• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Розумні іграшки для великих дітей

 1. армія скіллтоев
 2. Експертна думка
 3. Гра в команді
 4. Скіллтоі від А до Я
 5. Астроджекс
 6. Диаболо
 7. Жонглювання - м'ячі, акрилові кулі
 8. Йо-йо
 9. Кендама
 10. Кубик Рубика
 11. Неокуб
 12. Пауерболл
 13. обертання ручки
 14. пій
 15. Сокс (Футбег)
 16. фінгерборд
 17. фрісбі

Як допомогти дитині розвинути спритність, концентрацію і відкрити творчий потенціал? А заодно отлепить його від гаджетів? Подаруйте маленькій людині скіллтой - і освойте нову іграшку разом!

Часи змінюються - і змінюється мода на ігри для дітей і підлітків. Колись ми стрибали через резиночку, грали в класики, бадьоро плескали долонею по вкладишів від жуйок і скажено крутилися на «гігантах». Тепер наші діти ... в більшості своїй рубаються в комп'ютерні ігри, зависаючи над смартфонами, планшетами та геймбоямі. Безперечно, це заняття розвиває деякі відділи мозку і дрібну моторику, адже треба одночасно стежити за декількома процесами, координуватися з іншими онлайн-гравцями (іноді в англомовному чаті) і натискати потрібні комбінації клавіш. Але дослідники ігроманії попереджають: зловживання комп'ютерними іграми особливо небезпечно для дітей і підлітків. Фокус в тому, що в цьому віці діти повністю емоційно включаються в гру і після довгого сидіння за монітором помітно втрачають самоконтроль і зв'язок з щільною реальністю. Тому психологи в голос радять перемикати дітей на цікаві та захоплюючі заняття, не пов'язані з віртуальними пригодами і перемогами. Для благополучного розвитку дитини або підлітку набагато корисніше возитися з реальними тривимірними іграшками і взаємодіяти з іншими гравцями в онлайні.

армія скіллтоев

Відмінна альтернатива гаджетам - скіллтоі - розумні іграшки для великих дітей, які займають особливу культурну та ринкову нішу. Популярність різних скіллтоев хвилями набігає на підліткові групи в різних містах: років зо три тому у всіх школах Єкатеринбурга крутили йо-йо, трохи пізніше возилися з неокуба, тепер інтерес може зміститися в сторону кендами або астроджакса ... Історія одних скіллтоев йде корінням в глибоку старовину, інші з'явилися зовсім недавно. І незалежно від популярності у кожної розумної іграшки є свої постійні фани, своя культура і традиції. Жонглювання, ефектне крутіння ручки на пальцях, катання пальцями маленького скейта, створення об'ємних скульптур з магнітних кульок - будь-яка з цих занять може захопити увагу, просунути в розвитку, подарувати нових друзів і багато радісних годин тренувань.

Скіллтой (skill - навик, вміння, toy - іграшка) тому так і називається, що допомагає в процесі гри прокачати деякі навички і розвинути певні зони мозку. І є одна приємна обставина: якщо мозок інтенсивно розвивається в одній своїй частині, то слідом за нею зазвичай підтягуються й інші зони. Особливо якщо розвиваюче заняття приносить людині радість і задоволення - нейропсихології розкажуть про вирішальну роль дофаміну, серотоніну і ендорфінів в людському розвитку. Гра + навчання також завжди включають творчий потік і нові соціальні зв'язки: підліток спілкується з іншими гравцями, ділиться з ними знахідками, змагається, відточує комунікативні навички. До того ж скіллтой завжди допомагає вразити уяву оточуючих, завоювати їх інтерес і додати кілька очок до власної популярності. Тільки уявіть: хлопчик з дзижчанням виконує кілька трюків з йо-йо або ненароком жонглює тенісними м'ячиками в шкільному спортзалі, - імідж поліпшується і міцніє.

Тільки уявіть: хлопчик з дзижчанням виконує кілька трюків з йо-йо або ненароком жонглює тенісними м'ячиками в шкільному спортзалі, - імідж поліпшується і міцніє

Експертна думка

Чемпіон Уралу по йо-йо Максим Гараев ще в 2009 році відкрив першу в Росії «Школу Йо-йо», потім «Клуб любителів скіллтоев», за кілька років навчив йоінга більше 1000 дітей і підлітків. Максиму є що розповісти про те, як змінюється дитина, в житті якого з'являється цікаве заняття, тренування і нове коло спілкування, - а нам було дуже цікаво про це послухати:

