• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Фотоелектричні датчики Autonics

 1. Класифікація фотоелектричних датчиків
 2. особливості фотодатчиків
 3. Фотодатчики Autonics BTF
 4. Фотодатчики Autonics BL
 5. Принципи дії датчиків BTF і BL
 6. Висновок
 7. література
 8. Новинка від Autonics: ультракомпактні фотоелектричні датчики серії BTS
 9. Про компанію Autonics

Фотоелектричні датчики виробництва компанії Autonics серій  BTF  і  BL  призначені, в першу чергу, для використання в складі систем промислової автоматизації Фотоелектричні датчики виробництва компанії Autonics серій BTF і BL призначені, в першу чергу, для використання в складі систем промислової автоматизації. Однак, завдяки своїй універсальності, вони також підходять для застосування в промисловості, в автомобільному, залізничному та авіаційному транспорті, на аеропортах, вокзалах, транспортних терміналах.

Датчики є одними з найбільш часто використовуваних компонентів в сучасних системах промислової автоматизації. Фотоелектричні датчики відносяться до одного з найбільш поширених типів серед контрольних приладів.

Фотоелектричними датчиками називають пристрої, що реагують на зміну освітленості. Вони відомі також як оптичні безконтактні вимикачі і фотодатчики. Ці невеликі за розмірами електронні пристрої здатні під впливом електромагнітного випромінювання у видимому, інфрачервоному або ультрафіолетовому спектрі подавати сигнали включення / вимикання або послідовність сигналів на вхід реєструє або керуючої схеми.

Фотодатчики є різновидом безконтактних датчиків, тому що в них відсутній механічний контакт між чутливим елементом датчика (фотосенсором) і об'єктом управління. Дальність дії у фотодатчиків набагато більше, ніж у інших типів безконтактних датчиків. Фотодатчики дискретного дії використовуються як своєрідні безконтактні вимикачі для підрахунку, виявлення, позиціонування, рішення інших завдань на будь-якої технологічної лінії.

Завдяки своїм незаперечним перевагам фотоелектричні датчики сьогодні широко використовуються в різних застосуваннях, де вони дозволяють вирішувати цілий ряд завдань.

Класифікація фотоелектричних датчиків

У стандартних фотоелектричних датчиках використовується формований передавачем направлений світловий промінь. Фотодатчики здатні реагувати на непрозорі і напівпрозорі об'єкти, а також на водяну пару, дим, аерозолі. Все фотодатчики за принципом дії можна розділити на 3 основних види:

• Фотодатчики на перетин променя. Вони реагують на перекриття реєстрованого світлового потоку при переміщенні контрольованих об'єктів або при зміні їх розмірів. Як правило, мають виконані в окремих корпусах передавач і приймач. У таких датчиках джерело світла і оптична система формують вузький пучок світла або паралельний, рівномірний світловий потік.

Перекриття світлового променя фотодатчика дискретного типу призводить до спрацьовування виходу датчика - на виході дискретний сигнал (як 0 або 1). У датчиках аналогового типу рівномірний світловий потік висвітлює об'єкт. Таким чином можна контролювати, розміри об'єкта або заслінки, що перекриває частину світлового потоку. За цим принципом працюють датчики в фотоелектричних мікрометрів, датчики довжини, площі, деформацій.

• Фотодатчики дифузного типу, у яких світловий потік потрапляє на фотоелемент після відображення від контрольованого об'єкта, виконані, як правило, в одному корпусі. Кількість відбитого світла, що потрапляє на фотоелемент, залежить від відбивної здатності поверхні об'єкта (чистоти обробки, наявності відбиває і ділянок, вкритих фарбою). Такі фотодатчики можуть використовуватися також в измерителях чистоти поверхні, фотоелектричних рефлектометром, гігрометри і так далі.

Серед працюючих за цим принципом датчиків є найбільш чутливо реагують на відхилення рівня світлового потоку в порівнянні з налаштуванням на об'єкт. Наприклад, можливо детектування роздутою пробки на пляшці, неповне заповнення продуктами вакуумної упаковки і так далі. Для точності спрацьовування в датчиках даного типу може використовуватися функція придушення фону.

• Фотодатчики рефлекторного типу. Тут світловий потік потрапляє на фотоелемент після відображення від спеціальної відбиває пластини (рефлектора). Такі датчики влаштовані так, що завдяки поляризаційні фільтри вони сприймають відображення тільки від рефлектора. Ця особливість дозволяє уникнути помилкового спрацьовування при відображенні світла від об'єктів із дзеркальною поверхнею, наприклад, від бляшаних банок. Є рефлектори, які працюють за принципом подвійного відображення. Вибір відповідного рефлектора визначається необхідним відстанню і монтажними можливостями.

• Ще є фотодатчики спеціального призначення, але про них ми тільки згадаємо, і підводити під нашу класифікацію не будемо.

Якщо у датчиків попереднього типу приймач і передавач, як правило, знаходяться в одному корпусі, то в фотодатчиком спеціального призначення немає передавача, є тільки приймач. Світловий потік створюється об'єктом управління (контролю) та містить інформацію про контрольований параметр об'єкта. Подібні фотодатчики використовуються в фотоелектричних вимірі температури, дозиметрах променевої енергії, приладах для емісійного спектрального аналізу.

За міжнародною класифікацією даного поділу найближче відповідає таке маркування в позначенні моделей:

 • тип T - датчики на перетин променя (прийом променя від окремо встановленого випромінювача);
 • тип R - датчики рефлекторного типу (прийом променя, відбитого рефлектором (катафотом));
 • тип D - датчики дифузійного типу (прийом розсіяного світла, відбитого від об'єкта).

особливості фотодатчиків

Фотоелектричні датчики можуть відрізнятися за типом використовуваного джерела світла і чутливого фотоелемента. Як джерела світла в сучасних датчиках масового застосування, як правило, застосовуються світлодіоди, а фоточутливими елементами є фотодіоди. Високі технічні характеристики, технологічність виготовлення і доступна вартість забезпечили їм масове застосування.

Спочатку в якості джерел світла в фотодатчиком застосовувалися лампи розжарювання в спеціальному виконанні зі збільшеним терміном служби. Як фотоелементів раніше і сьогодні в окремих датчиках спеціального призначення можна зустріти фототранзистори, фоторезистори, вакуумні і газонаповнені фотоелементи, фотопомножувачі.

Перевагою фоторезисторов є висока чутливість, стабільність параметрів, велика надійність і довговічність, можливість роботи як на постійному, так і на змінному струмі. До їх недоліків слід віднести велику інерційність, сильний вплив навколишнього температури, нелінійність світловий характеристики, великий розкид параметрів навіть у фоторезисторів однієї партії.

Вакуумні та газонаповнені фотоелементи мають високу лінійність світлової характеристики (залежність фотоструму від світлового потоку), високою температурною стабільністю характеристик. Однак, обмежує їх застосування в пристроях автоматичного управління і контролю ряд істотних недоліків, що включає необхідність в підвищеній напрузі живлення (сотні і тисячі вольт), крихкість скляного балона і можливість деформації електродів при механічних впливах, старіння і стомлюваність фотоелементів (зниження чутливості при високій освітленості) .

Фотодіоди найбільш широко застосовуються в сучасних фотодатчиком стандартного призначення. Вони дозволяють робити компактні датчики, мають лінійну світлову характеристику, високу чутливість, малу інерційність (частота переривання світлового потоку може доходити до декількох кілогерц).

Залежно від схеми включення розрізняють вентильний і фотодіодний режими роботи. У вентильному режимі фотодіод стає генератором фотоструму і не потребує джерелі живлення. Фототріод в вентильному режимі можна розглядати як комбінований електронний прилад - фотодіод (перехід «база - емітер») і, власне, тріод, що підсилює фотострум, який виникає в ланцюзі «база-емітер» під дією світлового потоку. У вентильному режимі фотодіоди і фототріоди використовуються в фотодатчиком з пропорційної світловий характеристикою (вимір розмірів, переміщень, температури і так далі).

Вентильні фотоелементи відрізняються високою надійністю, довговічністю і не потребують джерелі живлення. Недоліками їх є: сильний вплив навколишнього температури, стомлюваність в процесі тривалої експлуатації і висока інерційність, що обмежує застосування при частоті переривання світлового потоку в кілька десятків герц.

