• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Бізнес-план вантажоперевезень на Газелі: з чого почати, основні розділи і порядок написання

 1. Який вантаж можна возити?
 2. організаційний план
 3. фінансова частина
 4. витрати
 5. доходи
 6. Маркетингова частина і реклама
 7. Реклама
 8. ризики

Організація власної справи - прекрасна можливість стати незалежним від роботодавця, працювати на себе і отримувати гарний прибуток Організація власної справи - прекрасна можливість стати незалежним від роботодавця, працювати на себе і отримувати гарний прибуток. Але не всі знають, з чого варто починати свою справу, як прорахувати можливу прибутковість бізнесу. Ця стаття розкриває питання, пов'язані з організацією власної справи з перевезень вантажів на Газелі.

Будь-який бізнес варто починати з розробки бізнес-плану. Подальший процес включає в себе кілька пунктів:

 1. Розробка покрокового плану перевезень з урахуванням характеру перевезених вантажів, типу автомобіля та інших важливих умов.
 2. Підготовка необхідних документів, договорів.
 3. Купівля автомобіля або ремонт вже наявного транспортного засобу.
 4. Реєстрація ІП або ТОВ в податковому органі.
 5. При необхідності - оренда офісного приміщення.
 6. Наймання працівників (слюсарів, вантажників, водіїв) - при необхідності.
 7. Просування послуг за допомогою реклами.

Бізнес-план можна умовно розділити на наступні пункти:

 • Визначення характеру перевезених вантажів.
 • Організаційна складова.
 • Фінансова складова.
 • Маркетинг.
 • Аналіз ризиків.

Зміст статті

Який вантаж можна возити?

Для початку необхідно визначитися з тим, що планується перевозити на Газелі і виходячи з цього купувати автомобіль. Отже, що можна перевозити з використанням даного ТЗ:

 • Доставка різних продовольчих і бакалійних товарів. Для цієї мети ідеально підійде фургон.
 • Перевезення госптоварів, а також різних будівельних матеріалів, меблів. Для цього краще всього вибирати машину з тентом.
 • Перевезення різних товарів для торгівлі в сільській місцевості. У багатьох віддалених селах, де немає магазинів, ця діяльність може мати велику популярність.

З усіх перерахованих вище варіантів використання Газелі одним з найдоступніших і володіють хорошою окупністю є перевезення меблів. Цією справою можна почати займатися з нуля, для цього виду діяльності найкраще підходить Газель з довгою платформою, покрита тентом.

організаційний план

Далі необхідно розробити план по реалізації організаційної діяльності. План по організації вантажоперевезень можна умовно розділити на кілька етапів:

 1. Аналіз ринку. На цьому етапі важливо вивчити місцеву структуру послуг з вантажоперевезень. Найчастіше цей ринок має досить жорстку конкуренцію. Левову частку перевезень здійснюють великі компанії (зазвичай близько 50%), 20-25% ринку припадає на середні фірми, 10-15% здійснюють перевезення вузької спрямованості, 5-10% припадає на приватників з власним автомобілем. При дослідженні місцевого ринку можна використовувати інтернет і місцеві друковані видання.
 2. Реєстрація ІП або ТОВ і вибір системи оподаткування. На початковому етапі реєстрації ІП буде досить, але з часом найчастіше доцільніше зареєструвати ТОВ. Для реєстрації товариства буде потрібно статут , Рішення про створення (або договір про заснування, якщо засновників 2 і більше), протокол зборів, квитанція про сплату держмита і заяву встановленої форми. Для реєстрації ІП буде достатньо паспорта, заяви і квитанції про сплату мита.
 3. Вибір приміщення для диспетчерської, а також покупка або оренда гаража для автомобіля. Якщо доставляються вантажі передбачається якийсь час зберігати, то необхідно продумати питання про оренду складського приміщення.
 4. Придбання робочого транспортного засобу. Це найчастіше найбільш витратна частина витрат. Для зниження витрат можна придивитися до автомобілів б / у, при цьому автомобіль повинен бути в робочому стані і не мати серйозних проблем. Хороший варіант - лізинг ТЗ. Умови лізингу зазвичай передбачають внесення 20% від вартості авто з його подальшим викупом.
 5. Підбір персоналу. На початковому етапі можна самостійно приймати замовлення, бути водієм і вантажником, але в подальшому виникне необхідність в наймі співробітників.

Про те, з чого почати подібний бізнес, дивіться на наступному відео:

фінансова частина

У фінансовій частині необхідно прорахувати приблизну суму, яка потрібна для початкового старту і суму поточних витрат, а також імовірну прибутковість вантажоперевезень.

