• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як вибрати наручний годинник: 8 критеріїв вибору і корисні поради

 1. Види наручних годинників
 2. Країна-виробник механізму
 3. Механізм: кварцовий або механічний
 4. Матеріал корпусу
 5. Пластиковий корпус
 6. рівень герметичності
 7. Ремінці та браслети
 8. функціональність
 9. Корисні поради

Аксесуар, який не втрачає значення з часом - наручний годинник. Можна скільки завгодно користуватися смартфонами, але хронометр був і залишається атрибутом впевнених в собі, успішних особистостей, чиїм образом не чужі аристократизм і витонченість. Важливим і потрібним пристроєм є він і для спортсменів, а для діточок годинник - не просто іграшка, але засіб навчання і пізнання світу. Які краще купити дорослому і дитині - розповість стаття.

Які краще купити дорослому і дитині - розповість стаття

Види наручних годинників

Види наручних годинників

Головним параметром, від якого залежить тип хронометра, є вік власника. Незважаючи на те, що такий поділ дуже умовний, основних видів два: дорослі та дитячі. Традиційно серед пристроїв для дорослих розрізняють чоловічі і жіночі. Деякі виробники пропонують серії для дівчаток і хлопчиків. Як правило, в основному вони відрізняються кольором корпусу і ремінця, а також сюжетом фонової картинки, якщо така передбачена.
Відмінні властивості аксесуарів для жінок

Відмінні властивості аксесуарів для жінок

За рідкісним винятком візуально визначити, що хронометр розроблений для дамської аудиторії, не складе труднощів. Наприклад, з першого погляду стає ясно, що витончені CK Amaze K5D2M121 повинні прикрашати витончене дівоче зап'ястя.

До речі: Три сотні років наручний годинник залишалися виключно жіночим аксесуаром. Схожість з ювелірними прикрасами - браслетами - настільки негативно сприймалося чоловіками, що вони не змінювали традиційним кишеньковим моделям аж до кінця ХІХ століття.

З середини 16 століття, коли з'явилися перші годинники-браслети, основні відмінні риси жіночих моделей мало змінилися:

 • корпус тонше і менше, ніж у чоловічих. Це пояснюється не тільки анатомічними особливостями, а й прагненням підкреслити крихкість і жіночність власниці. З цим завданням відмінно впораються C4566 / 1;
 • жіночий годинник легше пристроїв для джентльменів. Для мінімізації ваги виробники експериментують з механізмом і оформленням;
 • дизайн аксесуарів для дівчат набагато різноманітніше чоловічих. Комбінації кольорів корпусу і ремінця, їх форми і товщини дозволяють запропонувати модницям такі елегантні моделі, як T-Gold Nubya;
 • ексклюзивні екземпляри на зразок CK Connect K1D23503 створені не стільки для практичних цілей, скільки для прикраси. Такий аксесуар стане завершальним елементом образу, підкреслить бездоганний смак і статус власниці.

Характерні риси пристроїв для чоловіків

Своєю появою чоловічий наручний годинник зобов'язані військовим. На рубежі 19 і 20 століть службовці придумали пристосування у вигляді футляра з ремінцями, в яке клали кишенькові хронометри і надягали його на руку. У бою діставати і ховати в кишеню годинник було проблематично, так що винахід прижилося в армійському середовищі. Але масове виробництво заводських моделей для представників сильної статі, які не обтяжені військовою службою, почалося тільки в ХХ столітті.

Ключові особливості чоловічих аксесуарів і донині тісно пов'язані з історією і причинами їх створення:

 • надійність і міцність конструкції - головна вимога чоловіків до пристрою. Тому для них випускаються моделі з матеріалів, стійких до ударів і подряпин - нержавіючої сталі, титанових сплавів (наприклад, T-Touch Expert Solar Tony Parke);
 • функціональність пристрою також важлива. Додаткові можливості вимагають додавання відповідних деталей - як у механізм, так і на корпус. Тому хронометри для чоловіків масивніше жіночих, а на корпусі знаходяться всілякі елементи управління. Підтвердження тому - F16599 / 7 з вбудованим хронографом.

Особливості годинок для дітей

Дитячий годинник - цінний помічник у вихованні у малюка пунктуальності, точності і відповідальності. Наручний пристрій сприяє розумінню часу і одиниць його виміру, розвиває навички планування.