У фотодіодному режимі до переходу потрібно прикласти зовнішнє напруга в зворотному замикаючому напрямку. Фотодіодний режим використовується в найбільш поширених фотодатчиком з дискретної світловий характеристикою. Вони забезпечують підвищену чутливість в порівнянні з вентильним режимом.

Оптичні системи фотодатчиків служать для перерозподілу потоку променевої енергії з метою підвищення ефективності впливу контрольованих об'єктів на параметри променистого потоку. До оптичних систем фотодатчиків відносяться лінзи, дзеркала, призми, діафрагми, дифракційні решітки, світлофільтри.

З метою підвищення завадостійкості в фотодатчиком використовується підсилювач вихідного сигналу фотоелемента. Для цієї мети в даний час, в основному, використовують операційні підсилювачі в інтегральному виконанні.

Фотодатчики мають індикатор робочого стану і, як правило, регулятор чутливості, який дає можливість налаштувати спрацьовування на об'єкт, що знаходиться на несприятливому фоні.

За принципом кодування інформації фотодатчики можна розділити на дві групи:

 • фотодатчики з амплітудною модуляцією світлового потоку;
 • фотодатчики з тимчасової або частотної модуляцією.

У датчиків з амплітудною модуляцією значення фотоструму пропорційно світлового потоку, що залежить від контрольованої неелектричної характеристики об'єкта. Інформація про контрольований параметр кодується в цих датчиках у вигляді числа, частоти або тривалості імпульсів. Але найбільш розповсюджені датчики з тимчасової або частотної модуляцією, у яких фототок змінюється дискретно за рахунок повного або часткового перекриття світлового потоку.

В асортименті продукції компанії Autonics широко представлені різноманітні датчики і серед них є численний ряд приладів фотоелектричного типу. До останніх новинок належить серія мініатюрних фотодатчиків BTF і серія датчиків BL для контролю наявності рідини в трубопроводах.

Фотодатчики Autonics BTF

Фотодатчики Autonics з серії BTF (рисунок 1, таблиця 1) позиціонуються компанією як ультратонкі фотоелектричні датчики з вбудованим підсилювачем.

Таблиця 1. Основні характеристики фотоелектричних датчиків BTF

Найменування Вихід NPN ВТF1М-TDTL BTF1M-TDTD BTF30-DDTL BTF30-DDTD BTF15-BDTL BTF15-BDTD вихід PNP BTF1M-TDTL-P BTF1M-TDTD-P BTF30-DDTL-P BTF30-DDTD-P BTF15-BDTL-P BTF15-BDTD-P Принцип спрацьовування На перетині променя Дифузійне відбиття Дифузійне відбиття з придушенням фону (ВGS) Діапазон дії, мм 1000 5 ... 30 (неглянцевого білий папір 50х50 мм) 1 ... 15 (неглянцевого білий папір 50х50 мм) Об'єкти Непрозорі Непрозорі, напівпрозорі Мін. розмір об'єкта, d, мм 2 0,2
(Відстань спрацьовування - 10 мм) Неосвітлені об'єкти - 0,2
(Відстань спрацьовування - 10 мм) Гистерезис,% - Макс. 20 від номінального відстані спрацьовування Макс. 5 від номінального відстані спрацьовування Відбивна здатність (чорна / біла поверхня),% - - Макс. 15 від максимальної відстані спрацьовування Час спрацьовування, мс Макс. 1 Джерело живлення 12 ... 24 В = ± 10% (пульсація макс. 10%) Струм Макс. 20 мА (для всіх випромінювачів і приймачів) Джерело світла / довжина хвилі Червоний СІД (650 нм) Режим роботи Спрацювання на світло Спрацювання
на затемнення Спрацювання на світло Спрацювання
на затемнення Спрацювання на світло Спрацювання на затемнення Вихід управління Транзистор NPN- або PNP-типу з відкритим колектором. Напруга навантаження: макс. 26,4 В. Струм навантаження: макс. 50 мА. Залишкова напруга: макс. 1 В (NPN), макс. 2 В (РnР) Електрична
захист Від переполюсовкі напруги харчування і короткого замикання вихідний ланцюга Індикатори Спрацювання (червоний СІД), стабільність рівнів сигналу (зелений СІД) Підключення Кабель без роз'єму Опір
ізоляції Мін. 20 МОм (при 500 В = по Мегомметр) Інтенсивність перешкод Шум прямокутної форми ± 240 В (ширина імпульсу: 1 мкс) від імітатора шуму Діелектрична міцність ~ 1000 В, 50/60 Гц протягом 1 хвилини Зовнішнє освітлення Сонячне світло: макс. 10 000 люкс. Лампа розжарювання: макс. 3000 люкс (засвітка приймача) Температура навколишнього середовища, ° С -25 ... 55; зберігання: -40 ... 70 Вологість,% Відносна вологість використання і зберігання: 35 ... 85 Маса, м прибл. 40 прибл. 25 Найменування Вихід NPN  ВТF1М-TDTL  BTF1M-TDTD  BTF30-DDTL  BTF30-DDTD  BTF15-BDTL  BTF15-BDTD  вихід PNP  BTF1M-TDTL-P  BTF1M-TDTD-P  BTF30-DDTL-P  BTF30-DDTD-P  BTF15-BDTL-P  BTF15-BDTD-P  Принцип спрацьовування На перетині променя Дифузійне відбиття Дифузійне відбиття з придушенням фону (ВGS) Діапазон дії, мм 1000 5