Приблизно дана частина бізнес-плану може виглядати наступним чином:

витрати

 • Придбання транспортного засобу. Якщо планується придбання двох ТЗ (для налагодження безперервної роботи це оптимальний варіант), то ця стаття витрат складе приблизно 1 000 000 рублів.
 • Оренда офісного приміщення - ціни змінюються в залежності від регіону і розташування щодо центру міста. Орієнтовна сума для невеликого приміщення - 15-30 тис. Рублів на місяць.
 • Оренда боксів - близько 10 000 рублів.
 • Придбання паливно-мастильних матеріалів - при безперервній роботі ця сума становить близько 40 000 рублів на місяць.
 • Витрати на ремонт автомобіля (в більшій мірі на цей пункт слід звертати увагу власникам б / у машин).
 • Реклама - мінімум 10 000 рублів на місяць.
 • Інші витрати - близько 20 000 рублів.
 • Витрати на оплату праці на початковому етапі - близько 30 000 рублів.

Тут ви можете безкоштовно скачати зразок бізнес-плану

В результаті отримуємо суму близько 1 120 000 рублів. Це стартовий капітал, який необхідно мати при відкритті справи.

доходи

Приблизно доходи за місяць становитимуть 150 тис Приблизно доходи за місяць становитимуть 150 тис. Рублів, з яких близько 50 тис. - чистий прибуток. Таким чином, бізнес може окупитися за 2 роки. Якщо транспортний засіб береться в оренду, то термін окупності складає від 3 місяців до півроку.

Важливо врахувати, що на початковому етапі, швидше за все, буде мало замовлень. Для напрацювання бази клієнтів і наявності постійних замовлень необхідно близько 2-3 місяців.

Маркетингова частина і реклама

Ця частина дуже важлива при відкритті будь-якої справи. По суті, зробити маркетингові дослідження варто всім підприємцям ще до відкриття бізнесу, для того щоб зрозуміти, в якому стані знаходиться ринок тих чи інших товарів і послуг, і чи варто займатися даною діяльністю.

Для аналізу ринку можна використовувати місцеву пресу, де розміщені різного роду рекламні оголошення про вантажоперевезення, а також інформацію в мережі інтернет.

При маркетинговому дослідженні важливо отримати відповіді на ці питання:

 • Які організації є основними конкурентами.
 • Які транспортні засоби використовуються конкурентами для перевезень.
 • Які ціни у конкурентів.

Тільки після досконального вивчення ситуації на ринку варто приймати рішення про відкриття бізнесу.

Після того, як організація вже створена, автомобіль куплений, а працівники найняті, можна приступати до реклами послуг.

Реклама

У випадку з вантажоперевезеннями найбільш ефективними будуть дії по залученню клієнтів двома способами:

 • Активна подача реклами.
 • Взаємодія з партнерами.

Рекламу можна розклеювати у вигляді оголошень, подавати до місцевих ЗМІ, розміщувати в інтернеті Рекламу можна розклеювати у вигляді оголошень, подавати до місцевих ЗМІ, розміщувати в інтернеті. Періодично необхідно міняти методи подачі реклами для розширення клієнтської бази.

Як працює співпраця? Тут все досить просто. Якщо у вас є одна машина, то іноді ви просто не в змозі виконати всі замовлення. Співпрацюючи з таким же приватником, можна віддавати замовлення йому. А він, у свою чергу, буде передавати замовлення вам, коли не може їх виконати.

ризики

При розробці бізнес-плану дуже важливо закласти в нього можливі ризики. Перерахуємо їх основні види, які можуть виникнути при наданні послуг перевезень вантажів:

 • Ризики, які можуть виникнути в результаті використання в роботі автомобілів в поганому технічному стані. При частих поломок доведеться виділяти додаткові кошти на ремонт ТЗ. Крім того, збільшується час простою машини, що не дозволяє отримувати прибуток.
 • Організаційні ризики пов'язані з питаннями підходу до пошуку і обслуговування клієнтів. Грамотно продумана рекламна кампанія, системи знижок і укладення договорів з постійними замовниками забезпечують постійний приплив клієнтів. Якщо щось зроблено невірно, замовлень буде мало, і прибутковість буде невисокою.
 • Ризики, пов'язані з конкуренцією і демпінгом. Важливо знати, що великі компанії іноді можуть собі дозволити на якийсь час значно знижувати ціни на послуги, організовувати акції, в той час як приватному підприємцю це не під силу.
 • Ризики, пов'язані з підбором персоналу. Не варто думати, що хорошого працівника легко знайти. Досить часто можна зіткнутися з ситуаціями періодичного відмови від виходу на роботу з різних причин, роботи на сторонніх замовленнях з використанням вашого автомобіля і іншими неприємностями. Для виключення неприємних ситуацій добре мати кілька вільних водіїв і вантажників, які можуть підмінити один одного.

Який вантаж можна возити?
Як працює співпраця?
Новости