«Працюючи у своїй Школі, я почав помічати, як діти міняються і розкриваються. На тренуваннях вони спілкуються на рівних з людьми різного віку, зближуються з новими знайомими, домагаються успіхів. У багатьох з'являються нові захоплення: навіть якщо дитина нікуди не ходив, крім школи і репетиторів, часто він потім розповідає, що вирішив вчитися грати на гітарі або вивчати бойові мистецтва, робототехніку та ще багато-багато всього ... Одного разу до нас прийшов займатися хлопчик, який просто не міг спілкуватися з іншими дітьми, на тренуваннях він ховався від усіх за колону і там крутив йо-йо. Я почав його різними способами витягати в загальне коло, і поступово він відкрився, через пару-трійку місяців його було просто не впізнати, він радісно входив до зали і говорив: «Хлопці, а ви бачили, вийшла нова Йошка?» Або «Я дивився ролик з чемпіонату, і там показували таке! .. »Пізніше його мама розповіла, що у хлопчика були великі труднощі зі спілкуванням, а тепер він змінився до невпізнання. І багато батьків стали говорити, що не впізнають своїх дітей, вони стали активніше і радісніше чи що. Все вірно, адже Йо-Йо - це скіллтой, розвиваюча іграшка! Розвиваючи активні частини головного мозку, вона робить це у всіх областях, людина розвивається, а значить змінюється його сприйняття світу. Таким чином, Йо-Йо стало реальним і справжнім інструментом з розвитку і розкриття творчого потенціалу, в чому я переконався на власному досвіді і на досвіді більше 1000 дітей. І, напевно, це найцінніше в моїй справі ».

І, напевно, це найцінніше в моїй справі »

Гра в команді

Звичайно, максимальний інтерес до гри підтримується, якщо його поділяють друзі. Тоді є поле для обміну, для суперництва і взаємної підтримки. І найчастіше діти і підлітки приносять нові захоплення зі школи або з двору. Вік вимагає створювати «клуби за інтересами» поза сім'єю, щоб потроху виходити у великий світ. Але можна включити і зворотний послідовність: подарувати дитині розумну іграшку, повозитися з нею разом, знайти в інтернеті ролики та навчальні курси, а потім вже захопився дитина зможе знайти однодумців в своєму оточенні або в мережі - з подальшою развіртуалізаціі.

Скіллтоі від А до Я

А тепер ми розповімо про різні розумних іграшках, які популярні в підлітковому та молодіжному середовищі, навколо яких складаються свої субкультури з особливими традиціями, інтересами і змаганнями.

Астроджекс

Астроджекс - новачок серед скіллтоев, його винайшов фізик Ларрі Шоу тільки в 1987 році. Спочатку іграшка являла собою три гайки на зубної нитки, з якими Ларрі експериментував, намагаючись описати поведінку цієї іграшки математично. Тепер астроджекс виглядає яскраво і модно: три кульки з обважнювачами на мотузці можна крутити, виконуючи різні трюки. Астроджекс отримав безліч нагород ігрової індустрії, побував в космосі в рамках програми NASA "Toys in Space" і тричі потрапив в Книгу рекордів Гіннеса.

Диаболо

Відомо, що диаболо було улюбленою іграшкою фізика Джеймса Максвел і в цій грі знаменитий учений досяг віртуозної майстерності. Однак нічого диявольського в іграшці немає, її назва походить від грецького dia bolo, «поперечний кидок». Так на початку XII століття іграшку назвав її винахідник, француз Густав Філіпарт. Вважається, що диаболо походить від китайського йо-йо, яке представляло собою два великих диска, одягнутих на довгу тонку вісь. Гігантська йо-йо управляється паличками з натягнутою між ними мотузкою. У середні століття трюки з диаболо були невід'ємною частиною циркових вистав. В півкулях пророблялися спеціальні дірочки, щоб в польоті іграшка свистіла.

Жонглювання - м'ячі, акрилові кулі

Жонглювання - непросте хобі, але дуже захоплююче і видовищне. Навчитися красиво підкидати в повітря три м'ячика можна за тиждень наполегливих тренувань. Здається, це найдавніше розвага: жонглери зображені на давньоєгипетських настінних малюнках, стародавні китайські воїни жонглювали зброєю перед битвою, щоб збентежити ворога. Сучасна субкультура жонглерів використовує для заняття кільця, булави, м'ячі - як фірмові, так і саморобні (в'язані гачком і набиті крупою м'ячики «сокс» дуже зручні для початківців - НЕ упригівают далеко під час тренування). Для контактного жонглювання (коли кулі не літають в повітрі, а перекочуються по тілу) використовують акрилові кулі - прозорі, кольорові або флюоресцентні.