Мал. 1. Датчик Autonics BTF1M

Вони виконані на основі однокристальної електронної схеми, відрізняються чудовими робочими характеристиками і дуже компактними розмірами, за рахунок чого можуть застосовуватися в умовах обмеженого простору. Наявність окремого світлодіода червоного кольору (OPR) на спрацьовування спрощує позиціонування променя датчика під час монтажу, а функція придушення фонової засвітки (BGS) забезпечує підвищену стабільність виявлення об'єктів.

Серія датчиків Autonics BTF включає ряд моделей, що працюють в діапазоні відстаней до 1 м і розрізняються за типом використовуваного вихідного транзистора (NPN або PNP), принципом роботи променя - на просвіт або відображення (малюнок 2). Працюючі на просвіт датчики складаються з передавача і приймача, які виконані, найчастіше, в окремих корпусах. Датчики на перетин променя з серії Autonics BTF1M здатні виявляти мікроскопічні непрозорі об'єкти з матовою поверхнею діаметром до 0,2 мм.

Використовують відбитий промінь (дифузійні) фотодатчики виконані в одному корпусі. Працюючі на відображення в діапазоні відстаней 5 ... 30 мм датчики серії BTF30 здатні виявляти об'єкти розміром до 0,2 мм на відстані 10 мм.

датчики серії BTF15 відрізняються від BTF30 наявністю функції придушення фонового відображення (BGS), а також мають менший робочий діапазон (1 ... 15 мм) і мають підвищену точність за рахунок зменшеного до 5% гістерезису на включення і виключення, в номінальному діапазоні відстаней. У BTF30 гистерезис становить 20%.

Мал. 2. Схема підключення датчиків Autonics BTF

Рівень допустимої зовнішнього засвічення приймача сонячним світлом становить 10000 лк, а від ламп розжарювання - не більше 3000 лк. У датчиках типу BTF15-BDхх використовується технологія придушення зовнішньої фонової засвітки (BGS), яка дозволяє усувати вплив навколишніх об'єктів на роботу датчика і забезпечує високу стабільність виявлення об'єктів різних кольорів, виконаних з різних матеріалів.

Датчики серії BTF можуть харчуватися від джерел напругою 12 ... 24 В з нестабільністю до 10%. Передбачено захист від помилкового підключення полярності джерел живлення, а також від короткого замикання в навантаженні.

Для підключення датчиків BTF використовується трьохпровідний кабель зі стандартною забарвленням: коричневий провід приєднується до плюса джерела живлення, синій - до загального проводу. Навантаження підключається між виходом датчика (чорний провід) і загальним проводом схеми в разі датчика з вихідним транзистором типу PNP, або між плюсом джерела живлення для транзистора типу NPN.

