• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

НІКІМТ-Атомстрой виготовив установки для контролю герметичності твелів

ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» (входить в контур управління ВАТ «Атоменергопроект») розробило і виготовило обладнання для контролю герметичності твелів як в пучку, так і зібраних в тепловидільних збірках - установки СК-81 і СК-82 відповідно ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» (входить в контур управління ВАТ «Атоменергопроект») розробило і виготовило обладнання для контролю герметичності твелів як в пучку, так і зібраних в тепловидільних збірках - установки СК-81 і СК-82 відповідно .

Установки, створені для реалізації потокової лінії виробництва МОКС-палива на ФГУП «Гірничо-хімічний комбінат», дозволяють в автоматичному, напівавтоматичному і ручному режимах проводити високочутливий контроль твелів виводячи результати на монітор локальної панелі управління або на верхній рівень управління всією потокової лінії. Подібне обладнання для дистанційного контролю в атомній енергетиці було створено вперше.

«Розробляючи установки, фахівці підприємства вирішували дуже непросте завдання, - каже заступник директора з виробництва ВАТ" НІКІМТ-Атомстрой "Володимир Попов. - МОКС-паливо має високу ступінь збагачення і всі роботи з ним повинні проводитися в дистанційному режимі, при максимально можливій автоматизації процесів. Технічні рішення, застосовані в СК-81 і СК-82, дозволили створити конструкцію, що відповідає всім вимогам замовника та вирішити проблему повністю дистанційного контролю герметичності високорадіоактивних об'єктів ».

Конструкція установок є вакуумну камеру з откачной системою, мас-спектрометрії обладнанням і стійкою управління. Установки, за винятком откачного і мас-спектрометричного устаткування, повністю розроблені в ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» з нуля. Особливостями установок стали, як здатність працювати з великогабаритними об'єктами - висота контрольованого об'єкта більш 3,5 метрів, так і висока чутливість, необхідна для забезпечення стабільного якісного контролю.

«Установки мають чутливість 5 * 10-12 м3Па / с, що забезпечує гарантоване виявлення наскрізних дефектів по I класу герметичності, - пояснює Володимир Попов. - Така чутливість була досягнута за допомогою ретельної і детального опрацювання особливостей вакуумних систем і технологічного процесу контролю герметичності ».

Роботи над установками велися під керівництвом начальника групи випробувань на герметичність Кирила Тихомирова і провідного наукового співробітника Вадима Наумова.

На сьогоднішній день установки СК-81 і СК-82 успішно пройшли приймальні випробування і готуються до відправки на Гірничо-хімічний комбінат.

ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» (входить в контур управління ВАТ «Атоменергопроект») - підприємство Держкорпорації «Росатом», російська інжинірингова і науково-виробнича компанія, що має компетенції в області автоматизації зварювання і контролю. ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» входить в число ключових галузевих підрядників і здійснює генпідрядні роботи «під ключ». Продукція та послуги ВАТ «НІКІМТ-Атомстрой» поставляються на всі діючі і споруджувані енергоблоки країни, на підприємства ядерно-паливного циклу, малої енергетики, нафтогазового комплексу.

Новости