• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як фізичній особі купувати і продавати акції. Як купити акції Газпром, Сбербанк, Аерофлот, Магніт і інших. Як заробити на акціях

 1. Багато хто з нас чули про акції Газпрому, Аерофлоту, Магніту, ВТБ і інших великих російських компаній....
 2. Акції - як купувати і продавати самостійно через брокера
 3. Що таке «блакитні фішки»? Або як знайти гарантований прибуток на акціях
 4. «Відкриття брокер» - брокер, якого можна спробувати
 5. ще схожі бізнес ідеї :
Багато хто з нас чули про акції Газпрому, Аерофлоту, Магніту, ВТБ і інших великих російських компаній. Деякі ж знають, що їх можна купувати для примноження власного капіталу. Але, мало хто переходить до практики і справді купує акції. Через побоювання нерозуміння процесів, дорожнечі цінних паперів, різних ризиків і підводних каменів. Хоча це дуже просто і досить дешево. Головне почати! Так як же купувати акції правильно?

Всі вільні гроші повинні працювати і приносити прибуток - головне правило сучасної людини!

Мало отримувати одну зарплату. І дві зарплати - теж мало. У більшості тих, хто читає - і три заробітні плати не здатні задовольнити всіх місячних запитів. Щоб і поїсти, і автомобіль, і квартира побільше, і сусіди по приємніше. Традиційна робота з щомісячним окладом, як не дивно, експертами відноситься до ризикованої способу заробітку. Тому що прибуток однієї людини - працівника - безпосередньо залежить від іншого - роботодавця. І, на жаль, не кожен роботодавець чесний зі своїми співробітниками. Вигадані штрафи за кожну дрібницю; позбавлення премій за невиконання завищеного плану; понаднормові, що проходять безкоштовно, тому що йдуть вони в ваш вільний час і вихідні дні; і безліч інших причин, придуманих хитрим керівництвом, для зниження витрат на заробітну плату своїм співробітникам. Все ж для себе - коханих. У список яких ви не входите. І якщо ставиться питання таким ребром, то хочеться додатково запитати - ви себе теж не подобаються?

Добре поставлене запитання може довгий час залишатися без відповіді. Ми знаємо напевно лише одне - забезпечення світлого майбутнього сьогодні вимагає не тільки збереження, а й примноження наявного капіталу. Тому-то, все частіше, отримавши гроші, думаєш як зробити так, щоб їх стало раптово більше. І щоб рухів поменше.

Банківські депозити, кріптоденьгі, дорогоцінні метали, нерухомість або валюта - типові приклади інвестування з недавнього сьогодення. Сьогодні цей список доповнився простим, але ефективним інструментом - інвестування в цінні папери провідних російських компаній. І не тільки російських.

Купівля акцій - з чого почати? Простими словами про складні інструментах

Купівля цінних паперів або інвестування в акції - це активний спосіб примноження власних заощаджень. І як у будь-якого іншого фінансового інструменту, у покупки акцій є певні ризики. І головний ризик - втрата всіх вкладень. Щоб уникнути цього прикрого непорозуміння, необхідно знати деякі тонкі моменти.

Незнаючий людина може вважати, що покупка акцій на кшталт фінансовій піраміді: акцій багато - грошей мало; вкладеш в одні - втратиш все; краще закопати гроші під яблунею. Таким людям бажано взагалі не інвестувати в цінні папери. Головне, щоб вони запам'ятали, де закопали гроші. Решта можуть задуматися про цю можливість отримання прибутку; і постаратися зрозуміти, що ж таке - акції та як з ними працювати.

Акція - цінний папір, що виражає частку володіння компанією. Акція дає право власнику (акціонеру) на отримання частини прибутку (дивідендів) компанії і частини її майна, що залишилося в разі ліквідації останньої. Отримувані частки пропорційні кількості акцій, що перебувають у власності акціонера. Чим більше акцій - тим більше часткою.

Компанії-емітети, що вийшли на ринок цінних паперів, за допомогою власних акцій безпосередньо залучають найдешевший і довгостроковий капітал - гроші фізичних та юридичних осіб; підвищують власну вартість і отримують популярність на фінансовому ринку. Тобто, акції для них такий же інструмент, як і для їх покупців.