Йо-йо

Це давня іграшка з двох однакових за розміром і вагою дисків, скріплених віссю з прив'язаною до неї мотузкою. Йо-йо цього типу працює за принципом маятника Максвелла, воно розкручується по мотузці і повертається назад - і так, поки не зупиниться. Є відомості, що йо-йо такого типу використовували для заспокоєння Цезар і Наполеон. На початку 1920-х філліпінец Педро Флорес трохи модифікував йо-йо, додавши до нього принцип роботи гіроскопа. Іграшка навчилася «спати», обертаючись на кінці мотузки, поки її ривком не повернуть в руку, і це дозволяло здійснювати різні маневри. Сьогодні можна зустріти йо-йо двох типів: «пончик» - його ми відпускаємо і повертаємо в руку, а з «метеликом» проробляємо масу самих різних трюків.

Кендама

Кендама - це класична японська іграшка, з її допомогою ще самураї відточували спритність, концентрацію і терпіння. А сьогодні дерев'яні кендами випускають фірми, що спеціалізуються на скіллтоях, наприклад, «Aero» - з їх кендамамі можна брати участь в змаганнях і здавати на розряди. Ця іграшка складається з рукоятки, трьох чаш різного розміру, шипа і кулі на мотузці. Завдання в тому, щоб навчитися закидати куля в різні чаші і навіть накидати його отвором на шип! З боку це заняття може здатися дивним, але варто взяти кендаму в руки і почати тренування, як багато чого змінюється, - іграшка затягує і заряджає азартом, її дуже складно ось так от взяти і відкласти в сторону.

Кубик Рубика

Кубик Рубика - чи не найпопулярніша головоломка тисячоліть. Вона не тільки не втрачає популярність, але і вписується в нову моду: ця іграшка сьогодні популярна серед молодих людей і підлітків. Щоб зібрати кубик, не потрібно бути генієм - потрібно тільки завзятість, терпіння і пам'ять, тому що існують алгоритми збірки, які потрібно зрозуміти і запам'ятати. І тоді не важливо, як був розібраний кубик, - зібрати його можна буде з будь-якого стану. Звичайно, веселіше і азартніше всього возитися з кубиком в компанії: дозволяти друзям «заплутувати» кубик і стрімко повертати його в початковий стан, показувати алгоритми складання і тим самим демонструвати свої таланти.

Неокуб

Неокуб - відмінна іграшка, що складається з неодімових магнітів-кульок. Якщо в будинку немає маленьких дітей, які обов'язково потягнуть магнітні кульки в рот (а це може вилитися в Дуже Неприємні Наслідки, аж до операції!) - то неокуб стане чудовим розвагою для любителів тихих відокремлених занять, допоможе розвинути терпіння, дрібну моторику і просторове мислення . З кульок можна збирати не тільки геометричні фігури, але і будиночки, машинки, сніжинки, зірки, краплі, рибок ... А якщо врахувати, що кульки бувають різних кольорів, то цей магнітний конструктор може стати абсолютно затягує заняттям. В інтернеті є безліч схем і інструкцій по збірці складних фігур.

Пауерболл

Пауерболл - це захоплюючий тренажер для кистей рук, який підвищує їх витривалість і чіпкість. Він дуже заразливий, варто взяти його в руки і почати обертати, як вся компанія починає чекати своєї черги і вихоплювати іграшку один у одного. Крім чистої радості він принесе практичну користь музикантам, скелелазам, фотографам, велосипедистам - всім, хто стикається з постійним навантаженням на пальці, кисті рук та передпліччя. Пауерболл - це пластиковий куля, який ми беремо в руку, запускаємо моторчик ротора усередині нього, а потім чуйно вловлюємо його обертання і допомагаємо моторчику круговим рухом кисті крутитися швидше. При цьому іграшка дзижчить, приємно відтягує кисть, деякі моделі підморгують різнокольоровими вогниками і навіть змінюють колір.

обертання ручки

Обертання ручки - це таке ручковерченіе, коли нудьгуючий підліток дуже ефектно і вміло крутить за допомогою пальців звичайну друкарську ручку. За легендою, це захоплення виникло в середовищі японських старшокласників, які готуються до іспитів до ВНЗ, і щоб зняти напругу і якось розважитися - крутять різними способами свій пишучий вузол. У обертання ручки є безліч трюків, своя термінологія, красиві ручки з добре вивіреним центром тяжіння, змагання і навіть світові чемпіонати. Хто б міг подумати? На сайтах, присвячених цій субкультурі, можна прочитати не тільки про різні види ручок і ієрархії трюків, але і про фатальні помилки обертання ручки, а також його вплив на розвиток особистості.