Датчики Autonics BTF можуть працювати в діапазоні температур -25 ... 55 ° С при вологості 35 ... 85%.

Всі датчики серії BTF виконані в міцному пластиковому корпусі зі ступенем захисту IP67. У комплекті з датчиками поставляється кріплення у вигляді Г-подібної скоби і гвинтів.

Фотодатчики Autonics BL

Фотодатчики цієї серії позиціонуються компанією, як володіють чудовими характеристиками по чутливості і мають компактні розміри (малюнок 3).

Фотодатчики цієї серії позиціонуються компанією, як володіють чудовими характеристиками по чутливості і мають компактні розміри (малюнок 3)

Мал. 3. Датчик Autonics BL

Фотодатчики з серії Autonics BL (таблиця 2) призначені для контролю рівня рідини. Вони дозволяють визначати наявність або відсутність рідини в прозорій трубі, діаметр якої може бути 6 ... 13 мм, що заявляється виробником товщина стінки може становити 1 мм. За допомогою кнопкового перемикача вибирається один з двох режимів роботи (спрацьовування на світло або на затемнення), а світлодіодні індикатори (зелений і червоний) забезпечують зручний контроль поточного робочого стану. Зелений показує обраний режим роботи. Коли він горить - обраний режим спрацьовування на світло, коли не горить - на затемнення. Червоний СІД відзначає спрацьовування датчика.

Таблиця 2. Основні характеристики фотоелектричних датчиків BL

Найменування BL13-TDT (Вихід NPN) BL13-TDT-P (Вихід PNP) Принцип спрацьовування На перетіні променя Труба Прозора труба діаметр 6 ... 13 мм (товщина 1 мм), (ФЕП (фторопласт) або материал з такою ж прозорістю Об'єкт Рідина в трубі Час спрацювання Чи не более 2 мс Джерело живлення 12 ... 24 В = ± 10% (пульсація НЕ більше 10%) струм Чи не более 30 мА Джерело світла / довжина Хвилі Інфрачервоний СІД (950 нм) Режими роботи За вибори (кнопковій перемикач): на світло / на затемнення Вихід управління Вихід з відкрітім колектором NPN або PNP: Напруга живлення НАВАНТАЖЕННЯ НЕ более 30 В; Струм НАВАНТАЖЕННЯ НЕ более 100 мА; Ост точне напруга не більше 1 В Електричний захист Захист від переполюсовки ланцюга харчування і короткого замикання вихідний ланцюга Індикатори Індикатор спрацьовування (червоний СІД), індикатор режиму роботи (зелений СІД) Опір ізоляції Не менш 20 МОм (при 500 В = по Мегомметр) Перешкодостійкість Шум прямокутної форми ± 240 в (ширина імпульсу 1 мкс) від імітатора шуму Діелектрична міцність ~ 1000 в, 50/60 Гц протягом 1 хвилини (між усіма зажимами і корпусом) Зовнішнє освітлення Сонячне світло / лампа розжарювання - не більше 3000 лк (засвітка приймача) нинішні температура, ° C 10 ... 55; зберігання: -25 ... 65 Вологість,% Відносна вологість використання і зберігання: 35 ... 85 Найменування  BL13-TDT  (Вихід NPN)  BL13-TDT-P  (Вихід PNP) Принцип спрацьовування На перетіні променя Труба Прозора труба діаметр 6

Мал. 4. Схема підключення датчиків BL

Датчики Autonics BL включають передавач і приймач в одному корпусі, що закріплюються на трубі діаметром 6 ... 13 мм і призначені для контролю наявності в ній рідини. При відсутності рідини в трубі промінь передавача потрапляє у вікно приймача, а при появі в трубі рідини він відхиляється за рахунок ефекту заломлення на кордоні з рідиною і тому на система не потрапляє (рисунок 4).

Датчики BL міцно кріпляться до труби двома пластиковими застібками і можуть бути додатково захищені окремо поставляється бандажем, але він випускається тільки під трубу діаметром 1/2 дюйма (12,7 мм) (рисунок 5). Компактні розміри (23х14х13 мм) приладів із серії BL дозволяють економити монтажне простір.

