• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як виміряти трафік магазину і що робити з отриманими даними

 1. Навіщо підприємцю дані про трафік
 2. Генератор трафіку: чому закриваються магазини
 3. Як виміряти трафік магазину
 4. Що робити з отриманими даними

Як зробити магазин популярним для покупців? Необхідно гарне місце розташування, грамотні продавці і продумана цінова політика. Такий важливий показник як трафік магазину дасть вам розуміння затребуваності торгової точки і стане найкращим показником її роботи.

зміст:

1. Навіщо підприємцю дані про трафік
2. Підрахунок прохідності торгової точки
3. Як виміряти трафік магазину
4. Що робити з отриманими даними

Навіщо підприємцю дані про трафік

Навіщо підприємцю дані про трафік

Трафік магазину - це відомості про його відвідуваності і інтенсивності потоку покупців за певний період часу. На основі даних про трафік підприємці можуть обчислити конверсію - тобто, виявити частку покупців із загального числа людей, які відвідали магазин.

Завантажити способи збільшення трафіку магазину

Завантажити правила побудови воронки продажів

Завантажити правила пошуку цільової аудиторії

Аналізуючи продажу і прохідність торгової точки важливо враховувати кожен нюанс: скільки людей за певну кількість часу пройшло повз магазин, скільки з них увійшло, скільки відвідувачів не зробило жодної покупки.

Сьогодні існує маса можливостей і варіантів для того, щоб підрахувати популярність магазину і його трафік: маркетологи всього світу використовують для цього різні способи.

Керуй магазином не виходячи з дому за допомогою програми бизнес.Ру Роздріб. Перевіряй у скільки відкрився магазин, контролюй роботу співробітників і виручку в перебігу дня. Повна відповідність 54-ФЗ. Оцінити функціонал програми бизнес.Ру Роздріб можна безкоштовно >>>

Як відомо, трафік магазину варіюється в залежності від місця розташування торгової точки. Тому багато підприємців стикаються з такою проблемою, що трафік в магазині низький по тій простій причині, що розташована торгова точка в незручному місці.
Саме тому прохідність потрібно прораховувати ще на етапі вибору приміщення для магазину, так як після відкриття міняти що-небудь буде вже пізно. Щоб не пропасти в халепу, фахівці радять вимірювати і прогнозувати такий важливий показник, як «прохідність магазину» на самих ранніх етапах.

Читайте також: Чому так часто ламаються лічильники покупців в магазині

Генератор трафіку: чому закриваються магазини

Підрахунок прохідності магазину

Підрахунок прохідності магазину

Ще на етапі планування досвідчені бізнесмени і професіонали рітейлу особливу увагу приділяють місцю розташування магазину і саме найвагоміший показник при виборі місця - це трафік.

Простіше кажучи відомості про кількість осіб, які проходять повз підприємства торгівлі за конкретну кількість часу - годину, добу.

Багато ритейлерів переймаються аналізом торгової точки тільки тоді, коли підприємство торгівлі вже функціонує, але «щось йде не так». Це не вірно. Проводити аналіз прохідності торгової точки потрібно не тільки ще до її відкриття, а й періодично вже після відкриття, оцінюючи зміни трафіку, аналізуючи цільову аудиторію.

Самостійно виміряти трафік магазину просто:

 1. Метод спостереження. Здійснюється він шляхом візуального підрахунку проходять або проїжджають повз магазин (майбутнього або вже функціонуючого) людей і власноручного внесення цифр;
 1. Використовувати гаджети. Приблизний трафік і прохідність в магазині сьогодні можна підрахувати за допомогою додатків для смартфонів або, наприклад, використовуючи звичайний крокомір;
 2. Використовувати відеореєстратор. Для цього досить зручно припаркувати машину перед входом в магазин і залишити відеореєстратор працювати протягом доби або включати запис щодня в один і той же час.

Читайте також: Власні торговельні марки мереж як фактор лояльності покупців

Якщо ви вибрали місце майбутнього магазину необхідно враховувати також:

 • зону пішохідної доступності даного місця;
 • потенціал даного місця з точки зору розташування поруч житлових будинків, зупинок транспорту, паркувальних майданчиків, магістралей і автомобільних доріг;
 • кількість конкуруючих магазинів або магазинів з ідентичним асортиментом.

