• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як купити акції Газпрому, BMW, Apple ... і отримувати дивіденди

 1. Визначення для ясності
 2. маленький словничок
 3. Хто такий «кваліфікований інвестор»
 4. Обхідний шлях
 5. Які акції купувати і скільки
 6. Мінімальний депозит або скільки потрібно грошей щоб купити акції?
 7. купуємо акції
 8. голосові доручення
 9. біржові термінали
 10. Торгівля безпосередньо з інтернет-браузера
 11. види доручень
 12. Типи торгових доручень
 13. КОМІСІЇ брокера
 14. «На біржі заробляє тільки брокер»
 15. Інструкція
 16. Я купив акції, але де вони?
 17. Як отримати дивіденди?
 18. Як продати акції і отримати прибуток готівкою
 19. вместо Висновки

Віковий досвід зарубіжних інвесторів дає нам величезний і корисний потік інформації. Ми візьмемо з усього цього тільки саме краще і корисне.

 • Як думаєте, чому Apple встановлює додаток «Акції» в кожен iPhone? Все просто, в Америці кожна друга людина купує акції.

Деякі вважають, що купити акції досить складно, не кажучи вже про те, як на них заробити. Але це не так, купити і заробити на цінних паперах легко і просто, і зараз ви в цьому переконаєтеся.

Визначення для ясності

1. Акція представляє собою цінний папір, що підтверджує право її власника на частку в статутному капіталі компанії - емітента (компанії, яка випустила дану цінний папір). Іншими словами, власник акції є власником певної частки в компанії.

Сьогодні у кожного є можливість стати співвласником таких світових гігантів, як Apple, Google inc, Газпром, ГМК Норільський Нікель, Аерофлот, BMW, Rolls Royce і багатьох інших компаній. Залишається лише користуватися цією можливістю.

2. Цінні папери (в тому числі і опціони, ф'ючерси, векселі, облігації ...) компаній звертаються в вільну торгівлю на фондових біржах.

У світі працюють близько 200 бірж, але тільки 4-7 з них «володіють» світом. Серед найпопулярніших і об'ємних за капіталізацією і оборотам є - NYSE (New York Stock Exchange, її оборот дорівнює близько половини всього обороту зарубіжних фондових бірж), NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotation), AMEX (American Stock Exchange), LSE (London Stock Exchange), TSE (Tokyo Stock Exchange), FWB (Frankfurter Wertpapierbörse), ММВБ (Московська міжбанківська валютна біржа) ...

3. Акції на біржах торгуються в валюті країни, в якій знаходиться біржа.

Акції Apple (NASDAQ) ви можете купити тільки в доларах, папери BMW (XETRA) торгуються в ЄВРО, і так далі.

4. Отже, акції звертаються на біржах, але ви не можете прийти на біржу і купити їх, вони продаються тільки через брокера.

Брокер - це посередник між біржею і інвесторами. На сьогоднішній день їх досить багато, і вибір великий (нижче ми ще поговоримо про них). Якщо коротко, то вам потрібно зареєструватися у брокера, підписати договір про надання послуг. Далі вам потрібно поповнити ваш рахунок у брокера. Коли ви визначитеся з паперами, які хочете купити, ви даєте доручення брокеру на покупку. Зробити це можна за телефоном (класика) або самостійно купити через торговий термінал, встановлений на вашому комп'ютері (сучасність).

маленький словничок

Тікер (ticker, ticker symbol, stock symbol) - унікальне назва компанії на біржі, що є її кодом, за яким її можна знайти в базі біржі. Наприклад, у компанії Facebook тікер FB, у Daimler AG - DAIGn, Google - GOOG ...

ISIN (International Securities Identification Number) - Міжнародний ідентифікаційний код цінного паперу, 12-розрядний буквено-цифровий код, однозначно ідентифікує цінний папір.

Емітент - компанія випустила цінні папери.

IPO (Initial public offering) - первинне публічне розміщення акцій на біржі.

IR (Investor Relations) - відносини з інвесторами, діяльність компанії по встановленню контакту з діючими та потенційними інвесторами для залучення інвестицій.

Котирування - ціна для покупки або продажу.

Десятікратнік (жаргон Wall Street) - акції компанії, які принесли доходу в 10 разів більше від вкладень, компанія яка подорожчала в 10 разів. Наприклад, з грудня 2008 до 2015 цінні папери Amazon зросли в 10 разів, в середньому - це більш ніж 100% в рік. Десятікраткнікі можуть з'явитися і протягом одного року.

