• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Установка електричного накопичувального водонагрівача своїми руками: схеми підключення

 1. Особливості установки настінного водонагрівача
 2. Схеми підключення до води настінного накопичувального водонагрівача
 3. Схеми підключення водонагрівача до електромережі
 4. кабель
 5. Розетка
 6. Пристрої захисту - УЗО і автомати
 7. схеми підключення
 8. Особливості підключення підлогового водонагрівача

Ніщо не завадить виконати установку електричного водонагрівача накопичувального типу своїми руками, якщо ви «дружите» з інструментами. Давайте розглянемо основні схеми підключення, які допоможуть вам розібратися в деталях монтажу і підключити бойлер до водопроводу та електромережі.

Давайте розглянемо основні схеми підключення, які допоможуть вам розібратися в деталях монтажу і підключити бойлер до водопроводу та електромережі

Електричний накопичувальний водонагрівач являє собою теплоізольований бак-накопичувач з нагрівальними елементами (ТЕНами) всередині, штуцерами підведення холодної і відведення гарячої води і автоматикою підтримки температурного режиму. Вони можуть бути настінного і підлогового розташування, горизонтальні і вертикальні. Монтаж кожного типу має свої особливості.

Пристрій настінного накопичувального водонагрівача Haier: 1 - відведення гарячої води; 2 - підведення холодної води; 3 - накопичувальний бак; 4 - термопара; 5 - ТЕН; 6 - магнієвий анод (захист від корозії); 7 - кронштейни Пристрій настінного накопичувального водонагрівача Haier: 1 - відведення гарячої води; 2 - підведення холодної води; 3 - накопичувальний бак; 4 - термопара; 5 - ТЕН; 6 - магнієвий анод (захист від корозії); 7 - кронштейни

Особливості установки настінного водонагрівача

В першу чергу при монтажі настінного водонагрівача необхідно переконатися, що стіна витримає додаткове навантаження. Виробники обладнання рекомендують при розрахунках брати чотириразовий вага бойлера, наповненого водою. Але так як мало хто може правильно виконати розрахунок навантажень будівельних конструкцій, слід керуватися наступними правилами:

 1. Несуча стіна здатна витримати масу практично будь-якого побутового водонагрівача.
 2. При монтажі бойлера на простінки, особливо в «хрущовках», або стіни з саману, баки невеликої ємності ще можна навішувати просто на анкерні кріплення . Більш-менш місткі накопичувачі краще встановлювати на стіну, посилену стійками або кріпити на наскрізні болти, зафіксовані для надійності стяжкою.

Кріплення накопичувального бойлера до стіни Кріплення накопичувального бойлера до стіни

Схеми підключення до води настінного накопичувального водонагрівача

Штуцери для підведення холодної і відведення гарячої води розташовані у бойлера настінного виконання знизу, і відзначені синім і червоним кольорами відповідно. Підключення до магістралі може бути проведено двома способами:

 • без групи безпеки;
 • з групою безпеки.

Схеми без групи безпеки можна використовувати при підключенні водонагрівача, розрахованого на тиск, що перевищує напір в магістральному водопроводі холодної води, якщо цей натиск стабільний. При нестабільному, сильному тиску в магістралі, перевагу слід віддати підключенню через групу безпеки.

У будь-якому випадку підключення і монтаж системи водопроводів починають з врізки трійників в трубопроводи холодної і гарячої води після кранів, встановлених на вході водопроводів в квартиру.

У будь-якому випадку підключення і монтаж системи водопроводів починають з врізки трійників в трубопроводи холодної і гарячої води після кранів, встановлених на вході водопроводів в квартиру

Увага! Якщо в будинку труби давно не змінювалися, перед роботою потрібно перевірити їх стан. Можливо, буде потрібно заміна проіржавілих сталевих труб на нові.

Від трійників виконуються відводи для підключення водонагрівача. При роботі бойлера кран гарячої води повинен бути повністю закритий. Холодна вода безперешкодно надходить на нагрів, на змішувачі, в бачок унітазу.

У котлі на штуцер підведення холодної води нагвинчують зворотний запобіжний клапан. Він служить захистом від термічного розширення води в баку-накопичувачі, періодично нацьковуючи її надлишки. Від зливного отвору клапана монтується дренажна трубка, яка повинна бути спрямована вниз і опускатися в ємність або каналізацію вільно, без перегинів, які могли б стати на заваді сливу надлишків води в баку.

Зворотний запобіжний клапан Зворотний запобіжний клапан

Між клапаном та водонагрівачем не може бути встановлена ​​запірна арматура. А ось трійник, на відгалуженні якого встановлений кран для спорожнення бака, встановлювати можна, і навіть рекомендується виробниками. Трубу або шланг від нього необхідно вивести в каналізацію, або трійником підвести на трубу подачі холодної води до запобіжного клапана.

