• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Гунтін Пуерча, або Палацовий пуер або 宫廷 普洱茶 - TeaTerra

Пуерча. У світі китайських чаїв, напевно, складно знайти більш заплутаний термін. Протягом щодо недовгій історії (близько 350 років) на світло з'явилося так багато видів, сортів і типів цього чаю, що відрізняються по сировині, місця виробництва, технології обробки та зовнішнім виглядом, що, якщо ви скажете, наприклад, що любите чай пуер, то буде потрібно чимало уточнень. Пуер, зібраний з великого дерева, що росте в глибині гірських джунглів, або взятий з плантацій кущів на оголені схилі? Пуер з Сишуанбаньна або з Ліньцан? Пуер, спресований у формі коржі 7 братів, або розсипний? Зроблений за технологією шен або шу? Свіжий або витриманий? І так далі. Навіть елементарне питання, цей чай відноситься до зелених або чорним, може поставити в глухий кут.

Сорт, про який ми вам хочемо розповісти, так само відноситься до Пуер і має назву, що їхній зміст змінювався протягом його історії Сорт, про який ми вам хочемо розповісти, так само відноситься до Пуер і має назву, що їхній зміст змінювався протягом його історії. Гунтін пуер або палацовий пуер сьогодні - це чай, зроблений з маленьких нирок, зібраних з кущів і оброблених за технологією шу (тобто пройшли вологе скиртування). Це чорний чай вищого сорту, бо по сортності він стоїть вище ніж екстра. Якщо резюмувати його гідності в одному реченні, то вийде приблизно наступне: чай з добірних нирок з палацовим якістю (тобто порівнянними з якістю імператорського чаю), насичений витриманим ароматом, чистим смаком і швидко приходять солодким присмаком. Якщо ви є любителем шу пуерів, то як ви можете не оцінити цей чай? Як правило, гунтіни володіють хорошим співвідношенням ціни і якості, їх можна в рівній мірі пити, дарувати і колекціонувати. Тільки відкриєш пакет, і в ніс б'є струмінь аромату ніби з глибини Юньнаньськоє гір. За зовнішнім виглядом чай виглядає дуже акуратно прибраним: маленькі нирки, рівномірні, цільні, з добре помітними ворсинками золотисто-червоного відтінку. В ароматі сухого чаю відчуваються сухофрукти, чисті витримані відтінки, фірмові для гунтіна горіхові ноти. Настій червоний, насичений, яскравий і прозорий, без будь-якої каламуті. Його аромат беспрімесний, високий і запашний, а смак щільний, сильний і при цьому ковзає, приємний і зі солодким присмаком. Густота, гладкість, жвавість настою - це фірмові характеристики будь-якого хорошого шу-пуеру, але в палацових сортах вони виражені гранично багато. Чайне дно коричнево-червоне, сите, трохи розмазана і лискуче, має сильний аромат витриманості, стійкий і не розсіюється.

Подібні чаї викликають стільки емоцій і відчуттів, що це все складно описати словами Подібні чаї викликають стільки емоцій і відчуттів, що це все складно описати словами. Тому ми можемо лише розповідати про факти навколо такого продукту. Отже, повернемося на кілька століть назад і поговоримо про те, що називали палацовими пуерами в династію Цин, коли ніяких шу-пуерів з маленьких нирок ще не існувало.

Що таке імператорський пуер

Вже з самої назви цього чаю - імператорський пуер - можна зробити висновок, що його якість не можна рівняти з звичайними пуерами. У 20-і роки 19-го століття в тексті "Записки про чай Пуер", написаному Жуан Фу, були ясно вказані сезони і способи виробництва пуеру для підношення імператору (Гунча): «У другій місячний місяць збирають чайні бутони, дуже ніжні і білі , їх називають Маоцзянь і підносять імператору, і тільки після цього підношення дозволяється робити чай для продажу в народі ». Справа в тому, що в ті часи все імператорські пуери робилися з нирок, що збираються з великих дикорослих дерев. І тільки після того, як всі ці нирки були зібрані для підношення, що залишилося сировину дозволялося збирати для виробництва чаю, розповсюджуваного в народі. Хоча варто визнати, що в народі Юньнаньськоє чаї аж до початку нинішнього століття практично не бьлі відомі. Кажуть, ще в кінці 90-х років, в Юньнаньськоє глибинці коржик пуеру з реальних великих дерев можна було купити за кілька китайських копійок.

