• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Гарантія на товар в договорі поставки

 1. Для юридичних осіб гарантію на товар оформляють за загальними правилами ЦК РФ
 2. 42 корисних документа для юриста компанії
 3. За правилами ГК РФ товар повинен відповідати вимогам протягом гарантійного терміну
 4. Вкажіть в угоді про постачання, з якого моменту обчислювати гарантійний термін
 5. Зобов'яжемо постачальника відповідати в рамках терміну гарантії за якість всіх частин товару
 6. Порядок обслуговування по гарантії закріплюють в договорі поставки
 7. Гість, знайомтеся - Правобот !

В угодах з постачання умова про гарантії на товар не відноситься до істотних. Однак при укладанні договору покупцеві варто включити в текст пункт про гарантійні зобов'язання постачальника. У разі спору постачальнику доведеться довести, що продукція на момент поставки не мала недоліків.

Читайте в статті

Для юридичних осіб гарантію на товар оформляють за загальними правилами ЦК РФ

Коли компанія підписує угоду про постачання, в якості одного з додаткових умов в текст договору повинні включати положення про гарантії на товар. Договірне умова про гарантії служить додатковим захистом інтересів покупця. якщо постачальник передасть товар з дефектами, він сам несе відповідальність за це. У разі спору постачальнику доведеться довести, що товар відповідав вимогам, а недоліки виникли вже після передачі ( п. 2 ст. 476 ГК РФ ).

42 корисних документа для юриста компанії

Якщо пункт про гарантії якості в текст не внесуть, момент виникнення у товару недоліків доведеться доводити покупцеві (п. 1 ст. 476 ЦК України). Крім того, буде діяти загальне правило про термін давності на претензію до постачальника, це 2 роки (п. 2 ст. 477 ЦК України). Щоб умови про гарантії в найбільшою мірою захищали інтереси покупця, в договорі:

 • встановлюють спеціальний термін гарантії на продукцію, зручний покупцеві;
 • не вказують умови про обмеження обсягу гарантії;
 • визначають вигідний замовнику порядок гарантійного обслуговування.
✔ Пам'ятки щодо формулювань в типових договорах поставки в журналі «Юрист компанії» Читати всі

☆ Рада від редакції: Не забудьте перевірити постачальника в сервісі «Перевірка контрагентів для юристів» .

За правилами ГК РФ товар повинен відповідати вимогам протягом гарантійного терміну

Якщо для захисту інтересів юридичної особи в договорі поставки прописують умову про гарантії на товар, вказують термін, протягом якого діє гарантія (п. 2 ст. 470 ЦК України). В рамках даного періоду продукція повинна зберігати заявлене якість (ст. 469 ЦК України). При цьому контрагенти вправі встановити зручний їм термін, не обов'язково прирівнювати його до стандартних двох років. У законі немає заборони або обмеження на визначення такого терміну.

Наприклад, умова договору поставки про гарантії на товар може мати таке формулювання:

«Постачальник гарантує якість поставлених за цим Договором товарів протягом 3 (трьох) років з моменту передачі їх Покупцеві».

Термін може бути рік або півтора, тобто менше зазначеного в законі. Після його закінчення покупець не втрачає права заявити про дефекти товару. Ця можливість зберігається протягом 2 років з моменту отримання покупки (п. 5 ст. 477 ЦК України). Але якщо покупець пред'явить вимоги за рамками терміну, який встановили в договорі, йому доведеться знайти докази:

 • в який момент у товару з'явилися недоліки,
 • з якої причини це сталося.

Тобто тягар доведення лежить на ньому.

Вкажіть в угоді про постачання, з якого моменту обчислювати гарантійний термін

При визначенні будь-якого терміну потрібно вказати момент, з якого строк починає текти. Якщо мова йде про гарантійний термін на товар, за загальним правилом його обчислюють з моменту фактичної передачі покупцю (абз. 2 п. 1 ст. 224, п. 1 ст. 471 ЦК України). У договорі можуть фігурувати інші умови, які покупцеві не вигідні. Наприклад, що початок терміну збігається з моментом, коли:

 • покупець отримує товар при вибірці;
 • майно передають перевізнику, який доставить його покупцеві.

В обох випадках термін фактично менше, ніж якщо його початок зв'язали з моментом безпосередньої передачі. В інтересах покупця ввести такий порядок визначення терміну, який збільшить загальний період.

Наприклад, покупцеві зручно таку умову:

«Гарантійний термін обчислюється з моменту початку використання товару за призначенням, який підтверджується відповідним двостороннім актом».

Зобов'яжемо постачальника відповідати в рамках терміну гарантії за якість всіх частин товару

Гарантія якості поширюється на всі елементи товару: наприклад, на комплектуючі, деталі і т. Д. (П. 3 ст. 470 ЦК України). Якщо в договорі є умова про гарантії, постачальник повинен виконати зобов'язання по відношенню до всіх елементів, які входять в товар. Це загальне правило. Проте, у сторін угоди є можливість визначити власні умови, так як дана норма закону є диспозитивної.

Постачальник зацікавлений в тому, щоб зменшити обсяг своєї відповідальності. З цією метою він може включити в договір пункт про те, що гарантія не поширюється на окремі деталі товару. Покупцеві краще домовитися, щоб такого обмеження в договорі не було. Якщо умови в текст все-таки включили, у замовника товару залишається право направити постачальнику претензію в зв'язку з неналежною якістю окремих частин покупки. Але при цьому:

 1. Дефекти повинні бути виявлені не пізніше 2 років з моменту отримання товару (п. 2 ст. 477 ЦК України).
 2. Покупець повинен буде довести, що дефекти були до отримання товару або з'явилися з причин, які існували до цього моменту (п. 1 ст. 476 ЦК України).

Якщо покупець довести цього не зможе, ремонт або заміну елементів доведеться проводити за свій рахунок.

Порядок обслуговування по гарантії закріплюють в договорі поставки

У законі немає спеціально встановленого порядку, як постачальник повинен обслуговувати товари на гарантії. Контрагенти самостійно прописують такі положення. При опрацюванні в договорі поставки умов про гарантії покупцеві потрібно перевірити, що:

 • в текст внесли пункт про обслуговування товару протягом зазначеного терміну;
 • в ньому немає умов про дострокове припинення такого обслуговування.

Також переконайтеся, що в тексті немає додаткових умов, які необхідні для початку обслуговування. Наприклад, іноді постачальник вимагає, щоб:

 • пломби на товарі не були пошкодженими,
 • ремонт або техобслуговування проводили тільки у постачальника,
 • тільки фахівці постачальника здійснювали пусконалагоджувальні та інші роботи.

Якщо подібні вимоги будуть в договорі, а покупець їх порушить, в разі спору доведеться доводити, що причина появи дефекту товару не пов'язана з діями покупця (п. 1 ст. 476 ЦК України).

Гість, знайомтеся - Правобот !

Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.

Познайомитися ближче

Новости