• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Весняна ловля щуки на спінінг або плямисте диво

 1. Які нюанси передбачає ловля щуки ранньою весною на спінінг
 2. Як і коли краще ловити щуку навесні на спінінг
 3. Після довгого очікування почалася ловля щуки в березні на спінінг
 4. Нерест - не найбільш вдала лов щуки в квітні на спінінг
 5. Як ловити щуку в травні на спінінг без човна
 6. Кожному рибалці - своє вудилище: спінінг для лову щуки навесні
 7. Оснащення і приманки для лову щуки навесні на спінінг

Ловля щуки навесні на спінінг здатна принести максимальне задоволення через пристойних уловів в преднерестовий жор. Саме нерест, триває який, орієнтовно, протягом місяця, робить полювання на хижака неможливою, весь інший час, маніпулюючи приманками і змінюючи тактику лову, можна домогтися інтенсивних клювань.

З приходом весни річкова полювання ведеться з зорі і до настання повних сутінків. принади з поперемінним успіхом можна метати весь день. Щука концентрується на різних ділянках водойми, нерідко покидаючи улюблені притулку для засідок.

Які нюанси передбачає ловля щуки ранньою весною на спінінг

Весняна ловля щуки на спінінг безпосередньо залежить від тривалості зимового періоду. Глобальне потепління клімату дозволяє вести повноцінну ранньовесняну риболовлю, проте ще в минулому столітті суворі і затяжні зими приводили до того, що щука починала метати ікру під льодом. До речі, взимку теж цілком успішно можна вудити щуку, як це робити - в статті « Відкриті водойми і ловля щуки взимку на спінінг ».

Головне, не упустити момент, іноді досить короткочасний, коли напередодні ікромета хижак приступає до активної видобутку їжі. Не думайте, коли ловити щуку навесні на спінінг, тому що лише, приблизно, пара тижнів дається рибалці, щоб насолодитися часом, вдало проведеним на природі.

Період нересту змушує рибалок знову нетерпляче чекати своєї черги. Нереститися зубата на маленькій глибині, 20-50 см, вибираючи ділянки, багаті великою кількістю минулорічних розклалися водоростей. Намагатися домогтися в цей час від щуки якихось рухів тіла нереально, вона дуже зайнята продовженням свого роду.

Сумлінно виконавши свій обов'язок, хижак знову стає вразливим для численної рибальської братії. Ось коли можна ловити щуку навесні на спінінг, правда, колишнього преднерестового жора поки спостерігати не доводиться. В принципі, зубата славиться за жодного та невибагливі в їжі хижака і харчується не тільки жабеня та п'явками, а й із задоволення займається канібалізмом, поїдаючи своїх родичів.

Ті рибалки, що практикували ловлю щуки в лютому на спінінг по відкритій воді, не сильно помічають зміна умов лову. Все так же проблемно підійти до водойми, так як берега покриті торосами і крижаними уламками, проте ситуація з кожним днем ​​змінюється в кращу сторону.

Завершивши ікрометання, по тому, орієнтовно, деньків десять, щука починає полювати, ненадовго покидаючи місця кладки ікри - занадто багато в водоймі любителів поласувати цим делікатесом навіть серед мирної риби.

Як і коли краще ловити щуку навесні на спінінг

У різних регіонах країни початок риболовлі сильно різниться. Так, якщо в південних областях льодохід може початися на початку березня, то на северах його чекають до середини квітня.

У спінінгіста є кілька варіантів вудіння до нересту. Одягнувшись в вейдерси або рибальський костюм, можна пробувати ловити щуку на заливних луках, поки вона не скотилася назад в річку. Або, замість того, щоб бродити по заплаві в пошуку травянки, можна відправитися на русло.

Після довгого очікування почалася ловля щуки в березні на спінінг

Якраз це той очікуваний день, коли хижак залишає зимові притулки і починає посилено харчуватися перед нерестом. Щуку можна без остраху підсунути рибі практично будь-яку приманку, вона в більшості випадків агресивно її атакує.

Риболовля може тривати весь світловий день. Нишпорить зубата по всій водоймі і жадібно хапає все, що вважатиме їжею. Шукати її потрібно там, де можливо потенційне скупчення дрібної рибки. З настанням сутінків риба йде вглиб води, намагаючись триматися подалі від берега. Шанс підчепити щуку практично нульовий.

