• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Чим шкідливий вейп без нікотину для здоров'я?

  1. Вплив вейпінга на організм
  2. Вейп і сигарети - що гірше?
  3. Чи можна знизити негативний вплив вейпа?
  4. Чи розвивається залежність від вейпа?

Вейп в моді. Цей девайс просувається як нешкідлива заміна сигарет, і про те, якої шкоди вейпа для здоров'я, продавці часто не згадують, аргументуючи тим, що якщо нікотину немає - то нашкодити ароматизованим паром нібито неможливо.

Цей девайс просувається як нешкідлива заміна сигарет, і про те, якої шкоди вейпа для здоров'я, продавці часто не згадують, аргументуючи тим, що якщо нікотину немає - то нашкодити ароматизованим паром нібито неможливо

Однак, це не зовсім правда, і сайт sympaty.net розповість вам, чим шкідливий вейп.

Вплив вейпінга на організм

ширяння або куріння - що ж таке вейпінг? Шкода (або користь) цього процесу може обговорюватися, в принципі, без вникання в термінологічні дискусії. Але ж багато хто стверджує, що, оскільки вейпер Вдихати дим від відкритого горіння сухих речовин, а пар від рідини, що нагрівається, то це не куріння зовсім.

І оскільки вейпери по цій логіці не належать до курців, то і питання шкоди стає ніби як неактуальним.

Що ж відбувається насправді? Так, вейпер не вдихати продуктів згоряння - це суттєвий плюс.

Але є речовини, які все-таки потрапляють в його організм через легені, і про користь цих речовин годі й казати (так як функціонально легені людини розраховані тільки на вдихання чистого повітря, а будь-які домішки або нейтрально переносяться, або шкодять).

Нікотин в никотинсодержащих рідинах однозначно не корисний і навіть не нейтральний - він шкодить організму. Так, його менше ніж в сигареті, але навіть невелика доза нікотину - це певної шкоди.

Рідини для вейпов також містять гліцерин і пропіленгліколь. У процесі пароутворення вони перетворюються в такі речовини, як акролеїн і формальдегід: а вони токсичні! Звичайно, ви не отруїтися, адже доза дуже мала, але все-таки формальдегід негативно впливає на нервову систему людини, а акролеин - на слизові оболонки.

Через цих речовин і варто говорити про те, що вейп без нікотину теж шкідливий.

Цікаве питання про «пасивний вейпінге» - якщо хтось ширяє вейп, шкідливо це для здоров'я оточуючих? Всі дослідження на сьогоднішній день говорять про те, що для інших людей це абсолютно нешкідливо, тому і немає законів, що обмежують ширяння в публічних місцях.

Завантаження ...

Вейп і сигарети - що гірше?

На питання, що шкідливіше - вейп або сигарети, можна однозначно відповісти, що звичайне куріння все-таки набагато гірше впливає на людину. Відбувається так тому, що при затягуванні сигаретою в організм потрапляють смоли і канцерогенні речовини, яких в рідинах для вейпов просто немає. Та й кількість нікотину в рідинах навіть менше, ніж в легких сигаретах.

Але «Красива і Успішна» ще раз підкреслює, що про повну нешкідливість ширяння говорити не варто!

Чи можна знизити негативний вплив вейпа?

Так, це реально зробити, з розумом підбираючи модель вейпа і з розумом його використовуючи.

Чим сильніше розігрівається спіраль інгалятора, тим більша кількість вищевказаних шкідливих компонентів виділяється з парою. А нагрів збільшується, якщо тримати вапорайзер включеним протягом декількох затяжок з проміжками між ними. Тому перший спосіб мінімізувати шкоду - включайте агрегат ненадовго, щоб він не встигав нагрітися сильно.

Також має значення кількість спіралей в вапорайзери - чим їх більше, тим менше шкоди (тобто є сенс придбати більш дорогу модель з двома спіралями).

Ну і, звичайно, рідини без нікотину менш шкідливі, ніж никотинсодержащих.

Чи розвивається залежність від вейпа?

Якщо нікотину в рідині немає, то фізіологічної залежності виникати не повинно. Вапорайзери взагалі вважаються одним із способів кинути палити - перейти з сигарет на никотинсодержащих пар, а потім і на чистий пар.

Але ... є моменти, про які продавці вейпов говорити не люблять:

  • Для деяких людей вейп стає першим кроком до традиційного паління, а не навпаки. У групі ризику - раніше некуряща молодь. Це одна з причин, чому шкідливий вейп без нікотину.
  • У багатьох вейперов розвивається сильна психологічна залежність, а адже років - недешева звичка. До психологічної залежності схильні підлітки, люди з нестійкою психікою і / або низьким інтелектуальним рівнем.

Чим ще шкідливий вейп - з цього аксесуара створили цілу «культуру вейпінга», і багато людей вважають вейпінг заняттям «статусним». Хоча, об'єктивно кажучи, переоцінювати значущість предмета, до якого сильно звикаєш - одна з ознак психологічної залежності.

Автор - Даша Блінова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна. Стаття перевірена практикуючим сімейним лікарем Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, стаж роботи - 5 років. Детальніше про авторів сайту
Копіювання цієї статті заборонено!

Чи можна знизити негативний вплив вейпа?
Чи розвивається залежність від вейпа?
Що ж відбувається насправді?
Цікаве питання про «пасивний вейпінге» - якщо хтось ширяє вейп, шкідливо це для здоров'я оточуючих?
Вейп і сигарети - що гірше?
Чи можна знизити негативний вплив вейпа?
Чи розвивається залежність від вейпа?
Новости