• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вчені назвали фактори, що сприяють старінню мозку

Американські вчені встановили, які фактори сприяють швидшому старінню мозку. Результати роботи опублікував Journal of Alzheimer .

.

Група дослідників з Клініки Амена, Університету Джонса Хопкінса, Каліфорнійського університету і компанії Google проаналізували більше 62 тисяч результатів сканування мозку понад 30 тисяч чоловік, вік яких становив від 9 місяців до 105 років. Вчені звертали увагу на кровотік в різних областях мозку, ослаблення якого свідчить про старіння.

«Грунтуючись на результатах найбільшого дослідження в області візуалізації мозку, які коли-небудь проводилися, ми можемо відслідковувати поширені розлади та інші фактори, які призводять до передчасного старіння мозку, - наводить слова провідного автора дослідження Деніела Амена Gazeta.ru . - Лікування захворювань, що викликають старіння мозку, може уповільнити або навіть зупинити цей процес. Особливо важливі дані про наслідки зловживання каннабісом, так як в нашій культурі марихуана починає розглядатися як щось звичайне ».

Дослідники за допомогою комп'ютерної томографії намагалися знайти зв'язок між старінням мозку і різними факторами, серед яких психічні захворювання - біполярні розлади, шизофренія, синдром дефіциту уваги і гіперактивність.

Вчені порівнювали вік мозку, який визначався при вивченні 128 його областей, і реальний вік людина. Виявилося, що найсильніше діяли на мозок шизофренія, яка «старила» його на 4 роки, зловживання марихуаною - на 2,8 року, біполярні розлади - на 1,6 року, СДУГ - на 1,4 року.

При цьому депресія і природне старіння організму, всупереч розхожій думці, ніяк не відбивалися на віці мозку.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Поставте йому оцінку.

2.93

Помітили помилку?
Новости