• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Mobile-review.com Огляд iPhone 4

 1. зміст: вступ Дизайн і конструкція дисплей продуктивність Динамік і звук microSIM Час...
 2. Дизайн і конструкція
 3. дисплей
 4. продуктивність
 5. Динамік і звук
 6. microSIM
 7. Час роботи
 8. фотокамера
 9. висновки

зміст:
 1. вступ
 2. Дизайн і конструкція
 3. дисплей
 4. продуктивність
 5. Динамік і звук
 6. microSIM
 7. Час роботи
 8. фотокамера
 9. висновки

Комплект поставки:

 • Телефон
 • Стереогарнітура з пультом ДУ
 • USB-кабель
 • Мережевий адаптер

Моє завдання сьогодні дуже проста і одночасно складна. Ви вже могли ознайомитися на нашому сайті з матеріалом по слідах минулої недавно презентації iPhone 4, ось вам посилання:

Минулого тижня була опублікована стаття про iOS 4, там я розповідаю про можливості оновленої операційної системи.

І ще, стаття «Суміш про бампери» теж з'явилася, так би мовити, в тему. Адже цей самий бампер, як виявилося, не тільки захищає торці апарату, а й запобігає втраті сигналу. Такий ось потрібний аксесуар. У «суміші» забув сказати, що Apple Socks - це теж в якійсь мірі вимушена тема, адже шкарпетки захищали корпусу плеєрів від подряпин. Подвійне призначення. З бамперами - рівно така ж історія.

З бамперами - рівно така ж історія

Відповідно, в цьому матеріалі мені залишається лише поговорити про сам апарат, не торкаючись операційної системи. Хоча про неї сказати пару слів теж доведеться. Щоб краще зрозуміти, звідки ростуть ноги у iPhone 4, можна ще почитати статтю про iPhone 3Gs, восени я писав детальний огляд.

Щоб краще зрозуміти, звідки ростуть ноги у iPhone 4, можна ще почитати статтю про iPhone 3Gs, восени я писав детальний огляд

До змісту >>>

Дизайн і конструкція

Новий iPhone - не рівня iPhone 3Gs, продовжувачу пластикових традицій iPhone 3G. Все, що було сказано на презентації начальником Apple - суща правда. І у мене є, що сказати з цього приводу.

Ми звикли бачити, що сталь, скло, особлива забарвлення - це доля дорогих іміджевих апаратів. Деякі виробники, впроваджуючи новий матеріал, не дбають про функціональність. Будь Vertu хоч тричі найкрасивішим, по суті це - простий телефон для дзвінків, і не більше того. Мені подобається Vertu, і я цього не приховую, тут не жартують і роблять дійсно відмінні «трубки».

Але iPhone 4 - це щось особливе. Жоден «функціональний» апарат на ринку не володіє таким сплавом іміджу і функціональності. Знаєте, дістаєш його з коробки і розумієш зайвий раз - дизайнери Apple свій хліб їдять не дарма. Металевий кант з отворами антен, хворе місце, але краса вимагає жертв. Скло спереду і ззаду. Дуже акуратні кнопки регулювання гучності, приємно клацали важіль Mute, туга, але точна кнопка переходу в сплячий режим. Динаміки, прикриті сіточками - і кожен раз, дивлячись на це, відчуваєш моральне задоволення. Поки в Росії ціни на iPhone 4 позамежні. Але в Англії чи Франції апарат коштує цілком можна порівняти з якою-небудь Nokia N900. Що вибрати - нехай кожен вирішує сам.

Що вибрати - нехай кожен вирішує сам

Від старого «айфона», начебто, не залишилося нічого, але спадкоємність відчувається, починаючи від кнопки Home і закінчуючи характерними обводами корпусу. Новий представник сімейства важче, в руці лежить відмінно - річ. Природно, при розмові в умовах нинішньої спеки піт прекрасно покриває передню панель, але тут є олеофобним покриття, що дозволяє за секунду привести апарат в божеський вид.