Датчики серії BL можуть харчуватися від джерел напругою 12 ... 24 В з нестабільністю до 10%. Передбачено захист від помилкового підключення полярності джерел живлення, а також від короткого замикання в навантаженні.

Для підключення датчиків використовується трьохпровідний кабель зі стандартною забарвленням: коричневий провід приєднується до плюса джерела живлення, а синій - до загального проводу. Навантаження підключається між виходом датчика (чорний провід) і загальним проводом схеми для датчика з вихідним транзистором типу PNP або між плюсом джерела живлення для транзистора типу NPN.

Датчики Autonics BL можуть працювати в діапазоні температур 10 ... 55 ° С при вологості 35 ... 85%. Допустима зовнішня засвітка від сонця або ламп розжарювання світловим потоком не більше 3000 лк.

Мал. 5. Принцип дії датчиків BL

Принципи дії датчиків BTF і BL

Розглянемо докладніше роботу фотоелектричних датчиків серій BTF і BL. На малюнку 6 представлені тимчасові діаграми роботи з керівництва по експлуатації датчиків серії BTF.

На малюнку 6 представлені тимчасові діаграми роботи з керівництва по експлуатації датчиків серії BTF

Мал. 6. Діаграма роботи датчиків BTF

На верхній діаграмі представлені рівні вхідного сигналу, а нижче - стан зеленого індикатора стабільності вхідного сигналу, стан червоного індикатора спрацьовування датчика і стан вихідного сигналу.

Повернемося до верхньої діаграмі, яка визначає стан всіх інших. Середня, незатемнену зона рівня вхідного сигналу відповідає зоні нестабільної роботи датчика. Робота його буде хаотичною, про що може свідчити переривчасте світіння зеленого індикатора. Взагалі, нестабільним може бути нижній або верхній рівень вхідного сигналу, що відображено і на діаграмі. У верхній частині знаходиться зона нестабільності на включення датчика, а в нижній - на його виключення.

Відсутність світіння зеленого світлодіода свідчить про нештатну ситуацію, коли показник вхідного сигналу або не досягає верхнього рівня, або перевищує поріг нижнього.

Описана процедура відповідає спрацьовує на світло датчику. Для спрацьовують на затемнення моделей стають інверсними вихідні рівні і включення червоного світлодіода.

Для датчиків типу BL діаграми виглядають трохи простіше (малюнок 7), так як тут немає відстеження зони нестабільності і її контролю за допомогою зеленого світлодіода, який в даному випадку використовується для індикації режимів роботи (на освітлення або на затемнення), які обирають за допомогою окремої кнопки на корпусі датчика. Для того щоб запобігти випадковому перемикання режимів роботи в процесі експлуатації, можна заблокувати встановлена ​​опція натисканням на кнопку протягом 3 і більше секунд.

Мал. 7. Діаграма роботи датчиків BL

В процесі монтажу і експлуатації датчиків Autonics BTF і BL необхідно дотримуватися ряду вимог і пам'ятати про заходи щодо забезпечення ефективної роботи.

Після подачі напруги живлення датчики готові до роботи через 100 мс. У разі, якщо для харчування датчиків і навантаження використовуються різні джерела, спочатку має подаватися напруга живлення на датчик.

Такі потужні джерела світла як сонце не повинні бути спрямовані безпосередньо на фотоелемент датчика. Збої в роботі фотоелектричного датчика може викликати і світіння флуоресцентних ламп, тому використовуйте захисні кожухи і щитки. Установка датчика на плоскій поверхні часом може викликати збої з підвищеного рівня відображень від цієї поверхні. Передбачте заходи для захисту від такої засвічення.

Укладання з'єднувального кабелю від датчика в безпосередній близькості від ліній високої напруги може привести до збоїв при експлуатації.

При підключенні до виходу датчиків реле або інший навантаження індуктивного характеру необхідно передбачити захист для вихідного транзистора датчика від викидів напруги в процесі відключення навантаження.

