• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Найбагатші люди планети не залишать своїм дітям спадщини

Найуспішніші люди планети, що сколотили мільярдні статки і займають перші рядки рейтингу Forbes, далеко не завжди збираються залишати своїх дітей все спадок. Про те, якими принципами керуються мільярдери при розподілі спадщини, рассказивет РБК.
Голова ради директорів компанії Microsoft і один з найбагатших людей планети Білл Гейтс заявив, що не бачить сенсу залишати свої статки у спадок власним дітям. Володар стану в 50 млрд доларів вирішив залишити трьом дітям лише 10 млн доларів, а все решту грошей збирається направити на благодійні цілі - на охорону здоров'я, освіту і наукові дослідження.
"Не думаю, що для моїх дітей буде добре, якщо вони почнуть життя, маючи багато грошей", - сказав засновник компанії Microsoft. На його думку, "умови для всіх дітей повинні бути однакові, незалежно від місця їх народження".
Нагадаємо, що в 2008 році Гейтс залишив щоденну роботу в Microsoft для того, щоб зайнятися добродійною діяльністю. Разом зі своєю дружиною він організував Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Його діяльність спрямована на боротьбу з хворобами і голодом в країнах третього світу. Білл Гейтс є одним з рекордсменів за розміром коштів, переданих на благодійні цілі: з 1994 по 2010 рік він вклав в Фонд більше $ 28 млрд. У лютому 2010 року Гейтс виступив з пропозицією до всіх мільярдерів про передачу половини їх статків на благодійність.
У мільярдера троє дітей - 14-річна Дженніфер, 11-річний Рорі і 8-річна Фібі. Як вважає Гейтс, його діти повинні працювати і самі досягати успіху, але при цьому відчувати батьківську турботу.

Інвестбанкір і меценат Уоррен Баффетт вважається одним із самих щасливих інвесторів в світі, за що отримав прізвиська Оракул з Омахи і Мудрець з Омахи. У 2010 році він посідав третє місце серед найбагатших людей світу. Однак Уоррен Баффетт дотримується того ж принципу у вихованні дітей і розподілі спадщини, що і Білл Гейтс. У Уоррена троє дітей, але їх спадщина буде обмежено. Одного разу Баффетт сказав: "Я залишу дітям достатньо грошей, щоб вони могли зробити що завгодно. Але грошей буде не так багато, щоб у них залишилося бажання зробити хоч що-небудь".
У багатих, як відомо, свої примхи. Але якщо хтось з "грошових мішків" витрачає свої гроші на розкішні яхти, будинки і літаки і насолоджується своїм багатством, то деяким воно в тягар. Глава американської інвесткомпанії Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт - з їх числа. Незмінний учасник "золотої сотні" Forbes, який прославився своїм чудовим відчуттям на вигідні справи, протягом багатьох років страждає від того, що чим більше він заробляє, тим менше відраховує державі у вигляді податків. У 2006 році Уоррен офіційно заявив, що 99% від всіх його коштів піде на благодійні цілі або за його життя, або за заповітом.

У 2006 році Уоррен офіційно заявив, що 99% від всіх його коштів піде на благодійні цілі або за його життя, або за заповітом

Американський мільярдер, співвласник компанії Home Depot, яка торгує матеріалами для будівництва і облаштування житлових будинків, Бернард Маркус також вирішив приєднатися до компанії "строгих" батьків-мільярдерів і виховати в своїх дітях стимул добиватися в житті за все самим, а не за допомогою грошей батьків. Сьогодні Бернард Маркус є головою благодійного фонду Marcus Foundation, який надає підтримку дітям, медичній сфері, підприємництву, єврейським об'єднанням.

Сьогодні Бернард Маркус є головою благодійного фонду Marcus Foundation, який надає підтримку дітям, медичній сфері, підприємництву, єврейським об'єднанням

Культовий режисер і мільйонер, творець "Зоряних воєн" Джордж Лукас також має намір залишити своїм трьом дітям мінімальний відсоток від свого стану.

Культовий режисер і мільйонер, творець Зоряних воєн Джордж Лукас також має намір залишити своїм трьом дітям мінімальний відсоток від свого стану

Мільйонер, власник телекомпанії CNN і колишній чоловік знаменитої актриси Джейн Фонди - Тед Тернер - багато працював і ризикував у своєму житті, щоб прокласти шлях до успіху і заробити мільйони. Тепер Тед бажає, щоб також гарували його діти і щоб вони самі пробивали собі дорогу.

Тепер Тед бажає, щоб також гарували його діти і щоб вони самі пробивали собі дорогу

Приєднався до цього списку філантропів і "строгих" батьків і російський мільярдер Володимир Потанін, президент і член ради директорів холдингу "Інтеррос".
Такий вчинок бізнесмен пояснив тим, що не хоче позбавляти своїх дітей стимулу до життєвих досягнень. "Мій капітал повинен працювати на благо суспільства і продовжувати служити досягненню суспільно важливих цілей, - пояснив свою позицію бізнесмен. - Мої діти виросли. Їхній батько мільярдер і знаменитість. Вони, по-перше, знаходяться в моїй тіні, по-друге, яка у них мотивація, щоб добиватися чогось в житті? Я збираюся взяти приклад Гейтса і Баффета ".
За даними журналу Forbes, в березні 2011р. В.Потаніну зайняв 34-е місце в списку найбагатших людей планети. Його статки видання оцінило в 17,8 млрд дол. Володимир Потанін щорічно витрачає на свій благодійний фонд 10 млн доларів і збирається збільшити цю суму до 25 млн.
У Володимира Потаніна троє дітей - донька Анастасія (1984 року народження), син Іван (1989 року народження) і молодший син Василь (1998 року). Анастасія та Іван захоплюються аквабайком і є багаторазовими чемпіонами Росії з цього виду спорту.

Анастасія та Іван захоплюються аквабайком і є багаторазовими чемпіонами Росії з цього виду спорту

Відзначимо, що більшість перерахованих вище мільярдерів є членами філантропічної кампанії Уоррена Баффета і Білла Гейтса "Клятва дарування", розпочатої в червні 2010 року. Офіційний сайт говорить, що "це спроба спонукати найбагатших людей і їх сім'ї пожертвувати більшу частину їхніх статків на філантропію". До грудня 2010 року 69 мільярдерів із США приєдналися до кампанії і пообіцяли віддати від 50% свого капіталу на благодійність. Згідно "Клятві", пожертви можуть бути зроблені як за життя дарувальника, так і після його смерті. "Клятва" є моральним зобов'язанням і не завіряється юридично.

16.05.12 джерело

Вони, по-перше, знаходяться в моїй тіні, по-друге, яка у них мотивація, щоб добиватися чогось в житті?
Новости