Деякі брокери працюють тільки з Російськими біржами, а не з Американськими або Європейськими, а деякі працюють тільки з юридичними особами. Звичайно, є і такі, які працюють з провідними світовими біржами і з приватними особами, але тепер вступає російський законодавець: щоб фізичні особи - громадяни РФ, могли вкладати свої гроші в іноземні акції, вони повинні бути « кваліфікованими інвесторами ». Хто це і як стати одним з них - далі.

Хто такий «кваліфікований інвестор»

Для того щоб брокер дозволив вам купити акції на закордонних біржах, наприклад, Microsoft, Louis Vuitton, Mercedes-Benz і інших зарубіжних компаній, за російським законом, посередницька компанія повинна надати вам статус «кваліфікованого інвестора».

Кваліфікований інвестор (КІ), відповідно до законодавства РФ, це учасник ринку, який:

 • володіє цінними паперами та фінансовими інструментами на суму понад 6 млн. рублів;
 • укладає угоди з цінними паперами не рідше 10 разів на квартал, при цьому оборот по таких угодах повинен становити не менше 6 млн. рублів;
 • має вищу економічну освіту або ж кваліфікаційний атестат фахівця фінансового ринку;
 • має досвід роботи в компаніях, які займалися активними операціями з цінними паперами, від 2-х до 3-х років.

Російський законодавець висуває жорсткі умови щодо доступу приватних осіб до інвестицій в іноземні акції. Далеко не всі інвестори можуть відповідати статусу «кваліфікований інвестор» (КІ). Втім, немає тих дверей, до якої неможливо підібрати ключ.

Статус можна отримати на законних підставах, не володіючи при цьому мільйонним капіталом і не здійснюючи самостійно угод мінімум на 6 мільйонів кожні 4 кварталу.

Брокери пропонують послугу за 5-6 тисяч рублів - вони за свій рахунок від клієнтського імені здійснюють операції з цінними паперами на суму в 6 млн. Руб. за один-два дні, що дає можливість отримати статус КІ практично відразу.

Втім, є й інші способи подолати обмеження статуту КІ - інвестувати в папери не через Росію.

Обхідний шлях

Діючі зараз обмеження щодо іноземних інвестицій поширюються на фізичних осіб - резидентів, які знаходяться на території Росії і здійснюють інвестиції з РФ через компанію, зареєстровану в Російській Федерації.

Цілком логічно, що виходом зі сформованої ситуації може бути інвестування в закордонні активи не через російську, а через зарубіжну компанію і з брокерського рахунку, що знаходиться не в Росії, а за кордоном.

Однією з столиць всіх брокерів є Кіпр, в зв'язку з сприятливим законодавством і низькою податковою ставкою.

Механізм такого інвестування полягає в тому, що приватна особа укладає договір з дочірньою структурою російського брокера, зареєстрованої на Кіпрі. Відповідно, там же буде знаходитися і брокерський рахунок клієнта, який не потрапляє, таким чином, під дію російської юрисдикції.

Дочірні відділення російських брокерів - повністю російськомовні і мають представництва у великих містах Росії і СНД, це для того щоб ви розуміли, що це абсолютно нормальна практика, а не якийсь обхідний шлях Дочірні відділення російських брокерів - повністю російськомовні і мають представництва у великих містах Росії і СНД, це для того щоб ви розуміли, що це абсолютно нормальна практика, а не якийсь обхідний шлях. Для уточнення - Кіпр не є офшорною зоною з 2004 року, з моменту вступу в ЄС. У 2008 році Республіка приєдналася до зони євро.

Більш того, відкриваючи необмежений доступ до зарубіжних ринків акцій для приватних інвесторів з Росії, зазначена схема сприяє мінімізації оподаткування: для доходів від операцій з цінними паперами на Кіпрі діє нульова ставка податку.

Якщо ви хочете скористатися спрощеним варіантом минаючи статус КІ, то зверніть увагу на брокерів, які працюють за законодавством ЄС:

Кращі брокери для інвестицій в акції

Кращі брокери для інвестицій в акції

брокер FinmaxFX пропонує величезну кількість акцій. Більшість брокерів прагне дати доступ тільки до найпопулярніших NYSE або NASDAQ, але у FinmaxFX є величезна кількість європейських і азіатських акцій, велика кількість індексів, і звичайно, цінні папери з американських бірж, включаючи і вітчизняні компанії. Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови.

