• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Мікрохвильовка: шкода чи користь

 1. користь мікрохвильовки
 2. шкода мікрохвильовки

Сучасне життя неможливо уявити без використання мікрохвильової печі. Вона дозволяє не тільки швидко приготувати смачну страву, а й розігріти їжу. Виробники СВЧ-печей збільшують безпеку пристрою, забезпечуючи їх великою кількістю опцій, які роблять експлуатацію пристрою більш комфортною.

Якої шкоди мікрохвильовки для здоров'я? Це питання цікавить багатьох. Варто розуміти, що якби сучасна техніка справді шкодила здоров'ю, то вона б навряд чи займала гідне місце на прилавку магазину.

користь мікрохвильовки

користь мікрохвильовки

Функціональні можливості СВЧ-печей вражають. Вони розігрівають їжу, розморожують, дозволяють запікати м'ясо, рибу, здобу. Завдяки рівномірному прогріванню продуктів час приготування страви помітно скорочується.

Переваги мікрохвильової печі:

 • Компактні розміри. Кожен користувач може вибрати СВЧ-піч відповідно до габаритів приміщення. Сучасні виробники випускають вбудовані моделі, які чудово маскуються в кухонних шафах, не порушуючи стильового вирішення простору;
 • Відсутність канцерогенів. При розігріванні їжі не потрібно використання масел і жирів. Продукти не підгорає від стінок посуду. Тому організм захищений від споживання надмірної кількості канцерогенів;
 • Економія часу та електрики. Всі програми працюють в автоматичному режимі. Завдяки оптимальному температурному режиму і обмеження часу скорочуються витрати на електроенергію. Крім того, не потрібно стояти у мікрохвильовки. Вона автоматично відключиться після закінчення часу програми;
 • Не змінюється температура під час приготування їжі. При використанні звичайних плит повітряний простір кухні нагрівається;
 • Чи не руйнується вітамінний склад харчових продуктів. Дослідження показали, що при приготуванні страв у мікрохвильовій печі в них зберігається до 98% вітамінів, тоді, як при звичайній термічній обробці в межах 40-60%.

Для приготування дієтичних страв багато хто використовує мікрохвильовку. Рецепти з мінімальною кількістю жиру відрізняються меншою калорійністю. Вони не підгорає і не підсмажують, а значить, сприяють виведенню токсинів і шлаків з організму.

шкода мікрохвильовки

шкода мікрохвильовки

Незважаючи на велику кількість плюсів, мінусів у СВЧ-печей теж вистачає. Одним з них є шкідливе випромінювання, з яким постійно борються виробники товару. Вони встановлюють спеціальні захисні решітки в скло, збільшують захисні властивості корпусу.

Смак у страв, приготованих в СВЧ-печах, своєрідний. Він нагадує варену їжу. Крім того, мікрохвильовка не дозволяє підсмажити продукти, а багато рецептів на увазі даний процес.

У чому реальна шкода мікрохвильовки: міф чи реальність?

Час приготування їжі в мікрохвильовій печі істотно менше, ніж на звичайній плиті. Через короткочасного впливу температури гинуть не всі шкідливі мікроорганізми. Але користь чи шкода мікрохвильовки при приготуванні готового блюда визначаються не характером впливу, а правильністю кулінарного процесу.

Основні поради щодо безпечної експлуатації мікрохвильової печі:

 • Використання спеціального посуду. Металевий посуд в СВЧ-печі використовувати не можна. До того ж не вся пластиковий посуд підходить для контакту з гарячою їжею;
 • При виникненні пошкоджень, як внутрішніх, так і зовнішніх, потрібно припинити експлуатацію моделі і віддати її в ремонт;
 • Не вмикайте порожню піч!
 • Щільно закривайте дверцята перед включенням програми;
 • Після кожного використання слід очищати скло і внутрішні стінки СВЧ-печі від залишків їжі і забруднень;
 • Для захисту внутрішніх стінок накривайте продукти пластиковою кришкою для мікрохвильових печей.

На думку фахівців, користь мікрохвильовки перевищує можливу шкоду. Тому відмовлятися від комфортного побутового пристрою не слід. Якщо врахувати, що в повсякденному житті прилад використовують для полегшення розігрівання і розморожування продуктів, то його можливу шкоду знижується до мінімуму.

Вечеря за 20 хвилин

Якої шкоди мікрохвильовки для здоров'я?
У чому реальна шкода мікрохвильовки: міф чи реальність?
Новости