• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Нафтовий гуру Гері Росс передбачив повернення нафти до $ 100 через п'ять років

Росс, який передбачив торішній обвал нафтового ринку, вважає, що поточна динаміка цін носить нестійкий характер і в найближчі п'ять років не виключені перебої з поставками Росс, який передбачив торішній обвал нафтового ринку, вважає, що поточна динаміка цін носить нестійкий характер і в найближчі п'ять років не виключені перебої з поставками   Фото: Reuters   Москва

Фото: Reuters

Москва. 21 липня. INTERFAX.RU - Авторитетний аналітик нафтового сектора Гері Росс, правильно передбачив торішній обвал ринку, прогнозує повернення котирувань до рівня $ 100 за барель протягом п'яти років через майбутні перебоїв з поставками сировини.

Росс, котрий улаштував консалтингову компанію PIRA Energy Group, заявив в інтерв'ю агентству Bloomberg , Що ринки нафти зовсім не так сильно затоварені, як вважається. Надлишок пропозиції, за його словами, невисокий, оскільки Саудівська Аравія видобуває гранично можливий обсяг нафти і не бурить нових свердловин.

"Поточна динаміка цін носить нестійкий характер. Не можна не бачити, що в якийсь момент найближчі п'ять років нафту знову подорожчає до $ 100 за барель", - сказав Росс.

Прогноз Росса, який в минулому році ставив на зниження котирувань ще до того, як вони обрушилися на 50%, суперечить очікуванням інших аналітиків і інвесторів, які готуються до тривалого спаду на ринку.

Міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Aлі ібн Ібрагім ан-Нуаймі сказав в грудні, що нафта, можливо, вже ніколи не подорожчає до $ 100, а Міжнародне енергетичне агентство назвало нафтові ринки "надмірно перенасиченим".

За словами Росса, аналітики не враховують того, як ціна в $ 50 за барель впливає на обсяги видобутку, змушуючи виробників, за винятком компаній Північної Америки, урізати витрати. Можливість перебоїв з поставками з країн-членів ОПЕК і зростання споживання більш дешевої сировини також нададуть підтримку цінам, сказав він.

У 2015 і 2016 роках PIRA очікує зростання світового попиту на нафту на 1,7 млн ​​б / д, що буде значнішим середнього приросту за останні 10 років, що складав близько 1 млн барелів на добу. Сильні показники споживання прогнозуються в Європі, США і Японії.

При цьому консалтингова компанія припускає, що в 2016 році поставки нафти з країн, що не входять в ОПЕК, скоротяться вперше з 2008 року: в Північній Америці як і раніше буде спостерігатися зростання видобутку, але Австралія, Колумбія, Аргентина і держави, які розробляють родовища в Північному море, будуть змушені знизити обсяги.

Додаткові поставки нафти з Ірану в найближчі шість місяців Росс оцінює в 500 тис. Б / д і менш, хоча ринок побоюється, що приплив буде більш істотним.

У вівторок нафта Brent торгується трохи вище $ 56,5 за барель, WTI - нижче $ 50 за барель .

Новости