На виході з бойлера гарячої води і на вході холодної, відразу після зворотного клапана, потрібно встановити крани, що перекривають цю лінію в період, коли водонагрівач не працює. Після кранів трубопроводи через гнучкі сантехнічні шланги або жорсткі сталеві або пластикові труби потрібно з'єднати з відводами від трійників на магістралях.

Підведення води без групи безпеки з редуктором тиску: 1 - запірні вентилі водопроводу; 2 - редуктор пониження тиску води; 3 - запірні вентилі водонагрівача; 4 - зворотний запобіжний клапан; 5 - дренаж в каналізацію; 6 - вентиль для зливу води з бака; 7 - накопичувальний водонагрівач Підведення води без групи безпеки з редуктором тиску: 1 - запірні вентилі водопроводу; 2 - редуктор пониження тиску води; 3 - запірні вентилі водонагрівача; 4 - зворотний запобіжний клапан; 5 - дренаж в каналізацію; 6 - вентиль для зливу води з бака; 7 - накопичувальний водонагрівач

Якщо магістральний водопровід вимагає регулювання тиску, то редуктор або групу безпеки встановлюють на вході холодної води після магістральних кранів або на відгалуженнях від трійників. Як правило, для побутових водонагрівачів в міських умовах досить установки редуктора тиску, понижуючого натиск до допустимих або рекомендованих виробником меж.

Групу безпеки для електричного водонагрівача складають окремі елементи, що збираються за місцем. Не плутати з групою безпеки для котлів! Порядок їх монтажу показаний на малюнку.

Схема збірки групи безпеки: 1 - зворотний клапан; 2 - трійник; 3 - «американка»; 4 - запобіжний клапан FAR на 6 бар; 5 - компресійний фітінг для металопластикової труби (слив при перевищенні тиску) Схема збірки групи безпеки: 1 - зворотний клапан; 2 - трійник; 3 - «американка»; 4 - запобіжний клапан FAR на 6 бар; 5 - компресійний фітінг для металопластикової труби (слив при перевищенні тиску)

Схема підведення води через групу безпеки: 1 - редуктор тиску; 2 - вентиль для зливу бака; 3 - група безпеки; 4 - слив в каналізацію при перевищенні тиску води Схема підведення води через групу безпеки: 1 - редуктор тиску; 2 - вентиль для зливу бака; 3 - група безпеки; 4 - слив в каналізацію при перевищенні тиску води

Для горизонтальних водонагрівачів підключення проводиться за аналогічними схемами.

Схеми підключення водонагрівача до електромережі

Для безпечної експлуатації підключення водонагрівача до мережі бажано виконати в сухому місці, а кабелі рекомендується вкрити у вологозахищеному каналі. До цій гілці електромережі крім бойлера не повинні бути підключені інші електроприлади, особливо потужні. Основні елементи схеми: електричний кабель, розетка, УЗО і автомат.

кабель

Переріз кабеля має бути достатнім, щоб проведення не перегрівалася і не спровокувала пожежу. Вам буде потрібно мідний трижильний кабель марки NYM або його аналог ВВГ. Рекомендовані значення мінімального перетину мідної жили при різної потужності однофазного водонагрівача наведені в таблиці 1.

Таблиця 1

Потужність бойлера, кВт 1,0 2,0 2,5 3,0 3,5 4,0 4,5 5,0 6,0 8,0 9,0 Мінімальний перетин жили, мм2 1 1,5 2,5 2 , 5 2,5 4 4 4 4 6 10

Розетка

Водонагрівачі невеликої потужності можуть бути підключені безпосередньо в трьохпровідний вологозахищений розетку зі ступенем захисту від вологи по ГОСТ 14254-96, наприклад, IP44 або інший, що підходить до вашої ситуації (див. Таблицю 2), яка встановлена ​​на окремому підводі від електрощитка.

Таблиця 2

Ступені захисту IP IPx0 IPx1 IPx2 IPx3 IPx4 IPx5 IPx6 IPx7 IPx8 Немає захисту Падіння вертикальних крапель Падіння вертикальних крапель під кутом 15 ° від вертикалі Бризки під кутом 60 ° від вертикалі Бризки з усіх боків Струмені з усіх боків під невеликим тиском Сильні потоки Тимчасове занурення (до 1 м) Повне занурення IP 0x Немає захисту IP 00 IP 1x Частинки> 50 мм IP 10 IP 11 IP 12 IP 2x Частинки> 12,5 мм IP 20 IP 21 IP 22 IP 23 IP 3x Частинки> 2,5 мм IP 30 IP 31 IP 32 IP 33 IP 34 IP 4x Частинки> 1 мм IP 40 IP 41 IP 42 IP 43 IP 44 IP 5x Пил частково IP 50 IP 54 IP 65 IP 6x Пил повністю IP 60 IP 65 IP 66 IP 67 IP 68

Розетка із заземленням Розетка із заземленням

Така розетка зовні відрізняється від двухпроводной наявністю металевих контактів (клем) заземлення.

