• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як стати диспетчером вантажоперевезень, поради по відкриттю бізнесу з нуля, в тому числі на дому

 1. Що собою являє діяльність експедитора
 2. Як запустити свій бізнес з вантажоперевезень
 3. Відео: З чого почати власну справу в сфері вантажоперевезень

У процесі транспортування вантажів бере участь чимало важливих ланок, одним з яких є  диспетчер вантажоперевезень

У процесі транспортування вантажів бере участь чимало важливих ланок, одним з яких є диспетчер вантажоперевезень. Що собою являє цей фахівець? У чому полягає його робота? Як стати диспетчером вантажоперевезень і відкрити власний бізнес по цьому напряму? Відповіді на всі озвучені питання ви знайдете в нашій статті.

Що собою являє діяльність експедитора

Диспетчер вантажоперевезень - важлива сполучна ланка між власником вантажу і перевізником

Диспетчер є виробничим ланкою, на якому лежить відповідальність за налагодження зв'язку між вантажовласником і перевізником. Якщо говорити конкретніше, то він підбирає відповідний транспорт для доставки, виходячи з вимог власника вантажу, і відстежує його пересування по всьому маршруту аж до пункту призначення. Крім того, диспетчер відповідає за координацію взаємодії декількох замовників в процесі доставки збірних вантажів, або тих вантажів, які транспортуються шляхом довантаження.

Як тільки вантаж прибуває в призначене місце, робота експедитора вважається виконаним, і він отримує заздалегідь обумовлений відсоток від загальної суми договору (як правило, це 10-15%).

Щоб в короткі терміни знаходити влаштовує замовника варіант, диспетчер вантажоперевезень повинен мати достатній досвід і рівень знань в індустрії, бути ввічливим, комунікабельним, завжди зібраним і стресостійким. Останній компонент особливо важливий, оскільки експедитор, будучи своєрідним містком між замовником і виконавцем, несе відповідальність перед ними обома - в деяких ситуаціях навіть фінансову.

Взаємодія через диспетчера вантажоперевезень, безумовно, є взаємовигідним як для замовників, так і для доставщиків. Власники вантажу економлять свій час на пошуку перевізників, а тим, у свою чергу, не доводиться постійно нишпорити в пошуках вільних і зворотних вантажів.

Як запустити свій бізнес з вантажоперевезень

Перед тим як відкривати свою справу в сфері вантажоперевезень, уважно вивчіть поточну ситуацію в цьому сегменті: наскільки він "забитий" конкурентами, якими методами вони користуються для залучення клієнтів, їх сильні і слабкі сторони. Дана інформація допоможе вам вибудувати власну стратегію і уникнути повторення чужих помилок.

Дана інформація допоможе вам вибудувати власну стратегію і уникнути повторення чужих помилок

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великими коштами, то можете відкрити офіс і на дому

Після цього визначитеся з масштабом майбутньої діяльності і, відповідно, правовою формою. Якщо ви плануєте відкрити невелику компанію, то досить буде домашнього офісу та оформлення як ІП. Ну а якщо бюджет дозволяє відразу розгорнути широку діяльність по всьому комплексу послуг, то тут не обійтися без оренди приміщення та реєстрації ТОВ.

Потрібний вам вид діяльності за КВЕД - «Організація перевезень вантажів».

У другому випадку вам доведеться по максимуму оснастити офіс необхідним обладнанням і вдатися до найму співробітників. При економ-варіанті ж вистачить багатоканального телефону, надійного безлімітного інтернету і власних сил.

Від ваших фінансових можливостей залежить не тільки розмір штату і приміщення для роботи, але і таке важливе питання, як наявність власного автопарку. Якщо коштів достатньо, то можна придбати певну кількість машин у власність. Якщо бюджет не настільки великий, то є варіант з орендою транспортних засобів. Ну а тим, хто вирішив відразу не витрачатися, залишається лише посередницька роль між вантажовідправником і перевізником.

Щоб про вашому бізнесі дізналися, він повинен бути на слуху. А як цього домогтися? Правильно, за допомогою реклами. Рекомендуємо задіяти всі можливі джерела: оголошення в газетах, ролик або рядок, що біжить на ТБ, щити біля доріг (якщо кошти дозволяють) і, звичайно ж, інтернет. На останній спосіб просування робіть особливий наголос, оскільки, за статистикою, 80% всіх угод з перевезень вантажів проходять саме через інтернет. Заходьте на популярні ресурси, форуми, спільноти в соціальних мережах, залишайте інформацію про себе, розсилайте листи про співпрацю, влаштовуйте віялові розсилки. Надалі розширення клієнтської бази вашої компанії буде відбуватися в основному завдяки сарафанне радіо.

Пам'ятайте, що якщо якість ваших послуг буде низьким, то ніяка реклама не допоможе.

Також рекомендуємо пробігтися по каталогу підприємств свого міста, щоб визначити, кому з них, в силу виробничої діяльності, може знадобитися транспортування вантажу. Визначивши список таких компаній, повідомте їх про свій бізнес за допомогою електронного листа або телефонного дзвінка. Якщо є можливість нанести особистий візит, нею теж не варто нехтувати.

До документального оформлення в бізнесі з вантажоперевезень варто ставитися максимально серйозно

Ваше взаємодія і з перевізниками, і з вантажовласниками відбуватиметься на основі договорів, згідно з якими ви проводите пошук клієнтів і відповідних транспортних засобів, відповідно - це відноситься як до ТОВ, так і до ВП. Взагалі, до документального оформлення варто поставитися дуже серйозно. Якщо самі не володієте належними компетенціями, зверніться за допомогою до юриста. Кожна дрібниця має бути врахована щоб уникнути можливих непорозумінь і непорозумінь.

Наприклад, в заявці на перевезення повинні міститися такі дані:

 • тип автотранспорту;
 • номер транспортного засобу;
 • місце завантаження вантажу;
 • місце розгрузки;
 • тип вантажу;
 • його маса;
 • обсяг.

Перевірте підпису та печатки сторін, що беруть участь у перевезенні вантажу. Перевезення вантажу оплачується готівковим розрахунком за фактом вивантаження або за безготівковим розрахунком банківським платежем після отримання вантажовласниками ОТТН. Вся документація по заявкам і договорами є безкоштовно в інтернеті, наприклад.

Відео: З чого почати власну справу в сфері вантажоперевезень

Вистрілить бізнес з вантажоперевезень чи ні, залежить від ряду факторів, але, перш за все, особисто від вас. Якщо ваш підхід до ведення справ буде професійним і сумлінним, методи - унікальними і передовими, а стиль спілкування з замовниками та перевізниками - доброзичливим і відкритим, то удача зверне на вас увагу.

Матеріал актуалізовано 20.01.2017 р

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Що собою являє цей фахівець?
У чому полягає його робота?
Як стати диспетчером вантажоперевезень і відкрити власний бізнес по цьому напряму?
А як цього домогтися?
Новости