Покупець цінних паперів та акцій має кілька можливостей отримання прибутку. З одного боку, купуючи акції будь-якої компанії, акціонер стає власником частки компанії і в майбутньому буде отримувати частину прибутку, пропорційно своєї частки, у вигляді дивідендів. З іншого - самі акції є пайовими цінними паперами і являють собою інвестиційний інструмент. Потенціал акції, в якості інвестицій, пов'язаний з тим, що цінні папери звертаються на фінансовому ринку. Яку видобувають прибуток, в цьому випадку, залежить від ринкової вартості акції. Коливання вартості цінних паперів, в різні періоди часу, можуть бути істотними і на порядок перевершувати як вартість покупки, так і безпосередньо дивіденди.

Багато акцій, що обертаються на ринку, користуються попитом саме через коливання їх вартості і можливості заробітку на ціновій різниці, ніж через можливі дивідендів, що нараховуються компаніями-емітетамі.

Так, різниця між ціною покупки і продажу акції може досягати 1000%, а це коливання уміщається в пару днів. Наприклад, ціна однієї акції однієї компанії в понеділок була 100 рублів, до середовища стала - 100 000 рублів. Купивши в понеділок 100 акцій за 10 000 рублів, до середовища, після продажу акцій, власник стає мільйонером з капіталом в 10 000 000 рублів. Мрії збуваються? Десяти мільйонів рублів досить для виконання головних мрій - автомобіль, квартира і хороші сусіди?

Звичайно, на практиці, інвестиції в акції це, звичайно, довгостроковий фінансовий інструмент. Але і вищевказаний приклад заснований на реальних подіях. Головне зрозуміти - покупка і продаж акцій - відмінний фінансовий інструмент для примноження власного капіталу.

Як правильно купувати акції російських компаній? Три основних доступних способу

Перший спосіб, найочевидніший. Існують компанії, які продають свої цінні папери самостійно. Будь-який бажаючий може купити їх, звернувшись до адміністрації компанії безпосередньо. Але, вартість акцій у невідомих підприємств мала, а дивіденди, що виплачуються по цих акціях, - копійки, якщо виплачуються звичайно ж. З такими пропозиціями справу краще не мати, якщо ви не впевнені в діяльності і майбутньому підприємства. На жаль, скажімо чесно, продавці акцій можуть використовувати шахрайські схеми.

На жаль, скажімо чесно, продавці акцій можуть використовувати шахрайські схеми

Якщо і купувати акції прямо, то краще акції великих і відомих компаній. Наприклад, акції Газпром можна купт через їх банк - Газпромбанк; акції ВТБ, відповідно, через банк ВТБ24; акції Сбербанк - в відділеннях банку цієї компанії.

Завітайте до будь-, найближче до вас, банківське відділення. Ймовірно в ньому ви зустрінете ще кілька пропозицій прямої покупки цінних паперів великих російських підприємств. Плюс такого нехитрого підходу - фізичне володіння купленими акціями; мінуси теж очевидні - щоб продати паперові акції, необхідно знову відвідати банківську установу; до того ж, кількість компаній, що продають цінні папери через банки, досить обмежено. Звичайно, всі ці компанії дуже великі і надійні. Що теж можна порахувати плюсом.

Акції також можна купити через мобільний додаток вашого банку. Це другий спосіб інвестування в цінні папери. Звичайно, якщо ваш банк надає таку послугу. Як правило, придбання цінних паперів проходить через пайовий або інвестиційний фонд. Тобто, фактично, скориставшись цією послугою, ви купуєте частина від великого набору акцій, власником яких виступає фонд. Які компанії складають цей пул - від вас не залежить. Плюсом такого підходу є те, що всі ризики і управління активами на себе бере фонд. Ви лише отримуєте (або не отримуєте) прибуток від своїх інвестицій. Про діяльність подібних фондах ми докладніше опишемо нижче.

Тому найприбутковіші і цікаві цінні папери компаній краще купувати самостійно. А це третій, але найголовніший спосіб інвестування в цінні папери.

Акції реалізуються через спеціальні фондові біржі, наприклад, акції російських компаній звертаються через Московську Біржу. Там до покупки пропонують акції більше 300 російських компаній! Інвестор, який бажає придбати їх, тобто стати учасником біржі, повинен відкрити спеціальний брокерський рахунок через уповноваженого брокера.

Фондовий брокер - організація-оператор, що дозволяє будь-якому покупцеві самостійно працювати з цінними паперами на фондових біржах. Коштувати відразу помітити - у брокера, що працює в Російській Федерації, повинна бути відповідна ліцензія Центрального Банку Росії. Брокер надає фінансові інструменти; виступає в ролі регулятора і податкового агента, який враховує всі дії з цінними паперами, включаючи розрахунок і сплату податків від отриманого прибутку з акцій. Для цього і потрібен брокерський рахунок.

