• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

3ds Max і VRay. Огляд налаштувань VRaySun і VRaySky

Якщо ви займаєтеся архітектурної візуалізацією, то вам часто може знадобитися настройка денного освітлення для зовнішніх сцен. У цьому вам може допомогти VRay з його джерелом світла «VRaySun» і картою оточення «VRaySky». У даній статті описуються особливості цих елементів VRay. Для більшої наочності використовуються приклади з картинками.
Зауваження: для всіх візуалізованими зображень в статті застосовувалася настройка «Color mapping» з HSV exponential, Dark multiplier - 1.0, Bright multiplier - 1.0 (виключення є тільки в Прімері 6).

Приклад 1. Напрямок світла «VRaySun».

У цьому прикладі я вам покажу, як впливає напрямок VRaySun на зображення. До речі, на загальну яскравість в сцені крім позиції сонця також впливає колір світлового джерела (тут це буде VRaySun) і то, як виглядає небо (VRaySky).

У VRaySun включена Enabled (опція, що активує світло), Turbidity - 3.0 (туманність атмосфери, через яку проходить світло сонця), Shadow subpision - 8 (управляє якістю тіней), Intensity multiplier - 0.01 (яскравість сонця) і Size multiplier - 1.0 (розмір сонця).

0 (розмір сонця)

Огляд налаштувань VRaySun і VRaySky рендеру VRay в програмі 3ds Max

Приклад 2. Параметр «Size multiplier» (розмір сонця).

Тут представлений ефект від зміни параметра «Size multiplier». Особливу увагу зверніть на те, що параметр відповідає як за розмір видимого сонця, так і за м'якість тіней (але загальний рівень освітлення залишається незмінним).

Налаштування для цього прикладу: Enabled включена, Turbidity встановлений на 3.0, Shadow subps на 8 і Intensity на 0.01.

Приклад 3. Параметр «Shadow subps» (якість тіней).

У цьому прикладі представлений параметр «Shadow subps», який регулює «гучність» тіней. Великі значення цього параметра збільшують якість тіней, а менші зменшують його.

Налаштування до цього прикладу: включаємо Enabled, ставимо Height Z (висота джерела світла) на 1200, Turbidity на 2.0, Intensity на 0.01 і Size на 10.0.

Приклад 4. Параметр «Turbidity» (туманність атмосфери).

Даний пара метр визначає наскільки туману атмосфера, через яку проходять світлові промені сонця. Зверніть увагу на те, що великі значення параметра роблять сонце і небо більш жовтими, при маленьких же значень вони стає чистішим.

Настоянки для сцени: Enabled включена, Intensity - 0.01, Shadow subps - 8 і Size - не більше 1.0.

Приклад 5. Параметр «Intensity multiplier» (яскравість сонця).

При великих значеннях цього параметра освітлення в сцені стане світліше, а при маленьких - темніше.

Ось настойки для прикладу: включаємо опцію «Enabled», встановлюємо Turbidity на 3.0, Shadow subps на 8 і Size на 1.0.

Приклад 6. Вплив типу Color mapping'а (колірне картування) на VRaySun.

На додаток до всіх параметрів VRaySun і VRaySky, на їх відображення також впливає діючий тип колірного картування (знаходиться в настройках VRay під VRay :: Color mapping). Подивіться на різницю в освітленні, яка виходить в залежності від типу колірного картування.

Налаштування для цього прикладу: Enabled включена, ставимо Height Z на 800, Turbidity на 3.0, Shadow subps на 8, Intensity на 0.01 і Size multiplier на 1.0.

Приклад 7. Значення параметра «Ozone» (кількість озону в атмосфері).

Параметр «Ozone» зачіпає тільки колір світла, який випускає VRaySun. Максимальне значення, яке може прийняти цей параметр, знаходиться між 0.0 і 1.0. Маленьке значення параметра зробить світло від сонця жовтіше, а велике значення зробить його більш синім. У цьому прикладі показується застосування параметра «Ozone» разом різними типами колірного картування.

Налаштування: ввімкніть Enabled, поставте Turbidity на 2.0, Shadow subps на 36, Intensity на 0.01 і Size на 10.0.

Приклад 8. Параметр «Shadow bias» (переміщення тіні від об'єкта).

Shadow bias пересуває тінь вперед або назад від об'єкта (або об'єктів), який кидає цю тінь. Якщо значення параметра буде занадто малим, то тінь почне «протікати» крізь об'єкт, створюючи собі неправильний контур. Якщо ж значення Shadow bias буде занадто великим, то тінь може «відокремитися» від об'єкта (дивіться третє зображення). При дуже більшому значенні параметра, тіні взагалі не буде видно.

Налаштування для прикладу: Enabled включена, Turbidity - 2.0, Shadow subps -36, Intensity - 0.01 і Size - 10.0.

Новости