• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Прокачуємо розумний будинок: аналізуємо якість повітря і їжі з гаджетами Даджет

Розумні гаджети - всюди. Ми стежимо за власним пульсом і активністю, управляємо гаджетами дистанційно і оснащуємо свій будинок камерами і датчиками.

Ми намагаємося не випускати з уваги зовнішнє середовище, але це завжди просто - графік якості сну зафіксує пробудження серед ночі, але не підкаже причину. Кондиціонер слухняно охолодить приміщення, але, крім температури, що не повідомить ніякої додаткової інформації. Ви можете внести в додаток кількість спожитих калорій, але не впізнаєте, чи була їжа по-справжньому корисною.
Датчики, що стежать за якістю повітря - це не новинка. Вони застосовуються на підприємствах, де жорстко закріплені норми якості або можливі витоку шкідливих газів. Встановлювати подібну систему будинку нераціонально: промислові датчики виглядають неестетично, коштують дорого і будинки будуть виглядати недоречно. В кінці-кінців, шанс на те, що у вас вдома з'являться отруйні випаровування, так високі, щоб ці ризики не можна було знехтувати.
З іншого боку, в домашніх умовах можна легко перевищити концентрацію вуглекислого газу - досить запросити гостей, нерегулярно провітрювати приміщення або зайнятися спортом в закритому приміщенні. Рівень CO2 підвищується порівняно легко, але які ризики? Досить істотні.


Що ми відчуваємо при високому рівні CO2? Головний біль, втома, зниження уваги і сонливість. Іншими словами, повну протилежність нормальної працездатності. Але якщо вдень ви можете вирішити проблему регулярним провітрюванням, вночі підвищений рівень вуглекислого газу може стати причиною недосипання.
Додатковим фактором може стати склад повітря, але і показник його вологості - при низькому рівні можливо відчуття сухості, також впливає на сон (і на домашні рослини).
Давайте познайомимося з декількома варіантами для контролю якості повітря (і їжі, але про це - трохи пізніше), які не потребують значних модернізацій або складної установки.Перший гаджет - це максимально просте рішення від компанії Даджет. Називається він " Детектор вуглекислого газу Даджет MT8057S "І призначений для відстеження рівня CO2 в приміщенні.Це невеликий прилад, з розмірами 115х25х38 мм і вагою 158 грам. Працює гаджет від мережі, але, завдяки USB-кабелю, його можна живити і від зовнішнього акумулятора.
Запуск приладу після включення триває приблизно хвилину, а крім РК-екрану він оснащений також динаміком (для звукового оповіщення) і трьома світлодіодами.
Індикація працює за принципом світлофора: є зелений, жовтий і червоний світло, для кожного з можливих рівнів концентрації CO2. Завдяки подібній схемі оповіщення, можна не чекати коли прилад переключиться з відображення температури на інформацію про концентрацію CO2 - рівень якості зрозумілий відразу.
Пристрій працює безшумно: немає необхідності для зовнішнього "забору" повітря, аналіз якості відбувається за допомогою світла. Технічно це реалізовано так: світло проходить крізь світлофільтр, а інфрачервоний датчик фіксує різницю між еталонним значенням і реальним наявністю молекул CO2 в повітрі.При бажанні, пороги "спрацьовування" датчика можна налаштувати індивідуально. Це може бути корисним, якщо ви вирішили встановити датчик в офісі і прийнятний для будинку рівень якості повітря недосяжний або часто змінюється. За замовчуванням це супроводжується звуковим сигналом, що не завжди зручно. До пристрою додається інструкція, а рівні спрацьовування і спосіб оповіщення можна налаштувати за допомогою кнопок. Якщо ви проживаєте в горах (або істотно вище над рівнем моря), бажано провести додаткову настройку детектора, адже вбудованого барометра в ньому немає.Другий гаджет від Даджета це " Монітор вуглекислого газу Даджет MT8060 ". Чим він відрізняється від раніше описаного датчика?
По-перше, дизайном: прилад більше за розмірами і отримав інвертований великий екран. По-друге, монітор здатний відображати інформацію про вологість повітря, а в комплекті, крім кабелю mini-USB, є адаптер харчування. Зверніть увагу на фото - ми навмисно не стали прибирати з екрану пил. При низькій вологості вона осідає не тільки на прилад, але і всюди в будинку. Після включення зволожувача, з пилом легше боротися.
В іншому функції схожі: є знайома система триколірної індикації, технологія, по якій проводиться вимірювання, біля монітора і датчика ідентичні. У монітора і детектора різні звукові сигнали, суб'єктивно монітор звучить краще і приємніше.
Ми протестували монітор і детектор в домашніх умовах - і монітор нам сподобався більше. Любителі мінімалізму оцінять компактні розміри першого гаджета, а другий більш органічно виглядає на тумбочці і на робочому столі. Не варто забувати і про різницю у вартості, якщо ваш бюджет обмежений, то детектор впорається зі своїм завданням не гірше монітора.
Якщо ви - гик, то завдяки USB-підключення як детектор, так і монітор можна інтегрувати з системою управління розумним будинком. Це можуть бути як апаратні (підключення за допомогою реле), так і програмні рішення, але "з коробки" обидва пристрої підтримкою будь-якої типової системи не оснащені.Це можна віднести до недоліків, але, з іншого боку, наявність вбудованого екрану, звукового оповіщення і світлодіодним індикації дозволяють оперативно інформувати вас про необхідність провітрювання.
Гаджети для моніторингу повітря добре доповнюють кондиціонер і зволожувач повітря, що особливо актуально влітку. Просто охолодити повітря в кімнаті, де багато вуглекислого газу, недостатньо. Що стосується режиму обігріву кондиціонером, то при використанні цієї функції концентрація CO2 істотно збільшується, і без детектора або монітора відстежити це неможливо.
Якщо у вас на роботі є прихильники або противники провітрювання, ці гаджети допоможуть зберегти мир і підказати коли реально коштує відкрити вікна, чи справляється зі своїм завданням кондиціонер і чи потрібен в робочому приміщенні зволожувач. Якщо у вас є діти, такий гаджет підійде як для дитячої кімнати, так і для спальні - "світлофор" стане надійним аргументом на користь провітрювання перед сном.