Пора купити: Кращі годинник для дітей: ТОП-10 дитячих наручних годинників

Хороший годинник для малюка відповідають таким вимогам:

 • виробники знають, що навчання протікає легше, якщо зовнішній вигляд інструменту подобається дитині і викликає бажання ним користуватися. Тому хронометри для діток відрізняються яскравим, привабливим дизайном. Хороший приклад - Doodles ALIEN салатового кольору;
 • для корпусу і ремінця використовують матеріали, стійкі до механічних пошкоджень. У моделях начебто VR15J005Y ці деталі виготовили з полімеру;
 • щоб полегшити сприйняття, цифри та інші позначення на циферблаті і корпусі повинні бути великими і чіткими, як на VQ96J018Y;
 • довше прослужать моделі із захистом від бризок і дощу на кшталт VR41J009Y. Навіть якщо чадо забуде зняти годинник перед миттям рук, механізм не постраждає.

Країна-виробник механізму

Країна-виробник механізму

Державами, в яких виробляють найнадійніші і високоякісні годинникові механізми, заслужено вважаються Швейцарія і Японія. Саме точність і довговічність механізму визначає вартість хронометра. Тому, вибираючи аксесуар, в першу чергу цікавляться країною-виробником «серця» годин, і тільки потім оцінюють дизайн і функціональні особливості.

Механізми швейцарських компаній обов'язково маркуються словами Swiss Made. Товар з цим знаком повинен відповідати суворим вимогам:

 1. Механізм проведений в Швейцарії.
 2. Хронометр зібраний в Швейцарії.
 3. Контрольна перевірка відповідності якості відбулася там же.

З огляду на, що деякі фірми випускають підробки зі швейцарською маркуванням, спеціальні відомства країни докладають усіх зусиль для боротьби з шахраями. Так, незаконне використання знака якості тягне за собою конфіскацію товару і величезні суми штрафу.

Визнаними лідерами з японської «пропискою» є Miyota і SEIKO. Обидва бренди створюють механізми високої точності і надійності в цінових сегментах від бюджетного до преміум. Використовуються японські механізми переважно в годиннику азіатських компаній.

Чудовий вибір: ТОП-7 найкращих золотих годинників Tissot. Який годинник швейцарського бренду вибрати?

Механізм: кварцовий або механічний

Механізм: кварцовий або механічний

У кожного з двох видів механізмів є і переваги, і недоліки. Тому перед тим як вибрати наручний годинник, важливо визначитися, механічними вони повинні бути або кварцовими.
Особливості механічних хронометрів:

 1. Тривалий термін роботи. Специфіка механізму і висока якість збірки забезпечують довговічність пристроїв на зразок Tissot Couturier Automatic.
 2. Механізми цього виду можна ремонтувати, що істотно збільшує термін їх служби.
 3. Моделі з механічним «серцем», як Tissot Heritage, підкреслюють статус власника, допомагають сформувати дорогий імідж.
 4. Бренди випускають не тільки пристрої в класичному стилі, але і зі спортивним ухилом дизайну. Наприклад, Tissot T-SPORT Seastar.
 5. Для відданих шанувальників механічних хронометрів створені моделі без звичного циферблату, щоб власник міг споглядати роботу механізму. Таке рішення втілили в Chemin Des Tourelles.
 6. Механічні пристрої бувають з автоподзаводом і без нього. У другому випадку власнику потрібно самостійно час від часу заводити аксесуар.

Особливості кварцових моделей:

1. Практично ідеально точний хід. Деякі екземпляри демонструють відхилення в ту або іншу сторону всього на п'ять секунд за рік. Пристрої цього типу не вимагають подзавода. Заміна елемента живлення проводиться в міру необхідності. Як правило, термін експлуатації встановленої батарейки вказано в інструкції до хронометру.

2. Механізм цього типу менш сприйнятливий до ударів і падінь. Тому спортсмени і туристи віддають перевагу моделям на кшталт Candino Sport Lines.

3. Моделі з кварцом часто мають додаткові функції начебто секундоміра, компаса, пульсометра. Так, в Quickster Chronograph є хронограф.

4. Цей механізм легше механічного, тому його частіше ставлять в дитячі та жіночі пристрою.

