головна мета інвестицій - отримання прибутку в довгостроковій перспективі. Інвестування передбачає пасивне спостереження і аналіз поточної ринкової ситуації, для того щоб вчасно зреагувати - позбутися від потенційно збиткових акцій. Гра на біржі, навпаки, передбачає постійні операції з купівлі-продажу цінних паперів, з метою отримання разової прибутку від торгівлі.

Переваги та недоліки інвестування в акції

Тепер поговоримо про переваги і недоліки інвестування в акції.

плюси:

Надійність. Акції є одним з найнадійніших видів інвестування в сьогоднішньому високоризиковому фінансовому світі. Зі збільшенням популярності опціонів, ринку валют і появою різних тіньових схем на зразок фінансових пірамід , Звичайна і вже відносна стара торгівля акціями є одним з найбільш високонадійних способів отримання прибутку.

Головна особливість торгівлі акціями, як і в цілому гри на біржі - ви граєте проти таких же трейдерів, а значить спочатку у вас шанси 50 \ 50 (якщо прибрати за дужки відсутність досвіду і навичок). Отже, покращуючи свої знання, підвищуючи вміння і набуваючи досвіду, ви зможете значно підвищити свої шанси на успіх і набагато частіше будете виходити в плюс.

Популярність. Торгівля акціями досить популярна в Європі і Америці. Американці, наприклад, мають найбільший нерегульований ринок акцій - це значить, що деякі цінні папери невідомих компаній ви можете придбати за безцінь в якомусь гаражі.

Популярність на заході будь-якого фінансового інструменту означає, що він приносить прибуток, якщо вміти ним грамотно користуватися. американські акції приносять до деяких сім'ї порядку 30-70% від сімейного бюджету.

У Росії дуже мало професіоналів серед приватних інвесторів, саме тому конкурентів на Російських ринках у вас буде набагато менше.

Державне регулювання. Торгівля на біржі дуже жорстко регулюється з боку Центрального банку. І тут мається на увазі не звичайна торгівля через Forex-брокерів , А офіційна торгівля через банки.

За допомогою кредитних організацій ви зможете отримати доступ до ринку цінних паперів за комісійні, і брокер буде дійсно зацікавлений у вашій успішності, адже в залежності від обсягу угод, він зможе отримати додатковий прибуток.

Центробанк пильно стежить за прозорістю та законністю дій з боку банків, тому ви зможете менше турбуватися про те, що ваші гроші можуть раптово випаруватися.

Масштабування. Торгівля акціями ідеально піддається масштабування. Це означає, що навчившись грати з маленькою сумою, ви згодом зможете збільшити свій рахунок і точно так же торгувати тільки більшими обсягами без зменшення прибутковості.

Прибутковість. Цей пункт майже передостанній, тому що акції хоч і є найбільш прибутковим фінансовим інструментом (крім валюти), але поступаються прямим вкладенням в компанії, власного бізнесу і іншим сучасним способам заробітку .

Але як пасивний дохід , Інвестиції в акції компанії виявляться набагато вище, ніж більшість способів, на кшталт покупки нерухомості , золота , Облігацій та інших популярних способів вкладення.

Можливості. Інвестиції в акції надають широкі можливості для заробітку. Ви можете спеціалізуватися на одній ніші і здійснювати операції тільки всередині її і завдяки цьому заробляти.

Можете зайнятися грою на акціях, і заробляти до 5-7% в день. А можете просто купити акції однієї відомої компанії і до кінця життя отримувати з них дивіденди. Купівля акцій - необмежене поле для можливостей.

Але крім плюсів є і ряд мінусів.

мінуси:

Ризики. Дуже важливо відразу сказати про ризики.

Щоб ви розуміли масштаб ризикованості торгівлі акціями, наведемо простий приклад: Акції Apple впали відразу ж, після смерті Стіва Джобса і це досить легко прогнозувалося. Але як тільки в одній маленькій газеті написали, з посиланням на офіційне джерело, що Джобс серйозно хворіє і знаходиться на обстеженні, паперу Яблучною компанії впали відразу на 3-4%. На ринку цінних паперів важлива кожна дрібниця і тому ризики теж колосальні.