Брокер надає професійну торгову платформу і кращі умови

Регулюється FSA і в Росії ЦРОФР. Мінімальний депозит $ 100.

Офіційний сайт: FinmaxFX

платформа Libertex належить брокеру, який працює більше 20 років. Сама платформа знаходиться під контролем європейських регуляторів CySEC і MiFID. Тут ви знайдете величезну кількість акцій, фондових індексів, ETF фондів і не тільки.

Брокер пропонує величезну базу активів, академію (програми навчання), постійно проводить вебінари, надає аналітику і має дуже зручну торговельну платформу, до якої підключено велику кількість індикаторів. У самій платформі є блок з останніми новинами і прогнозами російською мовою. Мінімальний депозит $ 200.

Офіційний сайт: Libertex

брокер eToro пропонує величезну кількість акцій і ETF на американських, європейських і азіатських ринках. Більш ніж 12 річний досвід роботи, регуляція CySEC, інвестиційні фонди на ринку акцій, готові портфелі та інші інвестиційні можливості. Професійний брокер для покупки і заробітку на цінні папери. Мінімальний депозит $ 500.

Офіційний сайт: eToro

Які акції купувати і скільки

Більшість людей хоче купити акції таких гігантів, як Apple, Google, Microsoft та інших. І не можна сказати, що це погано і неправильно, але для повного розуміння, ви повинні знати, що крім відбулися гігантів, зростання яких вже досить повільний, є тисячі невеликих компаній, що розвиваються з величезним потенціалом.

 • Наприклад, на момент написання цієї статті, капіталізація Google дорівнює 468 млрд. Уявіть що потрібно зробити компанії Google, щоб підняти ціну акцій в 2 рази. У той час, як молодий стартап в сфері телекомунікацій, маючи капіталізацію в 4,6 млн, має відносно Google величезні шанси вирости в 10-15 разів за наступні 2 роки. На таких двох-трьох десятікратніках можна вже зробити успішну кар'єру.

Якщо 70 років тому інформація про емітентів була тільки у брокерів і фінансистів, то сьогодні різниці в отриманні інформації у професіонала і новачка немає зовсім, так як всі - в інтернеті. Якщо говорити про професіонала, то аналіз компанії займає близько години. У новачка він займає кілька хвилин: «Yamaha? О, мені подобається, беру! ».

Часто у людей вибір цінних паперів для покупки відбувається швидше, ніж вибір мікрохвильовки в магазині.

Але вам краще не шкодувати часу на свої гроші, тому знайдіть сайт компанії і розділ для інвесторів (investor relations), подивіться на останні фінансові звіти компанії, їх вільний капітал, динаміку прибутку і довгостроковий борг. Пошукайте думки аналітиків, і переконайтеся, що у компанії є перспективи зростання.

Ви можете купити велику кількість активів, хоч викупити всі вільні у продажу акції компанії, але головний принцип кожного інвестора полягає в диверсифікації - не класти всі яйця в одну корзину. Від сюди і складається інвестиційний портфель , В якому є хоча б 5-9 компаній або більше. Це означає, що вам слід не витрачати всі гроші на цінні папери однієї компанії. Спробуйте розділити ваш капітал на 10, і купуйте на кожну десяту частину стільки акцій однієї компанії, на скільки вистачить.

Опитування: Які акції вам більше хотілося б купити?

Мінімальний депозит або скільки потрібно грошей щоб купити акції?

Багатьох цікавить питання про насущне, як купити акції на 1000 рублів, або який мінімальний депозит у брокерів Багатьох цікавить питання про насущне, як купити акції на 1000 рублів, або який мінімальний депозит у брокерів. Це важливе питання, наприклад, багато компаній дозволяють вийти на ринок всього з $ 200. Звичайно, на цю суму ви не зможете купити навіть одну акцію Tesla, так як вони коштують дорожче, але ось Microsoft або Daimler AG (Mersedes) цілком, їх ціна - 40-50 доларів.

Російські цінні папери, звичайно, коштують дешевше - акції Ощадбанку стоять 70-80 рублів.

Звичайно, виходити на фондовий ринок краще з більшою сумою, ніж меншою, але це не обов'язково робити відразу - ви ж можете поповнювати депозит і докуповувати акції протягом року або постійно. Для вас це буде ключовим моментом, адже від суми інвестицій буде залежати і сума вашого прибутку.

