• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

В'ячеслав Зайцев: "Як можна на моє місце посадити Борю Моїсеєва ?!"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

4 вересня 2008, 7:53 Переглядів:

- В'ячеслав Михайлович, при всій вашій зайнятості, як ви викроювати час ще й на "Модний вирок" - телепрограму, яка виходить п'ять разів на тиждень?

- Насилу, з великими труднощами викроюю. І вже радий і не радий, що з цим зв'язався. Я так викладаюся на телебаченні, що фізично собі не належу. Телебачення мене викручує. Я адже тому так повільно і тихо став говорити, тому що мені не вистачає повітря і сил. Нещодавно я вже хотів відмовитися від цього проекту, через те, що мені зі здоров'ям дійсно стало хреново. Ми ж по 12-14 годин проводимо в студії, коли знімаємо відразу три-чотири програми. А там дуже шкідлива середовище: це радіація, це відсутність кондиціонера, це світло яскравий в очі ... Це, звичайно, безумство. Тільки мені і моїм чудовим партнеркам, Евеліні Хромченко і Аріні Шарапової, відомо, як нам хреново, коли ми йдемо після зйомок програми.

Але це настільки цікавий проект, що я навіть не припускав, що він мене настільки затягне. Я відчуваю увагу з боку людей, які приходять в якості обвинувачуваних і розумію, що роблю приголомшливий благородний акт по відношенню до них. Приголомшливе почуття, коли бачиш цю людину в фіналі програми і дурієш, щиро плачеш разом з ним від радості. Мені цікаво, що я можу вплинути на хід подій, змінити ту чи іншу думку - повернути дружині чоловіка, а подрузі одного ... Я ж психолог і відмінно знаю, що таке клієнт, оскільки з клієнтами працюю вже 30 років. І розумієте, вимучений звідти виходиш зовсім, але душа радіє, тому мене і тягне на "Модний вирок".

- І як вам український аналог "Модного вироку"?

- О, краще б не нагадували мені про його існування. Я цю, так би мовити, передачу випадково побачив по телевізору в Парижі, коли був в гостях у своїх друзів. Це повне неподобство. Я подумав, як можна на моє місце посадити Борю Моїсеєва. Боря адже, можливо, чудовий співак або танцюрист, але він же категорично ніякого відношення не має до моди. І те, що він говорить і як міркує про одяг, мені було просто соромно чути. Довелося терміново перемикати канал і шукати якусь абстрактну тему для розмови ...

- Чи не було у вас ідеї запросити на програму не простої людини, а якогось відомого політика і відкоригувати його стиль? Серед представників української влади у цій сфері багато оригіналів ...

- Якщо чесно, я політикою зовсім не цікавлюся. У мене свій інтерес на все життя, якщо хочете, своя релігія - релігія краси. Хоча мені доводилося спілкуватися і з Брежнєвим, і з Косигіним, і з Шеварнадзе, і з Горбачовим, і з іншими видатними діячами епохи, що пішла ... Це люди чудові, але вони приходять і йдуть, а ми залишаємося. Вони мене намагалися, кожен по-своєму, або наблизити, або принизити.

Єльцин - єдина людина, яка мене зрозумів і вручив мені орден, і Путін зрозумів сенс мого мистецтва - від нього я отримав почесне звання. Але в масі своїй політики, їхні дружини - це просто споживачі. Вони не поважають нашу професію, ставляться до нас, як до рабів. Вони не бачать в моді одну з гілок мистецтва, таку ж високу, як музика, живопис, архітектура, але найближчу до людини. Зі мною б не вважалися, але вся світова преса пише про мене, я визнаний в світі, і вони змушені зі мною рахуватися. Інакше б вони мене давно розчавили, знищили, як настирливу муху, яка постійно заважає своїм дзижчанням. Тому що я весь час їм говорив: дайте мені можливість долучати до краси, дайте мені можливість зробити масову одяг доступною для сприйняття, естетично більш цінною, досконалої за формою і змістом ... Все це я міг зробити, але ніхто мене не почув.

- Політиків не було, зате побував у вас на "вироку", правда, не в якості обвинуваченого, а як експерт ваш син Єгор - в байкерському "прикиді", і за звичаєм справив фурор, підтверджуючи репутацію неординарної особистості ...

- Я обожнюю цю людину. Єгор надзвичайно талановитий, дуже вишуканість у всіх своїх проявах, не тільки як модельєр, але і як особистість: розумниця велика, ерудит, найтонший естет, хоча сам по собі, коли на нього подивишся, ніколи і не скажеш, що він естет: якісь то старі майки носить, і речі ці байкерські. Але я вважаю його самим епатажним модельєром в світі, не тільки в Росії. Він робить геніальні речі. Ніхто подібної його одязі сьогодні не створює. Це людина, яка дозрів і виховувався на моїй культурі одягу. Він блискучий класик, але класик майбутнього. Він мені каже: "Папа, навіщо я буду робити те, що робиш ти?". І він епатує моду тим, що створює образи одягу майбутнього.

