• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Воронка покупців: автоматизуємо повторні продажі - amoCRM

"Дякую за покупку! Чекаємо вас знову! »Навіщо чекати? Завжди повертайте клієнтів самостійно! Унікальний інструмент продажів - воронка покупців - сама нагадає користувачам про продовження ліцензії, мотивує їх зробити наступну покупку, зніме з менеджерів рутинні завдання.

Воронка покупців потрібна бізнесу для повторних продажів. Це особливо актуально для компаній, у яких чітко визначено час між продажами. Воронка продажів схожа на Digital Воронку , Тільки націлена на повторні продажі, коли клієнт вже знайомий з товаром.

При повторній покупці клієнтові не потрібно повторно проходити весь процес продажу від первинного контакту до оплати. Він уже знайомий з продуктом, обговорив умови і топчеться навколо одного і того ж кроку - покупки. Менеджеру досить не втрачати клієнта з уваги і вчасно нагадувати про повторне придбання продукту. Але! На повторну покупку необхідно мотивувати, дані клієнта повинні десь зберігатися, а в разі відсутності своєчасної покупки продавцям необхідно відстежувати, хто і чому «відвалився».

Воронка покупців допомагає зробити повторні продажі систематичними, встановити певні терміни до подальшої покупки і планомірно вести покупця до нового придбання. На відміну від угоди в Digital Воронці картку покупця необхідно створити всього один раз. Покупець раз по раз буде переміщатися до покупки до тих пір, поки не вирішить зовсім відмовитися від продукту.

Покупець раз по раз буде переміщатися до покупки до тих пір, поки не вирішить зовсім відмовитися від продукту

Як це працює? Цикл повторного продажу ділиться на часові інтервали. На першому клієнта дякують за покупку, нагадують про час до наступної. В середині циклу покупець отримує першу мотивацію повернутися. Останній етап потрібен для того, щоб активно «пушіть» клієнта. Процес автоматизований, потрібно мінімальне втручання продавця. Клієнт повертається кожен раз самостійно.

Ольга кожні 3 тижні робить манікюр в одному і тому ж салоні. Після сеансу Ольга отримує повідомлення з пропозицією про знижку на наступне відвідування салону протягом місяця. За тиждень до наступного походу в салон Ользі дзвонять з пропозицією записатися на сеанс. За день до призначеного часу приходить СМС-нагадування.


Без воронки покупців кожна нова покупка клієнта нагадує нову книгу, яку з нуля збирає продавець. З лійкою покупців повторні продажі стають главами однієї книги, кожну з яких співробітники можуть в будь-який момент відновити в пам'яті. Навіть якщо у вас зміниться штат - нові продавці побачать, як раніше велася робота з клієнтом, що йому було цікаво, як його мотивувати в разі пропуску часу оплати.

Якщо ви хочете здійснювати більше однієї продажу одному клієнту, вам будуть потрібні обидві воронки. Digital вирви не циклічна, розрахована на одну продаж. Але навіщо вже готовому покупцеві знову і знову проходити одні й ті ж етапи? Якщо він повернувся за повторної покупкою, він в ній вже зацікавлений, оскільки встиг оцінити якість вашого продукту. Йому потрібна інша реклама, інший спосіб роботи, інший посил.

До того ж у воронці покупців всі дані клієнтів залишаються у менеджерів на увазі. Навіть якщо між покупками проходить багато часу, клієнт не загубиться. Нові співробітники легко знайдуть його картку покупця.

У Андрія своя event-компанія, яка влаштовує корпоративи. Він розуміє, що надто часто свята його клієнтам не потрібні. Але пройде якісь час і покупець прийде з новим замовленням. Наприклад, влаштувати корпоратив напередодні святкування Нового року. За період між покупками пройде досить багато часу: хтось із менеджерів звільниться, хтось піде в декрет або на лікарняний, у кого-то буде відпустка - не вгадає. Потрібно, щоб дані покупця зберігалися в єдиній системі, де будь-який новий співробітник зможе з нею ознайомитися. Тому Андрій підключив в CRM-системі воронку покупців, яка не тільки збереже контакти клієнта, а й буде автоматично просувати його до нової покупки. Щоб на наступний рік клієнт знову повернувся.


Поділ клієнтів на дві воронки полегшить бізнесу роботу. Для кожного типу покупців - нових і постійних - можна налаштувати свій сценарій автоматичного просування до покупки.

Навіщо мені воронка покупців, якщо я не продаю підписки або термін між продажами точно не регламентований? Якщо ви не продаєте щось зовсім епохальна, як квартири, а, наприклад, тримайте кав'ярню, ваші клієнти можуть повернутися за новою покупкою. І напевно ви цього хочете.

