• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Сонячні колектори для опалення будинку

 1. Навіщо потрібен сонячний колектор і що він із себе представляє.
 2. Основні плюси застосування сонячних колекторів при опаленні будинку.
 3. Відомі мінуси опалення будинків сонячними колекторами.
 4. Відмінності між сонячними колекторами, використовуваними для опалення будинку.
 5. Підбиваючи підсумки

Сучасні альтернативні джерела енергії стають все більш популярним, при постійному подорожчанні газу і електрики. Сьогодні на перше місце виходить сонячна енергія, доступна і безкоштовна. Наше Сонце може довгі роки забезпечувати жителів землі всім необхідним, не вимагаючи за це оплати.

Розглянемо позитивні і негативні якості сонячних колекторів щодо опалення будинків та інших приміщень, їх різновиди, способи встановлення і експлуатації.

Сонячне світло найпотужніший і постійне джерело отримання безкоштовної енергії. В даний час люди починають уважніше ставитися до альтернативних джерел. Бажання не залежати від централізованих поставок тепла і світла змушує людство пильно дивитися в бік використання сонячних колекторів . Варто краще зрозуміти, наскільки подібний спосіб обігріву надійний, довговічний і ефективний.

Варто краще зрозуміти, наскільки подібний спосіб обігріву надійний, довговічний і ефективний

Навіщо потрібен сонячний колектор і що він із себе представляє.

Щодня незалежно від наших побажань на землю потрапляє величезна кількість безкоштовної енергії. Велика частина цього дару ніяк не використовується. Головне завдання сонячного водонагрівача переробити цей природний дар для потреб сім'ї. Причому одного разу витратившись на обладнання, не доведеться оплачувати щомісячні поставки тепла. Варто зазначити, що від сонця можна отримувати два види енергії - теплову і електричну.

 1. Теплову енергію отримують за допомогою сонячних колекторів . Її можна використовувати для обігріву житла і отримання гарячого водопостачання.
 2. Електроенергію отримують за допомогою сонячних батарей . У них зовсім інший принцип роботи - фотоелектричний модуль.

Принцип дії кожної установки унікальний і сильно відрізняється один від іншого. Для більш ефективного використання сонця можна користуватися комбінованими агрегатами, де установки відразу виробляють тепло і електрику.

Основні плюси застосування сонячних колекторів при опаленні будинку.

Зниження витрат на покупку газу. Влітку можна повністю відмовитися від поставок палива, оскільки обладнання в змозі забезпечити потрібну кількість тепла. Навесні і восени допоможуть знизити навантаження на котел, взимку доведеться майже повністю перейти на підігрів води газом, оскільки в цей час сонячні водонагрівачі малоефективні.

Використовуючи альтернативне енергозабезпечення, житло стає енергетично незалежним від централізованих поставок. Мінімум півроку, а в деяких регіонах і того більше, можна повністю відмовитися від газу, отримуючи обсяг енергії від заповнюваних джерел. Подібних результатів можна досягти і при застосуванні теплового насоса.

Відсутність необхідності погоджень на установку дозволяє швидко змонтувати сонячний водонагрівач. Знадобиться лише заручитися допомогою знає сантехніка і фахівця, що добре розбирається в тонкощах роботи техніки. Монтаж сонячного колектора зручніше робити за допомогою підйомників підйомників , Вони дозволять акуратно і швидко підняти установку на дах і встановити її без праці.

Довговічність і надійність сонячних колекторів при опаленні будинку дозволяє не замислюватися про капітальний ремонт протягом довгого часу. Гарантований термін експлуатації не менше п'ятнадцяти років. Одного разу встановивши, можна швидко повернути витрати завдяки отриманню безкоштовного тепла і електроенергії.

Відомі мінуси опалення будинків сонячними колекторами.

 • Вартість. Потрібна значна стартова сума на покупку і монтаж техніки. Залежно від комплектації агрегат може коштувати до тисячі євро, а разом з монтажними роботами сума зростає до двох з половиною тисяч. При цьому окупляться вкладення не раніше, ніж через п'ять-сім років.
 • Мінливість. Неможливо регулювати інтенсивність подачі сонячного світла, тому про безперебійну роботу не варто і думати. Подібний спосіб отримання енергії можна розглядати як відмінне доповнення до основної системи.
 • Потрібен бак-накопичувач. Необхідним елементом є бак накопичувач, що вимагає для установки багато місця.

Ефективність сонячного водонагрівача.

При покупці слід враховувати регіон проживання, чим південніше знаходиться об'єкт, тим більше корисної ефективною буде робота опалення будинку. Постійно зростаючі тарифи на ЖКГ роблять перехід на альтернативні джерела отримання енергії більш затребуваними, оскільки одного разу витративши, навіть значну суму, отримуємо можливість мати необмежену кількість тепла.

В Україні сонячні водонагрівачі добре використовуються і дуже швидко окупаються особливо в південних областях В Україні сонячні водонагрівачі добре використовуються і дуже швидко окупаються особливо в південних областях. Згідно з даними сонячної активності в середньому на 1 м2 землі в рік по Україні потрапляє от 1100 до 1550 кВт / год сонячної енергії. Це приблизно 150 м3 природного газу.

Давайте порахуємо. Для прикладу візьмемо простий сонячний колектор, з усередненою робочою площею 1,0 м2. Всього за рік він виробить теплової енергії в еквіваленті до природного газу 250-300 м3. При тарифі на газ 3,6 грн / м3 ми розуміємо що за рік один такий сонячний колектор дає економію 900-1080 грн., А якщо поставити не один а два - три водонагрівача і не усереднений 1 м2 а реальних 2,4 м2 на кожен колектор?

При таких цифрах і постійному підвищенні ціни на газ окупність буде хорошою. Звичайно цифри дуже усереднені і для кожного регіону потрібно робити свій розрахунок.

Відмінності між сонячними колекторами, використовуваними для опалення будинку.

Промисловість випускає безліч моделей, кожна з яких відрізняється за зовнішнім виглядом, способу застосування і призначенням. Найбільш відомі критерії спробуємо описати:

 • за зовнішнім увазі і конструктивним особливостям вони бувають плоскі і трубчасті.
 • За призначенням можуть застосовуватися для нагріву води в басейні або підтримки опалення та гарячого водопостачання.
 • Самопливний принцип роботи не вимагає електроенергії. Подібні агрегати чудово зарекомендували себе на дачах. Для роботи в загальній системі опалення необхідні циркуляційні насоси, що забезпечують потрібний тиск.
 • Існують цілорічні агрегати, що працюють постійно, але можна встановити сезонні, які після закінчення спекотної пори року консервуються.

Підбиваючи підсумки

 • Сьогодні для опалення найбільш масово використовуються сонячні колектори завдяки своїй доступності та легкості установки, довговічності і ефективності.
 • Установка інноваційної техніки - це чудова інвестиція в енергонезалежність. Термін окупності досить великий, але ви перестаєте залежати від постійно мінливих тарифів на енергоносії.
 • При правильному і раціональному використанні сонячний водонагрівач може значно знизити споживання електрики і газу в своєму будинку.
 • Чим південніше ви проживаєте, тим надійніше і довше буде працювати апаратура і термін повернення фінансових вкладень скоротиться. Дивіться статтю про інсоляції .

Перед покупкою і установкою слід звернутися за допомогою до фахівця, який прорахує ефективність і доцільність встановлення.

Сонячні колектори давно користуються популярністю у населення з достатком вище середнього, оскільки дозволяють отримувати хорошу економію в літню пору. Південні країни давно і успішно використовують сонячне світло у вигляді безкоштовної альтернативи газу і електрики.

Рекомендуємо прочитати:

А якщо поставити не один а два - три водонагрівача і не усереднений 1 м2 а реальних 2,4 м2 на кожен колектор?
Новости