Які гаджети допоможуть при аналізі повітря ми вже розібралися, але як бути з їжею? Кухня - не місце для кардинальних рішень, а замінювати звичний холодильник "розумним" аналогом готові далеко не всі. Встановлювати додаткові гаджети на дефіцитному кухонному робочому просторі теж готові не всі. Але вихід з цієї ситуації є. невеликий Соекс Ековізор F4 поєднує відразу 4 функції в одному приладі. Його розміри 147x54x21 мм, він може працювати як від акумулятора, так і від батарейок, і призначений для виміру різних показників якості продуктів і води.
Корпус Ековізора виконаний з матеріалу з оксамитовим покриттям, є прогумовані бічні елементи. Екран у приладу сенсорний, а в комплекті поставляється кабель для підключення до комп'ютера і фірмове зарядний пристрій.
Це не перший прилад з серії Соекс від Даджета, а тому в оновленій моделі враховані недоліки попередніх, зокрема - підвищена точність вимірювань. Що вміє ековізор F4? Можна вимірювати рівень радіоактивного фону і накопичену дозу: діапазон показань до 1 000 мкЗв / год. Реєстрована енергія гамма-випромінювання від 0.1 МеВ. Якщо ви часто подорожуєте на літаках, були змушені робити рентген-знімки або підозрюєте контакт з радіоактивними предметами, то носиться дозиметр це простий спосіб проконтролювати рівень радіації.
На практиці це дозволяє використовувати Соекс F4 як побутовий дозиметр і перевіряти радіаційний фон продуктів перед вживанням.


Якщо зняти з гаджета ковпачок, він починає працювати як датчик наявності нітратів. Досить занурити наконечник приладу в м'якоть фрукта або овоча на 3 секунди. При цьому вимірювати можна навіть охолоджені продукти, завдяки вбудованому термодатчику. Попередні моделі Соекс таким функціоналом похвалитися не можуть.
Крім виміру рівня радіації, Ековізор дозволяє відстежити електромагнітні поля, в діапазоні від 20 до 2000 Гц. Це може бути корисним для оцінки впливу побутових приладів на приміщення - перевірте правильність установки мікрохвильової печі або інше можливий вплив магнітних полів на спальні і робочі місця. Кілька електроприладів разом можуть створювати невидимі оку зони підвищеного електромагнітного випромінювання, але тепер ви зможете їх відстежити і вжити необхідних заходів.
Крім перевірки продуктів на нітрати, приладом можна виміряти жорсткість води. Це дозволить легко перевірити працездатність фільтру (або його потрібно замінити), а також якість води зі свердловини або колодязя. Портативний форм-фактор приладу дозволяє брати його з собою в подорожі або відпустку, не турбуючись про можливу шкоду при поселенні в незнайомих місцях.
Всі три гаджета призначені для інформування вас про ризики навколишнього середовища - але при цьому зберігається як портативність (всі пристрої можна живити і взяти з собою), так і функціональність. Не відмовляйтеся від можливості поліпшити свою працездатність або вчасно помітити проблеми з якістю продуктів і води.
придбати монітор , детектор і ековізор завжди можна у нас, в ICOVER.


Рівень CO2 підвищується порівняно легко, але які ризики?
Що ми відчуваємо при високому рівні CO2?
Чим він відрізняється від раніше описаного датчика?
Які гаджети допоможуть при аналізі повітря ми вже розібралися, але як бути з їжею?
Що вміє ековізор F4?
Новости