Згідно із законом: в разі, якщо брокер припинить свою діяльність - акції, придбані через нього, залишаються у аукціонера, тобто, покупця.

Отже, щоб самостійно купити акції Газпрому, Магніту, ВТБ, Аерофлоту та інших відомих компаній, необхідно вийти на біржу через будь-яку брокерську компанію, що має державну ліцензію. З поширенням мережі Інтернет, дану процедуру можна здійснювати з дому, за допомогою спеціальних програм - торговельних терміналів - оновлюваних інформаційних панелей, які організовують доступ до біржових торгів - QUIK.

Для самостійної роботи на фондовій біржі необхідно мати досвід, фундаментальними знаннями в галузі фінансів і великим запасом вільного часу. Нагадаємо, що інвестування в акції, з метою отримання прибутку - активний спосіб заробітку. Тобто, обсяг отриманого прибутку залежить тільки від вашої діяльності в якості трейдера і правильності рішення з цінних паперів.

Ключова перевага самостійної роботи на біржі - можливість вибору компаній, чиї акції хоче придбати трейдер. Адже горезвісні акції Магніту купуються саме так.

Гібридний варіант самостійної роботи через брокера також має на увазі участь в пайових інвестиційних фондах (ПІФ). Як і у випадку з вашим банком. Довірче управління майновим фондом (акціями та іншими цінними паперами) спеціалізованою компанією з метою збільшення вартості майна фонду. ПІФ формується з грошей учасників. Згідно вкладеним сумами розподіляються паї фонду - іменний цінний папір, що засвідчує право власника на частину майна фонду і прибутку згідно часткам. Діяльність ПІФів повністю регулюється законами Російської Федерації.

Основні переваги участі в пайових фондах:

 • фінансова доступність: нерідко вартість одного паю не перевищує 1 000 рублів;
 • жорсткий контроль з боку держави;
 • відсутність оподаткування на отримання прибутку на час володіння паєм;
 • професійне управління з боку керуючої компанією: мінімізація інвестиційних ризиків;

Новачкам, які бажають інвестувати в цінні папери маловідомих підприємств, кращого за все скористатися подібними пропозиціями. Через власний банк або брокера - вибір за вами. Як правило, брокер пропонує більше варіантів, ніж банк.

Акції - як купувати і продавати самостійно через брокера

Велике число питань виникає в області самостійної торгівлі акціями за допомогою брокерських компаній. Хоча нічого складного в цьому - ні.

Після вибору підходящого брокера, необхідно подати заявку на відкриття рахунку. Як зазначалося вище, у більшості брокерів це робиться віддалено - через Інтернет. Потрібно бути готовим до того, що в процесі реєстрації потрібно підтвердити особистість: за допомогою копій документів, номера мобільного телефону або через акаунт держпослуг.

З відкриттям рахунку необхідно завантажити, встановити і налаштувати торговий термінал QUIK. Термінал випускається під різні платформи - від персонального комп'ютера, до смартфона, що працює на Android або iOS. Це найпростіший і дешевий спосіб здійснення самостійної діяльності на біржах. Нагадуємо, що для початку роботи потрібна наявність готівки на вашому рахунку у брокера. В якості тренування і оцінки своїх можливостей можна скористатися віртуальним рахунком брокера. В цьому випадку термінал буде імітувати покупку і продаж реальних акцій, прибуток буде не справжньою, втім, і втрати - теж.

Перед початком роботи необхідно вивчити функціонал і можливості роботи торгового терміналу. У цьому допоможе сам брокер. На його сайті зібрана вся необхідна документація, що описує роботу QUIK-терміналів. Після вивчення можна приступати до безпосередньої купівлі акцій. Для цього вибирається компанія-емітет і відбувається ознайомлення з її основними показниками: дивіденди, обсяги, ліквідність, історія вартості тощо. Якщо все влаштовує, купується потрібну кількість акцій обраної компанії. Продаж акцій через термінал відбувається аналогічно. Прибуток і витрати фіксуються на вашому брокерському рахунку. Поповнення та виведення грошей здійснюється різними способами: карти оплати, електронні гроші, переклади і навіть криптовалюта.

Починаючи власну інвестиційну діяльність, засновану на роботі з цінними паперами, важливо розуміти - ніяких фінансових гарантій немає. Акції, навіть найбільших і надійних компаній, можуть втрачати вартість досить тривалий час. На це впливає безліч зовнішніх і внутрішніх факторів. У цей період компанія зазвичай не виплачує дивіденди. Тобто, подібна покупка не несе в собі ніякої швидкого прибутку. Продаж акцій за цінами, нижче покупних - гарантований збиток. Ні сама компанія, ні фондовий брокер, через кого здійснювалася купівля, ні держава - не відшкодовуватимуть ці втрати. Всі дії, які здійснюються на фондових біржах, робляться під власну відповідальність.