Нерест - не найбільш вдала лов щуки в квітні на спінінг

Квітневе ужение доставить радість більше від спілкування з природою, ніж від успішного вудіння. Щука виконує свій обов'язок, заповнюючи рибні запаси, і абсолютно байдужа до потугам рибалок. Лише ближче до кінця місяця, якщо нерест не затягнувся, жор починає поступово наростати.

Важливо пам'ятати, що:

 1. У нерестовий період існують жорсткі обмеження на вилов окремих видів риб і на застосовувані снасті.
 2. У багатьох регіонах законом дозволено проводити ужение або однієї поплавошкой, або донкою.
 3. Єдиним виходом в період заборони можуть стати платні водойми.

Як ловити щуку в травні на спінінг без човна

Травня характерний для любителів лову категоричною забороною на використання плавзасобів на водоймах. Ходова рибалка на спінінг стає основним способом лову. Активна поведінка хижака після нересту грає на руку рибалкам. Вважається, що вже не все приманки здатні добре відпрацьовувати. Більш радять шумові воблери і блесенка - обертальні і коливальні .

Травневий лов характеризується наступними принципами:

 1. Після завершення ікромета у щуки він починається у багатьох інших видів риб, тому нестачі в їжі не спостерігається.
 2. Зубаста облюбовує собі місця, де буде панувати до самих заморозків.
 3. Вплив фаз місяця на поведінку хижака стає особливо помітним. Клювання більш успішний при зростаючому місяці.
 4. Обмеження часу лову, так як кормова база обширна, зубата жваво насичується.

Кожному рибалці - своє вудилище: спінінг для лову щуки навесні

Правильний бланк дозволить не тільки здійснювати потужні і точні кидки, але і не буде сильно навантажувати руки, адже замахів доведеться робити не один десяток. Вибір по довжині - справа індивідуальна, але, звичайно, в розумних межах. Окремі рибалки віддають перевагу дворучним бланків за можливість додатки максимуму власних зусиль.

Для виведення цієї потужної риби швидше підійде бистростройний хлист. Новачкам краще не захоплюватися надмірною довжиною, працювати їм набагато складніше, а тим більше здійснювати влучні кидки. Якщо виходити з тіста, найкомфортніше вудити з кастингом 6-28 г, який без проблем можна оснащувати практично будь-якими видами принад.

Розглянемо трійку прекрасно зарекомендували себе бланків.

 1. Favorite Absolute. Недорога модель, призначена в якійсь мірі для початківців рибалок. Має кілька варіантів по кастингах і довжинах. Вдалі кільця Korea SiC відмінно працюють з тонкими плетінками.
 2. Aiko Harpija. Чудовий запас потужності дозволяє працювати з Джига і блешнями, які нерідко зачіпаються за водні перешкоди. Випускається як для лову з човна, так і з берега.
 3. Zemex Bass Addiction. Якість збірки просто супер, орієнтований на твічінг і мінно-воблери. Матеріал виготовлення - карбон, володіє надшвидким ладом.

Так що, стоячи перед прилавком магазину, пам'ятайте, що для спінінгування підійде бистростройное вудилище з сприйнятливим кінчиком. З детальними описами можливо ознайомитися в нашій статті « Ловля на спінінг ранньою весною: довгі очікування не приведуть до розчарування ».

Оснащення і приманки для лову щуки навесні на спінінг

Не варто захоплюватися покупкою дорогої котушки , Досить бюджетної, має хороший фрикційне гальмо. Виведення цього хижака вимагає чималої вправності. Наприклад, один з її улюблених прийомів - злетіти над водою, киваючи головою з боку в бік, намагаючись звільнитися від пастки. Щоб не дати рибі вислизнути, необхідно кінчик хлиста вмочити в воду.

Що можна порадити з приманок, що сприяють лову щуки на спінінг. Чудово себе зарекомендували звичайні колебалки невеликого розміру, які стабільно працюють при повільній проводці. Подібна тактика повинна застосовуватися і до інших принад.

З воблерів практично випробувати суспендер , Здатний як би завмирати в водоймі. Він повільно спливає і тоне. Для облову незручних ділянок призначений спиннербейт, стійкий до різних видів зацепов. Його не даремно називають незацепляйки.

З класики все той же джиг, здатний простукати різні глибини. Його також можна використовувати для техаської оснастки з офсетним гачком.

Новости