Читайте також: 15 способів збільшити виручку в магазині

Як виміряти трафік магазину

Як виміряти трафік магазину

Найважливіший показник аналізу торгової точки - це його трафік, тобто, кількість відвідувачів. У кожної торгової точки трафік буде різним.

Маркетологи і рітейлери говорять про те, що трафік магазину може постійно змінюватися: це залежить від сезонності, попиту, може «коливатися» в залежності від днів тижня.

Багато компаній сьогодні надають рітейлерам свої послуги за підрахунком прохідності магазину або його трафіку, визначення конверсії покупок.

Читайте також: Відкриття магазину: покрокова інструкція
Але для підприємців, у яких немає достатньої кількості коштів для того, щоб найняти фахівців і підрахувати трафік, можна скористатися і іншими нескладними способами:

 1. Лічильники покупців. Такі пристрої встановлюються біля входу в магазин для фіксації кожного, хто входить людини.
 2. Підрахунок чеків і аналіз середнього чека. Завдяки чеками, підприємець може легко підрахувати кількість обслужених покупців магазину за різні періоди часу: за годину, день, тиждень, місяць.
 3. Установка лазерного пристрою, що зчитує. Такий пристрій також встановлюється по обидва боки входу в приміщення торгівлі, з одного боку випромінюється лазер, а з іншого сигнал приймає пристрій, що зчитує.
 4. Самий найпростіших спосіб - це самостійний. Дану роботу можна доручити одному зі співробітників магазину. Він повинен фіксувати підлогу людей, їх середній вік, їх рівень доходу або навіть відзначати асортимент, яким даний відвідувач цікавиться.

Він повинен фіксувати підлогу людей, їх середній вік, їх рівень доходу або навіть відзначати асортимент, яким даний відвідувач цікавиться

Створіть детальну клієнтську базу за допомогою CRM-системи бизнес.Ру. Проведіть детальний аналіз вашої цільової аудиторії, виявите її точні потреби, спрогнозуйте попит і тим самим збільште продажу. Спробуйте всі можливості CRM-системи бизнес.Ру безкоштовно >>>

Що робити з отриманими даними

Що робити з отриманими даними

Отже, підприємець отримує на руки дані про прохідність магазину і його трафік. Але що далі?

 1. Мерчандайзинг. Після того, як підприємець буде володіти інформацією про сам «прохідному» і популярному місці в його роздрібному магазині, він зможе грамотно викладати вигідну для продажу продукцію.
 2. Знаючи «пікові» години роботи керівник може змінювати графік роботи своїх співробітників.
 1. Вимірюючи трафік в дні проведення сезонних або рекламних акцій / Розпродажів, підприємець може легко дізнатися їх ефективність.
 2. Трафік магазинів збільшується в неробочий час, перед святковими днями, перед вихідними, у вечірній час, перед початком навчального року.
 3. Знаючи прохідність магазину і його трафік підприємець може на нього впливати хитрим чином. Наприклад, встановлювати рекламу магазину в місцях скупчення людей на найближчих вулицях і зупинках громадського транспорту.
 4. По-справжньому необхідні дані для власника будь-якого магазину - це конверсія , Тобто, кількість зробили покупку відвідувачів магазину від загального їх числа.
 5. І найважливіша порада: людина завжди буде здійснювати покупки там, де йому зручно, там, де йому добре, і саме тому основне завдання рітейлера це створити потенційному покупцеві зручні умови.
  Щоб мама з дитячою коляскою або людина на інвалідному візку могли потрапити всередину магазину, щоб автовласникам було зручно залишати біля торгової точки свій транспорт, щоб на лавці біля магазину можна було присісти і відпочити в тіні.

Читайте також про збільшення виручки в магазині:

 1. 15 способів збільшити виручку в магазині продуктів
 2. Як правильно сформувати асортимент товару в магазині
 3. Як збільшити товарообіг роздрібного магазину
 4. 8 основних причин низьких продажів в роздрібному магазині
 5. Топ-10 товарів, які можна продати з найбільшою націнкою

Але що далі?
Новости