• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як Білорусі купити акції Nintendo, Google або Mercedes. Одинадцять питань для новачків

 1. 1. Чи можна Білорусі купувати закордонні акції?
 2. 2. Які існують механізми для придбання акцій?
 3. 3. Виходить, довірче управління - найбезпечніший спосіб?
 4. 4. Які для угоди потрібні документи?
 5. 5. Яка мінімальна сума інвестпортфелю?
 6. 6. Як розрахувати приблизну прибутковість акцій?
 7. 7. Чи можна купити акції через іноземних посередників?
 8. 8. Як продати свої акції в разі чого?
 9. 9. Які ще є способи виходу на фондовий ринок?
 10. 10. А що, на зарубіжних компаніях заробляють тільки через акції?
 11. 11. І що ж у підсумку мені вибрати?

Судячи з прес-релізу одного з банків, в липні білоруси кожен день зверталися туди зі спробами придбати акції японської компанії Nintendo, стоячи за шалено популярним додатком Pokemon GO. KYKY запитав у банкірів, чи реально придбати акції зарубіжних компаній в Білорусі і що для цього потрібно.

1. Чи можна Білорусі купувати закордонні акції?

Будь-білорус може купити будь-які акції іноземної компанії за загальним механізмом. Компанії-емітенти акцій (організації, що випустили цінні папери для розвитку і фінансування своєї діяльності - прим. KYKY) не встановлюють спеціальні умови при покупці їх акцій. Головна умова - доступність акцій компанії для торгів. Для цього компанія повинна бути відкритим акціонерним товариством. Таким чином, для вкладення своїх коштів доступні стають багато організацій з міжнародним ім'ям. Наприклад, Apple, Google, IBM, Coca-Cola, Mercedes-Benz.

2. Які існують механізми для придбання акцій?

Акції іноземних компаній можна купити двома шляхами: за допомогою механізму довірчого управління або самостійно. Самостійно зробити це не так просто: необхідно отримати дозвіл Нацбанку на експорт капіталу , Відкриття рахунку у зарубіжного брокера і перерахування коштів. Згодом дозвіл Нацбанку потрібно отримувати і на кожну окрему операцію з купівлі або продажу цінних паперів іноземного емітента. А ось при роботі через довірчого керуючого цих дозволів не потрібно, тому цей спосіб найпростіший для рядового громадянина. «Потрібно всього лише звернутися в банк, який надає довірче управління коштами та укласти договір», - пояснюють, наприклад, в «Альфа-Банку».

В іншому банку говорять, що самостійна покупка акцій не надто популярна в Білорусі. До того ж у такій роботі з акціями дійсно існують проблеми, причому, навіть більш масштабні, ніж описувалися «Альфа-Банком»: «У нас в країні прямий вихід на закордонні ринки для фізичних осіб навряд чи хто надає, тому що виникають питання з урахуванням прав покупця на ці цінні папери. Як правило, якщо ви з якихось білоруським банком будете укладати договір комісії, банк все одно безпосередньо на зарубіжних майданчиках для вас ці акції не придбає. Банк теж буде укладати договір комісії з якимось іншим, закордонним, брокером. І вже цей брокер за договором субкомісії буде купувати цінні папери, які клієнт захотів придбати. Але треба врахувати, що ці акції все одно залишаться на європейських рахунках і будуть знеособлені.

Фактично самостійна покупка акцій дуже небезпечна: ви ніяк не підтвердите право власності на свої цінні папери.

Звіти брокера у вас, звичайно ж, будуть, але все це буде виглядати не так, як покупка білоруських акцій. Якщо ви купуєте наші акції, то відкриваєте рахунок депо в білоруською депозитарії - на нього, коли угода відбувається, вам нараховуються цінні папери. Виписка з цього рахунку підтверджує право власності на ці папери ».

