• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В Україні вступили в силу нові редакції трьох кодексів і запрацював новий Верховний суд

Сьогодні в Україні набувають чинності нові редакції трьох кодексів \ Фото УНІАН

З сьогоднішнього дня розпочинає роботу новий Верховний суд України. Крім того, в цей день вступають в силу нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, передає радіо Свобода .

Читайте також Новий Верховний суд почне працювати 15 грудня Рішення про дату вступу в силу кодексів було прийнято на пленумі нового Верховного суду 30 листопада.

На момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд , Вищий адміністративний суд, вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Зміни до Цивільного процесуального кодексу, зокрема про обмеження термінів досудового розслідування, вступлять в силу через 3 місяці - 15 березень 2018 року.

Одним з нововведень є поява поняття «зразкову справу» і «типове справу» для прискорення розгляду великої кількості однотипних адміністративних спорів.

Якщо у виробництві одного або декількох адміністративних судів є типові адміністративні справи, можна звернутися до Верховного суду для прийняття «зразкового» рішення. Рішення Верховного суду по "зразковому справі" підлягає перегляду Великою палатою Верховного суду в апеляційному порядку.

Також нове процесуальне законодавство вводить штрафи для учасників судового засідання за зловживання процесуальними правами.

Крім того, з 15 грудня починає функціонувати в судах інститут наказного провадження і досудового врегулювання спору.

Відповідно до закону, в судах також буде функціонувати єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка фактично є втіленням принципу «електронного судочинства».

«Електронний суд» починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування державної судовою адміністрацією в газеті «Голос України» і на веб-порталі судової влади оголошення про запуск системи.

Крім того, процесуальними кодексами передбачено введення фільтрів для касаційного оскарження в залежності від суми спору.

3 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №6232, яким передбачено нові редакції трьох процесуальних кодексів та змін до ще два кодексу. президент Петро Порошенко 22 листопада його підписав.

10 листопада Порошенко призначив 113 суддів на посади суддів Касаційного господарського, касаційного адміністративного , Кримінального Касаційного, Касаційного цивільного судів у складі Верховного суду, а 11 листопада новопризначені судді склали присягу.

Причиною вибору 15 грудня початком роботи нового Верховного суду став день, коли виповниться 100 років з дня заснування Верховного суду УНР.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости