• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Боюся бути красивою: що робити?

  1. Боюся бути красивою, тому що це погано
  2. Боюся бути красивою, тому що це складно
  3. Боюся бути красивою, тому що це небезпечно

© Shutterstock.com © Shutterstock

Не варто думати, що бояться бути красивими тільки «поганулі». Куди частіше цей страх долає цілком симпатичних дівчат і жінок, причому на підсвідомому рівні. Чому? Причин може бути декілька.

Боюся бути красивою, тому що це погано

У цьому багатьох з нас переконують ще з дитинства, коли твердять, що книги і підручники важливіше нарядів, а розум цінніше зовнішності. «Батькам завжди хочеться, щоб дівчинка отримала освіту і хорошу роботу, а не натовп шанувальників і професію прибиральниці, - міркує Лариса Окшіна, психолог-сексолог, тренер Центру Юлії Свияш. - Ось ми і звикаємо розставляти акценти саме так ».

Ускладнюють справу висловлювання в дусі «Красива - значить, дурна» і недовірливе ставлення до ефектним дамам. Та й як взагалі не боятися бути красивою, коли яскрава зовнішність у багатьох асоціюється з поняттям «стерва»?

Що робити? Змінити свої установки і перестати боятися. «Бути красивою, доглянутою і привабливою - природно для жінки, цього не варто соромитися. Не турбуйтеся про те, як сприймуть вашу зовнішність навколишні: навряд чи хтось засумнівається у вашій компетентності, якщо ви будете добре виглядати. Переконати себе допоможуть афірмації, візуалізація », - говорить Лариса Окшіна.

Інший рада - шукайте для себе правильні орієнтири. Прикладом для наслідування може стати будь-яка яскрава жінка, успішна в інтелектуальній сфері - науці, бізнесі, політиці.

Боюся бути красивою, тому що це складно

Ось живе симпатична і доглянута дівчина, а потім раптом перетворюється в поганулю: каблуки змінює на пошарпані кеди, голову миє раз в тиждень і красивою боїться навіть здатися. Знайома історія?

Відбувається це найчастіше тоді, коли вичерпуються адаптаційні ресурси , Які допомагають нам справлятися з життєвими труднощами. «Вивести з рівноваги може що завгодно - проблеми на роботі, у відносинах, в сім'ї. І все невдоволення людина спрямовує на свою зовнішність, хоча реальних проблем з нею може і не бути. Звідси відчуття власної непривабливості і небажання змінити ситуацію. Або навіть так: дівчина і хотіла б щось виправити, але на це у неї банально немає сил », - пояснює Михайло Хорс, керівник Центру раціональної психології.

Масло у вогонь підливає жіночий глянець і реклама. Дивлячись на зірок, мимоволі почнеш боятися: бути красивою - справа складна і витратна. А раз так, навіщо взагалі стежити за собою?

Що робити? Для початку спробуйте зрозуміти, чим викликане ваше невдоволення собою. «Письмово дайте відповідь на наступні питання. Яка ситуація турбує вас найбільше? Що саме йде не так, як вам хочеться? Які ваші дії могли б змінити ситуацію? І тоді вам стане ясно: проблеми зовсім не пов'язані з вашою зовнішністю, а значить, вам нема чого боятися бути красивою », - радить Михайло Хорс.

Наступний крок - постарайтеся розслабитися і відпустити тривожні думки. тут допоможуть заняття йогою , Медитація або спа процедури .

І, на відміну від попередньої ситуації, перестаньте постійно озиратися на відомих моделей, актрис і ведучих. Пора усвідомити власну красу і привабливість !

Боюся бути красивою, тому що це небезпечно

Зайва вага і неухоженность для багатьох - свого роду гарант безпеки. «Ми дуже часто чуємо, що привабливі жінки піддаються насильству. Як тут не боятися бути красивою: адже за логікою це може уберечьот неприємностей », - міркує Лариса Окшіна.

Друга причина - страх самотності. «Є думка, що чоловіки бояться красивих жінок. Найбільше в цей міф вірять чомусь якраз самі жінки, і саме цим мотивують своє небажання доглядати за собою », - каже Михайло Хорс.

Втім, деякі дами бояться аж ніяк не маніяків або самотності, а зайвої уваги. «Для сором'язливих або невпевнених у собі дівчат краса і пов'язаний з нею інтерес оточуючих - справжні тортури. Їм простіше підтримувати імідж сірих мишок, ніж пережити кілька компліментів від колег », - говорить Лариса Окшіна.

Що робити? Повірити в те, що краса не завжди пов'язана з небезпекою або нещасливою особистим життям. «Подивіться на знаменитостей або своїх знайомих: серед них, напевно, знайдуться ті, кому пощастило в любові. Красива = самотня - не правило, а всього лише стереотип », - пояснює Михайло Хорс.

Щоб зміна іміджу не стала для вас шоком, ставати красивою потрібно поступово. «Почніть з малого: припустимо, якщо ви зазвичай не робите макіяж, візьміть за правило виходити з дому тільки нафарбованої. Через місяць додайте ще одну "інновацію", наприклад манікюр. Це допоможе вам звикнути до свого нового образу », - рекомендує Лариса Окшіна.

Переодягатися теж потрібно поступово. «Звичайно, якщо ви раптом з'явитеся в офісі в плаття, на підборах і з укладанням, зайву увагу колег може вас збентежити. А ось якщо в такому вигляді ви прийдете в театр, негативної реакції оточуючих точно не буде. Так що звикайте мати гарний вигляд! », - радить Лариса Окшіна.

Чому?
Та й як взагалі не боятися бути красивою, коли яскрава зовнішність у багатьох асоціюється з поняттям «стерва»?
Що робити?
Знайома історія?
А раз так, навіщо взагалі стежити за собою?
Що робити?
Яка ситуація турбує вас найбільше?
Що саме йде не так, як вам хочеться?
Які ваші дії могли б змінити ситуацію?
Що робити?
Новости