Потрібні специфічні знання. Без знань нікуди. Кожен, хто хоч раз бачив графіки цін на цінні папери, розуміє, що розібратися в них досить складно. Але ще складніше буває передбачити, куди рушить ринок в тому чи іншому випадку. Гра на біржі - вивчення психології натовпу, але тільки ще в тому випадку, коли кожен член цієї юрби теж непоганий психолог.

Постійна динаміка. Угоди відбуваються кожну секунду. І через це ціни на цінні папери постійно коливаються, що створює вічну динаміку. Навіть періоди затишшя супроводжуються щогодинним і навіть щохвилинним зміною ціни.

Менш надійні, ніж облігації. Тут потрібно трохи порівняти акції і облігації. Облігації - одна з найнадійніших цінних паперів. Державні облігації навіть країн, що розвиваються мають рейтинг, який можна порівняти з найнадійнішими паперами корпорацій світу.

Акції в порівнянні з такою залізобетонною надійністю, є певною мірою ризикованим інструментом. Але прибутковість облігацій рідко перевищує банківські депозити більш ніж на 4-5%, але нам адже цього недостатньо.

Потрібні фінансові ресурси. Для того щоб повноцінно інвестувати в акції, потрібно як мінімум 5 тисяч доларів. Так, новачки можуть починати і з 500-1000 доларів, але прибуток перший час буде невелика.

Грамотні інвестори вкладають 5-10 тисяч, і потім з плином часу масштабують свій торговий рахунок, отримуючи прибуток і ще маючи кошти для розширення торгівлі. Але при мінімальних засобах доведеться витратити 2-4 роки без прибутку просто для того щоб довести свій торговий рахунок до нормальних, вагомих розмірів.

Як підсумок, можна сказати наступне: Акції є проміжною ланкою між двома іншими фінансовими інструментами - валютою і облігаціями. Збираючи найкраще з них, хоч і в менших обсягах, акції зараз є одним з найбільш привабливих інструментів для звичайного інвестора. Не володіючи колосальними фінансами можна заробляти 30, а то і 40-50% в рік просто за рахунок того, що ви приділяєте годину-дві в день на аналіз економічної ситуації ваших компаній.

види акцій

види акцій

Розглянемо більш докладно два види акцій, про які говорили спочатку: прості і привілейовані.

прості акції

Часткова цінний папір, яка гарантує власнику право на отримання частки підприємства в разі банкрутства, після кредиторів і власників привілейованих акцій. Спочатку прибуток компанії направляється на погашення своїх зобов'язань, потім на привілейовані акції, потім на звичайні. Але при цьому звичайні акції дають власникові право голосу в раді директорів. Розмір прибутковості звичайних акцій - плаваючий.

Привілейовані акції

Часткова цінний папір, яка гарантує своєму власникові першочергове (після кредиторів, звичайно ж) отримання частки в компанії, в разі банкрутства . Прибуток йде спочатку кредиторам, потім вже власникам привілейованих акцій.

Істотна відмінність в тому, що прибуток привілейованих акцій - фіксована і вказується заздалегідь у відсотках від прибутку. Але якщо немає прибутку, не буде і виплат. Також з привілейованими акціями заборонено брати участь в голосуванні ради директорів.

Також є досить умовний розподіл по ліквідності на 3 ешелону:

 • 1 ешелон - найбільш ліквідні акції, які торгуються активно, спред (різниця між ціною покупки і продажу) мінімальний.
 • 2 ешелон - середні по ліквідності акції, які не дивлячись на це торгуються так само активно, як і акції першого, але не входять в топ по надійності.
 • 3 ешелон - ті акції, які після покупки надзвичайно складно продати, а надійність компаній-емітентів залишає бажати кращого.

Але як і говорилося раніше, розподіл дуже умовне. На акціях другого ешелону можна заробити великі гроші в періоди спаду / підйому, а третій ешелон настільки сильно схильний до внутрішньої боротьби всередині компанії, що можна заробити до 200% за кілька місяців.