Природно, при розмові в умовах нинішньої спеки піт прекрасно покриває передню панель, але тут є олеофобним покриття, що дозволяє за секунду привести апарат в божеський вид

Розміри складають 115,2х58,6х9,3 мм, вага 137 грам. З бампером розміри злегка збільшуються. До речі, давайте поговоримо і про цей аксесуар. Мені дістався чорний бампер, як ви можете бачити, кнопки зроблені так само, як і на самому апараті. Пластикові боки, всередині силіконова підкладка. Отвори збігаються з такими на телефоні, гучність звуку не змінюється, Mute легко доступний, хоча спочатку і доводиться звикати до нового розташування і розмірам. На фотографіях бампери виглядають красивіше, ніж в житті, але з огляду на їх несподівану головне завдання (не давати апарату втрачати сигнал) - цілком прийнятно. І на сприйняття апарату впливає не сильно. Мені здалося, що аксесуар не сидить на корпусі як влитий, є невеликий люфт на бічних частинах.

Мені здалося, що аксесуар не сидить на корпусі як влитий, є невеликий люфт на бічних частинах

До змісту >>>

дисплей

Так званий Retina-дисплей, дозвіл 960х640 пікселів, діагональ 3,5 дюйма. Якщо Super AMOLED бере яскравістю, то «ретина» підкуповує якоїсь зібраністю. Таке враження, що картинка намальована. Кути огляду неймовірні. Як і насиченість. Природно, новий дисплей не тільки виглядає краще, але і в якійсь мірі розширює функціональність. Зручніше став перегляд сайтів, робота з поштою, YouTube, ну і для відео він підходить відмінно. Як і у всіх минулих iPhone, робота з сенсорним дисплеєм на інтуїтивному рівні, multitouch працює швидко і точно, на даному зразку я не помітив жовтих плям - це ніби як ще один відомий «баг» iPhone 4. Клей у них там не висох будь то.

Клей у них там не висох будь то

Так, дисплей добре себе веде на сонці, сліпне злегка, але інформація читається.

Так, дисплей добре себе веде на сонці, сліпне злегка, але інформація читається

До змісту >>>

продуктивність

Я порівняв роботу iPhone 4 з iPhone 3Gs дуже простим способом - запускаючи різні додатки. Ось підсумок:

 • YouTube, апарати запускають додаток однаково швидко, але ролики завантажуються на секунду (а іноді і більше) швидше на iPhone 4
 • AppStore, така ж картина, обробка підвантажуваних даних швидше на секунду-дві на iPhone 4
 • GoogleMaps, ось тут інша історія, завантаження йде набагато довше на iPhone 4
 • Гра Guerilla Bob, iPhone 4 запускає її швидше рази в два
 • Mail, для проби я завантажив лист з вкладенням (PDF), час завантаження однаково

Дійсно, iPhone 4 здається злегка швидше, ніж iPhone 3Gs, але це не такий розрив, як був між 3Gs і простим 3G. У будь-якому випадку, новинка досить продуктивна і для ігор, і для простих завдань. Наприклад, клавіатура і контакти відкриваються дійсно моментально, так само стрімко відбувається і пошук потрібного абонента.

Наприклад, клавіатура і контакти відкриваються дійсно моментально, так само стрімко відбувається і пошук потрібного абонента

До змісту >>>

Динамік і звук

Все-таки перше враження оманливе. Новий апарат не сказати що сильно голосніше iPhone 3Gs. Деякі мелодії, особливо встановлені (типу мого улюбленого «цвіркуна»), чутно навіть в пеклі. Але в цілому тут справа не в гучності, є стереоефект. Як і дисплей, звук став більш насиченою.

Я спробував перевірити і якість звуку в навушниках, використовував гарнітуру Apple не з комплекту. У комплекті, до речі, бабуся з минулого, крапельки, незручно, зате є пульт дистанційного керування і кнопки регулювання гучності. Зійде для сільської місцевості. Так ось, УВАГА - iPhone 4 набагато голосніше, ніж 3Gs! Приблизно відсотків на п'ятнадцять-двадцять. Слухати на максимальних значеннях важко, вуха згортаються. Та й якість звуку мені здалося набагато краще, з еквалайзерами не грав, але звідкись взялася деталізація. Ні, це не аудіофільскій плеєр, але і не одвічний iPod. Трохи краще, покруче, голосніше.

