• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Правила навантаження контейнера, кріплення вантажу в контейнері

  1. Правила навантаження контейнера, кріплення вантажу в контейнері

Головна » Корисна інформація »Правила навантаження контейнера, кріплення вантажу в контейнері

Правила навантаження контейнера, кріплення вантажу в контейнері

головною метою морських контейнерних перевезень вантажів є безпечна доставка вмісту. Досягнення цієї мети особливо важливо при перевезенні небезпечних вантажів. Замовнику необхідно, щоб вантаж прибув на місце призначення цілим, чистим і не ушкодженим.

Розміщення в контейнерах вантажі повинні бути закріплені до всіх стінок для попередження руху вмісту під час транспортування, особливо в напрямку дверей. Порожній простір між пакетами і / або стінками контейнера необхідно заповнити. Вантаж фіксується за допомогою спеціальних такелажних кріплень зверху і знизу поздовжніх балок і на кутових стійках. Контейнери необхідно завантажувати згідно з Рекомендаціями по упаковці не насипних вантажів в або на транспортних одиницях (CTU) для перевезення будь-якими видами транспорту по морю або на суші. Рекомендації та правила вантаження контейнера публікує Міжнародна морська організація (IMO) і Міжнародна організація праці (ILO).

У таблиці перераховані компоненти кріплення вантажу всередині контейнера.

КомпонентКріплення вантажу

Спеціальні кріплення на кутових стійках, зверху і знизу поздовжніх балок або римам в підлозі Для закріплення канатів, пластиковими стрічками, сталевими тросами, натяжними ременями і т.п. Гофровані сталеві бічні стіни Поперечні балки встановити в поглиблення гофрованих стін для безпечної фіксації вантажу в поздовжньому напрямку Кутові стійки здатні витримувати високі точкові навантаження. Наприклад, при кріпленні вантажу підпорами Дерев'яний підлоговий настил контейнера Кріплення за допомогою дерев'яних планок, прибивають цвяхами і скріпками

Засоби кріплення вантажів

Залежно від призначення для кріплення вантажів усередині контейнерів розроблені спеціальні засоби.

Для жорсткого кріплення, зниження тиску, поділу різних вантажів використовуються дерев'яні балки, бруси, квадратні підпірки, дерев'яні кріплення, дошки, решітки, порожні палети, повітряні амортизатори, порожня тара, фальш-пол і перекриття.

Для закріплення вантажів в секціях додатково використовуються мережі.

Для заповнення порожнього простору використовуються дерев'яні балки, бруси, квадратні підпірки, дерев'яні кріплення, дошки, решітки, повітряні амортизатори, порожня тара, піна, гофрований картон, використані шини.

Для навантаження вантажів у кілька ярусів використовуються дерев'яні балки, бруси, квадратні підпірки, дерев'яні кріплення, дошки, решітки та фальш-пол з перекриттями.

Для закріплення вантажів в місцях кріплень використовуються мережі, мотузки, троси, ремені, сталеві, пластикові та нейлонові стрічки, ланцюги, натяжні стрічки.

Для з'єднання палет, санчат і пластин використовуються дерев'яні з'єднання.

Для збільшення опору використовується порожня тара, мотузки, пластикові мати, мати з кокосового волокна, мішки, папір з шорсткою поверхнею, аерозоль проти ковзання та гумові килимки.

Дозволений вага вантажів на підлозі контейнера

Якщо контейнер повністю завантажений, вага вантажу необхідно рівномірно розподілити на поверхні підлоги. Компонентами поперечного перерізу статі контейнера, які приймають на себе навантаження, є нижні бічні балки. Вони витримують вагу вантажу на підлозі. для безпечної перевезення контейнерних вантажів важливо завантажувати якомога більше нижніх балок. Не слід старатися з точковими навантаженнями, тому що вони можуть пошкодити підлогу контейнера. Точкові навантаження завжди виникають при перевезенні вантажів великої ваги, сконцентрованих на невеликій поверхні підлоги.

При завантаженні контейнера важливим показником є ​​лінійне навантаження. Максимальна лінійна навантаження для 20-футового контейнера - 4,5 тонни / метр, а для 40-футового - 3 тонни / метр.

Для вантажу вагою 15 тонн і 6 м в довжину лінійне навантаження дорівнює 15 т / 6 м = 2,5 т / м. Такий вантаж можна перевозити в 20- або 40-футовому контейнері.

Якщо вантаж важить 16 т і його довжина становить 4 м, то лінійне навантаження дорівнює 16 т / 4 м = 4 т / м. В даному випадку вантаж можна перевезти лише в 20-футовому контейнері. Якщо в 40-футовому контейнері буде перевищена максимальна лінійна навантаження, транспортування такого контейнера заборонена. Якщо необхідно використовувати 40-футовий контейнер, то для безпечного перевезення збільшується площа несучої поверхні. Під вантаж можна покласти санчата або спеціальні кріплення.

Мінімальна ширина дерев'яних брусів для використання в 20-футових контейнерах становить 10 см, а для 40-футових - 15 см. Мінімальна відстань від брусів до центральної поздовжньої лінії контейнера становить 40 см.