Виписка з цього рахунку підтверджує право власності на ці папери »

Самостійні загравання з акціями мало того, що не принесуть володіння правами, так ще й стануть нелегкої задачкою. Взяти той же Google. Компанія має два типи акцій - A і B. Акцій класу A близько 33 мільйонів, класу B - більше 237 мільйонів. Заковика в тому, що в «вільному» обігу знаходяться тільки менша частина - 33 мільйони, а ось акції типу B ходять тільки всередині холдингу Alphabet. Акції класу A зараз виставлені на біржі NASDAQ. Вся інформація у відкритому доступі : Під тікером GOOG дізнаємося, що ціна зараз крутиться в районі $ 780, але за останній рік, бувало, падала і до $ 565. У будь-якому випадку, на середню білоруську зарплату особливо не розгуляєшся. У випадку з Google для звичайної людини варіантів залишається небагато: «внутрішні» акції недоступні для покупки, придбання безпосередньо у компанії - надто дорого, а ось схопити цінні папери через фондову біржу цілком можливо. Але для цього, знову ж таки, краще вдатися до послуг банку, щоб не ускладнювати і без того непрості і небезпечні схеми. Або є варіант поїхати в Європу, завести там рахунок і укласти договір відразу з закордонним брокером, минаючи білоруські банки. Правда, для цього знову доведеться звертатися до Нацбанку за дозволом.

3. Виходить, довірче управління - найбезпечніший спосіб?

Працювати з акціями через довірче управління не так небезпечно, тому що перед вами несе відповідальність ваш довірчий керуючий. Він буде зобов'язаний відшкодувати дохід, який ви отримали. Якщо ж ви самі займаєтеся акціями і укладали з банком договір комісії, то ситуація інша: комісіонер несе відповідальність тільки за операцію. Ви тільки даєте йому доручення перевести цінні папери з якоюсь ціною в такому-то кількості. Комісіонер доручення виконує - і все, на цьому його відповідальність закінчується. А все, що випливає з умов обігу цінного паперу - це вже його не стосується. З довірчим управлінням ситуація інша: весь отриманий довірчим керуючим дохід з цінних паперів, він зобов'язаний передати вам. Така схема простіше.

4. Які для угоди потрібні документи?

Які для угоди потрібні документи

Для укладення договору необхідний тільки паспорт. Якщо ви самі знаєте, в які акції хочете інвестувати, то при укладенні договору вам слід вибрати форму довірчого управління за наказом. Через цей наказ ви будете виставляти банку, який виступає довірчим керуючим, накази на покупку або продаж цінних паперів, по суті використовуючи його в якості брокера. Якщо ж ви не можете віднести себе до досвідченим інвесторам, варто зупинитися на повному довірчому управлінні. В такому випадку довірчий керуючий, який має професійні навички і освіту, сформує індивідуальний портфель з цікавих цінних паперів закордонних емітентів. Виходить, що можна навіть не особливо розбиратися в специфіці акцій і ситуації на ринку. Було б бажання вкладатися, а банк вже сам підкаже, з яких компаній можна щось вичавити.

5. Яка мінімальна сума інвестпортфелю?

Вона різна. «Альфа-Банк» пропонує поріг в $ 10 тисяч. «У багатьох інших фінансових організацій нижній поріг вище - від $ 50 тисяч», - відзначили в банку.

6. Як розрахувати приблизну прибутковість акцій?

Зрозуміти доцільність вкладу в акції можна, вирахувавши дивідендну прибутковість. Для цього потрібно винагороду за акцію розділити на вартість однієї акції і помножити все це на 100%. Ситуація: ви купили 10 акцій компанії за ціною 340 доларів за штуку, а за рік компанія виплатила дивідендів на 5 доларів за акцію. Виходить, ваш річний дохід склав 50 доларів або 1,47% річних. З іншого боку, вартість акцій постійно змінюється, і ніколи не вгадаєш, що станеться з нею через півроку. Тому не можна точно сказати, який саме відсоток від суми накапає на рахунок за довгий час.

7. Чи можна купити акції через іноземних посередників?

Теоретично можна. В Америці, наприклад, є банки, які надають можливість заповнити всі документи онлайн і приступити до покупки. Варіант із закордонним посередником підходить тим, хто любить ухилятися від податків, а ось з банком на місці таке не пройде. Сума покупки складе як мінімум $ 10 тисяч.

8. Як продати свої акції в разі чого?

«Якщо хочете продати акції, то даєте відповідне доручення банку, і він від вашого імені здійснює операцію. Механізм такий же, як і при покупці. А ось тим, хто хоче здійснювати спекулятивні операції (тобто купувати і продавати цінні папери по кілька разів на день), краще шукати інший спосіб виходу на фондовий ринок. Банки орієнтовані на роботу із середньостроковими і довгостроковими інвесторами », - коментують процес продажу акцій в« Альфа-Банку ».