«Чай пуер серед китайських чаїв - справжній аристократ із знатного роду», - сказав в той же самий час Ло Шаоцзюнь, начальник державного центру по контролю за якістю чаю «Чай пуер серед китайських чаїв - справжній аристократ із знатного роду», - сказав в той же самий час Ло Шаоцзюнь, начальник державного центру по контролю за якістю чаю. Ці слова можна інтерпретувати так: протягом майже двохсот років пуер залишався улюбленим чаєм маньчжурської династії Цин. І по суті не варто городити епітети, бо так вийшло, що цей чай увійшов до списку чаїв для підношень Цинскому імператору в той час, коли чай взагалі був у великій пошані у правлячої еліти, і на місце пуеру можна поставити будь-який чай, який був тоді імператорським і дожив до наших днів. У наш час висота історичної ролі чаю пуер і важливість його культурної цінності, по всій видимості, пояснюються саме його блискучим становищем при дворі цинских імператорів. І безумовно ця слава померкла з загибеллю цієї династії. До наших днів дожили лише два докази розквіту імператорських пуерів за часів Цин: дорогоцінна табличка «Благословенні підношення Небесної династії», дарована постачальникам імператорського пуеру, чайного будинку «Че Шунь Хао» в Юньнаньськоє селищі І У (на фото праворуч, до речі, нині її вже зняли і відправили в музей), і зберігається в пекінському Забороненому місті (Ґуґуні) світової патріарх пуерів - Золота гарбуз віком понад 150 років.

Історія так розпорядилася, що два ці артефакту розташовані на двох кінцях чайного шляху з Юньнані в столицю. І одним із знакових проектів останніх років можна вважати колекційну серію пуерів під назвою «Скарби», створену спільно спеціальним відділом музею Гугун і древньої чайної маркою з селища І У. Саме ця серія «Скарби» була випущена під контролем спеціального відділу музею Гугун і не тільки увібрала в себе всю глибину культури палацових пуерів. Даний чай створений з дотриманням усіх стандартів збору, обробки та маркування продукції, призначеної для імператора. Легендарна марка Чешуньхао сотню років виробляла такий чай для Сина Неба, і в даному випадку новий продукт був проведений у повній відповідності з усіма історичними матеріалами стосовно такого виробництва. Більш того, сам Че Чжіцзе, представник 5-го покоління цієї славної Юньнаньськоє прізвища, особисто проконтролював хід всієї роботи, використовуючи передаються з покоління в покоління технологічні секрети і всіма силами прагнучи відтворити імператорська якість. Якість, піддане сотні років забуття, але дбайливо відтворене в повній відповідності з записами з архівів музею Забороненого міста.

Сліди Обдимаючи, попередників сучасних пуерів можна простежити аж до перших століть нашої ери (династія Східна Хань) Сліди Обдимаючи, попередників сучасних пуерів можна простежити аж до перших століть нашої ери (династія Східна Хань). У період Троецарствия (220-280) ці чаї вже широко культивувалися в Юньнані. Однак півтори тисячі років вони були мало кому відомі в Піднебесній, і лише на стику династій Мін і Цин в 17-м столітті почався їх розквіт, і вони стали відомі на той час під ім'ям чаю з Пуер. І завдяки їх особливому ефекту харчування здоров'я вони здобули прихильність в імператорському оточенні. У 1729-му році у пуерів почалася довга, майже двохсотрічна кар'єра чаїв для підношення імператору (Гунча). В ті часи Гунча цінувалися нарівні з державними подарунками, коштували як срібло і золото. Цінськая династія вельми серйозно ставилася до їх якості, до їх асортименту, приготування з них напою і піднесенню їх як дарунок кому б то не було.

В ті часи імператорським пуером могли користуватися тільки члени імператорської родини, це був символ престижу. Якщо не було кровного споріднення з імператором, годі було й сподіватися спробувати цей чай, навіть шансу понюхати його не було. Нехай навіть чиновник мав колосальні заслуги перед державою, або це був вихователь спадкових принців, який пережив три династії, лише під час нагородження або почесних проводів на спокій, на спеціальному банкеті для людей похилого віку він міг отримати у вигляді спеціального призу порцію імператорського пуеру.

Крім того, такі пуери використовувалися в якості господарка, подносімая представникам іноземних держав Крім того, такі пуери використовувалися в якості господарка, подносімая представникам іноземних держав. Як записано в архівах Гугуна, в 1792-му році колишній генерал-губернатор індійського Мадраса, англійська граф Джордж Маккартні приїхав до Китаю на чолі англійської делегації з 95 осіб, відправленої на святкування 80-річчя імператора Цяньлун. На наступний рік, в 14-й день 9-го місяця за місячним календарем імператор прийняв англійську делегацію в похідному палаці в своїй літній резиденції в Ченде (нині - провінція Хебей). Під час пишного банкету імператор подарував англійським гостям чимало подарунків, серед яких були різні види чаю Пуер, дівочий чай з нирок і чайна паста.