купуємо акції

щоб зробити покупку акцій , Необхідно дати брокеру відповідне торгове доручення. Зробити це можна кількома способами:

 • За допомогою телефонного дзвінка (завжди платна послуга - від $ 25).
 • За допомогою біржового терміналу (безкоштовний спосіб);
 • Або за допомогою Web сторінки (безкоштовний спосіб).

голосові доручення

Почнемо з найпростішого варіанту - голосових доручень. Варто відразу обмовитися, що цей варіант прийнятний лише для довгострокових і великих інвесторів - ви подзвонили, доручили купити акції, а потім через місяць (и) або рік (и) можете зателефонувати і доручити продати їх вже по виросла ціною.

Сам процес подачі торгового доручення по телефону відбувається наступним чином:

 • Клієнту необхідно зателефонувати на спеціальний номер (його клієнт отримує при укладенні договору на обслуговування). На іншому кінці дроту йому відповість оператор, який попросить представитися і повідомити номер брокерського договору. Далі, щоб пройти аутентифікацію, клієнтові потрібно буде назвати пароль.
 • Після цього можна озвучити безпосередньо сам торговельний доручення. Воно повинно містити тип операції: купівля або продаж.
 • Потім слід вказати назви конкретних паперів та їх кількість, наприклад, акції Nike (тікер NKE), 450 штук.
 • Вислухавши доручення, оператор назве поточну вартість угоди і попросить підтвердити її вчинення. З метою виключення будь-яких непорозумінь такі розмови обов'язково записуються.

Приклад дзвінка з метою купити акції на NYSE: Ви можете зателефонувати своєму брокеру і дати йому розпорядження по телефону. Він перекидає заявку в операційний зал NYSE за допомогою комп'ютера. Там вона виповнюється або фахівцем, або автоматичною торговельною системою біржі NYSE Direct +. Ваш брокер отримує повідомлення про виконання (з ціною, за якою була виконана ваша заявка) і по телефону сповіщає вас про це.

Перевага даного способу подачі торгових доручень полягає в його простоті. Це один з первісних способів, а світ просунувся далі, і зараз інвестор хоче в режимі реального часу стежити за ціною цінних паперів, своїм капіталом, і мати можливість реагувати миттєво.

біржові термінали

Біржовий термінал або торговий термінал - спеціальна програма, встановлена ​​на комп'ютер клієнта Біржовий термінал або торговий термінал - спеціальна програма, встановлена ​​на комп'ютер клієнта. З її допомогою можна самостійно здійснювати операції в режимі реального часу, відстежувати зміни котирувань, будувати графіки руху цін. Найбільш популярними біржовими терміналами на сьогоднішній день є:

Всі ці програми володіють величезною кількістю функцій. Першу ж угоду легко можна зробити вже після кількох хвилин знайомства з програмою. Встановивши програму на свій комп'ютер, перед вами відкриється багато розділених блоків, сотня кнопок і незрозумілих цифр. Так, може здатися, що це складніше, ніж керувати міжконтинентальних лайнером. Але, пройде 5 хвилин, і ви вже звикне до інтерфейсом.

 • Важливо розуміти, що біржові термінали розраховані на досвідчених трейдерів, тому і мають великий набір інструментів і функцій. Вам же для початку варто зрозуміти найпростіші 2 кнопки - Купити і Продати. У більш глибокі пізнання програми ви можете не лізти, вони створені для трейдерів, які купують довгі і короткі позиції за все на день, годину або й того менше. Тим не менш, ви вже можете контролювати ваш рахунок і інвестиції щомиті.

Торгівля безпосередньо з інтернет-браузера

Деякі брокери пропонують альтернативний варіант подачі доручень через браузер. Вам не потрібно встановлювати програму на комп'ютер, ви просто відкриваєте захищену сторінку в браузері з інтерфейсом схожим на програму, тільки простіше. Для інвесторів, які купують і продають акції раз на місяць - це буде оптимальний варіант.

види доручень

Отже, з вибором методу доручень ми визначилися, залишилося подати саме доручення, яке називають заявкою, ордером або наказом.

Ви можете дати кілька видів доручень: Ви можете дати кілька видів доручень:

 • Buy - доручення на купівлю.
 • Sell - доручення на продаж.
 • Sell Short - доручення на продаж акцій, яких у вас немає (взяті в борг у брокера).

