• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Тягни гуму: Як «Мир калош» дав друге життя старомодному товару

 1. Як прийшла ідея
 2. Швидкий старт
 3. гумовий місто
 4. збут
 5. клієнти
 6. плани
 7. Поради

Екатерінбуржец Микола Логіновскіх віддав мережа взуттєвих магазинів в управління менеджерам і вклав з партнером $ 300 000 на виробництво калош. H & F з'ясував, що вийшло у підприємця, який обрав шлях з торговців у виробники.

СФЕРА БІЗНЕСУ

Виробництво калош для ділової взуття

ДАТА ВІДКРИТТЯ

2009 рік

2009 рік

бюджет на запуск

$ 300 000

САЙТ

www.mirgalosh.ru

Микола ЛОГІНОВСКІХ

Засновник компанії «Світ калош»

Як прийшла ідея

У 2007 році я купив в подарунок другу імпортні калоші для ділових черевик. Побачив їх випадково, навіть, здається, не в взуттєвому магазині. А потім передумав дарувати, вирішив, що буду носити сам. Це виявилося дуже зручно, черевики залишалися чистими, і я подумав: чому б не спробувати робити такі калоші? Хороший, цікавий бізнес, такого товару немає на ринку. Я ні з ким особливо ідею не обговорював, так як знав, що отримав би в кращому випадку моральну підтримку - а я не з тих, хто її потребує.

Гроші у мене були. До моменту, коли я задумався про виробництво калош, я вже десять років торгував взуттям. Ще коли вчився в Юридичній академії, почав з дрібного опту, а через кілька років перейшов на роздріб і побудував в Єкатеринбурзі і області мережу з п'яти магазинів «Новий світ взуття».

Швидкий старт

Росію як країну, де виробляють калоші, я спочатку не розглядав: тут немає можливості за розумні гроші зробити якісний товар. Звернувся до китайському бізнесмену, якого вже кілька років знав і якого рекомендували як чесного і цікавиться новими можливостями. Взуттям Ван тоді ще не займався, але, як і багато підприємців в Китаї, мав досвід виробництва найрізноманітніших товарів. З тих пір, як ми вперше обговорили проект, до запуску виробничої лінії пройшло місяця три - в Китаї все можна зробити швидко. Гроші потрібні були серйозні: в верстати, матеріали, розробку моделей я і партнер вклали близько $ 300 000. Зараз партнер практично повністю відповідає за виробництво, а я займаюся продажу.

гумовий місто

У Китаї дуже зручно організовано виробництво - по роду товарів. Є місто Шеньчжень, де маса фабрик, які спеціалізуються на гумовому взутті. Відповідно, там зосереджені технології, матеріали, працівники з досвідом. В іншому регіоні виробляють шкіряне взуття, в третьому - меблі, в четвертому - труни, і так далі.

Перший час я продовжував займатися взуттєвої торгівлею, але потім вона відійшла на другий план. Якщо починаєш виробництво в Китаї, доводиться проводити там чимало часу. Я туди їжджу, коли тільки можу, іноді по місяцю живу. Стежу, щоб матеріали закуповувалися у потрібних постачальників, намагаюся шлюб мінімізувати. Англійською мовою в Китаї можна обійтися, але я трохи вчу китайський і вже дещо розумію.

Чоловічі калоші відкритого типу Чоловічі калоші відкритого типу. Жіночі калоші закритого типу для взуття без каблука. Система «антігололёд».

Я пару власного виробництва вже третій або четвертий сезон ношу. В основному, навесні і восени, але буває, одягаю і взимку, і навіть влітку.

збут

У Китаї у нас працює 10-15 чоловік, в Росії близько десяти - це представники, які взаємодіють з оптовиками. Оптовики продають г алоші магазинах в різних містах - Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Ростов-на-Дону. З мереж - Thomas Munz і Tiffani, а в інтернеті на lamoda.ru , superkaloshi.ru. Найбільше калош продається в Центральній Росії. Нещодавно почали продавати їх на Україні.

Зараз в сезон ми випускаємо 100-200 пар в день. Собівартість пари - близько 200 рублів, продаємо ми її за 290. Націнка 40-50% - нормальна для оптовика. Річний прибуток - $ 40 000-50 000. Конкуренти? Імпортні Tingley, Swims, але наша ціна в рази менше, велика гама кольорів і багато моделей для різного взуття.

клієнти

Спочатку ми робили тільки чоловічі калоші на ділові черевики. Це був продукт для таких, як я. Але дуже швидко стало зрозуміло, що я помилився, недооцінивши попит з боку жінок. Я знав, що 70-75% продаваної взуття - жіноча, і, виявилося, калоші жінкам теж потрібні. Чоловічих і жіночих калош зараз продається приблизно однакову кількість. Відтінків - десятки, але поки найпопулярніший колір - чорний. В цьому році ми почали випускати жіночі калоші для взуття з каблуком, запускаємо дитячу модель.

плани

За моїми розрахунками, проект має окупитися за 5-7 років, але хотілося б швидше. Рівень продажів мене поки не влаштовує. Ми беремо участь у взуттєвих виставках, я часто дарую калоші знайомим, і більшість їх носить, але, напевно, нам все-таки потрібно якийсь ще просування. Зараз аналізуємо ефективність різної реклами і, напевно, будемо її давати, коли зрозуміємо, яка нам потрібна. Частка ринку? Це закритий ринок - я б заплатив тому, хто коректно оцінив би його цілком, а також нашу долю.

Поради

Поради

Не варто думати про запуск серйозного виробництва, якщо у вас немає хоча б $ 200 000.

Не варто думати про запуск серйозного виробництва, якщо у вас немає хоча б $ 200 000

Виробляти взуття в Росії за розумні гроші практично нереально. У Китаї - реально, але будьте готові проводити там багато часу.

У Китаї - реально, але будьте готові проводити там багато часу

Вибираючи партнера в Китаї, шукайте не просто знає і досвідченого, але і готового вкласти в проект суму не меншу (а краще велику), ніж вкладаєте ви самі. Тоді йому можна буде практично повністю довірити контроль за виробничим процесом.

Текст: Анна Барауліна

Це виявилося дуже зручно, черевики залишалися чистими, і я подумав: чому б не спробувати робити такі калоші?
000. Конкуренти?
Частка ринку?
Новости