До змісту >>>

microSIM

Повинен вам доповісти, що в продажу вже можна знайти мікро SIM карти від деяких операторів, але я вирішив проблему радикально і витратив в результаті пару веселих годин. Біда прийшла звідти, звідки її не чекали. Раніше я виготовленням таких карт не займався, так що хочу вам сказати заздалегідь - запасайтесь непотрібними «сімки» або просите вирізати карту продавців (або ж шукайте в продажу вже готові рішення).

Раніше я виготовленням таких карт не займався, так що хочу вам сказати заздалегідь - запасайтесь непотрібними «сімки» або просите вирізати карту продавців (або ж шукайте в продажу вже готові рішення)

Вам потрібні звичайна SIM-карта, ножиці, лінійка і шкурка-нулевка для підгонки розміру. Врахуйте, що карту в слот треба укладати контактами вниз і куточок зрізати на тій же стороні, що і у великій картки. Завдання ваша проста: вирізати контакти таким чином, щоб в просвіті слота було видно тільки вони і кількості пластику до бортиків було однаково.

Після тренування на двох картках мені вдалося домогтися правильного результату.

А потрібно все це для активації апарату. ОБОВ'ЯЗКОВО перевірте, чи не встановлений на мапі PIN-код, чи активована вона, це важливо. В принципі, якщо купити адаптер для «мікросом», то потім ви зможете використовувати і з апаратами, де є звичайний слот, варто цей аксесуар копійки і поки користується популярністю. Поки - тому що незабаром, сподіваюся, microSIM будуть продаватися на кожному розі.

Після активації iPhone 4 потрібно підключити до комп'ютера з встановленою програмою iTunes, вибрати ідентифікатор Apple, налаштувати як новий iPhone або відновити з резервної копії. Я налаштував як новий, при використанні MobileMe всі контакти, облікові записи електронної пошти, закладки та інше синхронізуються автоматично, дуже зручно.

Тут же скажу, що мій зразок був привезений з Англії, він може працювати з будь-якої SIM-картою. Такі ж апарати ( «сім-фрі») можна купити у Франції. Правда, зараз це зробити складно, є дефіцит - в Росії теж багато шанувальників Apple і iPhone 4 зокрема.

До змісту >>>

Час роботи

Про заявлених цифрах сміливо можна промовчати, так як все дуже по-різному використовують апарат. Один з власників після покупки зарядив телефон і проходив з ним, постійно щось роблячи, близько доби.

Я думаю, має сенс трошки походити з iPhone 4, хоча б тиждень, ну а потім вже оновити дану інформацію. Припускаю, що час роботи апарату мене приємно здивує, є підозри, що в більш-менш спокійному режимі він здатний протриматися пару діб. Просто у 3Gs ви можете мало не самі спостерігати, як на очах зменшується зелена смужка заряду. У iPhone 4 за нею особливо стежити не треба.

До змісту >>>

фотокамера

П'ятимегапіксельна фотокамера, є цифровий зум (непотрібний, якщо ви не хочете зіпсувати знімки), фокусування на тій області, куди ви буквально ткнули пальцем. З фото я пропоную вам ознайомитися самостійно. Знімав швидко, дуже не вистачає стабілізації - очікувано недобре. Хоча при перегляді на апараті виглядають кадри дуже навіть непогано. З відео краще, але нічого особливого чекати не варто - ви можете завантажити і подивитися ролик самостійно.

Підсумок - фотокамера тут далеко не найкраща.

Приклади знімків з камери:

Приклад відео (mov, 115 мб) >>>

До змісту >>>


висновки

Ви можете запитати, а чого так мало? Відповідь - на самому початку матеріалу, про багато що вже було сказано заздалегідь. Та й мені хочеться розтягнути задоволення і побалувати себе і вас докладною розповіддю про експлуатацію iPhone 4 протягом деякого часу. Що сподобалось. Що не сподобалося. Як воно взагалі, і все таке.