При завантаженні контейнера за допомогою вилочного навантажувача необхідно обережно навантажувати дно контейнера, щоб усунути перевантаження і потенційні пошкодження. Стандарт ISO 1496 визначає обмеження при використанні вилочного навантажувача для контейнера: максимальне навантаження на вісь не більше 5,46 тис. Кг, мінімальна площа опорної поверхні колеса не більше 142 см2, ширина колеса до 18 см, а ширина навантажувача - до 76 см.

У навантажувачів вантажопідйомністю 2т максимальне навантаження на вісь становить до 5т в навантаженому стані, що дозволяє їм здійснювати вантажно-розвантажувальні роботи на підлозі контейнера. Навантажувачі вантажопідйомністю понад 2,5 т можуть перевищити граничний показник навантаження на вісь в 5,46 тис. Кг, однак часто використовуються для завантаження контейнерів.

Дозволені навантаження на стіни і дах контейнера

Стандарт ISO 1496 і Конвенція по безпечних контейнерах (CSC) визначають допустимі навантаження на стіни і дах контейнера.

Контейнери повинні витримувати навантаження в поздовжньому напрямку, які відповідають зовнішнім прискоренню 2g, чинному горизонтально на елементи кріплення даху. Такі навантаження передаються вантажівками контейнеру через поворотні замки (твістлокі).

CSC встановлює, що торцеві стінки повинні витримувати навантаження в 0,4 g. Це відповідає 40% максимального завантаження контейнера, коли торцева стінка рівномірно навантажена.

Відповідно до CSC бічні стінки повинні витримувати навантаження в 0,6 g, що рівнозначно рівномірно розподіленим завантаженні в 60% від максимального завантаження.

Ці значення застосовуються тільки до завантажень на великій поверхні підлоги контейнера. Точкові навантаження можуть легко пошкодити стінки. При неможливості усунення точкових навантажень через природу самого вантажу необхідно використовувати відповідні запобіжні заходи.

Допустиме навантаження на дах контейнера за даними CSC становить 200 кг на площі 60х30см, тому вантаж ніколи не можна складати на даху. Коли кілька контейнерів складають один на одного, сила діє на кутові стійки, звільняючи від навантаження дах.

Кожен контейнер забезпечується спеціальною затвердженої табличкою CSC із зазначенням відповідних параметрів.

Розподіл ваги вантажів всередині контейнера

Якщо вантажі обробляються кранами або вилковими навантажувачами, важливо щоб центр ваги вмісту був якомога ближче до центру контейнера. Якщо центр ваги занадто далеко від центру, потрібні додаткові зусилля для підняття і збільшується потенційні ризик перекидання контейнера під час контейнерних перевезень речей . Для забезпечення безпечної обробки вантажів необхідно дотримуватися кількох рекомендацій.

У 20-футовому контейнері центр ваги розташований в 60 см від центру контейнера в довжину, в поперечному напрямку він знаходиться строго по центру, а в висоту трохи нижче геометричного центру ваги контейнера. Для 40-футового контейнера зміщення по довжині становить 90 см, в поперечному напрямку він знаходиться по центру, а у висоту - нижче геометричного центру ваги контейнера.

планування завантаження

План завантаження повинен бути складений до початку такелажні роботи. Він допомагає об'єднати несумісні вантажі і забезпечити безпечне включення інформації всередині контейнера. План також враховує можливості взаємного забруднення запахом або брудом, а також фізичну і хімічну сумісність вантажів під час перевезень контейнерних вантажів .

При плануванні завантаження легкі вантажі розміщуються поверх важких, а сухі зверху мокрих. Необхідно максимально виключити порожні простору, тому що вони становлять загрозу безпечного транспортування.

Навантаження необхідно розподілити таким чином, щоб ні одна з половин контейнера не підтримувала більш 60% ваги вантажу.

Небезпечні вантажі розміщуються на дні контейнера. При перевезенні бочок для їх установки в кілька ярусів необхідно використовувати додаткові проміжні перекриття.

Правильне планування навантаження є кращим захистом від пошкоджень.

закріплення контейнерів

Твістлок і литі куточки контейнеру складають стандартизовані поворотні замки для закріплення контейнерів. Таким способом контейнери кріпляться на контейнеровозах, фурах та залізничних вагонах, а також переміщаються за допомогою контейнерних кранів і навантажувачів-контейнеровозів з бічним завантаженням.

Основна перевага замків полягає в тому, що контейнери можуть перевозиться без необхідності їх відкриття місяцями і не вимагають додаткового обслуговування. Навіть при тривалому впливі несприятливих умов навколишнього середовища контейнер залишається простим у використанні. Складна частина механізму розташовується на транспортному засобі, де її часто оглядають і змащують.

Литі куточки контейнерів не мають рухомих частин, а тільки овальний отвір знизу розміром 12,45 на 6,35 см. Твістлок на крані або транспортному засобі проходить через отвір, після чого верхня частина повертається на 90 градусів, щоб її неможливо було відкрити.

Максимальні розміри замків і отворів визначені в міжнародному стандарті ISO 1161: тисяча дев'ятсот вісімдесят чотири. Межа міцності твістлок становить 20 або 25 тонн.

Є питання?

Отримайте детальну консультацію прямо зараз по телефону або замовте зворотний дзвінок

Телефонуйте:

+38 (044) 490-49-12
+38 (044) 499-62-28
+38 (044) 351-64-68
+38 (050) 367-97-07
+38 (067) 343-49-88

Дізнайтеся тариф

на перевезення вашого вантажу

Є питання?
Новости