• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Чому акції Ощадбанку можуть перестати рости в 2018-2020 роках

 1. негативні фактори
 2. «Державність» Ощадбанку
 3. Культ особистості Грефа
 4. Кінець епохи банківських вкладів
 5. Акції перегріті
 6. висновки

У даній статті перераховані фактори, які можуть мати негативний вплив на перспективи акцій Ощадбанку в найближчі роки. Позитивно впливають фактори описані в статті «Прогноз по акціях Ощадбанку».

негативні фактори

 1. Обмеженість зростання прибутку
 2. «Квазі» -державна компанія
 3. Велика роль особистості Грефа
 4. Підвищення фінансової грамотності, використання ОФЗ замість банківських вкладів
 5. Перегрів акції

обмеженість зростання

Акції Ощадбанку - це золотий шанс інвестора початку 2000х років. За 20 років ціна акції зросла більш ніж в 300 разів.

Але чи буде так тривати далі?

Скоріш за все ні. Часи сильної недооціненість найбільших російських компаній, ймовірно, пройшли назавжди:

 • Газпром виріс з 1,6 рублів до 350 рублів за акцію
 • Сбербанк виріс з 0,5 до 180 рублів за акцію
 • Аерофлот виріс 4 до 200 рублів за акцію

Чи можна далі чекати від цих акцій кратного зростання? Хоча б в 10 разів? Скоріш за все ні.

Як вже говорилося в огляді позитивних факторів , В Ощадбанку відкрито близько 50% всіх банківських вкладів фізичних осіб та видано 30% кредитів.

Що буде, уявімо таку ситуацію, якщо на ринку не залишиться нікого, крім Ощадбанку? тоді:

 • 100% вкладів будуть відкриті в ньому, а це - зростання від поточних обсягів в два рази
 • 100% кредитів будуть видані їм же, а це зростання від поточних обсягів в три рази

Тобто в самому фантастично випадку бізнес Ощадбанку може подвоїтися-потроїтися за рахунок «пожирання» конкурентів. Але!

Це буде страшна перемога - якщо справа дійде до того, що в банківській сфері більше не залишиться банків крім Ощадбанку, це буде означати ... що приватний бізнес знаходиться в країні під дуже великим тиском і, можливо, існування самої приватної власності під великим питанням.

Про які інвестиції в акції вести мову в цьому випадку?

Отже, зважена (і одночасно оптимістична) точка зору буде наступна:

 • Сбербанк в найближчі роки не залишиться єдиним банком в країні
 • Можливо, частка Ощадбанку в 50%, існуюча на сьогоднішній день - вже межа, при якому якусь рівновагу в банківській сфері ще збережеться
 • Сбербанк вже близький до піку своїх прибутків від традиційних банківських послуг

Даний фактор - основний, коли ми говоримо про перспективи зростання акцій даного банку.

«Державність» Ощадбанку


Насправді, державність Ощадбанку - це мінус, а не плюс, тому що економічної аксіомою є постулат, що ефективним може бути тільки приватний власник, який діє на свій страх і ризик.

Порівняння ефективності державних компаній і приватних завжди не на користь перших. Якщо знайти коріння цього явища, то на побутовому рівні можна це уявити таким судженням, що цілком природно думати спочатку про свої власні проблеми, а вже потім - про чужих.

Абсолютно нормально спочатку рятувати свою власність (дітей, життя), а потім - чужу. Так влаштовані всі люди. Тому колективні форми праці, засновані на круговій безвідповідальності, що не обженуть організації, що мають на меті отримання прибутку.

Більшістю «державних» компаній керують люди, призначені державою, які не можуть ставитися до чужого (державного) майна як до свого.

Є і ще один ризик, але цей ризик відноситься вже не до Ощадбанку, а до галузі в цілому

Сбербанк досить часто порівнюють зі слоном, це робить навіть сам керівник компанії - Герман Греф:

Сбербанк досить часто порівнюють зі слоном, це робить навіть сам керівник компанії - Герман Греф:

Так ось, цей слон дійсно може витоптати всю поляну, знищивши будь-яке життя - приватний банківський бізнес, який, не маючи таких ресурсів підтримки, буде поступово ставати неконкурентноспроможним.