- Ваша внучка теж долучається до світу моди?

- Марусі 14 років вже. Вона закінчила 8 класів і їхала на канікули відпочивати на південь. Ми з нею, звичайно, ведемо переговори щодо її майбутнього. Вона мене питає, як їй вчинити з її майбутнім. І я раджу Марусі піти в технічний вуз, де вона могла б отримати знання прагматичного спрямування. Оскільки я абсолютний романтик, Єгор прагматик, а Маруська ще більший прагматик, ніж Єгор. І вона, я впевнений, могла б бути керівником нашого Дому моди. У неї тонкий смак, вона блискуче малює одяг і вже мені допомагає. У минулому році вона проходила у мене практику - ми разом кроїли і шили одяг. Але я їй кажу: "Тобі не треба моделювати, поки у тебе є тато і я". Досить поки модельєрів в сім'ї, краще допоможи нам на іншому фронті роботи. Адже вона блискуче вчиться, відмінниця з лідерськими якостями.

- За радянських часів продовження сімейних традицій заохочувалося не у всіх випадках і вам особисто довелося почути на свою адресу звинувачення в сімейності ...

- Це було вже під кінець радянської влади, в 88-му році, коли Єгор став працювати зі мною в Будинку моди на Кузнецькому мосту. Мене дійсно звинуватили в сімейності - син і батько на одному провадженні, прилаштував, мовляв ... Це дійшло тоді до партійної організації. І зізнаюся, цим вони переповнили чашу мого терпіння. Мене тоді багато чого не влаштовувало в роботі і я прийшов до кабінету до директора і сказав йому: "Забирайтеся до чортової матері, тепер я буду директором!". Тому що насильство над художником не може тривати нескінченно, всьому є межа. Я, будучи художнім керівником Будинку моди, створював колекції, а за кордон з ними виїжджали наші керівники, які до творчості ніякого відношення не мали.

Мене до 1988 року взагалі нікуди не випускали. І мене доконали. Був страшний скандал, загальні збори, а у нас тоді працювало 520 осіб - велике виробництво у нас було, чоловічий і жіночий одяг, верхній одяг, головні убори. Влаштували голосування: 470 осіб були за мене, і тільки півсотні за колишнього начальника. На наступний день я став директором, і ось уже чверть століття наш Будинок моди процвітає.

- Одяг від кутюр - це спочатку творіння для мистецтва і музею. Людині, яка надягла такий костюм, надається шанс бути не тільки манекеном? Чи не затьмарює такий одяг особистість?

- Одна справа - колекції чисто рекламні, піарівські колекції кутюр, і для власного задоволення, і для того, щоб розповісти про нові тканинах, і для того, щоб залучити людей до теми моди. І зовсім інше - робота з клієнтами. Інша - коли костюм створюється індивідуально, не просто індивідуально по фігурі людини, але до душі його, характеру, як його неповторний образ. І тому для мене кутюр - це перш за все клієнти. Я вважаю, що все, що зшито в цьому сенсі індивідуально - це і є кутюр. Не просто зшито вручну, а зшито для особистості конкретної.

А колекції - це чисто піар, для задоволення, для себе, це зайва трата грошей, вони не окупаються, як правило. Зазвичай з цими колекціями я виїжджаю - поїздки по регіонах Росії, на Захід, показую майстерність своє і своїх колег, людей, які зі мною працюють, моїх учнів. Кутюр - це мрія, розумієте ... Як дитина відчуває радість від отримання нових іграшок, так і дорослий - від залучення до краси. І це набагато для мене цікавіше, ніж шити на манекенницю, абстрагировано від живого образу. Я відчуваю радість подвійну, бачачи радість людини.

Зараз багато у мене повних клієнток, і невисоких, і маленьких, і зовсім нестандартних. І я отримую набагато більше задоволення від роботи, якщо я бачу, що людина щаслива. Я прийшов до переконання, що служити людині - найбільше щастя. І бачити радість людини, який отримав задоволення від створеного тобою.

Був період, почалася агресія Заходу, відкрилася маса ринків, бутиків - все крутіше, крутіше, - була небезпека клієнтів втратити. Але було цього часу всього три-чотири роки. Потім все повертається на круги своя. Люди, які хочуть мати індивідуальну одяг з авторським таким прицілом, вони повертаються. Ширвжиток, який би він не був дорогий, з яких би подіумів не з'їхав, він залишається ширвжитком. А енергетика, якої я насичую свої моделі одягу, вона приносить людям радість, вони відчувають себе в цьому одязі дуже комфортно, дуже вальяжно, вони відчувають себе захищеними.

- У вашому рідному місті Іваново відкрили музей вашої творчості. Не зберігаються там найперші речі, зроблені вашими руками?