Інша справа, що ешелони порівнянні з американськими літерними рейтингами і відображають довіру пересічних громадян до тих чи інших компаній. І тому цей поділ в інвестуванні досить умовно і не відображає головного - потенційного прибутку.

блакитні фішки

Цей термін спочатку пішов з більш розвинених країн, в яких гра на біржі була популярна вже в середині 19-ого століття. Так називають акції 1-ого ешелону - найнадійніші і ліквідні цінні папери в нашій країні.

У Росії під категорію блакитних фішок потрапляють два великих банки: Ощадбанк і ВТБ, нафто- і газовидобувні компанії, а також торговельна мережа Магніт, комплекс Алроса та інші дохідні, ліквідні і великі компанії.

Російські блакитні фішки - найвідоміші компанії, які активно рекламуються навіть в ЗМІ. Яскравий приклад - Газпром.

Блакитні фішки - зразок надійності і низького доходу. У той час як акції другого ешелону на одних тільки дивіденди можуть видавати до 20% річних своїм власникам акцій, блакитні фішки не вважають за потрібне ставити високу прибутковість акцій. Їх статус говорить сам за себе.

Люди вважають за краще купувати їхні папери незалежно від економічної ситуації в країні. Навіть під час недавньої кризи в 14-15-их роках, коли по фінансовому сектору Росії було завдано досить потужний удар, курс акцій блакитних фішок був досить стабільний.

Інвестування в акції: покрокова інструкція

У Росії є два способи почати торгівлю на ринку акцій: через біржу і брокерів, або ж вклавши свої кошти в ПІФ. Інвестувати за допомогою ПІФів досить просто: вам буде потрібно укласти договір з компанією, купити в неї пай, і дочекатися отримання прибутку.

Деякі ПІФи в Росії і СНД гарантують порядку 40-70% дохідності в рік, але ця статистика дуже притягнута за вуха. Реальна цифра буде на порядок менше.

А тепер про те, як самостійно почати торгівлю акціями в 5 кроків:

Крок 1. Вивчення ринку.

Для того щоб почати торгівлю акціями необхідно отримати хоча б базові знання. Без набору певних навичок і понять, ви не зможете грамотно інвестувати, не кажучи вже про те, щоб грати на біржі. Саме тому придбання основ - перший крок на шляху до мети.

Що необхідно вивчити: базові поняття, основні стратегії інвестування, відмінності сучасного інвестування від фінансових операцій 20-го століття, подивитися основні тенденції розвитку фондового ринку , І бажано поспілкуватися з більш досвідченими інвесторами на тему подолання психологічних бар'єрів.

Незайвим буде витратити свій час на вивчення психології мас - це дасть розуміння того, як працює ринок в тому чи іншому випадку, і дасть невелику перевагу перед тими, хто більше покладається на цифри, а не на психологію.

Крок 2. Реєстрація у брокера.

Для того щоб почати торгівлю, необхідно зареєструватися в банку або спеціалізованої компанії, яка від вашого імені буде здійснювати торгівлю на ринку акцій. Не потрібно думати, що операції будуть відбуватися без вашого відома. У режимі онлайн ви зможете віддавати розпорядження на покупку / продаж тих чи інших акцій за певну ціну.

Вся торгівля перейшла в онлайн і це дозволяє своєчасно реагувати навіть використовуючи брокерські послуги. Саме тому вам потрібно вибрати гарну компанію, встановити на комп'ютер їх торговий термінал, витратити 1-2 дні на те, щоб розібратися, як в ньому все працює, і після цього приступити до торгівлі.

Приблизно через 3-4 дні після того, як ви знайшли брокера, ви зможете вже грамотно віддати перше розпорядження на покупку акцій.

Крок 3. Аналіз ринку та пошук варіантів.

На цьому етапі можна приступати до повноцінного аналізу ринку. Протягом 2-7 торгових сесій вам необхідно придивитися до руху цінних паперів. В яких випадках ціни підвищуються, в яких знижуються. Бажано зв'язати це або з економічними подіями, про які можуть говорити в профільних ЗМІ або технічних, про які свідчать зміни графіка цін.