Buy. Купівля з метою їх подальшого продажу за вищою ціною називається відкриттям довгої позиції або грою на підвищення. Мова тут зовсім не йдеться про тривалість часового періоду між купівлею і продажем. Це в даному випадку не має ніякого значення. Довга позиція може бути відкрита, як на кілька років, так і на кілька секунд. Для довгої позиції характерна послідовність:

 1. Купівля акції;
 2. Очікування зростання її вартості;
 3. Продаж за вищою ціною.

Sell Sell. Коли ваші цінні папери зросли в ціні і для вас настав час їх продати, ви даєте доручення Sell - продати куплені вами раніше акції.


Sell Short. Тепер розглянемо відкриття коротких позицій. Тривалість за часом тут також не має ніякого значення. Коротка позиція відкриваються не купівлею, а продажем. Причому не тих акцій, що були придбані, а тих, які клієнт на час «позичив» у брокера. Тобто, клієнт продає не свої акції. Йому їх потрібно буде повернути. У чому ж сенс такої угоди? Короткі позиції трейдер відкриває тоді, коли вважає, що незабаром вартість знизиться. Для коротких позицій, які називаються ще грою на пониження, характерна така послідовність:

 1. Продаж акцій, «позичених»;
 2. Очікування зниження їх вартості;
 3. Купівля цих паперів за нижчою ціною;
 4. Повернення акцій брокеру.

Короткі позиції відкривають тільки трейдери, які заробляють на спекуляції, а не на інвестиції. Інвестори завжди відкривають лише довгі позиції. Вони грають виключно на підвищення.

Саме слово «грати» може бути неправильно витлумачено, тому варто внести ясність у те, що під ним мається на увазі. У багатьох гра асоціюється з чимось несерйозним. Наприклад, з картковою грою. Але так історично склалося, що гра - це не рід занять, а процес, який підпорядковується умовам, які самі по собі не несуть відповідальності за результат. Як правило, люди не згадують про те, чим займається віртуозний музикант, перебираючи пальцями по клавішах рояля. А адже займається він нічим іншим, як грою. Це єдине правильне розуміння вираз «гра на біржі».

Типи торгових доручень

Основні види торговельних доручень мають свої типи:

 • Ринкові (Market Order)
 • Лімітовані (Limit Order)


Ринкова заявка є торгове доручення на купівлю або продаж акцій за ринковою ціною, сформованою на даний момент. Виконання такої заявки відбувається миттєво.

Виконання такої заявки відбувається миттєво

Як купити акції на біржі

Лімітована заявка - торгове доручення, де чітко позначена ціна, по якій клієнт хоче здійснити операцію з купівлі / продажу тієї чи іншого цінного паперу. Такі заявки віддаються, коли інвестори бажають здійснити покупку за нижчою ціною, ніж та, яка сформувалася на біржі до даного моменту. У випадку з продажем, навпаки, виставляється більш висока ціна. Виконання лімітованої заявки відбувається не відразу, а може і зовсім не відбутися.

Угода не відбудеться, якщо ринкова ціна за всю торговельну сесію так і не досягне визначеного в лімітованої заявці рівня. Всі заявки мають термін придатності до кінця поточної торгової сесії.

Слід сказати кілька слів про те, що мається на увазі під поняттям «торгова сесія».

Торгова сесія - це час, протягом якого на біржі проходять торги.

Наприклад, на МБ торгова сесія починається о 10:00, а закінчується о 18:40 за московським часом. Торгові сесії на американських фондових біржах (NYSE, NASDAQ і AMEX) починаються о 9:30, а закінчуються о 16:30 за Нью-Йорку.

Рекомендовані для вас статті:

КОМІСІЇ брокера

Варто пам'ятати і включати до витрат при інвестиціях - комісії брокера. Комісії можуть бути різні, наприклад, 0.1 цент за акцію. У різних компаній по-різному, наприклад, брокерська контора може встановити 1 цент за акцію, але мінімально - 10 USD, це означає, що ви можете купити один цінний папір і заплатити комісію в 10 доларів або 1000 таких же і заплатити ту саму комісію. Варто пам'ятати і включати до витрат при інвестиціях - комісії брокера

У фондового брокера може бути комісія $ 0,007 за акцію і $ 1,5 - за трейд, тобто за доручення. Наприклад, ви купуєте 10 акцій Intel по 30 доларів. Брокер зніме з вас комісію в $ 0,07 + $ 1,5. Разом ваші витрати будуть $ 301,57. Якщо паперу Intel виростуть до $ 33 за штуку, і ви вирішите їх продати, то знову додаємо комісію за трейд - залишається $ 328,43.