- На жаль, не всі збереглося і я ж, коли починав свій шлях в моді, 45 років тому, припустити не міг, що моєї творчості буде присвячений цілий музей. А свою першу модель я зробив на третьому курсі інституту. Потрібно було щось взимку носити. І я пошив собі пальто з повсті шинельної тканини. Таке пальто в стилі Гольбейна: розширений плечовий пояс, кругла горловина ... До речі, в цьому пальто я з'явився на сторінках журналу "Vogue" в 1965 році. Там був підпис: тепер Москва має свого великого художника. І я там в цьому пальто з широкими плечима і в своїй шапці облізлій кролячій. Речі дійсно легендарні. А потім я почав шити сорочку. І ви знаєте, це було найбільше потрясіння, коли я відчуваю: ось тканину, мертва тканина лежить на столі, і я беру її, розрізаю, прострочуємо, нашиваю аплікації і - виходить художній твір.

- Зараз ви в Ялті не як відпочиваючий, а ведучий і натхненник ялтинських Днів високої моди. Озирнутися навколо встигли?

- Дивно те, що я тільки два роки тому вперше побував в Криму. Ось, завдяки починанням і енергії ваших ялтинських ентузіастів, я вже втретє приїжджаю сюди. Але розслаблятися собі не дозволяю. Я адже вже скоро 30 років, як у відпустці не був. Я живу роботою, в ній знаходжу справжнє задоволення і сенс буття. Це не пафосні слова, це дійсно так і є. Мені не цікаво відпочивати. У Криму мені подобається - божественні пейзажі, але клімат не мій. У мене тут відкрилися всі мої хвороби, не можу зрозуміти чому. Люди тут лікуються, саме повітря витягує з легких все, чим вони забилися в мегаполісах, але для цього потрібен час, а у мене завжди пару днів ...

Пройшовся я і по ялтинській набережній, звичайно ж. І мене найбільше вразила величезна кількість голих людей - в трусах, майках, бюстгальтерах. Для мене це був шок - не можна всім показувати свої тіла так відверто і безсоромно. Я розумію, коли красиве тіло добре оформлено, одягнене, а так було дуже багато дисонансу. Я був в шоці від натовпу .. А так у вас божественне місце, в парку я відчував, що це рай земний.

ПОРАДИ ПОСТІЙНИМ КЛІЄНТАМ. Перш за все, у них обов'язково повинен бути класичний костюм, приталений піджак. Три варіанти піджака: чорний, твідовий, жакардовий. Обов'язкові до цього три варіанти білої сорочки: з комірцем-стійкою, комірцем-апаш, класичним чоловічим комірцем, щоб його можна було відігнути, пов'язати шовковий шарф. І сорочка з жабо, всілякими мереживами, оборками, красивими манжетами, пишними рукавами. Пряма вузька спідниця, обов'язково штани, але не джинси, ні в якому разі, тому що вони знецінюють жінку.

А якщо говорити про наших чоловіків, я відстоюю право мужиків носити легінси, як раніше, за часів готики, носили трико. У мужиків красиві ноги, навіщо їх ховати в "мішок"? Мені зараз навіть дивно надіти штани, я сам ходжу в легінси або в шотландському кілті.

Кутюр'є з РОБОЧОЇ СІМ'Ї. В'ячеслав Зайцев - кутюр'є, художник, поет, президент Московського Дому Моди, член Спілки художників РФ, заслужений діяч мистецтв РФ, Лауреат Державної премії, кавалер Ордена за "Заслуги перед вітчизною", професор, почесний громадянин Парижа і Іванова. Людина року в світі моди. На фестивалі "Кращі п'ять модельєрів світу" в Японії колекція В'ячеслава Зайцева визнана кращою.

Народився 2 березня 1938 року в Іванові, в робітничій сім'ї. У 1956 рік з відзнакою закінчив Івановський хіміко-технологічний технікум, отримав кваліфікацію художника з розпису тканин. У 1962 році закінчив з відзнакою Московський Текстильний інститут і став працювати на експериментальній швейній фабриці Моссовнархоза. У 1965 рік познайомився з П'єром Карденом і Марком Боан. У 1979 році Зайцев йде з офіційною моди і починає все спочатку в маленькому ательє, яке пізніше переростає в Московський Будинок Моди.

Майк Львівські, Юлія гегельянцем

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В'ячеслав Зайцев:" Як можна на моє місце посадити Борю Моїсеєва ?! "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

І як вам український аналог "Модного вироку"?
Чи не було у вас ідеї запросити на програму не простої людини, а якогось відомого політика і відкоригувати його стиль?
Він мені каже: "Папа, навіщо я буду робити те, що робиш ти?
Ваша внучка теж долучається до світу моди?
Людині, яка надягла такий костюм, надається шанс бути не тільки манекеном?
Чи не затьмарює такий одяг особистість?
Не зберігаються там найперші речі, зроблені вашими руками?
Озирнутися навколо встигли?
У мужиків красиві ноги, навіщо їх ховати в "мішок"?
Новости