• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Навчання за кордоном, освіта за кордоном, мовні курси за кордоном, англійська мова в Англії, готельний менеджмент в Швейцарії, навчання за кордоном, on-line курси англійської мови, навчання за кордоном, навчання англійській мові у Великобританії, Меганом, навчання за кордоном


ПРОГРАМИ ВІД МОВНИХ КУРСІВ ДО післядипломної освіти. КУРСИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В ВЕЛИКОБРИТАНІЇ. ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ І НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ ЗА КОРДОНОМ.

Загальна характеристика

Офіційне ім'я країни, яку ми зазвичай називаємо Англія і, іноді Великобританія - Об'єднане Королівство Великобританії СевернойІрландіі.Об'едіненное Королівство розташоване на Британських островах у північно-західних берегів Європи. Великобританія складається з чотирьох частин - Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Столиця держави - Лондон.

Британці зуміли створити свій світ і свою мову, якому судилося підкорити світ. Великобританію називають країною класичного освіти.

Що ж характеризує класичне британську освіту?

Традиції і система, перш за все. Система британської освіти складалася століттями. І в сучасному світі британську освіту не має собі рівних, це квиток першого класу в подорож, яке зветься життям. Британська освіта завжди будувалося на тому, щоб навчити учнів незалежно мислити і самостійно працювати. Це якість - одне з найцінніших в сучасному світі. Зробивши свій вибір на користь британської освіти, Ви відкриєте двері в світ нових можливостей і перспектив.

Середню освіту в Англії >> - це не просто престижно, це найвища якість навчання і виховання, це гарантія успіху в житті! Кращим підтвердженням успіху британської освіти можуть служити понад 800 тисяч іноземних студентів, які навчаються в Великобританії, а також тисячі володарів британських дипломів, вже зайняли гідне місце в сучасній Росії

Сучасна система освіти у Великобританії складається з чотирьох рівнів: початкового (Elementary school), середнього (Secondary School), так званого подальшого (Further Education) і вищої освіти (Higher Education).

З 5 років діти відвідують дворічні школи для малюків (prepreparatory school). У такій школі діти вивчають англійську мову, математику, історію, географію, музику, технологію промисловості та мистецтво. Предмети вибирають батьки.

З 7 до 13 років - початкові школи (primary, elementary або preparatory school). До раніше вивченим предметів додаються нові, наприклад, природні науки, інформаційні технології, дизайн. При переході з початкової школи в середню здається Загальний вступний іспит Common Entrance Examination (CEE). На першому місці (11 років) CEE складається з тестів з англійської, математики, блоку природничих наук "Природознавство" (Science) та інтелектуальному розвитку (IQ).

З 13 до 16 річного віку для дітей починається етап середньої освіти. Система середньої освіти в Сполученому Королівстві сильно відрізняється від російської. Вона поєднує в собі індивідуальність у виборі предметів і колективність в їх вивченні. Немає звичних класів. Кожен школяр займається за індивідуальним планом. Предмети, які пропонуються в тій чи іншій школі, розбиваються на тематичні блоки. З кожного блоку вибирається один предмет - з обраних предметів потім здаються іспити. Розклад уроків виглядає в британській школі так: вказується, наприклад, що першу годину відводиться під блок предметів А. І учень йде в ту аудиторію, в якій читається обраний ним предмет з цього блоку. Таким чином, посилено вивчаються 4-6 предметів, що, правда, не виключає можливості проходити і інші. До 14 років вивчається великий набір загальноосвітніх предметів.

У 16 років у середній школі школярі здають іспит на британський сертифікат про середню освіту GCSE >> (General Certificate of Secondary Education). Найголовніше, на що націлена вся програма навчання в середніх школах Великої Британії, - це іспити за системою GCSE. Вчитися можна в приватній або державній школі, але випускні іспити складаються за єдиною системою, прийнятою в 1987 році. Здавши випускні іспити, школярі отримують сертифікат про середню освіту GCSE (General Certificate of Secondary Education). Цей сертифікат є достатнім для самостійної трудової діяльності, але ще не дає права на вступ до вищих навчальних закладів. Іспити на присудження сертифіката про середню освіту GCSE - єдині і обов'язкові для всіх.