Допоможе визначитися: ТОП-10 кварцових годин: кращі наручні моделі

5. Автоматизована збірка кварцу дозволяє знизити його вартість. Так що моделі з ним дешевше механіки.

Матеріал корпусу

Для корпусів використовуються різні матеріали, що розрізняються міцністю, надійністю і, звичайно, вартістю. Якість сировини відбивається і на вартості хронометра. Основні матеріали - пластик, Аллою, латунь, сталь, титан. Крім того, ювелірний тип виробів часто прикрашають напиленням із золота (наприклад, Q645-402Y). Такі моделі підкреслюють статус власника, а їх вартість значно перевищує ціну звичних пристроїв з металу.

Пластиковий корпус

Пластиковий корпус

Позитивні моменти:

1. Простота отримання і обробки цього матеріалу формують його низьку вартість. Навіть найкращі види пластика підвищеної пружності і міцності мають доступну ціну.

2. Мала вага щодо інших матеріалів робить носіння аксесуара комфортним. Особливо актуально це властивість для виробництва спортивних чоловічих і жіночих моделей. Так, навіть відомі бренди використовують пластик в дорогих спортивних хронометрах начебто M118J001Y, щоб знизити вагу. З цієї ж причини пластик оптимальний для дитячих годинок на кшталт VQ13-009.

3. До міцності металу пластик, звичайно, не дотягує. Але пружна текстура дозволяє пластиковим пристроїв з гідністю витримати падіння і удар невеликої сили. Для спортсменів і дітей така здатність матеріалу - плюс.

Доступні варіанти: ТОП-10 кращих бюджетних годин

4. Волога і сонце не так негативно впливають на пластик, як на інші матеріали. Тому не потрібно захисне покриття для поверхні хронометра.

Негативні моменти:

 • потертості і подряпини з'являються на недорогому пластиці досить швидко. Тому зовнішній вигляд хронометра швидко втрачає презентабельність;
 • «Шикануть» пластиковими годинами не вийде - вони все одно поступаються позолоченим моделям з діамантами. Але для віддають перевагу спортивному і мілітарі-стиль, корпус з цього матеріалу - то, що треба.

Корпус з аллойного сплаву

Цей матеріал створюється шляхом сплаву цинку і алюмінію. До того ж його насичують газовою сумішшю. Тому Аллою має пористу структуру, яка дозволяє йому бути стійким до навантажень. Склад забезпечує також невелика вага матеріалу. Вартість аллойних хронометрів не набагато вище, ніж пластикових.

латунний корпус

Латунь вважається одним з найпопулярніших матеріалів для часових виробів.

Позитивні якості:

 • більш міцна і надійна, ніж два попередні види, вона, тим не менш, несуттєво дорожче пластику і аллоя.

недоліки:

 • матеріал схильний до окислення від контакту з повітрям. Крім того, прискорює процес піт людини, який так чи інакше потрапляє на хронометр під час шкарпетки. Як результат, на корпусі утворюються темні плями. І вони істотно псують зовнішній вигляд аксесуара. Тому сучасні виробники покривають латунний корпус спеціальним покриттям для захисту. Це може бути никелевое або золоте покриття з гіпоалергенними властивостями.

сталевий корпус

Вироби з цього матеріалу - стійкі до пошкоджень і потертостей, а також володіють гіпоалергенними властивостями. Тому хронометри з нержавійки міцно увійшли в асортимент знаменитих швейцарських марок та виробників розумних годин. Підтвердження тому - Gear S3 .

Переваги матеріалу:

 1. Презентабельний і солідний зовнішній вигляд без нанесення додаткового покриття. Високоякісна шліфування і подальша поліровка дозволяють зробити бездоганний корпус.
 2. Сталь з додатками інших речовин (наприклад, хрому) стійка до сильних кислот. Тому в побутовому використанні їй не страшний контакт із засобами для чищення та миття посуду та іншої домашньої хімією.
 3. Для створення годинного корпусу можуть використовувати сталь з різним рівнем міцності. Найчастіше, це 316L - одна з найбільш стійких до зносу і ударів.
 4. Полегшує роботу з матеріалом його пластичність. Тому корпусу з нержавійки можуть бути всіляких форм. Це ж якість дозволяє повернути пристрою первозданний вигляд за допомогою полірування.
 5. Матеріал не магнітиться, що дає можливість уникнути незручних ситуацій при контакті з магнітними предметами в побуті і на виробництві. Для пілотів літака це також важлива властивість.