9. Які ще є способи виходу на фондовий ринок?

Пограти з акціями можна спробувати на інтернет-біржах. Один з варіантів - INDX.ru. Ця біржа створена і керується платіжною системою WebMoney, тому знадобиться електронний гаманець. На цій біржі звертаються похідні реальних акцій, і називаються вони «нотами» замість звичайних «лотів». Ці «ноти» наділяють покупця правом на отримання прибутку, так само, як і самі акції. «Ноти» пропонуються в тому числі на акції компаній-гігантів - Google, Microsoft, IBM та інші. Нюанс полягає в тому, що на цій біржі неможливо працювати з великими сумами: все буде відбуватися в маленьких грошах через невеликий ліквідності. А з сотні баксів в рамках року не дуже щось заробиш. За фактом можна щось купувати на INDX тільки заради того, щоб хвалитися в модних барах: «А я ось вчора акції Гугла купив». І не треба нікому нічого деталізувати.

10. А що, на зарубіжних компаніях заробляють тільки через акції?

Є ще один спосіб «наварити» на іноземних компаніях, але це все одно пов'язане з акціями. Можна купувати не власне паперу, а їх цифрові опціони. Вибираючи собі опціон компанії, потрібно зробити прогноз на зростання або зниження ціни акцій в рамках певного часу. Мінімальна, до речі, всього 10 хвилин. Якщо ви зробили правильний прогноз, то отримаєте фіксований розмір доходу (премія мінус ціна опціону). Якщо невірний, то ви втрачаєте гроші, витрачені на покупку опціону (власне, його ціну). Звучить ніби просто. Гугл підказує, що найпопулярніший і перший в світі брокер в цьому напрямку - AnyOption. По крайней мере, його називають надійним. Його мінус у тому, що мінімальна сума при відкритті рахунку становить $ 100, а якщо це перші спроби заробити подібним чином, то сума для втрати вже неприємна. А спочатку, швидше за все, гроші будуть губитися. Є брокери, де і $ 10 на рахунку дозволяють щось купувати , Але там уже під сумнів ставиться їх надійність. А той же AnyOption регулюється безліччю відомств і ЄС. У будь-якому випадку, такі операції нагадують нервовий заробіток на Forex, що мало схоже на розкішний ледачий дохід від володіння акціями Apple.

11. І що ж у підсумку мені вибрати?

І що ж у підсумку мені вибрати

Звичайно, якщо у вас грошей не дуже багато, то покупка цифрових опціонів виглядає найкращим варіантом. Не треба вкладати десятки тисяч доларів, та й трохи заробити якомога менше, ніж за годину. З іншого боку, якщо махінації через сумнівні сайти в інтернеті виглядають для вас кошмарним способом вкласти гроші, то прийти в банк і укласти договір на повне довірче управління - шлях куди розумніше і безпечніше. До того ж в цьому випадку ви дійсно отримуєте захищений дохід від реальних акцій, а не спекулюєте їх абстрактними властивостями. По суті, неважливо, який спосіб заробітку здасться вам прийнятним. Головне: заволодіти шматочком Microsoft або Nintendo - цілком реальна справа. Інша справа, що в Білорусі для цього доведеться скористатися складними механізмами і банком-посередником.

Важливо також зрозуміти, що пріоритетне: думка про володіння акціями світових корпорацій або реальне збільшення доходу. Компанії на зразок Google і так стоять мільярди.

Складно уявити ситуацію, в якій вартість корпорації злетить ще в два рази. Зате вкладення в поки не дуже великі, але перспективні компанії дає надію, що вони можуть «вистрілити» і ваш дохід злетить до космічних 1000% .

Помітили помилку в тексті - виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

1. Чи можна Білорусі купувати закордонні акції?
2. Які існують механізми для придбання акцій?
3. Виходить, довірче управління - найбезпечніший спосіб?
4. Які для угоди потрібні документи?
5. Яка мінімальна сума інвестпортфелю?
6. Як розрахувати приблизну прибутковість акцій?
7. Чи можна купити акції через іноземних посередників?
8. Як продати свої акції в разі чого?
9. Які ще є способи виходу на фондовий ринок?
10. А що, на зарубіжних компаніях заробляють тільки через акції?
Новости