Власниця невеликого кафе Карина помітила, що її клієнти роблять повторні покупки, але хаотично і рідше, ніж їй хотілося б. Вона вирішила встановити правило: всіх, хто купує пироги, повертати раз в місяць, всіх, хто п'є китайський чай, - кожні вихідні. Кожен раз при першій покупці Карина заносила дані клієнтів в CRM-систему, додавала їх в воронку покупців. Відразу після покупки клієнт отримував пропозицію про знижку, яке діяло рівно тиждень або місяць відповідно. За 3 дня приходило нагадування про швидке завершення акції. За день клієнту приходив лист зі списком спеціальних страв і напоїв. Якщо в зазначений день клієнт не прийшов, він отримував «спеціальне» пропозицію - продовження акції ще на тиждень. Кафе росло, кількість акцій збільшувалася. Клієнтам приємно було отримувати знижку, тому вони поверталися. Так у Карини з'явилися постійні клієнти.


У багатьох бізнесів немає точної дати повернення клієнта. У такому випадку термін до повторної покупки бізнес може встановити самостійно. В обраний вами період клієнт почне бачити таргетовану рекламу, отримувати спеціальні пропозиції про покупку - тільки на цьому тижні булочка в подарунок до кожної чашці чаю. І в потрібний день він знову прийде за покупкою.

Воронка покупців автоматизує процес повторних продажів, зводить до мінімуму вплив людського фактора, спрощує контроль за переміщенням клієнта до нової покупки.

Чому це вигідно керівникам бізнесу?

 • росте конверсія повторних продажів;
 • структурується робота з постійним клієнтом;
 • вся робота з повторними продажами залишається на увазі.

Чому це вигідно продавцю?

 • знижується час роботи з постійними покупцями;
 • знімаються рутинні завдання;
 • вся історія покупок зберігається в картці покупця;
 • спрощується процес мотивації клієнта до повторної купівлі.

Чому це вигідно покупцеві?

 • не доводиться кожен раз заново знайомитися з менеджером з продажу;
 • прискорюється і спрощується процес покупки.

За функціоналом воронка покупців схожа на Digital Воронку . Можна підключити автоматичну відправку СМС-повідомлень, email-листів з пропозицією знижки, поставити менеджерам завдання зв'язатися з клієнтом. За певний час до продажу воронка покупців сама покаже клієнту рекламу, а бот відповість на питання.

Процес роботи з клієнтом ділиться на етапи, на яких видно час, що залишився до наступної покупки. Час йде - клієнт самостійно переміщується від етапу до етапу. На відміну від Digital Воронки клієнтові не потрібно виконувати ніяких цільових дій. Після певного терміну картка сама переміститься на крок ближче до покупки. На кожному новому етапі воронки покупців можна поставити автоматичну завдання, яка буде мотивувати клієнта здійснити повторну покупку.

Якщо клієнт так і не зробив покупку в зазначений термін, він потрапляє на окремий етап. Для роботи з такими клієнтами можна налаштувати окремі команди: наприклад, поставити автоматичну завдання менеджеру.

Воронка покупців доступна всім користувачам на розширеному тариф і вище. Її можна підключити в розділі «Налаштування» -> «Налаштування». Знайдіть тумблер «Періодичні покупки» і переведіть його в активний стан.

Як автоматично перевести клієнта з Digital Воронки в воронку покупців?

Цей функціонал підключається в Digital Воронці. На етапі «Успішно реалізовано» необхідно поставити автоматичну завдання «Створення покупця». Тепер всі ваші клієнти, які завершили покупку, будуть потрапляти в воронку покупців. У картку покупця буде автоматично підтягуватися інформація з угоди.

Як система може сама мотивувати клієнта до покупки?

Воронка покупців працює практично так само, як Digital Воронка: може автоматично відправляти клієнту готові повідомлення з пропозиціями, спілкуватися з ним в чатах, нагадувати про зроблену покупку. З amoCRM інтегровані різні віджети, які можна при необхідності підключити.

Що буде, якщо клієнт зробив покупку раніше призначеного терміну?

До встановленої дати покупки залишився ще тиждень, а клієнт вже придбав ваш товар. Чекати завершення терміну до перекладу клієнта на початковий етап воронки покупців не доведеться. Менеджер бачить, що угода завершена, переводить покупця в розділ купили і фіксує наступну дату покупки. Після продажу система сама може переводити клієнта на новий цикл покупки. Для цього необхідна додаткова інтеграція CRM з програмою, яка відстежує оплату продовження або здійснення нової покупки.

»Навіщо чекати?
Як це працює?
Але навіщо вже готовому покупцеві знову і знову проходити одні й ті ж етапи?
Навіщо мені воронка покупців, якщо я не продаю підписки або термін між продажами точно не регламентований?
Чому це вигідно керівникам бізнесу?
Чому це вигідно продавцю?
Чому це вигідно покупцеві?
Як автоматично перевести клієнта з Digital Воронки в воронку покупців?
Як система може сама мотивувати клієнта до покупки?
Що буде, якщо клієнт зробив покупку раніше призначеного терміну?
Новости