Пошук відповідного варіанту - одночасно найскладніша і найпростіше завдання. Складна вона тому, що в безлічі самих різних акцій, знайти ту, яка гарантовано принесе дохід - надзвичайно складно.

Вам доведеться лавірувати між прибутковістю, надійністю і ліквідністю навіть в рамках власного інвестиційного портфеля. Незважаючи на те, що прибутковість у більшості інвесторів стоїть на першому місці, спочатку рекомендується більше уваги приділяти блакитних фішках - незахищеним акцій першого ешелону. Так ви зможете не стільки заробити, скільки не втратити кошти.

Крок 4. Купівля цікавлять акцій.

Це найпростіший етап з усіх. Досить зробити кілька кліків в торговому терміналі, і банк отримає наказ про покупку цікавлять вас цінних паперів. Важливо пам'ятати, що потрібно розподіляти свої кошти між кількома цінними паперами, щоб в разі обвалу цін на одну з акцій, ви за допомогою інших могли стабілізувати ситуацію і навіть в деяких випадках отримувати прибуток.

Крок 5. Аналіз і швидке реагування.

Як вже говорилося раніше, в залежності від того, наскільки швидко ви зреагуєте на зміну ціни, буде залежати ваша прибуток. Ви зможете або зафіксувати більший прибуток, або зупинити в зародку насувається збиток. Справжні професіонали не стільки реагують на події, скільки пророкують їх по різних сигналів.

Як і завжди, ви повинні дотримуватися своєї обраної стратегії, відхилення від якої буде означати або паніку, або свідомий пошук нового варіанту для інвестицій.

Якщо слідувати цим 5-ти кроків, то ви зможете швидко і грамотно почати свій шлях на ринку акцій.

Що потрібно враховувати при виборі акцій

Що потрібно враховувати при виборі акцій

Так як акції - продукт певної компанії, і від її успіху залежить прибутковість цих паперів, то вибір акцій потрібно розглядати в рамках аналізу компанії.

Найоптимальніший варіант - вибрати нішу, в якій ви дійсно добре розбираєтеся і вивчити основи економічного аналізу підприємства.

З нішею все зрозуміло - вона дасть можливість розбиратися в тому, що пишуть в ЗМІ і розуміти, яка інформація може позитивно вплинути на ту чи іншу компанію, а яка негативно.

Економічний же аналіз дозволяє по декількох документах, які знаходяться у вільному доступі на сайті компанії або Росстату, зрозуміти, наскільки прибутковою була компанія в звітному періоді.

Це необхідно для того щоб простежити, скільки коштів було направлено на виплату дивідендів, що витрачено на резерви, чи є вони взагалі, чи може компанія отримувати додаткові кошти в майбутньому або працює на знос. Всі ці фактори можна взяти з двох звітів: бухгалтерського балансу і звіту про фінансові результати .

Також важливим фактором буде й імідж компанії. У той момент, коли навколо однієї з фірм піднімається багато галасу з нічого - це вірна ознака того, що скоро її цінні папери полетять в трубу.

Навіть якщо вони не знеціняться, то втратять безліч пунктів. Це все робиться через те, що маси звичайних інвесторів починають придивлятися до компанії, купують її цінні папери, штучно підвищують ціну, хоча економічних передумов до цього не було і «перегрівають» ці акції.

Також не завадить подивитися на керівників підприємства. Якщо це досвідчені управлінці, за плечима яких не перший рік в провідних компаніях - ви сміливо можете інвестувати навіть в збиткове, на перший погляд, підприємство. Вони зможуть витягнути його з кризи, а ви отримаєте стабільно високий дохід і відмінний ліквідний капітал.

Ну і останнє, на що слід звертати увагу - ліквідність цінних паперів. Ліквідність активу - здатність швидко перетворюватися в гроші без втрати у вартості. Тобто, якщо ви купили акцію за 100 у. е., то ліквідну можна буде продати через годину за ті ж 100 у. е., а неліквідну або через 2 дня за 95 у. е. або зараз за 80.