Культ особистості Грефа

Особистість керівника Ощадбанку, Германа Грефа, можна згадати як в позитивних, так і в негативних фактори, що впливають на ціну акцій Ощадбанку. Як це часто буває в житті, недоліки - це продовження достоїнств.

Так і тут. Особистість Германа Грефа є не тільки позитивним, але, одночасно, і негативним фактором, коли ми говоримо про перспективи акцій Ощадбанку. Так і тут

Що було б з компанією, якби їм керував інша людина, можна цілком уявити, якщо поглянути на Газпром - точно таку ж «державну» компанію.

Гіпотеза, що весь успіх Ощадбанку тримається на Грефе і його особисті якості, має право на існування. Отже, якщо такий величезний бізнес зобов'язаний своєму успіху одній людині, то, можливо, це - потенційно дуже нестійкий бізнес.

Люди мають емоції, настрій, хворіють і навіть помирають. Якщо ж це ще й «поставлений на господарство» представник держави - його можуть змістити, наприклад, в результаті закулісних ігор.

Варто змінити керівника, і Ощадбанк ризикує стати такою ж державною компанією як і інші:

 • з високим рівнем корупції
 • висновком прибутку через роздуті інвестиційні програми, які часто не мають комерційної цінності для бізнесу, а збагачують лише зацікавлених підрядників (як правило, вони афільовані з топ-менеджментом самої компанії і засновані родичами і друзями чиновників)
 • з роздутим штатом керуючого персоналу і гігантськими преміями топ-менеджменту, не прив'язані до результатів роботи.

Таким чином, саме велика заслуга Грефа в високих результатах Ощадбанку і є негативним фактором на майбутнє - а що трапиться, якщо замість Грефа прийде інша людина?

Кінець епохи банківських вкладів


Ймовірно, затребуваність банківських вкладів поступово буде сходити нанівець, і ситуація незабаром стане такою ж, як і в розвинених економіках світу.

На заході банківські вклади не використовуються для багаторічного зберігання заощаджень, цю роль виконують державні безризикові облігації. Для розвинених економік світу характерно використання банківських вкладів лише для короткочасного (до 6-12 місяців) зберігання коштів перед тим, як їх використовувати або направити на інвестиції.

Така ж тенденція чекає і нашу країну. На даний момент російські ОФЗ ( Облігації Федерального Позики ) Набагато вигідніше банківського вкладу, а доступ до них став максимально простим. Це призводить до відтоку коштів з банківських вкладів і, схоже, в цьому зацікавлене і сама держава.

Все це не є позитивним фактором не тільки для Ощадбанку, але і для всього банківського бізнесу країни, тому, звичайно, банки відчайдушно намагаються зберегти свою значимість для населення, пропонуючи все більш витончені і дешеві продукти, але ... це лише прискорить стиснення банківського бізнесу - зниження рентабельності банківського бізнесу змусить багато компаній піти з нього.

У Ощадбанку же такої розкоші (просто піти з банківського бізнесу) не буде, як раз в силу його системоутворюючою ролі, тому він змушений буде задовольнятися все меншою і меншою прибутком від традиційних банківських послуг.

Акції перегріті

На вересень 2017 року акції Ощадбанку виглядають трохи «перегрітими»: ціна звичайних акцій Ощадбанку приблизно в 1,5 рази перевищує їх вартість:

 • ціна в районі 180 рублів за акцію
 • «Балансова» вартість акції 126 рублів

ціна в районі 180 рублів за акцію  «Балансова» вартість акції 126 рублів

Проте, така «перегретость» цілком нормальна для акцій успішних бізнесів, адже в ціні такої акції закладена оцінка не тільки поточного стану бізнесу, але очікування майбутнього приросту прибутку.

Наприклад, акції американських компаній в кілька разів перевищують свою вартість (балансову оцінку):

 • Ціна акцій компанії APPLE в 6 разів більше її балансової вартості
 • FACEBOOK - в 8 раз
 • TESLA - в 11 разів

Якщо TESLA буде ліквідована за будь-якої причини, то власникам акцій будуть видані гроші, що залишилися від реалізації майна і власності компанії в розмірі 30 доларів на кожну акцію, при цьому сама акція зараз стоїть ... близько 340 доларів.

