• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Правила сервірування столу: сервіруємо святковий стіл

  1. сервіровка серветок
  2. Скатертина для столу
  3. Cервіровка приладів
  4. сервіровка тарілок
  5. Сервіровка келихів і чарок
  6. подача страв

Правильно сервірований стіл не тільки викликає апетит у гостей, але і створює святкову і урочисту атмосферу

Правильно сервірований стіл не тільки викликає апетит у гостей, але і створює святкову і урочисту атмосферу. Тому одним з головних елементів будь-якого прийому є правильно сервірований стіл. Існує безліч правил, пов'язаних з сервіровкою столу, і це, на жаль, може привести господинь торжества в глухий кут. Щоб уникнути плутанини і створити справді вишукану святкову атмосферу за столом, жіночий журнал Femmina.ru розповість про основні правила сервіровки.

Добре сервірований стіл - це стіл, який накритий чисто, акуратно, всі прилади і блюда розставлені доцільно так, щоб можна було спокійно приймати їжу, не відволікаючись, і, зайвий раз, не встаючи з-за столу. Правильна сервіровка припускає, що на столі повинні знаходитися тільки ті прилади, які необхідні в даний момент, при цьому стіл не повинен виглядати переобтяженим.

Як розмістити гостей? Ви можете про це подумати заздалегідь, ще при сервіруванні столу, і приготувати красиві картки із зазначенням імені кожного гостя. Картки звичайно розташовують близько келихів. Розставляючи картки, вам буде набагато простіше і швидше розсадити велику кількість гостей. Таким нехитрим способом Ви можете розсадити гостей так, щоб сусідам по столу цікаво розмовляти один з одним.

Сервіровка столу починається з розстановки стільців для гостей. Стільці бажано розставляти так, щоб гості, сидячи за столом, відчували себе комфортно. Відстань між стільцями приблизно повинна становити 50-80 см.

сервіровка серветок

При сервіровці столу рекомендується використовувати невеликі паперові або ткані серветки. Їх слід класти ліворуч від тарілки або на її дно. Ткана серветка може бути складена у формі конуса, віяла, тюльпана і т.д. і також поставлена ​​на дно тарілки. Серветка складена одним з таких способів виглядає красиво і нестандартно. Одноразові серветки розташовуються в спеціальному приладі - «держатель для серветок», сіль і перець в сільничках і перечницях розставляються по всьому святкового столу так, щоб гостям не доводилося вставати і тягнутися.

Скатертина для столу

Скатертина для столу повинна відповідати розміру столу і не бути занадто маленькою або вузькою. Вона повинна звисати нижче краю столу приблизно на 20-30 см. Білий колір скатертини підкреслить урочистість вашого прийому. Скатертина повинна бути полотняною і ретельно вигладженою. Якщо у вас раптом не виявилося скатертини, можна скористатися великими полотняними серветками, на них також ставлять страви і прилади.

Cервіровка приладів

Важливий етап сервірування столу - тарілки і столові прилади. При сервіровці столу рекомендується використовувати весь посуд і столові прибори з одного сервізу, так як це підкреслить єдність стилю. Тарілки повинні розташовуватися напроти кожного стільця. Відстань від краю столу до тарілки має бути 1,5-2 см, не більше. Відстань між тарілкою і столовими приборами повинна бути приблизно півсантиметра. Таке ж відстань бажано витримати і між самими приборами. Навіть не знаючи правил сервірування столу легко здогадатися, що всі столові прилади будуть виглядати красиво і акуратно, якщо їх розташувати паралельно один одному і під прямим кутом до краю столу. Важливий етап сервірування столу - тарілки і столові прилади

Правила сервірування столу кажуть, що ложка для супу і ножі розташовуються праворуч від тарілки лезом до неї, вилки - зліва. І ложки, і виделки увігнуті в сторону до столу. Розглянемо порядок розташування справа наліво. Ложка для супу займає саме крайнє положення праворуч від тарілки, потім кладуть ножі справа наліво в такій послідовності: ніж для риби або іншої закуски (салати, холодні закуски), ніж для наступного блюда (якщо таке передбачається в меню) і, нарешті, у самого краю тарілки - ніж для основного гарячого блюда. Ви повинні знати, ніж для гарячого блюда (як втім, і вилка) найбільший за розміром, наступні за ним ножі менше за розміром. Ліворуч від тарілки аналогічно викладаються вилки.

Тобто у самій тарілки повинна бути вилка для основного гарячого блюда і далі по мірі віддалення від тарілки кладеться мала вилка для наступного (після риби або іншої закуски) страви і крайнє ліве положення за правилами сервірування столу для вилки під рибу. Їдальня вилка, як уже говорилося, найбільша за розміром і має 4 зубці, рибна - менше за розміром і має - також 4 зубці, закусочна ще менше і має 3 (або іноді 4) зубця. За тарілкою паралельно краю столу кладуться десертний ніж, вилка і ложка. Причому, щоб зручніше було користуватися десертними приладами, вилку за правилами сервіровки кладуть ручкою вліво, а ніж (знову ж лезом до тарілки) і ложку під десерт - ручкою вліво.

сервіровка тарілок

Існує чотири види тарілок: супова - глибока тарілка, сервірувальна - велика неглибока тарілка, тарілка для гарячого блюда - середня неглибока тарілка і пиріжкова тарілка - найменша тарілка. Спочатку, напроти кожного передбачуваного місця для гостя, ставлять тарілку сервіровки. На неї поміщають або тарілку для гарячого, або глибоку тарілку для супу. Зліва від тарілки сервіровки ставлять пиріжкову тарілку. Пиріжкова тарілка призначена для того, щоб класти на неї хліб, булочки і т.д. Протягом всієї трапези тарілки міняються, але сервірувальна тарілка залишається завжди.

Сервіровка келихів і чарок

Келихи і чарки при серівіровкі столу можуть розташовуватися як півколом, так і бути вирівняними в ряд. Логічно, що келих, призначений для мінеральної води або інших безалкогольних напоїв, буде розташовуватися правіше всіх інших, адже і використовується він в першу чергу. Далі за ним йде фужер для шампанського, потім - фужер для вина (спочатку для червоного, потім для білого) та останньої повинна стояти чарка.

подача страв

Страви слід подавати на стіл красиво оформленими і належним чином зігрітими або, навпаки, охолодженими. Холодні закуски і салати потрібно поставити на стіл ще до початку трапези. Гарячі страви повинні бути подані в розігрітій, по можливості закритою, посуді безпосередньо перед їх вживанням. Рекомендується кожен раз прибирати зі столу брудний посуд і прилади, і ставити чистий посуд для подачі нового блюда.

Сервіровка святкового столу закінчена. Приємного вечора!

Жіночий журнал Femmina.ru


Коментарі (7)

Як розмістити гостей?
Новости