• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Більшовик, Тайвань-майдан і Даниленко розбрату

  1. Більшовик Порошенко
  2. Майдан родом з Тайваню
  3. Милий мій, бачив я таких прокурорів

Непростий вийшов день у керівника Служби безпеки Валентина Наливайченка

Непростий вийшов день у керівника Служби безпеки Валентина Наливайченка. Парламент, затамувавши подих, чекав, коли ж буде подання про його звільнення. Але на порядку денному пропозиції не виявилося, і депутатам тільки і залишалося, що обговорювати, голосувати за відставку чи ні, чи справився силовик зі своїми обов'язками або все ж замінити його на більш професійного.

Депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм заявив , Що хоч президент і незадоволений роботою СБУ, Наливайченко без посади не залишиться - можливо, очолить Службу зовнішньої розвідки.

Наливайченко вже керував СБУ в 2006-2010 рр., І, треба визнати, досить успішно. На цій посаді ініціював реформування відомства, основні зусилля служби направив на боротьбу з корупцією, тероризмом, торгівлею наркотиками, нелегальної продажем зброї, ввів публічні механізми демократичного громадського контролю над діяльністю СБУ. Відомство при ньому брало активну участь в реалізації євроатлантичної стратегії України. При ньому були розсекречені, оцифровані і відкриті для вільного доступу громадян архіви, створені дослідницькі центри для вивчення та оприлюднення документів, що стосуються різних періодів української історії, в тому числі голодомору 1932-1933 рр. і сталінських репресій.

Версій звільнення Наливайченка багато: хтось пов'язує зі скандалом з компанією БРСМ, хтось називає його людиною Фірташа. Нібито після визнання того, що він допомагав змінити владу Януковича і отримати пост президента Порошенко і посаду мера Віталію Кличку, Петро Олексійович і вирішив поставити на ключових посадах тільки своїх людей.

Бажання мати на цій посаді «свою людину» зовсім не означає, що Наливайченко тісно пов'язаний з будь-яким олігархом. Може, якраз навпаки - керівник СБУ намагається відійти від кланів? Дивно збіглися в часі бажання президента змінити керівника і рішення самого Наливайченка звільнити впливових генералів СБУ.

Пожежа в Василькові, який ясно показав, що Генеральна прокуратура все ще захищає бізнес втікачів бізнесменів, зіграв не на руку Наливайченко. Керівник СБУ на всю країну назвав винних. Як би замгенпрокурора Давид Секварелідзе не запевняв, що конфлікту між СБУ і ГПУ немає, поведінка Наливайченко говорить про зворотне. Особисто принести повістку на допит підозрюваного екс-заступнику Анатолію Даниленко означає тільки одне: глава СБУ намагається перекрити тіньові схеми попередньої влади.

У кулуарах Верховної Ради тільки Блок Петра Порошенко все обговорював можливу відставку. Члени коаліції вели себе більш стримано і висловлювали думки, що для початку треба вислухати самого Наливайченка. Опозиція ж взагалі заявила, що ніякої участі в політичних іграх не приймає.

«Вони то один одного призначають, то сваряться, то миряться. Опозиційний блок в кадрових маніпуляціях і іграх влади брати участь не буде », - запевняє народний депутат з ОП Олександр Вілкул.

Думки в парламенті розділилися. Навіть якщо пропозиція від президента і надійде, далеко не факт, що народні обранці зберуть достатню кількість голосів для відставки глави СБУ.

Більшовик Порошенко

У Росії не вщухають обговорення слів Президента України Порошенко про те, що кредит в 3 млрд, наданий Віктору Януковичу, не що інше, як хабар, щоб він не підписував Угоду про асоціацію з ЄС.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що кредити Україні, які йдуть з американського гаманця, теж можна вважати хабарем, тільки спрямованої вже на те, щоб Україна підписала угоду.

А керівник Адміністрації президента РФ Сергій Іванов назвав Порошенко більшовиком.

«Я можу додати тільки одне: Петро Олексійович Порошенко, виявляється, большевічок-с», - сказав Іванов. Ймовірно, маючи на увазі історичні паралелі: більшовики, коли прийшли до влади, відмовилися платити за рахунками попередників, заявивши, що ніякої відповідальності за них не несуть.