Підіб'ємо підсумок: дивимося на фінансовий стан компанії, імідж організації та її «температуру», керуючих і ліквідність цінних паперів.

В які акції краще вкласти гроші в Росії

Як би дивно це не звучало, але в Росії через кризу є дуже багато можливостей для заробітку на акціях. Досвідчений інвестор завжди може вкласти гроші і отримати з них прибуток буквально через пару років.

Приклад. Ще 4-5 років тому в Росії правили видобувні компанії. Їх ліквідність була на висоті, акції збільшувалися в ціні буквально кожні пів року, а стабільно високі дивіденди робили Газпром, Лукойл і інші компанії об'єктом іноземних інвестицій. Але зараз ейфорія від видобутку нафти і газу пройшла, і ціни почали стабілізуватися, в деяких випадках падати, і вийшли інші, більш цікаві компанії.

Зараз блакитні фішки в Росії залишаються незмінними: Сбербанк, Газпром, Лукойл, Алроса, Роснефть, Магніт, Московська Біржа, Татнефть та ВТБ.

Це все ті ж найбільші банки, торговельна мережа і видобувні компанії. Але при цьому, до другого ешелону продовжують вибиратися транспортні компанії, обсяг угод за якими продовжує збільшуватися. І вже через кілька років, транспорт попросить поступитися місцем вгорі своїх старих конкурентів.

Але незважаючи на таку тенденцію, блакитні фішки все ще залишаються найнадійнішим засобом для інвестицій. Якщо не брати до уваги іноземні акції, то ці компанії 1-ого ешелону будуть найпривабливішим об'єктом для довгострокових інвестицій ще років 5-7.

Якщо хочете середньостроковій вигоди - придивіться до транспортним компаніям. Вони вистрілять, але ніхто не знає через скільки.

Невеликий лайфхак: іноді перед виплатою дивідендів (ближче до кінця року) ціни на акції підвищуються на 10-15%, а після виплати починають швидко падати, і іноді падіння може досягати 15-20%.

Стратегії інвестування в акції

Тепер до найцікавішої практичної частини нашої статті - стратегіям інвестицій в акції. Почнемо з найпростішої:

Buy and Hold (Купи і тримай)

Це стратегія довгострокового інвестування, яка передбачає купівлю акцій з метою постійного отримання дивідендів. Дуже добре підходить для новачків, які хочуть створити по-справжньому пасивний заробіток. Від вас майже нічого не потрібно - достатньо буде купити надійні акції і тримати їх, поступово нарощуючи обсяг свого інвестиційного портфеля.

Відповідно до такої стратегії, інвестор не розлучиться з акціями, навіть якщо настане криза і його компаніям (а значить і акціям) загрожуватиме крах.

Довгострокові інвестиції хороші тим, що дійсно надійні цінні папери (а найчастіше це блакитні фішки) в довгостроковій перспективі приносять солідний дохід. А за допомогою постійних вкладень в інвестиційних портфель, грамотний інвестор вже через 5-7 років зможе отримати пасивний дохід, який буде порівнянний з самостійним веденням бізнесу.

Таким способом інвестування користуються більшість консервативних інвесторів на ринку акцій, а також досвідчені бізнесмени, які хочуть отримувати додаткове джерело доходу з мінімальними ризиками.

стратегія Баффета

Це невелике поліпшення стратегії Buy and Hold з практичними порадами щодо вибору компаній. Інвестор зі світовим ім'ям радить наступне: ви повинні вибирати ту нішу для інвестицій, в якій розбираєтеся, а також продукція компанії повинна бути затребувана незалежно від економічної, політичної або будь-який інший ситуації.

Уоррен Баффет сформулював головне якість хорошій компанії так: якщо продукція компанії буде затребувана навіть без керуючого, значить, вона дійсно буде прибуткова. Адже якщо додати до нього грамотного управлінця, то прибутковість компанії зможе зрости в кілька разів.

