• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Вітряна енергія стала найдешевшою для виробництва у Великобританії і Німеччині

На частку вітряних електростанцій у Великобританії доводиться 7,7% виробленої електроенергії, в Німеччині - 11,4%

Ferdinand Ostrop / AP

Вітряна енергія стала найдешевшим видом електроенергії для виробництва в Німеччині та Великобританії - причому навіть без урахування держсубсидій, свідчить аналіз Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Таке сталося вперше в країнах «великої сімки», відзначає агентство Bloomberg, а першою подібного успіху в минулому році добилася Данія.

На частку вітряних електростанцій, за даними Bloomberg, в Великобританії доводиться 7,7% виробленої електроенергії, в Німеччині - 11,4%.

Електрика, вироблене вітряними установками, стало найдешевшим в США в минулому році - але поки з урахуванням держсубсидій. Їх дія буде припинена до кінця 2017 р .; без їх урахування очікується, що електрику «з вітру» стане дешевше того, що виробляють вугільні та газові станції, протягом найближчого десятиліття.

Вітряні електростанції в США будуть дешевші за традиційні енергоблоків до 2023 року, а промислові сонячні - до 2036 р говорилося в червневій доповіді Bloomberg "Енергетичний уклад людства скоро зміниться назавжди", в якому був представлений стратегічний прогноз про розвиток світової енергетики до 2040 р викопне паливо не зникне з енергобалансу і складе 44% генерації до 2040 р, але буде обмежена старими енергоблоками в розвинених країнах.

Поки на вітряну і сонячну енергію в США припадає лише 5% (дані за 2014 г.), але в міру збільшення цих потужностей частка газу і вугілля буде неминуче падати, вважають в BNEF. «Відновлювана енергія стає абсолютно конкурентоспроможною з точки зору витрат, і конкурує вона вже безпосередньо з викопним паливом. Коефіцієнт використання потужностей на станціях, що працюють на викопному паливі, знижується », - каже Люк Міллз, аналітик BNEF. Після того як вітряна або сонячна електростанція побудована, собівартість виробництва додаткової одиниці продукції близька до нуля, тоді як газовим і вугільним станціям потрібно все нове паливо. Тому компанії, вирішуючи, яку станцію будувати, будуть все частіше робити вибір на користь потужностей з фактично безкоштовної електроенергією, вказує BNEF. За її оцінкою, коефіцієнт використання потужностей в газовій генерації в США скоротиться з 70% у другому півріччі 2014 р до 62% у другому півріччі 2015 року, у вугільній - з 86 до 85%, а в сонячної і вітряної збільшиться з 16 до 20% і з 32 до 37% відповідно.

У своєму швидкому розвитку відновлювана енергетика проходить все нові і нові віхи. Так, в липні в Німеччині сонячні батареї вперше в історії зрівнялися за обсягом виробленої електроенергії з атомними електростанціями, зробивши, за даними Інституту геліоенергетичних систем, по 5,18 ТВт год. У тому ж місяці країна встановила ще один рекорд: вітряні і сонячні електростанції виробили 11,7 ТВт год електроенергії, перевищивши березневий показник (11,1 ТВт год).

Відновлювана енергетика в найближчі п'ять років буде найбільшим джерелом нових генеруючих потужностей, їх буде встановлено на 700 ГВт, йдеться в нещодавній доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Але, не дивлячись на зростання, інвестиції скоротяться з $ 270 млрд в 2014 р до $ 230 млрд 2020 року через зниження собівартості вітряних і сонячних електростанцій.

За оцінкою МЕА, частка відновлюваної енергетики в світовій електрогенерації зросте з 22% в 2013 р до більш ніж 26% в 2020 р Приблизно дві третини нових потужностей буде введено в дію в країнах, що розвиваються; на Китай доведеться майже 40% зростання і майже третина нових інвестицій у відновлювану енергетику, йдеться в доповіді.

Цього року китайський державний Energy Research Institute опублікував дослідження «Китай 2050 - сценарій високого поширення відновлюваної енергетики та дорожня карта», в якому підтверджується технологічна і економічна можливість забезпечувати до 2050 р за рахунок поновлюваних джерел 85% споживання електроенергії та понад 60% первинної енергії .

На частку вітряних електростанцій у Великобританії доводиться 7,7% виробленої електроенергії, в Німеччині - 11,4%   Ferdinand Ostrop / AP   Вітряна енергія стала найдешевшим видом електроенергії для виробництва в Німеччині та Великобританії - причому навіть без урахування держсубсидій, свідчить аналіз Bloomberg New Energy Finance (BNEF)

«У світі залишився тільки один регіон, який відчуває дефіцит енергоресурсів, - Азія. А там всі тільки й говорять, що про поновлювану енергетику », - вказує Сет Клейнман, керуючий директор з аналізу нафтогазових ринків Citigroup. При цьому вартість сонячної енергії постійно знижується, а число електромобілів - зростає.

«Визначити точно, коли через це настане переломний момент для галузі вуглеводнів в цілому, досить складно. Може бути, на початку наступного десятиліття, може, в кінці або, якщо ви занадто скептичні, на початку десятиліття, що йде за наступним. Але цей переломний момент настане, і не в наступному столітті », - каже Клейнман.

Новости