На даний момент в Росії ринок потихеньку насичується вільними від прив'язки до оператора iPhone 4, ціни від 95 до 110 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде падіння, але потім буде новий підйом. Бо в Англії і у Франції не справляються з напливом російських туристів. Бампер на Окрайці коштує від п'яти до десяти тисяч.

Чи треба купувати iPhone 4 в Росії зараз? Якщо тільки хтось із ваших друзів летить до Європи і готовий надати вам таку послугу. Якщо ж ви хочете прямо тут і зараз мати апарат, як у керівника нашої країни - вперед, готуйте монети.

До речі, піар вийшов відмінний. Щастя для тих, хто торгує «сірим» товаром.

Але давайте повернемося від ста тисяч за «айфон» до реальності. Продажі в нашій країні можуть початися восени. Можуть бути навіть субсидії від будь-якого оператора. Ціна, цілком можливо, буде схожа на «прайс» нинішнього 3Gs. Тридцять п'ять тисяч за варіант з 32 ГБ пам'яті. На мій погляд, навіть така ціна була б ще цілком нічого. В iPhone 4 мені сподобалося:

 • Дизайн, матеріали, збірка, відчуття в руці - вище всяких похвал
 • хороший дисплей
 • Апарат швидкісний, тільки встигай «тапа» по дисплею
 • Хороша якість звуку
 • Величезна кількість програм на всі випадки життя
 • iOS 4 з багатозадачністю і іншими фішками
 • Напевно, здорово використовувати FaceTime, мені поки спробувати не довелося
 • Далекобійний Wi-Fi, підтримка 802.11n
 • Завдяки гіроскопа управління в багатьох іграх просто перетворилося. В кращу сторону. Я спеціально не став загострювати на цьому увагу в огляді, з існуючими іграми якоюсь особливою різниці не помітив

Це, мабуть, основне. Тепер про мінуси:

 • Прориву з приводу фотокамери я не відчув, дивитися знімки здорово на дисплеї апарата. З відео - така ж ситуація. Але безперечно краще, ніж було
 • Bluetooth 2.1 з EDR, як і раніше не підтримуються профілі передачі файлів
 • Немає вбудованого ПО для роботи з документами, вже могли б і дати безкоштовно iWork
 • Датчик освітленості працює часом не зовсім коректно
 • Для багатьох мінус - це закритість апарату, відсутність підтримки поширених форматів аудіо і відео. З аудіо ладно, нехай, але от є ж відмінні дисплей і процесор. Ну чому б не дати можливість користувачам без конвертації крутити свої «авішкі». Ні, знову здорово - торренти, пошук відео для iPhone 4, поїхали. набридло
 • Куца гарнітура в комплекті. Зрозуміло, метал і скло чогось варті, і треба заробити на аксесуарах. Але ж комплектні «таблетки» жахливо незручні!

В цілому, iPhone 4 не залишає присмаку «ми це вже пробували, знову здорово, вже набридло». Пластика - немає. Гальм - немає. Варто в інших країнах більш ніж прийнятно. Про почуття можна навіть не говорити: хто відчуває світ руками, полюбить корпус, у неврастеніків і кокаинистов швидкість викличе виключно позитивні емоції (так-так, телефон на «СНІД», клас), широко розкривши очі отримають кайф від дисплея ... І навіть запах, навіть чудовий запах НОВОЇ ТЕХНІКИ Apple підібраний з винятковим смаком.

Вкрай рекомендую до покупки.

PS Зачекайте, через деякий час я розповім детальніше про ряд всяких моментів і особливостей. Треба просто походити з апаратом якийсь час.

До змісту >>>

Обговорення на форумі >>>

Сергій Кузьмін ( [email protected] )
Опубліковано - 29 червень 2010 р

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Чи треба купувати iPhone 4 в Росії зараз?
Новости