Можливі нарікання:

 • пристрою зі сталі - досить важкі. Але ця вага швидше приємний.

Корпус з титану

Титановий сплав годинникарі вирішили використовувати за прикладом авіабудівників. Найвища міцність матеріалу доповнена легкістю, тому люксові хронометри з титановим корпусом користуються успіхом поряд зі сталевими.

Інші переваги матеріалу:

 1. Преміальний матовий відтінок виглядає солідно і шикарно.
 2. Сплав - гіпоалергенний, тому носити пристрій з цього металу може кожен.
 3. Титан не охолоджує, браслет, відповідно, не замерзає і не доставляє неприємних відчуттів на руці, тому вироби з його використанням популярні в країнах з холодним кліматом.
 4. Матеріал стійкий до прямих сонячних променів і не намагнічується.

Золотий корпус

Символом високого статусу і успішності власника є моделі з корпусом із золота. Використання цього матеріалу увійшло в моду в 80-х роках минулого століття. Так, в деяких компаніях була традиція заохочувати співробітників, які виходять на пенсію, подібним подарунком - це був знак поваги і визнання заслуг колеги.

М'який в обробці і поліровці метал використовували для створення хронометрів з XIII століття. Але пристрої з нього для наручного носіння не витримували щоденних навантажень і деформувалися. Тому в кінці 20 століття золото почали сплавляти з іншими металами, щоб зміцнити і зробити більш твердим і міцним.

Найбільшим попитом в 21 столітті користуються вироби з благородного металу жовтого і рожевого кольору. Високо цінується в ювелірних прикрасах біле золото в цьому випадку менш популярно, оскільки на перший погляд може бути прийнято за сталь. Традиційно, кращими золотими пристроями славиться всесвітньо відомий Rolex.

рівень герметичності

рівень герметичності

Крім випадкових падінь і ударів, пошкодити складний механізм може звичайна вода. Навіть підвищена вологість повітря негативно впливає на деталі хронометра. Тому виробники розробляють і застосовують спеціальні системи запобігання від попадання вологи. При цьому рівень захисту варіюється від початкового і середнього, як в Galaxy Gear Sport , До професійного.

Щоб уніфікувати параметри вологозахисту, використовується стандарт ISO 2281. Якщо корпус відповідає всім вимогам і успішно проходить тестування, то на зворотному боці хронометра ставлять маркування water resistant. Залежно від тиску, яке витримує механізм, додатково вказується рівень захисту. Цей показник позначають метрами або співвідношенням атмосфер до барів (ATM / bar). Так, 10 метрам відповідає значення 1 ATM / bar, 20-ти - 2 ATM / bar, 50-ти - 5 ATM / bar і так далі.

Бездоганні і надійні: ТОП-10 кращих водонепроникних годинників

Від рівня захисту залежать можливості власника - не знімати аксесуар під час миття рук, плавати в басейні або пірнати з аквалангом:

маркування

Дощ, бризки води Миття посуду, плавання Плавання з маскою під водою Пірнання з аквалангом Глибоководні занурення з використанням гелію WR так ні ні ні ні WR 30м (3 bar) так ні ні ні ні WR 50м (5 bar) так так немає немає немає WR 100м (10 bar) так так так ні ні WR 200-300м (20-30 bar) так так так так немає WR від 1500м (150 bar) так так так так так


Що не можна робити навіть з годинником з високим рівнем водозащити:

 • натискати під водою на кнопки, не будучи впевненим у можливостях пристрою;
 • «Купати» в гарячій ванні і використовувати в сауні;
 • приймати душ - мило може пошкодити механізм.

Як піклуватися про хронометрі з вологозахистом начебто Fenix ​​5X :

 • промивати прісною водою після морської;
 • уникати різкої зміни температури;
 • для заміни елементів живлення користуватися послугами авторизованих сервісних центрів;
 • ретельно вивчити інструкцію і слідувати її рекомендаціям.

Скло

Часто цей елемент хронометра недооцінюють. Матеріал скла здається несуттєвим у порівнянні з корпусом і механізмом. Проте саме від його якості залежить захист «начинки» пристрою, його стійкість до ударів. Тому тип скла істотно впливає на ціну аксесуара. Основних видів - три: пластик, кварц і сапфір. У кожного з них - свої плюси і мінуси.