Деякі акції продають не штучно, а лотами. Кожен лот може мати 10, 100, 1000 акцій - потрібно дивитися індивідуально. Просто якщо бачите лоти, уточніть кількість паперів в лоті для конкретної компанії, зазвичай це робиться дуже просто - введіть 1 лот і подивіться на ціну, вона буде дорівнювати або одного цінного паперу, або десяти, ста ... Винятки становлять лише американські біржі, де акції продаються тільки поштучно. Ви можете купити одну акцію або 537, наприклад.

«На біржі заробляє тільки брокер»

Саме цей вислів люблять говорити злі язики. Насправді ця фраза була вирвана з американського контексту, і там вона була доречною. Історія американських брокерів має іншу основу. До приходу інтернету посередники стягували 10% комісію, що за сучасними нормами величезний капітал. Але тоді саме брокери давали інформацію людям і говорили що їм краще купувати, з часом все частіше нав'язуючи клієнтам все підряд. Після приходу інтернету і онлайн-брокерів ситуація змінилася за рахунок великого напливу клієнтів і збільшення угод і оборотів. Сьогодні комісії брокера вимірюються в долях центах, а не в 10% від інвестицій.

Інструкція

Отже, давайте підіб'ємо підсумки. Як ви вже зрозуміли, купити акції нескладно і не так багато грошей для цього треба.

 • Крок 1. Думаємо, чого ми хочемо в житті. Як сказав Уоррен Баффетт, хтось сидить в тіні тому, що хтось колись посадив дерево. Щоб заробляти на інвестиціях, вам не потрібно працювати, при цьому ви будете частиною великих корпорацій. Розраховуємо, що ми хочемо, підбиваємо капітал.
 • Крок 2. Вибираємо брокера. Бажано вибирати російськомовну компанію, щоб ваші телефонні дзвінки, і взагалі, зв'язок була зрозумілою. Поповнюємо рахунок.
 • Крок 3. Вибираємо цінний папір для покупки, аналізуємо стан компанії, переконуємося що є перспективи зростання.
 • Крок 4. Даємо доручення на купівлю (Buy) N-числа акцій.

Ну ось і все, тепер ви законний акціонер!

Я купив акції, але де вони?

Нарешті ви купили акції, стали щасливим акціонером Tesla Motors, або Yahoo! , Або Louis Vuitton, або Philip Morris ... Але де ваші акції? З приходом ери інтернету і позабіржової торгівлі, все акції звертаються в бездокументарній формі. Це означає, що ви не отримаєте на руки красиві паперові сертифікати у вигляді старовинних грошових банкнот.

При реєстрації у брокера, в документах, де потрібно ваша підпис, є пункт про депозитарії - компанії, яка веде базу обліку активів клієнтів, це не що інше, як кастодіальний (custodian) рахунок - місце зберігання інформації про ваших акціях або інших активах. Після покупки цінних паперів, протягом трьох днів, ваше ім'я заноситься в кастодіальний рахунок і кастодіальний банк, як ім'я нового власника акцій.

Трейдери, які торгують всередині одного дня або двох, навіть не встигають потрапити в список акціонерів. У кожного брокера може бути свій депозитарій, але єдиним для всіх є Центральний депозитарій, який об'єднує всіх.

Рідко, але буває, за послуги депозитарію можуть стягувати невелику комісію, тому не соромтеся запитати про це у вашого брокера.

Якщо ви все-таки хочете мати якийсь сертифікат, що підтверджує ваш статус акціонера, ви можете запитати таку виписку у брокера.

Багатьох цікавить питання про те, що буде, якщо брокер закриється? Питання має гіпотетичний характер, так як надійна компанія ніколи не закриється, як і біржа. Але при нагоді, ви не втрачаєте своїх акцій, так як зберігаються вони в центральному депозитарії, що не залежному від посередника.

Як отримати дивіденди?

Вельми приємним моментом володіння цінних паперів є отримання дивідендів. Це частина прибутку компанії, поділена між акціонерами у відповідних пропорціях.

виплати дивідендів відбуваються щорічно. Щоб стати їх одержувачем, зовсім необов'язково володіти акціями протягом усього року. Потрібно лише володіти ними на момент дня, коли відбувається закриття реєстру акціонерів. Дати облікових днів знаходяться у вільному доступі і, як правило, це кінець року.