Висновок

Фотоелектричні датчики сьогодні повсюдно використовуються в промисловості, в автомобільному, залізничному та авіаційному транспорті, на аеропортах, вокзалах, транспортних терміналах, в космічних кораблях і міжпланетних станціях. Їх можна знайти практично в будь-якому шлагбаумі контрольно-пропускних пунктів, а також будинки і в офісі, наприклад, в комп'ютерної мишки. Фотоелектричні датчики Autonics, включаючи моделі серій BTF і BL, призначені, в першу чергу, для використання в складі систем промислової автоматизації.

В цілому, оцінюючи фотодатчики, слід зазначити їх універсальність, відсутність зворотного впливу на контрольований об'єкт. Однак слід враховувати їх чутливість до вібрацій і ударів, пам'ятати про труднощі в роботі в умовах запиленої, загазованому і вологого середовища, а також про сприйнятливості до перешкод від освітлювальних приладів.

Сучасні фотоелектричні датчики загального призначення, розроблені із застосуванням новітніх технологій, широко застосовуються в різних галузях промисловості завдяки їх високій ефективності, функціональної гнучкості, надійності і доступною ціною, а фотодатчики Autonics вважаються одним з кращих пропозицій на ринку в цій галузі.

література

 1. http://autonics.ru/products/products_detail.php?catecode=01/02/02&db_uid=1862;
 2. http://autonics.ru/products/products_detail.php?catecode=01/02/07&db_uid=1908.

Новинка від Autonics: ультракомпактні фотоелектричні датчики серії BTS

Компанія Autonics, провідний корейський розробник, виробник і постачальник датчиків і контролерів, представляє нову лінійку ультракомпактних, тонких фотоелектричних датчиків серії BTS.

Компактні фотоелектричні датчики BTS з вбудованим підсилювачем відмінно підходять для використання в обмеженому просторі. Маючи ширину всього 7,2 мм, такі датчики є ідеальними для установки в обмеженому просторі. Вони здатні легко виявляти мініатюрні об'єкти розміром до 0,15 мм в діаметрі (конвергентний відображальний тип), наприклад, металеві провідники і напівпровідникові кристали. Завдяки ступеня захисту IP67 і кріплення з нержавіючої сталі прилади підходять для різноманітних умов експлуатації та здатні довго і надійно працювати в різних середовищах. Датчики серії BTS поєднують в собі компактні розміри і чудові робочі характеристики.

Основні характеристики

 • Ультратонкі (ширина всього 7,2 мм):
  • 7,2 × 18,6 × 9,5 мм (на перетині променя);
  • 7,2 × 24,6 × 10,8 мм (відображення від рефлектора, конвергентний відображальний тип).
 • Типи спрацьовування і мінімальний розмір визначається об'єкта:
  • на перетині променя (BTS1M): ∅2 мм;
  • відбиття від рефлектора (BTS200): ∅2 мм (на відстані 100 мм);
  • конвергентний відображальний тип (BTS15 / BTS30): ∅0,15 мм (на відстані 10 мм).
 • Відстань, що вимірюється датчиком, може змінюватися в залежності від факторів навколишнього середовища
 • Наявність індикатора стабільності (зелений світлодіод) і індикатора спрацьовування (червоний світлодіод)
 • Кріплення з нержавіючої сталі (SUS304)
 • Захист від переполюсовки і короткого замикання вихідний ланцюга
 • Ступінь захисту: IP67 (стандарт IEC)

Датчики застосовуються, наприклад, в складі обладнання для лазерного маркування, виявлення дисків фрикційних муфт.

Про компанію Autonics

Компанія Autonics Corporation (Південна Корея), заснована в 1977 році, на сьогоднішній день є маркою світового класу з виробництва різноманітних контролерів, датчиків і приводних систем для промислової автоматизації Компанія Autonics Corporation (Південна Корея), заснована в 1977 році, на сьогоднішній день є маркою світового класу з виробництва різноманітних контролерів, датчиків і приводних систем для промислової автоматизації. Autonics - багаторічний лауреат Міністерства енергетики, промисловості і торгівлі Південної Кореї. Завдяки високій якості продукції, що поставляється Autonics, в Росії з 2004 року не було жодного гарантійного випадку. Більш ніж 30-річний досвід у виробництві компонентів ... читати далі

Php?
Php?
Новости