• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Як візуалізувати дані - друга стаття з циклу best practices

 1. Вибір правильного графіка: Кожен з нас постійно стикається з тим, що потрібно представити інформацію...
 2. висновок:
 3. Приклад 2: Аналіз відвідуваності пулу орендарів
 4. висновок:
 5. Правила хороших візуалізацій
 6. рекомендації

Вибір правильного графіка:

Кожен з нас постійно стикається з тим, що потрібно представити інформацію графічно. Але яку діаграму для цього краще вибрати? Один з авторів книг по правилам презентацій, Ендрю Абела склав схему, що дозволяє відповісти на це питання.

Приклад 1: Аналіз середнього чека

Для кого актуально: Аналітики роздрібних мереж, директори магазинів, маркетологи

Наприклад, ви хочете показати Розподіл (Distribution) - скільки люди витрачають в середньому (Single Variable) в магазині вашої мережі? За день у вас було 1000 чеків, і ви вирішили розділити їх на 5 груп (Few Data Points), отже, по цій схемі ви отримаєте наступну столбчатую діаграму:

За день у вас було 1000 чеків, і ви вирішили розділити їх на 5 груп (Few Data Points), отже, по цій схемі ви отримаєте наступну столбчатую діаграму:

висновок:

Цей графік не потребує додаткової інформації. Середній чек для великої частини клієнтів становить 500-1000 рублів. Подібний графік можна зіставити з ціновою політикою нашого магазину, і або залишити ситуацію як є, якщо нас влаштовує такий стан справ. Якщо ж ми хочемо, щоб сума середнього чека збільшилася, наприклад, щоб більшість чеків було в групі 1000-2000 рублів, то нам слід вжити заходів (акції, знижки, програма лояльності) і контролювати їх ефект ладу аналогічні графіки до / після.

Приклад 2: Аналіз відвідуваності пулу орендарів

Для кого актуально: Аналітики керуючих компаній, що управляють ТЦ

У нашому ТЦ Shop Mall розташовано п'ять орендарів, кожного з яких ми хочемо оцінити за трьома параметрами: середній оборот, середня відвідуваність в день, динаміка відвідуваності в порівнянні з минулим роком.

Ми хочемо показати зв'язок (Relationship) по трьом параметрам (Three Variables), а значить ми будемо використовувати бульбашкову діаграму. Розмір бульбашок визначається середнім оборотом магазину. Колір також буде відображати оборот - ніж він темніше, тим більше середній оборот магазину:

висновок:

Як оренди наші орендарі платять% з обороту, тому нам важлива не тільки відвідуваність магазинів, але і виручка, яку вони отримують в середньому в день. Найбільші за графіком - Супермаркет і магазин елітного одягу Mr. Gregor. Останній сильно втратив у відвідуваності, однак його оборот залишається досить великим.

У наших інтересах - надати підтримку Mr. Gregor і запропонувати допомогу в підвищенні його відвідуваності (рекламні акції, додаткові стенди, партнерська програма), оскільки цей орендар за оборотом варто кількох маленьких (Аплінк, Digital Wind, Marco Bossi).

Правила хороших візуалізацій

Тепер, після практичних прикладом підсумуємо три загальних правила, які роблять їх такими корисними:

 1. 1) Візуалізація повинна відповідати на поставлене запитання
 2. 2) Візуалізація повинна бути зрозуміла без супровідного тексту
 3. 3) В візуалізації не повинно бути надмірної інформації

Надмірність інформації перевіряється простим способом - якщо видалення інформації не зменшує інформативності візуалізації, то її необхідно прибрати.

Керуючись схемою вище і цими простими правилами, ви зможете по-новому поглянути на завдання, які виконували раніше. Уміння правильно витягти, обробити і подати інформацію в наш час, коли навколо стільки даних - запорука успіху будь-якої організації і професіонала.

рекомендації

Якщо вам припала до душі ця тема, і ви хочете навчитися робити якісні візуалізації, то вам можуть бути цікаві такі матеріали. Їх автори добре відомі і зарекомендували себе експертами в графічному поданні інформації:

 • "The visual display of quantitative information" Едвард Тафті, дослідник методів візуалізації та класик всього напряму, який сформулював принцип data-ink ratio.
 • "Visualize This" Нейтан Яу фахівець з візуалізації, який працював з такими компаніями, як New York Times, CNN, Mozilla і SyFy.
 • "Information is Beautiful" Девід МакКендлес - журналіст і дизайнер, чиї роботи в області інфографіки були опубліковані більш ніж в сорока виданнях по всьому світу, включаючи The Guardian, Wired і Die Zeit.
 • Advanced Presentations by Design: Creating Communication that Drives Action 2nd Edition A. Abela
Але яку діаграму для цього краще вибрати?
Новости