стратегія Грехема

Вона також базується на довгострокових інвестиціях, тільки вам потрібно буде робити наступне: вибирати акції 1-ого та 2-ої ешелону і інвестувати в ті, чия вартість, як ви вважаєте недооцінена.

Протягом певного терміну вам буде необхідно моніторити ситуацію на ринку і отримувати стабільні дивіденди. Коли ви побачите, що ринок сильно переоцінює акції (їх вартість вище реальної на 30-60%) то можна сміливо продавати свої активи і починати заново.

Бенджамін радить створювати інвестиційний портфель з акцій великої кількості компаній - мінімальна кількість 20. Так, в разі неприємностей в економіці однієї з них, ви завжди зможете компенсувати це іншими.

Навіть банкрутство одного з об'єктів інвестицій не так боляче вдарить по кишені інвестора, так як будуть ще 19 варіантів, які повинні приносити прибуток.

Всі стратегії для новачків будуються на одному принципі - купи і утримуй, отримуючи довгострокову прибуток. Вони лише розрізняються своїм підходом до вибору компанії і наступних операцій з цінними паперами.

На сьогоднішній день стратегія вибору компанії від Баффета і принципи Грехема дозволяють максимізувати доходи і стабільно отримувати прибуток в довгостроковій і короткостроковій перспективі.

Але для них будуть потрібні специфічні знання в області економіки та бухгалтерського обліку, щоб правильно проаналізувати потенціал тієї чи іншої паперу.

Скільки можна заробіті на акціях

Скільки можна заробіті на акціях

Тепер вічне питання про те, скільки ж можна заробити на торгівлі акціями. Відповідь буде однозначна: скільки завгодно. Ви можете заробляти до 300% річних, якщо будете грати на біржі, але в той же час в довгостроковій перспективі прибутковість рідко буде перевищувати 30-50% в рік.

Але історія знає багато випадків, коли гравці саме на ринку акцій могли за кілька років сколотити статки, купуючи цінні папери під час кризи, і продаючи їх в більш спокійні часи.

Одна фраза здорово характеризує заробіток на ринку цінних паперів і акцій зокрема:

Заробляти як середньостатистичний трейдер досить просто. Буде потрібно 3-4 місяці посиленої підготовки, і близько 30% річних вже у тебе в кишені. Але щоб грати і інвестувати як справжній профі, і мати дохід вище середнього, буде потрібно десятиліття посиленої роботи і десятки тисяч годин аналізу.

Саме це і слід пам'ятати. Ви можете отримувати 30% річних, якщо зумієте грамотно проаналізувати ринкові тенденції, вчасно продавати збиткові або занадто переоцінені папери. Від вашого вміння вчасно фіксувати прибуток (а це потрібно навіть при пасивних інвестиціях) будуть залежати ваші доходи, а від швидкого реагування на збитки - просадки.

Ризики інвестування в акції

Окремо торкнемося ризику інвестування в акції. Ще на початку статті ми порушували питання про те, що на ціну акцій може вплинути все що завгодно: починаючи від подій всередині компанії, які потрапили в ЗМІ, до зовнішньоекономічної політики сусідніх країн.

Але це не найбільший ризик, з яким доведеться зіткнутися інвестору. Адже навіть найбільші компанії не можуть спрогнозувати обсяг прибутку за підсумками року. Навіть такий великий гігант, як Apple після відходу з життя Джобса зіткнувся з труднощами і зменшив розмір дивідендів за своїми акціями.

Тобто, маючи справу з великими компаніями, ми не завжди знаємо, який обсяг отримаємо, і чи будуть взагалі виплати. А що стосується акцій 2-ої і 3-го ешелону, як найбільш дохідних, є ще ризик того, що компанія зіткнеться з кризою, зменшить продажу, виручку або взагалі збанкрутує.

Також є присутнім ризик ліквідності. Він характерний більше для акцій 2 і 3 ешелону, коли для того, щоб продати цінні папери, вам доведеться чекати кілька днів і стикатися з пристойним спредом, який іноді може доходити до 10-15%.

Також деякі цінні папери можуть бути просто не потрібні іншим інвесторам, і вам буде дуже складно від них позбутися, навіть якщо ситуація для компанії сприятлива.