Школярі з інших країн складають іспити на сертифікат IGCSE >> (International General Certifica te of Secondary Education, міжнародний сертифікат про середню освіту). Він еквівалентний сертифікату GCSE.

Для того, щоб отримати Свідоцтво про повну загальну середню освіту просунутого рівня GCE A -level s (General Certificate of Education Advanced Level), з яким можна без іспитів вступати в британські і деякі інші зарубіжні університети, потрібно провчитися додатково 2 роки - 12-13 класи.

На цей час школяр вибирає 3-4 предмета із запропонованих 10-і і готується до здачі іспитів з ним. Загальна оцінка за іспити GCSE виставляється з урахуванням трьох параметрів. Крім звичного нам письмового іспиту, приймається до уваги успішність за всі роки навчання і щось на зразок дипломного проекту, який учні повинні написати за час навчання. Оцінки існують такі: A, B, C, D, E, F, G. Найкращий результат - А.

Протягом останніх двох років - ніяких зайвих предметів, тільки три-чотири основних, необхідних для подальшої спеціалізації та обраній професії. Причому основний акцент робиться не на зубріння величезної кількості матеріалу, а на вміння самостійно мислити і використовувати потрібну інформацію.

Недавні зміни в системі освіти в Сполученому Королівстві означають, що на першому році старшого класу учні будуть здавати аж до п'яти предметів на рівень AS атестата про освіту (GCE), а на другому році навчання будуть продовжувати навчання по трьох або чотирьох з цих предметів, доводячи їх до рівня вищому ступіні атестата A - level.

International Baccalaureate >> (IB) - альтернатива A - level. Ця програма теж триває зазвичай два роки, але включає в себе більше предметів. Іспити за системою IB зараховуються університетами не тільки у Великобританії, але і в багатьох інших країнах. Однак дана програма проводиться не у всіх школах і коледжах. Деякі навчальні заклади пропонують однорічні програми підготовки до іспитів A - Levels, а також спеціальні програми вступу до вузів для іноземців

На програми A-level можна поступити в 16 років, а на Foundation в 17 років.

Всі школи в Великобританії діляться на державні і приватні.

докладніше про приватних школах Великобританії >>

Всі державні школи надають безкоштовну освіту. Класичні ж приватні школи, так звані, public schools, приймають учнів вибірково - в залежності від їх здібностей, рівня підготовки та від можливості батьків платити за навчання дітей. Рівень підготовки, отриманої в приватних школах, дуже високий.

Випускники цих шкіл щорічно отримують в середньому 25% місць в престижних університетах - при тому, що незалежні школи складають всього 10% шкіл Великобританії. За значущістю інститут приватних шкіл знаходиться десь на одному рівні з монархією. Основний принцип приватних шкіл - занурення учнів в атмосферу якогось держави в державі, де діють свої закони і статут, є особливі хартії і регалії, обов'язкове уніформа. Характерною особливістю приватних шкіл є і те, що учні там не тільки вчаться, але і займаються спортом, практикуються в красномовстві, зустрічаються з видними політиками, фінансистами та дипломатами.

ТАБЛИЦЯ БРИТАНСЬКІЙ СИСТЕМИ ОСВІТИ

Для вступу до університету необхідно закінчити шостий клас ( sixth form середньої школи і скласти іспит на сертифікат GCE A - levels (General Certificateof Education Advanced Level) - Свідоцтво про повну загальну середню освіту просунутого рівня. Для отримання сертифіката GCE A - levels вчаться 2 роки.

Британські Леді і Джентльмени стали символом мужності і відданості, етикету краси і традицій. Кожен, хто хоч раз побував у Великобританії, відчував себе причетним до якого - то таємничого і великому ідеалові, спектаклю життя, виконуваного кожну годину, кожне сторіччя .....

Трохи інакше будується процес шкільного навчання і кваліфікації в Шотландії, що має незалежну освітню систему. У цій казковій країні любові до самобутності обов'язкову освіту для дітей з 6-ти річного віку було введено ще в кінці 15 століття. У шотландських школах здобули освіту більшість прем'єр-міністрів Британії - шотландців за походженням, в гірській країні вчилися і відпочивали члени Королівського дому.