До речі, цю репліку він подав вже після того, як міністр фінансів України Наталія Яресько заспокоїла Росію: борги їй Київ розглядає в загальному пакеті, і винятків у виплатах не передбачається.

Майдан родом з Тайваню

Київська міська державна адміністрація провела конкурс з реконструкції майдану Незалежності «Територія гідності». Учасники представили свої проекти реконструкції центральної площі країни і Будинку профспілок, створення меморіалу героям Небесної сотні.

У номінації з реконструкції майдану перемогу здобув авторський колектив з Тайваню. Як саме молоді архітектори уявляють собі серце української столиці, можна було подивитися на фотовиставці. Правда, самі автори проекту-переможця за нагородою не прилетіли, але мер Києва Віталій Кличко пообіцяв, що як тільки міська влада знайде гроші для реалізації задумів, центр столиці чекають масштабні зміни.

Для того щоб прийняти рішення і вибрати переможців, столичній владі знадобився рівно рік. Конкурс став міжнародним, і участь в ньому взяли 149 проектів з 13 країн. Що, за словами Кличка, підтвердило його унікальність для Києва і України в цілому.

Греція: грошей немає і не передбачається

Греція, яка тривалий період веде переговори з кредиторами МВФ і ЄС, стоїть на порозі дефолту: досягти взаєморозуміння сторонам не вдається.

МВФ і ЄС протягом п'яти років виділили понад 240 млрд євро для стабілізації грецької економіки. Економіку не стабілізували, а борг треба віддавати. Після чергового невдалого раунду переговорів в ситуацію вирішили втрутитися США. На думку Вашингтона, провал переговорів не тільки призведе до незворотних наслідків всередині країни, а й викличе невизначеність у всій Європі.

В ЄС в зриві домовленостей звинувачують виключно Грецію. Після чергової зустрічі з грецькими представниками глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що країна сама не хоче вирішити свої проблеми і відмовляється від запропонованої допомоги в 35 млрд євро до 2020 р

«... Ця дискусія проходила б як в Греції, так і за її межами, якщо б прем'єр Греції в своїй країні говорив саме те, що я йому в дійсності пропонував. Я звинувачую грецьку сторону в тому, що вони говорять своєму народові речі, які не відповідають тому, що я говорив прем'єр-міністру Греції », - сказав Юнкер.

Грецький уряд наполегливо відмовляється платити за рахунками. МВФ розбив суму боргу на невеликі частини, але країна-боржник наполягає, що віддасть все відразу, хоча грошей у Грації немає і не передбачається.

Ситуацію ускладнила перемога на виборах Алексіса Ціпрас, що сформував у результаті кабінет. Німеччина попереджала про відмову нинішнього прем'єр-міністра Греції від політики бюджетної економії. Ліве уряд не вживає заходів для реформування економіки, а просто звалила тягар боргу на населення країни.

Ціпрас опинився між двох вогнів: країни ЄС вже неодноразово пропонували допомогу і йшли на поступки, але прийняти пропозицію єврочиновників - значить втратити довіру виборців, які віддали перевагу прем'єра через його радикалізму.

Європу також не влаштовує загравання Греції з Росією. Переговори Ціпрас і Путіна щодо газопроводу змусили похвилюватися чиновників, які тільки покінчили з проблемою газопостачання через Болгарію.

Поки ж уряд країни не дуже поспішає розплачуватися з міжнародними кредиторами - більше його займають популістські висловлювання в дусі "нам не потрібні гроші Європи, вони грабують наших пенсіонерів".

Чергове засідання переговорної групи призначено на завтра, 18 червня. Європа, яка вже запропонувала три варіанти виходу з кризи, відразу сильно не постраждає від втрати такого члена ЄС. Але проект «Євросоюз» може понести значні іміджеві втрати, що позначиться на спільних проектах з США і Китаєм. А ось чи зможе Греція самостійно розібратися зі своїми проблемами?

Милий мій, бачив я таких прокурорів

Відео із зустрічі нового керівника Одеської обласної адміністрації Міхеїла Саакашвілі з прокурорами б'є рекорди переглядів. Напевно, такого емоційного начальника «перлина біля моря» ще не знала.

Може, якраз навпаки - керівник СБУ намагається відійти від кланів?
А ось чи зможе Греція самостійно розібратися зі своїми проблемами?
Новости