Щоб знизити ризики, навчитися працювати на біржі і зрозуміти механізм ціноутворення, особливо новачкам, рекомендуємо працювати з «блакитними фішками».

Що таке «блакитні фішки»? Або як знайти гарантований прибуток на акціях

У казино, традиційно, ігрові фішки з найбільшим номіналом мають блакитний колір. Слідом за цим, на ринку акцій, «блакитними фішками» стали називати акції великих компаній, що показують високу ліквідність і стабільні показники прибутковості.

Згодом, на фондових ринках, утворився індекс «блакитних фішок» - індикатор всього ринку, що враховує ціни угод з найбільш ліквідними емітетамі. Акції компаній з індексу утворюють «перший ешелон». Вважається, що зростання або падіння цін на «блакитні фішки» обов'язково тягнуть за собою відповідні стан ринку.

Звичайно, немає загальновизнаних критеріїв і способів віднесення акцій до «першого ешелону». У кожної біржі і, навіть, трейдера є власний список «блакитних фішок». Так, наприклад, Московська Біржа розраховує індекс по акціях наступних компаній:

 • Газпром
 • Сбербанк
 • Лукойл
 • Магніт
 • Новатек
 • Сургутнафтогаз АТ
 • Норнікель
 • Роснефть
 • ВТБ
 • Татнефть
 • МТС
 • Алроса
 • Московська біржа
 • Інтер РАО
 • Северсталь

На практиці акції цих компаній мають стабільну тенденцію до зростання. Але, нерідко, зустрічаються періоди, коли акції «другого ешелону» показують набагато більший дохід, при загальному падінні «першого ешелону». Ключовий момент придбання «блакитних фішок» полягає в їх загальної великий ліквідності, отже, їх простіше продати, а зростання ціни простіше спрогнозувати.

Ключовий момент придбання «блакитних фішок» полягає в їх загальної великий ліквідності, отже, їх простіше продати, а зростання ціни простіше спрогнозувати

За 2 роки ціна акції Ощадбанку зросла з 98,15 рублів до 274,60 рублів. Прибутковість на рівні 280%.

По акціях «першого ешелону» можна знайти безліч аналітичного матеріалу, найстабільніші ПІФи з низькими ризиками, зазвичай, будуються на цих акціях. Експерти, в основному, роблять працюють рекомендації по цих компаніях.

Тобто, самостійна торгівля "блакитними фішками" характеризується прогнозованим зростанням прибутковості і мінімальними ризиками.

І, головне, почавши інвестування в акції, потрібно завжди пам'ятати - фондові ринки завжди ростуть. Навчіться правильно вибирати моменти: купувати на падінні; продавати на зростанні. Це приходить з досвідом. А досвід гарантує вам стабільне майбутнє, незалежно від третіх осіб.

«Відкриття брокер» - брокер, якого можна спробувати

Вибираючи брокера, варто задуматися про додаткові можливості і дрібних фактори, що впливають на вашу безпосередню роботу на фондовій біржі.

«Відкриття брокер» - брокерська компанія, яка працює на фондовому ринку більше 22 років. Максимальний рівень надійності компанії «ААА»; понад 110 тисяч осіб працюють на біржі через даного брокера.

Але, це не основоположні фактори. Ключовими моментами є:

 • Мінімальний «поріг входу» - 5 000 рублів;
 • Знання в області фондового інвестування бажані, але не обов'язкові;
 • Низькі фіксовані комісії брокера, що встановлюються заздалегідь і зафіксовані в договорі;
 • Відкриття рахунку - безкоштовно;
 • Можливість створення індивідуального інвестиційного рішення;
 • Торговий термінал QUIK - безкоштовно;
 • Широкі можливості навчання;
 • Потенціал зростання прибутку від вкладень - не обмежений .

Так чому б не спробувати відкрити «Відкриття брокер» ?

ще схожі бізнес ідеї :

Спеціально для hobiz.ru

Так як же купувати акції правильно?
І якщо ставиться питання таким ребром, то хочеться додатково запитати - ви себе теж не подобаються?
Купівля акцій - з чого почати?
Мрії збуваються?
Десяти мільйонів рублів досить для виконання головних мрій - автомобіль, квартира і хороші сусіди?
Як правильно купувати акції російських компаній?
Що таке «блакитні фішки»?
Новости