• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Убезпечити своє авто від викрадення: як працюють пристрої GPS-стеження і як їх вибрати

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

11 січня 2016, 8:30 Переглядів: 11 січня 2016, 8:30 Переглядів:   Авто буде сигналізувати про своє місцезнаходження

Авто буде сигналізувати про своє місцезнаходження ..

Ситуацію з угонами автомобілів регулярно обговорюють всі водії. А вона, на жаль, з часом не поліпшується. Викрадачів не зупиняють навіть дорогі автосигналізації - злочинці швидко знаходять способи нейтралізувати найсучасніші їх моделі. Звичайно ж, автовласники шукають способи додаткового захисту: хтось встановлює механічні блокування керма, педалей або рукоятки КПП , Хтось ховає кнопку, що розриває одну з життєво важливих для автомобіля електричних ланцюгів. Але ніщо з перерахованого вище не допоможе, якщо автомобіль просто занурять на евакуатор і відвезуть. І тоді залишається лише надія на системи оперативного пошуку. Так, щоб збільшити шанси відшукати викрадену "конячку", можна встановити в машині пристрої GPS-стеження, або GPS-закладки - маяки або трекери. За допомогою супутника вони покажуть, де знаходиться авто.

ТРЕКЕР АБО МАЯК?

Є дві основні різновиди пристроїв, що визначають координати автомобіля. Трекер робить це постійно, малюючи трек в режимі реального часу, в той час як інший різновид - маяк, раз в певний проміжок часу ставить крапку на карті, яка відображається на комп'ютері або сматфонів власника авто. Цей проміжок визначається користувачем і може становити від декількох хвилин до декількох діб. У кожного типу пристроїв є свої переваги і недоліки. Здавалося б, для оперативного пошуку автомобіля необхідний трекер: адже саме він буде в реальному часі відстежувати переміщення авто. Але для роботи супутникової системи і передачі даних потрібно чимало енергії - набагато більше, ніж можуть дати навіть найкращі батарейки. А значить, цей пристрій потрібно підключати до бортової електромережі автомобіля, що спрощує його виявлення викрадачами. Добре, якщо просто відріжуть дроти живлення: зазвичай у трекерів все-таки є власні акумуляторні батареї, які забезпечують деякий час автономної роботи. Швидше за все, при виявленні пристрої викрадачі просто викинуть його з машини.

Маяк, в свою чергу, працює трохи інакше. Це повністю автономний пристрій, яке можна заховати в автомобілі так, що ймовірність його виявлення буде мізерною. Не вдасться виявити його і сканерами - пристроями, які використовують викрадачі для визначення випромінюючих сигнали приладів. Справа в тому, що в проміжках між сеансами визначення і передачі координат маяк знаходиться в сплячому режимі. Це дозволяє йому бути невразливим для сканерів, економити заряд батареї і працювати від одного комплекту протягом багатьох місяців (а є пристрої, які працюють і до 3 років). Але є й зворотний бік медалі: розбудити маяк, коли він знаходиться в сплячому режимі, неможливо. Більш того, керуючі команди з телефону або особистого кабінету пристрій сприйме тільки під час наступного сеансу зв'язку. Тобто оперативно поміняти інтервал передачі даних, припустимо, з одного дня на раз в хвилину не вийде. Так що ж краще? Трекер, який можна виявити по проводах живлення або відстежити сканером? Або маяк, який виявити, чи не розібравши повністю салон, практично неможливо, але частоти відправки координат може виявитися недостатньо для оперативного пошуку автомобіля? Відповісти однозначно не можна: обидва рішення, разом з їхніми плюсами і мінусами, зайняли свою нішу на ринку і користуються попитом.

Порада. Чи не перекривайте видимість супутника металевими деталями.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

GPS-закладка представляє собою мініатюрний пристрій, що сполучає в собі два модулі: супутникової GPS-навігації та мобільного зв'язку. Завдання першого - визначити координати автомобіля, завдання другого - передати їх власнику. Для передачі використовується мобільний інтернет. Серйозні виробники цих пристроїв піклуються про зручність використання: створюється сервер з простим інтерфейсом, де користувач може побачити місце знаходження свого автомобіля не в незрозумілих більшості цифрах координат, а на докладних картах. Крім сервера, доступного як з комп'ютерів, так і з мобільних пристроїв, маяки передають необхідну інформацію на електронну пошту користувача і у вигляді повідомлень на мобільні телефони. Управління пристроєм також здійснюється з особистого кабінету на сервері або смс-командами з мобільного телефону.

Завдання GPS-закладки - й запобігти викраденню, а допомогти власнику повернути свою власність. На перший погляд, все просто. Але, як виявилося, в роботі цих пристроїв є нюанси, в яких треба розбиратися.

Маскуючись "АГЕНТІВ"

Ще один важливий момент - установка пристрою. Незалежно від того, трекер це або маяк, його потрібно заховати, але так, щоб не перекрити "видимість" супутників металевими поверхнями кузова. Нерідко пристрій вшивають в сидіння, і це непоганий варіант. Одне "але": якщо вшити його в сидіння з підігрівом так, що сам підігрів виявиться вище, цього може виявитися достатньо, щоб трекер або маяк не забезпечували впевненого прийому GPS-сигналу. Яке б місце не було вибрано, перш ніж остаточно "замуровувати" там пристрій, варто ретельно перевірити його працездатність, щоб потім не довелося робити подвійну роботу.

Яке б місце не було вибрано, перш ніж остаточно замуровувати там пристрій, варто ретельно перевірити його працездатність, щоб потім не довелося робити подвійну роботу

Тайник. Можна вшити пристрій в підголовник автокрісла.

ВИБРАТИ ТАРИФ

Крім немаленькою вартості самих пристроїв (за маяк доведеться віддати не менше 3,5 тис. Грн, а трекер коштує від 6 тис. Грн), потрібно підтримувати позитивний баланс сім-карт, встановлених всередині них. А також правильно вибрати тариф. У операторів мобільного зв'язку є тарифи , Що ідеально підходять для маяків. Справа в тому, що ті при передачі даних витрачають дуже мало трафіку, і для їх роботи вистачить навіть самого мінімального пакету інтернет-послуг. З трекером ситуація інша: чи варто віддати перевагу тарифного плану з більшою кількістю пакетних мегабайт, а краще безлімітного. Смс теж коштують грошей, тому найбільш економний варіант - просто відключити їх і користуватися повідомленнями на електронну пошту або особистим кабінетом. Якщо ж все-таки є бажання користуватися есемесками, на цей випадок у операторів передбачені смс-пакети: вибравши і підключивши один з них, можна оптимізувати витрати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Убезпечити своє авто від викрадення: як працюють пристрої GPS-стеження і як їх вибрати". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дмитро Капітун

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ТРЕКЕР АБО МАЯК?
Так що ж краще?
Трекер, який можна виявити по проводах живлення або відстежити сканером?
Або маяк, який виявити, чи не розібравши повністю салон, практично неможливо, але частоти відправки координат може виявитися недостатньо для оперативного пошуку автомобіля?
Новости