Це - цілком нормально, коли від інвестицій чекають великої віддачі в майбутньому, тоді як в теперішньому моменті ці інвестиції можуть виглядати як нераціональні і невиправдані.

На цьому тлі ситуація по акціях Ощадбанку виглядає цілком нормальною: прибуток зростає, а разом з нею ростуть і очікування майбутніх прибутків.

З іншого боку, на російському ринку зараз досить багато інших акцій, потенціал яких набагато серйозніше, але на даний момент «придавлений» політичними факторами. На тлі них акції Ощадбанку виглядають дійсно перегрітими:

 • Акції Газпрому торгуються в 5 разів нижчою від балансової (ліквідаційної) вартості
 • Акції «Лукойл» торгуються за 80% від своєї балансової вартості
 • Акції «Сургутнефтегаз» торгуються в 3 рази нижче своєї балансової вартості

На цьому розгляд негативних для майбутнього зростання акцій Ощадбанку факторів можна закінчити і перейти до висновків.

висновки


Бізнес Ощадбанку близький до межі свого розвитку, і йому вже стає тісно. Тому очікувати кратного приросту цих акцій в найближчі роки не варто, принаймні, при відсутності інновацій та появи нових ніш і продуктів (наприклад, продуктів на основі криптовалюта і т.д.).

У разі відходу Германа Грефа зі своєї посади, ризики стагнірованія бізнесу Ощадбанку посилюються, тому рекомендується в цьому випадку продати частину (наприклад, половину) наявних акцій, якщо їх ціна буде досить висока на той момент.

На даний момент (вересень 2017 року) акції знаходяться на своїх історичних максимумах:

 • близько 180 рублів за одну звичайну акцію
 • близько 145 рублів за одну привілейовану акцію

Тому саме в цей момент звичайному інвесторові-фізичній особі має сенс утриматися від покупки цих акцій або знизити частку цих акцій в своєму портфелі.

Портфель акцій - це необхідність для будь-якого недосвідченого інвестора, тому що це - єдиний спосіб захистити себе від непередбачуваності кожного окремого бізнесу.

Маючи 10 акцій найбільших російських бізнесів, ми дуже сильно знижуємо ризики збитків від проблем окремо взятого бізнесу. Які це можуть бути проблеми?

Досить поглянути на графік акцій Газпрому: Досить поглянути на графік акцій Газпрому:

Акція може ... просто не вирости!

У той час як якщо б ми тримали портфель з кількох акцій, то отримали б гарний прибуток:

У той час як якщо б ми тримали портфель з кількох акцій, то отримали б гарний прибуток:

Або досить всопмніть ЮКОС - це була найперспективніша компанія російського ринку акцій ...

Таким чином, доцільно мати акції Ощадбанку на суму, що не перевищує 10% від усіх коштів, призначених для вкладень в акції. Решту коштів рекомендується вкласти:

 • У надійні (безризикові) Облігації Федерального Позики (ОФЗ)
 • У надійні (ліквідні) акції крупного російського бізнесу

Як це робити, буде розказано на сторінках даного сайту.

Використання Індивідуального Інвестиційного Рахунку (ІВС) сильно знижує ризики і збільшує потенційний прибуток від вкладень в акції Ощадбанку, тому не варто нехтувати можливостями, які на даний момент надає нам держава: додати + 13% до будь-яких нашим інвестиціям.

Читайте також:

 1. Прогноз і перспективи акцій Ощадбанку - огляд позитивних факторів
 2. Як купити акції Ощадбанку
 3. Дивіденди по акціях Ощадбанку
 4. Ризики вкладень в акції Ощадбанку
 5. Дивіденди по акціях Ощадбанку в 2019 році

Але чи буде так тривати далі?
Хоча б в 10 разів?
Що буде, уявімо таку ситуацію, якщо на ринку не залишиться нікого, крім Ощадбанку?
Про які інвестиції в акції вести мову в цьому випадку?
Таким чином, саме велика заслуга Грефа в високих результатах Ощадбанку і є негативним фактором на майбутнє - а що трапиться, якщо замість Грефа прийде інша людина?
Які це можуть бути проблеми?
Новости