Схема підключення розетки із заземленням Схема підключення розетки із заземленням

Пристрої захисту - УЗО і автомати

В електричну схему підключення водонагрівачів (особливо при підвищеній потужності) рекомендується включити пристрій захисного відключення (УЗО). Воно призначене для блокування роботи обладнання в разі витоку струму на корпус. Сила струму, при якій відбувається блокування, вказана на приладі і для експлуатації бойлера повинна становити 10 мА. Цей параметр позначає різницю між вхідним і вихідним в водонагрівач струмом.

Вибір УЗО на підставі потужності водонагрівача наведено в таблиці 3.

Таблиця 3

Потужність водонагрівача, кВт Тип УЗО до 2,2 УЗО 10А до 3,5 УЗО 16А до 5,5 УЗО 25А до 7,0 УЗО 32А до 8,8 УЗО 40А до 13,8 УЗО 63А

Тип УЗО для мережі змінного струму - «А» або «АС». При виборі приладу слід віддати перевагу дорожчому, електромеханічного - він надійніший, швидше спрацьовує і забезпечує більш високий захист.

У деяких бойлерах УЗО входить в базову комплектацію і розміщений прямо в корпусі, в інших моделях його потрібно купувати додатково.

Зовнішній вигляд УЗО Зовнішній вигляд УЗО

Зовні УЗО і диференційний вимикач (діффавтомат) дуже схожі, але їх легко відрізнити за маркуванням. Звичайний автомат відключає струм на обладнання при підвищенні напруги, а диференційний виконує одночасно функцію і УЗО і автомата.

Вибір двополюсного автомата по потужності однофазного водонагрівача наведено в таблиці 4.

Таблиця 4

Потужність водонагрівача, кВт Тип автомата 0,7 3А 1,3 6А 2,2 10А 3,5 16А 4,4 20А 5,5 25А 7,0 32А 8,8 40А 11,0 50А 13,9 63А

При виборі надмірно чутливих пристроїв захисту, бойлер буде постійно відключатися, а вода нормально не нагріється.

схеми підключення

Схема підключення приймається в залежності від бажаного рівня і приладового виконання захисту людей і обладнання. Нижче наведено кілька поширених схем, а також відео, в якому даються докладні пояснення цим схемам.

Підключення тільки через розетку Підключення тільки через розетку

Захист - подвійний автомат: 1 - вилка; 2 - розетка; 3 - подвійний автомат; 4 - щит; заземлення Захист - подвійний автомат: 1 - вилка; 2 - розетка; 3 - подвійний автомат; 4 - щит; заземлення

Підключення через електрощит: 1 - автомат; 2 - УЗО; 3 - електрощит Підключення через електрощит: 1 - автомат; 2 - УЗО; 3 - електрощит

У схемі ПЗВ + подвійний автомат: 1 - УЗО 10 мА; 2 - вилка; 3 - розетка IP44; 4 - подвійний автомат; 5 - лінія водонагрівача; 6 - лінія квартири; 7 - електричний щит; 8 - заземлення У схемі ПЗВ + подвійний автомат: 1 - УЗО 10 мА; 2 - вилка; 3 - розетка IP44; 4 - подвійний автомат; 5 - лінія водонагрівача; 6 - лінія квартири; 7 - електричний щит; 8 - заземлення

За правилами безпеки всі електромонтажні роботи виконуються при відключеному подачі електроструму на індивідуальному електрощиті. Не вмикайте в мережу водонагрівач, що не заповнивши його водою. Чи не зливайте воду з нього, не відключивши електрику.

Особливості підключення підлогового водонагрівача

Так як такий нагрівач встановлюється на підлозі, все підводи до нього розташовані не на нижній панелі, а внизу бічний або задньої вертикальної стінки. У побуті такі накопичувальні бойлери використовуються рідко, так як у самих мініатюрних з них обсяг бака складає 100-150 л. Крім цього, вони займають багато місця і мають велику потужність, пред'являє серйозні вимоги до електропроводки та автоматики безпеки.

Підключення до води у нагрівачів підлогового розташування виконується аналогічно настінним моделям. Підключення до електромережі, зважаючи на відносно високій потужності, необхідно виконувати виключно через окремий щиток.

рмнт.ру

06.06.16

Новости