• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

«Аркан», «Ощадбанк» і верифікація: Нові подробиці для переселенців

«Аркан», «Ощадбанк» і верифікація: Нові подробиці для переселенців

Джерело фото: Pixabay

У цьому році кількість контролюючих заходів по відношенню до переселенців зменшилася, за фактом залишилося два основних види перевірок - через систему «Аркан» та ідентифікація «Ощадбанку». При цьому перевірки на дому в частині областей України вже не проводять, але є регіони, в яких продовжують проводити верифікацію. 15 листопада в ході міжнародної конференції «Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсію?» Повідомили експерти.

Директор Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації Елеонора Поліщук констатувала, що на Луганщині перевірки на дому вже не проводяться. «Безумовно, контроль потрібен. Але ми кричали і просили, щоб зменшили то число контрольних функцій, які б лягали на державні органи. І, слава Богу, нас почув суд і скасував перевірки по квартирах і будинках (верифікація за місцем проживання, - прим. Ред.). Це була настільки нереальна і безрезультативність робота, що словами передати неможливо. Це відволікання і людського ресурсу, і матеріального, і технічного. Сьогодні ми цього не робимо », - заявила Поліщук.

Вона зазначила, що, незважаючи на скасування верифікації на дому, нормативні акти для призначень тієї ж адресної допомоги переселенцям передбачають складання акту-обстеження місця проживання. «Разом з тим залишився так званий" Акт ", який ми повинні оформити, щоб людина мала право або на нову соціальну виплату, або на відновлення колишньої виплати. І знову триває написання актів, знову збирається спеціальна комісія, яка приймає рішення, і знову йде час, протягом якого людина не може отримати свої соціальні виплати. Ми все-таки намагаємося йти назустріч нашим громадянам і відновлювати виплати », - підкреслила глава Департаменту.

Ми все-таки намагаємося йти назустріч нашим громадянам і відновлювати виплати », - підкреслила глава Департаменту

У свою чергу, юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Чекарь нагадав, що скасування верифікації на дому закладена в Зразковому рішенні Верховного суду (суть позову - переселенці призупинили виплату пенсії на підставі того, що її не було за адресою реєстрації на момент перевірки), судове рішення на даний момент набрала чинності.

При цьому він констатував, що в деяких регіонах до цих пір проводиться контроль переселенців на дому. «На даний момент в деяких регіонах проблема з перевірками вже вирішена. Зокрема, в Луганській області перевірки не проводяться. У Донецькій області в деяких районах ще проводяться. Проводяться в місті Києві, а ось в Київській області - більше не проводяться, ніж проводяться. В інших регіонах перевірки продовжують проводити », - уточнив юрист.

Чекарь підкреслив, що українська влада (не тільки законодавча, а й виконавча) не провадить дії, щоб повністю ліквідувати ці перевірки. «Наприклад, Кабінет міністрів України подав апеляцію на Зразкове рішення Верховного суду. Т. е. Кабмін хоче, щоб ці перевірки залишилися », - сказав він.

Проте Елеонора Поліщук акцентувала, що на сьогоднішній день для переселенців залишилися дві основні контролюючі системи - система «Аркан» та ідентифікація в «Ощадбанку». «Сам комплекс" Аркан "сьогодні не є досконалим, з ним працюють люди, [тому присутній людський фактор]. На пунктах пропуску (наприклад, у нас на КПВВ "Станиця Луганська") бувають збої подачі електроенергії, не завжди працює комп'ютер. Є і особистісний фактор - не вніс дані, забув, натиснув не на ту кнопку ... В результаті в списках "Аркана" виявляються люди, які вчасно перетинали лінію обмеження. І, в результаті, звірка йде по Пенсійному фонду, за нашими даними, потім викликаємо людини на комісію, щоб скласти акт, про який говорила вище. І таким чином ми знову затягуємо людині можливість отримання соціальних виплат, на які він сподівався », - пояснила вона.

Директор Департаменту доповнила, що зараз пенсії перебувають в загальному потоці перевірок соціальних виплат, хоча пенсія по суті такою не є. І якщо виокремити пенсії з даного потоку, то це істотно полегшить роботу і держорганам, і самим пенсіонерам. «Контроль повинен бути. Але ми дуже просимо, і сподіваємося, що нас почує уряд, що пенсія все-таки повинна бути відокремлена від решти соціальних виплат. Тому що зараз, видаючи довідки ВПЛ пенсіонерам, найчастіше ми обманюємо і себе, і інших, тому що ми розуміємо, що ці люди не живуть на підконтрольній території. Для цього потрібно просто розробити механізм, грунтуючись на досвіді інших країн. Потрібно просто мати силу волі, щоб прийняти рішення - пенсійна виплата не повинна залежати від довідки ВПЛ », - резюмувала вона.

Нагадаємо, в ході конференції Елеонора Поліщук також повідомила, що станом на 1 листопада в Луганській області зареєстровано 284 тис. Переселенців. Причому, в деяких районах регіону число ВПЛ істотно перевищує кількість місцевого населення. Вона зазначила, що з 284 тис. Переселенців тільки 7% отримують компенсацію на проживання (т. Зв. «Посібник переселенця»), яке в середньому по області становить 901 грн на людину.

Як повідомлялося раніше, станом на 1 листопада в Донецькій області зареєстровано 1 млн 224 тис. 600 пенсіонерів, з них 518,9 тисяч (42%) - це ВПЛ. При цьому з 518,9 тис. Пенсіонерів-переселенців за фактом отримують пенсії 44,7%. Зараз на підставі перевірок в Донецькій області були припинені виплати 24% пенсіонерів-ВПЛ. Станом за 10 місяців 2018 року в регіоні середній розмір пенсіісоставіл 3 377 грн.

ДЖЕРЕЛО

Листопада в ході міжнародної конференції «Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам в Україні: як реалізувати конституційне право на пенсію?
Новости