• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як проводяться промивка і опресовування системи опалення

 1. Процедура проведення опресовування системи опалення.
 2. Промивання і опресовування системи опалення. Устаткування для опресовування опалювальних систем.
 3. Опресовування системи опалення: тиск і порядок проведення.
 4. Як зробити опресовування системи опалення своїми руками.
 5. Промивання системи опалення в приватному будинку.

Опресовування опалювальної системи виконується для перевірки працездатності її елементом, герметичності стиків, з'єднань, а також для визначення дефектів перед запуском в роботу. Зазвичай опресовування застосовують після виконання монтажу, ремонту або для планового контролю перед початком нового опалювального сезону. Даний процес складається цілого комплексу робіт, таких як:

Зміст статті

 • гідропневматичне промивання системи опалення або промивка хімічними складами;
 • гідростатичні випробування, т. е. безпосередньо сама опресовування;
 • промивка та ремонт радіаторів, труб опалення;
 • підготовчі та профілактичні роботи, пов'язані з початком опалювального сезону.

Простіше кажучи, опресовування - це процес перевірки справності системи опалення, а також її реконструкції в разі потреби. Виконуватися вона повинна відповідними інстанціями або службами відповідно до встановлених СНиП. Після закінчення перевірки оформляється акт опресування системи опалення, зразок якого представлений на малюнку нижче.
Процедура проведення опресовування системи опалення.

Встановлені будівельні нормативи регламентують проведення опресовування системи опалення, покладаючи перевірку на організації, які здійснюють монтаж і експлуатацію відповідного обладнання. У багатоквартирних будинках перевірку і ремонт зазвичай виконують ЖКО, тоді як власники приватних будинків можуть виконувати опресовування системи опалення своїми руками.

Опресовування системи опалення своїми руками при наявності базових знань і обладнання проводиться досить легко. Необхідність її проведення обумовлена ​​тим, що з часом в системі накопичуються мулисті відкладення, солі і накип, які можуть погіршити працездатність системи або вивести її з ладу в період опалювального сезону. Щоб уникнути цього, після монтажу труб, опалювального обладнання та радіаторів, а також після закінчення сезону, необхідно виконувати промивання труб. Для цього використовують такі методи:

 • пневмоудар. Полягає в освіті сильнодіючої хвилі, яка руйнує відкладення і дозволяє вимити їх з системи;
 • гідрохімічний метод. Передбачає введення хімічних засобів, які розчиняють солі, але не видаляють інші домішки і відкладення на стінках труб;
 • барботаж, т. е. введення в систему змішаних мас води і стисненого повітря, які призводять до розпушення і видалення відкладень;
 • комплексна промивка системи опалення.


Промивання і опресовування системи опалення. Устаткування для опресовування опалювальних систем.

Вибір обладнання для опресування і промивання системи опалення залежить від методики її проведення. Зазвичай опресовування опалювальної системи виконується за допомогою водяних або повітряних мас. При цьому опресовування повітрям більш небезпечна і вимагає витримки певного тиску в системі. Промивання водою краще і використовується набагато частіше. Крім того, гідроопрессовка дозволяє перевірити систему на міцність, тоді як продування повітрям визначає герметичність труб, опалювальних приладів і з'єднань.Опресовування системи опалення: тиск і порядок проведення.

Опресовування опалювальної системи за допомогою стиснутого повітря досить небезпечна і при неправильно обраних параметрах може привести до істотних руйнувань. Тиск при опрессовке своїми руками краще не збільшувати більш ніж на 1,5 атмосфери. Як устаткування для опресовування виступає ручний або електричний насос, а також манометр для контролю тиску.

Гідроопрессовка систем опалення приватного будинку проводиться при тиску до 2 атмосфер, тоді як в квартирах багатоповерхових будинків максимальний тиск може становити 6 - 8 атмосфер. Опресовування опалення в багатоповерхівках виконують представники ЖКО за допомогою спеціальних апаратів для опресовування, розглядати які ми не будемо.

Як зробити опресовування системи опалення своїми руками.

Щоб зробити опресовування системи опалення своїми руками, необхідно спочатку наповнити систему водою, витримуючи невелику швидкість заповнення щоб уникнути появи повітряних пробок. Витісняються повітряні маси необхідно стравлювати за коштами запірної арматури. Після закінчення заповнення системи до неї підключається насос для опресування. Це може бути електричний або ручний насос з продуктивністю близько 3 літрів в хвилину.

Після досягнення необхідного тиску (до 2 атмосфер) систему залишають в спокої на 15 - 30 хвилин. Якщо система герметична, то встановлене тиск залишиться без змін. У разі істотного зниження тиску (більш ніж на 0,01 МПа), необхідно перевірити систему на наявність витоків, т. Е. Оглянути місця з'єднань, а також цілісність окремих елементів. Після закінчення перевірки тиск в системі знижують до робочого і складають акт опресування системи опалення.

Після закінчення перевірки тиск в системі знижують до робочого і складають акт опресування системи опалення

В цілому опресування вважається герметична і працездатна опалювальна система, що пройшла ряд випробувань. Промивання і опресовування системи опалення виконується після закінчення опалювального сезону і служить гарантією того, що наступний сезон обійдеться без неприємних сюрпризів. Для контролю систем промислового масштабу краще купити прес для опресування системи опалення з електричним приводом і вбудованим монометром. Ручні ж насоси підходять для одиничних перевірок і виграють за рахунок меншої вартості.

Промивання системи опалення в приватному будинку.

Промивання опалювальної системи в приватному будинку спрямована на видалення накипу з внутрішніх стінок труб і радіаторів. В процесі експлуатації в трубах формуються відкладення солей натрію, магнію, кальцію, неметалеві включення, які зменшують робочий діаметр труб і ускладнюють проток теплоносія.

Обов'язкову промивку системи приватного будинку рекомендується проводити не рідше, ніж раз в 7 - 10 років. Згідно СНиП промивка і опресовування проводиться після закінчення кожного опалювального сезону гідропневматичним способом. Як устаткування для опресовування виступає компресор, який нагнітає в систему повітря, змішуючи його з водою з системи холодного водопостачання. При цьому водяне тиск не повинен перевищувати робоче, а повітряне - 0,6 МПа. Швидкість руху води повинна бути вище розрахункової швидкості руху теплоносія на 0,5 м / сек і більше.

Гідропневмопромивка системи опалення здійснюється до повного освітлення води на виході. Після закінчення промивання система відразу заповнюється теплоносієм. Гідравлічні випробування рекомендується проводити після промивання. Випробування систем опалення та теплових пунктів виробляються роздільно.

Для випробування трубопроводів необхідно витримувати тиск в верхній точці і температуру води не більше 45 градусів. Повітря із системи при цьому видаляється через воздухоспускного пристрої, тиск доводиться до робочого, після чого перевіряються фланцеві і зварні з'єднання.

Відео на тему «Як робити опресовування опалення»:


Задавайте питання в коментарях, діліться своїм досвідом, так само приймається будь-яка конструктивна критика, готовий обговорювати. Не забувайте ділитися отриманою інформацією з друзями (соц кнопки вище).

Новости