пластикові скла

Простий в обробці, цей матеріал володіє гнучкістю і малою вагою. Такі скла - найдорожчі, їх ставлять на бюджетні та дитячі моделі.

плюси:

 • гнучкість матеріалу дозволяє надати склу найрізноманітніші форми. Це актуально при створенні екстравагантних, незвичайних аксесуарів і спортивних пристроїв;
 • структура пластика робить його міцним і стійким до механічних пошкоджень, так що розбити таке скло - не просто;
 • доступна вартість дозволяє замінити скло на нове без удару по бюджету;
 • від дрібних подряпин допоможе позбутися полірування.

мінуси:

 • матеріал легко подряпати, з часом з'являються потертості;
 • пластик вбирає вологу, тому при скачках температур і високої вологості з внутрішньої сторони утворюються крапельки конденсату.

мінеральні скла

Скло з кварцу ставлять на більшість моделей середнього цінового сегмента. Сучасні технології дозволили обробляти матеріал особливим чином, щоб підвищити його стійкість до подряпин.

плюси:

 • материал володіє скроню прозорістю и Привабливий вигляд;
 • від подряпін можна позбутіся Шляхом полірування;
 • кварцове скло, яке піддали спеціальної коригуванню, має властивості збільшувального. Тому хронометром буде зручно користуватися і при слабкому зорі.

мінусі:

 • таке скло не особливо стійко до механічних пошкоджень, тому в екстремальних ситуаціях аксесуар з ним краще поберегти;
 • при експлуатації в запилених приміщеннях матеріал може стати каламутним;
 • від прямих сонячних променів на кварці з'являються відблиски, які ускладнюють перегляд значень на циферблаті. Як варіант - покупка моделі з покриттям антивідблиску.

Для тих, хто любить технології: ТОП-10 марок розумних годин для всієї родини

сапфірові стекла

сапфірові стекла

Найдорожчий і престижний матеріал ставлять на моделі преміум-класу.

плюси:

 • склу не страшні подряпини - воно настільки стійко до механічних пошкоджень, що зіпсувати його можна тільки алмазом;
 • висока прозорість робить чітко помітними значення на циферблаті незалежно від якості освітлення;
 • помутніння і тьмяність не з'являться навіть через тривалий час.

мінусі:

 • при всіх достоїнствах матеріал - крихкий, і сильного цілеспрямованого удару не витримає.

Ремінці та браслети

Одним з важливих елементів оформлення годин є ремінці та браслети. Вибір залежить як від стилю аксесуара, так і від вимог, що пред'являються матеріалу.

Браслети

Браслети

Для класичних чоловічих і жіночих моделей створюють металеві браслети. Вони доповнюють і прикрашають виріб, надають йому ювелірний вид. Хронометри з браслетами органічно виглядають з діловим гардеробом, а також актуальні як аксесуар до вечірнього плаття або костюма.

Престижність браслета залежить від металу, з якого він виготовлений. Самі частоїспользуємиє - титан, нержавіюча сталь, латунь, срібло, золото і платина. Вироби з благородних металів можуть бути декоровані дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням. При цьому браслети мають високу зносостійкість і тривалий час зберігають презентабельний вигляд.

ремінці

Ремінці використовують з аксесуарами різних стилів і цінових категорій. Цьому сприяє широкий вибір матеріалів виготовлення і дизайнерських рішень. Найчастіше ремінці роблять з натуральної та штучної шкіри, каучуку, тканини, силікону, карбону.

Шкіряні виглядають солідно і статусно. Їх вартість в основному залежить від типу використовуваної шкіри і дизайну. Шкіра приємна на дотик і пропускає повітря. Такими ремінцями доповнюють класичні моделі. Але слід пам'ятати, що при активній шкарпетці шкіряний виріб доведеться міняти раз в 3-4 року через зношеність.

Каучукові ремінці більше підходять до спортивних і молодіжних моделям. Натуральний матеріал має невелику вагу і здатний щільно облягати кисть. Каучук стійкий до вологи, тому ремінці з нього доповнюють професійні хронометри для занять спортом на воді.