До 1908-му році в Юньнані почався хаос, і розбійники заполонили весь простір. Гунча, доїжджають до Куньмина, почав дочиста грабували бандитами, а імператорський двір вже навіть не мав можливості розслідувати ці злочини, і йому нічого не залишалося окрім як припинити ці поставки. У той час і сам двір знаходився вже на межі загибелі, тому не дивно, що майже двохсотрічна історія імператорського пуеру підійшла до свого кінця.

Далі слідує хаос соціальних експериментів 20-го століття, коли чайна культура в Китаї відійшла на другий план Далі слідує хаос соціальних експериментів 20-го століття, коли чайна культура в Китаї відійшла на другий план. Відродження пуерів відбулося лише в останній чверті століття, коли на півдні Юньнани стала розвиватися технологія шу. Приблизно в середині 90-х років на експортному чайному ринку традиційним млинців пуеру довелося потіснитися і поступитися місцем розсипний чаю. Так до нового століття палацові пуери відродилися в новому образі. 23-го листопада 2002 року на аукціоні, що відбувся в рамках Гуанчжоусской ярмарки добірних чаїв, стограмова пачка гунтіна була продана нікому чайному комерсанту з Гонконгу за 160 тисяч юанів. По курсу тих років це було трохи більше 18 тисяч доларів. Найцікавіше, що не минуло й місяця, як на торгах в Пекіні за півмільйона юанів пішла 80-річна коржик шен-пуеру вагою близько 300 грам. Тобто молодий шу-пуер наздогнав в ціні кращі зразки майже вікового шен-антикваріату? Новина ця так розбурхала чайні кола в Китаї, що вже в березні наступного 2003 року аналіз цих двох продажів став темою спеціального Пуерні симпозіуму на Тайвані.

Безумовно, наші палацові пуери не настільки дорогоцінні і ексклюзивні. Але їх можна пити хоч кожен день, тому на закінчення хотілося б привести 32 лікувальних ефекту цього чаю, бо тема здоров'я не може нас хвилювати менше ніж байки про імператорські чаї.

Лікувальна дія чаю пуер

 • 1. Допомагає травленню;
 • 2. Піднімає дух і покращує мозкову активність;
 • 3. Продовжує життя і сприяє довголіттю;
 • 4. Знижує жирність крові і стимулює схуднення;
 • 5. Прояснює погляд;
 • 6. Чи є діуретиком і розсмоктує набряки;
 • 7. Служить антибактеріальним засобом і знімає запалення;
 • 8. Протистоїть артеріосклерозу;
 • 9. Бореться з високим артеріальним тиском;
 • 10. Допомагає в профілактиці коронарної хвороби серця;
 • 11. Захищає від різних випромінювань, в тому числі від телевізійних;
 • 12. Сприяє зосередження і заспокоєння;
 • 13 Є живильним БАДом;
 • 14. Чи може виліковувати діабет;
 • 15. Має косметологічних ефектом;
 • 16 .Полезен в профілактиці анемії;
 • 17. Знімає втому;
 • 18. Знімає інтоксикації і протвережує;
 • 19. Заповнює водний баланс в організмі і втамовує спрагу;
 • 20.Протівостоіт раку;
 • 21. Надає сили і зміцнює ци;
 • 22. Зупиняє діарею;
 • 23. Розсмоктує отрути;
 • 24. Підвищує адаптивні якості організму;
 • 25. Служить протитуберкульозних засобом;
 • 26. Усуває сторонні запахи і поганий запах з рота;
 • 27. Піднімає лейкоцити і виліковує їх редукцію;
 • 28. Є противірусним засобом;
 • 29. Зміцнює зуби;
 • 30. Регулює кислотно-лужний баланс в рідинах організму;
 • 31. Застосовується для зняття зовнішніх запалень;
 • 32. Підвищує імунітет.

Сергій Кошеверов  джерело:  http://teatravel

Сергій Кошеверов
джерело: http://teatravel.ru


Пуер, зібраний з великого дерева, що росте в глибині гірських джунглів, або взятий з плантацій кущів на оголені схилі?
Пуер з Сишуанбаньна або з Ліньцан?
Пуер, спресований у формі коржі 7 братів, або розсипний?
Зроблений за технологією шен або шу?
Свіжий або витриманий?
Якщо ви є любителем шу пуерів, то як ви можете не оцінити цей чай?
Тобто молодий шу-пуер наздогнав в ціні кращі зразки майже вікового шен-антикваріату?
Новости