В цілому ж, будь-які операції на ринку цінних паперів - це ризик. Незалежно від того, чи працюєте ви з державними облігаціями, акціями середньої компанії або валютою країн третього світу. Скрізь буде ризик неотримання прибутку, тільки в першому випадку він буде мінімальний, у другому середній, ну а в третьому прагнути до максимуму.

Кожному, хто захоче отримувати дохід, доведеться зіткнутися зі звичайною фінансовою формулою: Чим вище ризики, тим більше прибутковість. Саме для того, щоб успішно балансувати між великим ризиком і маленькою прибутковістю, потрібні специфічні знання, досвід та інтуїція, яка розвивається тільки з плином часу і сотнями годин у торгового терміналу.

Поради початківцям інвесторам

Інвесторам можна дати 3 ради, які допоможуть їм успішно грати на ринку акцій.

Рада 1. Диверсифікуйте ризики.

Це означає, що не потрібно вкладати всі свої вільні кошти в одну акцію, яка сподобалася найбільше. Краще розділити свої кошти між кількома компаніями, одна з яких гарантовано вистрілить, а решта будуть приносити стабільний дохід.

Але не треба думати, що краще купувати тільки високонадійні цінні папери. Це велика помилка. Якщо ви будете користуватися засобами тільки для покупки блакитних фішок, звичайно, ви зможете отримувати стабільний дохід, але він буде порівнянний з банківським депозитом. Набагато цікавіше тоді віддати кошти в інвестиційний фонд .

Порада 2. Аналізуйте діяльність компанії.

Це важливий рада. Не можна інвестувати, якщо не знаєш усього про об'єкт вкладень. Підійде будь-яка інформація, аж до того, чи пішов на пенсію один з членів ради директорів. Це дозволить скласти об'єктивну думку про діяльність компанії тверезо оцінити її перспективи, і тільки після цього прийняти рішення.

Знайти цю інформацію можна на сайті компанії, а також в профільних ЗМІ. У кожній галузі є свої сайти і інтернет-журнали, ознайомлення з якими дасть вам можливість побачити стороннє думка фахівців про діяльність тієї чи іншої компанії. Це корисно перш за все тому, що експерти можуть дати незалежну оцінку, яка може підтвердити ваші здогадки або спростувати.

Порада 3. Вивчайте інвестиційну літературу

Це найважливіша порада з усіх. Отримувати знання в області інвестицій - найкорисніше, що ви можете зробити на початковому етапі своєї кар'єри в якості інвестора.

Перше і найголовніше вкладення ви повинні зробити в свої знання і вміння. Причому вам буде потрібно не тільки література про те, як оцінювати акції, розпізнавати ринкові тенденції і отримувати прибуток, але і як підготуватися психологічно.

Саме з психологічною підготовкою у більшості інвесторів виникають проблеми. Тому настійно рекомендується вивчати психологічну сторону інвестицій в першу чергу.

Висновок

Підіб'ємо підсумок усього сказаного вище.

Акції - часткова цінний папір, який гарантує своєму власникові право на отримання частки компанії, пропорційно кількості придбаних акцій.

Інвестувати в акції можна, скориставшись послугами брокерів. Жоден форекс-брокер не виведе вас на реальний ринок акцій, тому доведеться працювати з банками або спеціалізуються компаніями.

Є два види акцій: звичайні і привілейовані. Прості дають варіюється дохід і право голосу, а привілейовані - фіксований дохід без права голосу.

Також існують три ешелону: перший (блакитні фішки), другий і третій. Інвестиції в перший - найнадійніші і ліквідні, але з маленьким доходом, а другий і третій дуже ризиковані, але на невеликій дистанції приносить набагато більше прибутку.

Інвестиції в акції - перш за все аналіз компанії. Саме тому левову частку часу інвестори приділяють аналізу справ компанії, їх перспектив і тенденцій розвитку.

Перші інвестиції - інвестиції в себе і свої знання. Тільки потім потрібно замислюватися про те, у що вкладати гроші.

Новости