Ремінці з тканини підійдуть тим, хто любить різноманітність і яскравий дизайн. Роблять їх з натуральних і штучних тканин. При цьому матеріал дозволяє виробникам як завгодно експериментувати з кольорами, плетивами і фактурою, створюючи незвичайні, оригінальні моделі на кожен день. А тканина зі спеціальним просоченням зробить ремінець стійким до води і поту.

Силіконові ремінці мало відрізняються від каучукових. Вони розраховані переважно на молодіжну і дитячу аудиторію - силікон легко миється, а ремінці з нього випускають в різних кольорах.

Ремінці з карбону ставлять, як правило, на спортивні та чоловічі моделі. Вони володіють стійкістю до будь-яких механічних пошкоджень і воді. Іноді, щоб пом'якшити жорсткий матеріал, до внутрішньої поверхні пришивають тканину або шкіру.

функціональність

Кожна додаткова функція в наручних хронометрі означає серйозне ускладнення механізму і, відповідно, підвищення вартості. Тому перед тим, як підібрати годинник з допоміжними можливостями, слід точно визначити для себе, так чи ці можливості потрібні.

В механічні та кварцові моделі можуть бути додані такі функції:

1. Хронограф або секундомір, вбудований в механізм. Керують ним за допомогою двох кнопок. Одна - для обнулення показників, друга - для запуску і зупинки.

2. Репетір. Необов'язкова, але претензійна функція. Полягає в тому, що точний час власнику хронометр повідомить боєм. За точністю такий механізм може бути вартовим, п'ятнадцятихвилинним, п'ятихвилинним і хвилинним.

3. Світовий час. Функція працює за допомогою конструкції: ободок на корпусі роблять поворотним і наносять на нього ділення, що позначають часові пояси. Цей механізм був винайдений ще в 20-і роки минулого століття.

4. Шкала запасу ходу. Індикатор показує, скільки годин механічний хронометр буде йти без подзавода. Актуальною є ця функція для моделей з автоматичним заведенням і пристроїв з запасом ходу на кілька днів.

5. Динамометр. Стане в нагоді пунктуальним особистостям, так як повідомляє власнику рівень точності роботи механізму на даний момент.

6. Календар. Може бути чотирьох видів: простий, потрійний, вічний і «велика дата». На простому відображається тільки поточне число. Потрійний показує, відповідно, число, місяць і день тижня. Вічний - це додатковий механізм, який не потребує контролю, з показником високосних років. Найскладніший - «велика дата» - складається з двох-трьох дисків. Розглянути його значення можна без напруги зору.

Розглянути його значення можна без напруги зору

7. Будильник. Для цієї функції передбачений окремий заводний барабан. Встановити будильник можна тільки на відрізок часу в найближчі 12 годин.

Встановити будильник можна тільки на відрізок часу в найближчі 12 годин


Корисні поради

Корисні поради

 1. Підбираючи годинник за параметрами, не варто забувати про власні смаки та уподобання. Колега носить круту спортивну модель і при цьому працює тренером в спортзалі? Не потрібно слідувати його смакам, займаючись торгівлею на біржі - в цьому випадку актуальною залишиться класика.
 2. Механіка - це дорого і престижно. Але якщо немає справжньої пристрасті до таких механізмів - краще зупинитися на «кварцах», такі хронометри нітрохи не поступаються традиційним.
 3. Ремінець відображає і доповнює загальний образ не менше самого пристрою. Тому не варто поспішати і брати модель, в якій щось не влаштовує. Пошук «своїх» годин винагородиться задоволенням від щоденного носіння.
 4. Якщо є потреба часто міняти годинник, недорогі пристрої - оптимальне рішення. Без докорів сумління можна буде купити наступну вподобану модель через півроку-рік.
 5. Дизайн - особиста справа кожного. Головне, щоб зовнішній вигляд хронометра радував власника, а не оточуючих.

Таким чином, вибираючи хронометр, слід враховувати як технічні показники, так і особисті відчуття. Навіть найдорожча модель може не принести радості, в той час як на вигляд прості і недорогі кварцові годинники на тканинному ремінці стануть улюбленим прикрасою на кожен день. Але при підборі статусного пристрої для офісу і ділових зустрічей все ж слід оцінити якість сплаву для корпусу і браслета і, безумовно, не економити на механізмі.

Який годинник швейцарського бренду вибрати?
Колега носить круту спортивну модель і при цьому працює тренером в спортзалі?
Новости