пій

Пій - це ще одне захоплення, пов'язане з вертінням і схоже на жонглювання або трюки з астроджаксом, воно приїхало до нас з Нової Зеландії: мисливці місцевих племен за допомогою цього мистецтва підтримували спритність, реакцію і гнучкість тіла. Власне, пої - це реквізит для такої забави. Тренувальні пої представляють собою кулі на довгих стрічках, які зручно брати в руку. І якщо навчитися красиво крутити навколо свого тіла ці кулі на стрічках, ще й пританцьовуючи в процесі, то потім можна переходити до флюоресцентним, світлодіодним поям і навіть поям-ґнотах для вогняного шоу! Фаєршоу стає як би вершиною піраміди цього мистецтва, хоча вертіння різнокольорових світяться поївши теж виглядає дуже ефектно. Пойстери розфарбовують стрічки і наконечники в різні флюоресцентні кольори і під час виступу «малюють» в повітрі навколо свого тіла красиві фігури.

Сокс (Футбег)

Футбег (іноді його називають соксом) - це такий непригучій м'ячик, зшитий з тканини або в'язаний гачком і набитий крупою або пластиковими кульками. Ми вже говорили, що тренування з жонглювання зручно починати з подібними м'ячиками. Але спочатку цей маленький м'який м'ячик б'ють ногами: підкидають його, перекидають з одного коліна на інше, з ступні на коліно, в коло можуть зібратися кілька гравців і перекидати цей м'ячик один одному, - трюків досить багато. Взагалі кажучи, існують особливі правила гри в футбег, але на російських просторах вони майже не дотримуються, у нас закріпився «дикий» стиль. Футбег розважає одну людину або цілу компанію, а також дає хорошу загальнофізичної навантаження і відмінно прокачує м'язи ніг.

фінгерборд

Фінгербординг зародився в 1998 році в каліфорнії. Юний скейтер з Каліфорнії Стівен Ашер, вимушений залишитися вдома через дощ, зробив маленьку дошку і став виконувати на ній трюки за допомогою пальців рук. Результат перевершив всі очікування: на пальчикової дошці виходили не тільки всі стандартні трюки, а й безліч оригінальних. Батько Стівена, який працював в індустрії іграшок, відразу ж зацікавився винаходом сина і вже зовсім скоро з'явилися перші фінгерскейти. А також маленькі рампи, гірки і все-все атрибути справжнього скейтбордингу - тільки в зменшеному розмірі. Це захоплення недарма називається «кімнатним екстримом»: по фінгербординг проводяться місцеві змагання і світові чемпіонати, він став повноцінним спортом, незважаючи на те що задіє лише пальці рук.

фрісбі

У російській мові вкоренилося назва «літаюча тарілка», але в підлітковому та молодіжному середовищі прийнято говорити «фрісбі». Та й інтернет-магазини пропонують диски найчастіше під цим ім'ям (до слова, хороший диск для фрісбі може коштувати чималі гроші). Найчастіше фрісбі - це командна гра на відкритому повітрі, в неї можна грати на спортивному майданчику, на пляжі, на галявині - де завгодно. Собаки теж дуже люблять фрісбі. До слова, свою назву літаюча тарілка отримала завдяки американському кондитерові на прізвище Фрізбі. Пироги його фабрики були упаковані в металеві формочки. Легкими, схожими на тарілки формочками студенти Єльського університету стали перекидатися, і незабаром це стало популярною грою, названої фрізбі.

Ми постаралися перерахувати найпопулярніші види дивних захоплень і скіллтоев, модних в сьогоднішньої підлітковому середовищі. Але якщо ваше чадо принесе зі школи або своєї тусовки абсолютно непізнаний предмет з важким назвою, який «Петя дав пограти», та ще й попросить вас подарувати йому таку ж нісенітницю по круглої ціною - не відмахується! Може бути, саме цей дивний спорт (або мистецтво?) Буде в найближчі пару років заряджати зростаючого людини позитивом, допоможе йому знайти нових друзів, а ще - розвинути спритність, завзятість і віру в себе!

Дякуємо за надані фото: чемпіона Уралу по йо-йо Максима Гараева, а також ю-мам kvetek , S_K_B , Натал'я і Frisco

А заодно отлепить його від гаджетів?
Хто б міг подумати?
Або мистецтво?
Новости