 • Якщо раніше дивіденди виплачували практично всі компанії, то сьогодні їх меншість. Як би це дивно не здавалося, але сьогодні емітент, який не виплачує дивіденди, вважається більш «правильним».

У великих компаній при хороших справах завжди складається вільний капітал - це гроші, які належать компанії, але це не зарплати і гроші на розплановані витрати. 50 років тому саме цей капітал і віддавали на дивіденди, але сьогодні бізнес знаходиться в дуже високому темпі розвитку і перевтілення, тому компанії з великими капіталами проводять внутрішні диверсифікації - купують нові компанії, розширюють ринки, сфери діяльності - все те, що ще більш прискорює темпи зростання їх ціни на біржі.

Як правило, дивіденди виплачують повільно зростаючі компанії.Саме тому їх і купують, не через їх повільного зростання, а через стабільних виплат дивідендів в кінці року.

Якщо у вас є акції компанії, яка виплачує дивіденди, то для їх отримання робити нічого не потрібно. Ваша запис, як акціонера, вже записана в усіх необхідних реєстрах, тому гроші надійдуть відразу на ваш брокерський рахунок.

На початку емітент оголошує дату і розмір виплат (Declaration date), за кілька днів до закриття реєстру закривається можливість купити акції для отримання дивідендів поточного року (Ex-dividend date), потім йде день закриття реєстру (Record date) - це означає, що дивіденди мають право отримати інвестори, які були враховані в реєстрі в цей день. Через місяць або два після закриття реєстру, компанія оголошує день виплат дивідендів (Payment date).

Ви можете продати акції компанії через день після закриття реєстру, але збережіть право отримати дивіденди.

На наступний день після обліку всіх інвесторів на отримання дивідендів, акції компанії падають на суму виплат, це ще одна об'єктивна причина для зростаючих компаній не виплачувати дивіденди.

Як продати акції і отримати прибуток готівкою

Процес продажу не відрізняється від процесу покупки Процес продажу не відрізняється від процесу покупки. Або голосом, або через програму, ви даєте доручення на продаж.

Після продажу цінних паперів гроші зараховуються на ваш брокерський рахунок, і лише через три дні після продажу ви можете перевести гроші на ваш особистий банківський рахунок. Хоча, якщо ви захочете купити на ці гроші акції, то можна зробити це відразу.

 • До речі, якщо ви купуєте акції в різних валютах, наприклад, американські в доларах, європейські в євро, то у вас буде 2 валютних рахунки, і при виведенні на особистий банківський рахунок теж бажано мати ці валютні рахунки, так як доручення на конвертацію буде коштувати окрему комісію.

Але сучасні європейські брокери пропонують єдиний торговий рахунок для всіх ринків і валют. Конвертація відбувається за поточним курсом ФОРЕКС, і це набагато вигідніше банківських курсів.

вместо Висновки

Тепер у вас є повне уявлення про те, як влаштований цей ринок в цілому.

Ваша подорож у світ фондового ринку! Залишається тільки користуватися великими можливостями!

В інших статтях ви знайдете глибокі статті про всіх термінах і моментах розказаних в цій статті, про фондових біржах і емітенти, цінні джерела для пошуку інформації та аналізу, інвестиційні стратегії, новини, огляди та багато іншого.

впритул зайнятися вибором брокера варто вже зараз. Хороші компанії надають інвесторам всебічну підтримку, а також грамотно консультують в разі виникнення питань, надають інформацію про компанії, дозволяють заробляти гроші кожного клієнта.

Знаючи як забезпечити свою сім'ю, як зробити успішну кар'єру, залишається тільки діяти!

Если ви нашли помилки, будь ласка, віділіть фрагмент тексту и натісніть Ctrl + Enter! Величезне спасибі вам за допомогу, це дуже важліво для нас и наших чітачів!

Як отримати дивіденди?
Як думаєте, чому Apple встановлює додаток «Акції» в кожен iPhone?
Опитування: Які акції вам більше хотілося б купити?
Мінімальний депозит або скільки потрібно грошей щоб купити акції?
У чому ж сенс такої угоди?
Я купив акції, але де вони?
Але де ваші акції?
Багатьох цікавить питання про те, що буде, якщо брокер закриється?
Як отримати дивіденди?
Новости