Середню освіту в Шотландії

Шотландська система освіти завоювала міжнародну репутацію своєю якістю, широтою знань і надійністю. Її випускників можна зустріти майже в кожній країні світу. За статистикою Шотландія є однією з найосвіченіших країн світу. Кожен другий молодий шотландець надходить до вищих навчальних закладів - це один з найвищих показників в країнах Європейського союзу. Приватних шкіл всього 130 і 30 з них - це школи - пансіони (boarding schools). Їх програми, як правило, різноманітніше і багатше, ніж в звичайних школах.

Навчальні заклади подальшої освіти дають, як правило, середню спеціальну освіту. У них пропонується широкий вибір навчальних програм, розроблених таким чином, щоб відповідати потребам і інтересам учнів будь-якого віку. Свідоцтво про закінчення навчальних закладів подальшої освіти (GNVQ / NVQ) визнаються по всій країні і роботодавцями, і вищими навчальними закладами, так що згодом можна продовжити навчання в університеті. Крім того, тут можна здобути середню освіту просунутого рівня, здати іспити - A - levels.

Для отримання сертифікату GCSE надходити в школу необхідно в 13 років, для отримання сертифікату A - Levels, необхідно вступати до школи в 16 років. Багато приватних шкіл і мовні центри пропонують спеціальні програми з підготовки та вступу до школи. Навчання ведеться за програмою, максимально наближеною до шкільної, але з цілеспрямованим і інтенсивним вивченням англійської мови. Окремим предметом школярі вивчають термінологію англійською мовою в науковій сфері, наприклад, з математики, також як з граматики, лексики і т.д. Крім таких спеціалізованих предметів на мові викладаються загальноосвітні, а саме: історія, математика, хімія, фізика, біологія, основи інформатики і т.д.

У віці 14-15 років всі учні проходять тестування на професійну схильність. Це серія тестів, яка виявляє схильність до розумової чи фізичної роботи, детально виділяє нахили до керівної або виконавчої діяльності і т.д. Досвідчений педагог оцінить успіхи учня і порадить, в який університет краще надходити. Більшість учнів попередньо або заочно зараховуються до університетів, ще не закінчивши школу.

Британські школи - пансіони не мають собі рівних у світі. Навчання в престижній школі - найкраща підготовка до вступу в провідний університет.

Наші рекомендації по пропонованих програм:

  • в 14 років дитини можна відправити на курс англійської середньої школи GCSE, який триває два роки

  • після GCSE або після російської середньої школи дитина надходить на програму A-level. Звичайна програма A-level розрахована на 2 роки і поділена на 2 частини - AS і A2. Весь перший рік йде перша частина - AS. У кожного студента - чотири обов'язкові предмети, а в червні - чотири іспити. Другий рік програми A-level - це її друга частина A2. Це три предмети, замість чотирьох, і влітку три іспити.

Як отримати професійну освіту у Великій Британії?

У Британії, на відміну від академічного професійне навчання має інший зміст і більше програм і, відповідно, велика різноманітність одержуваних в результаті кваліфікацій. Професійна освіта отримують в коледжах. Існує два види таких коледжів: коледжі подальшої (продовженого) освіти - Colleges of Further Education і коледжі шостого класу - Colleges of Sixth Form. Вони дають професійну підготовку і являють собою проміжну сходинку між школою і вузом. Ці навчальні заклади відрізняються від приватних шкіл дорослішою обстановкою і підійдуть для доситьсамостійних, котрі мають потреби в постійній опіці юнаків і дівчат. Від них треба відрізняти коледжі - вузи (Colleges of Higher Education).

Навчальні програми коледжів продовженого освіти і коледжів шостого класу орієнтовані, перш за все, на практичну підготовку до професійної діяльності. Більш детальну інформацію ви можете отримати на нашому сайті в розділі: Професійна освіта >>

Система вищої освіти

"У сучасному світі, де ми постійно отримуємо нові знання, британська освіта - це квиток першого класу в подорож, яке зветься життям" прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер

Великобританія по праву має репутацію країни якісного класичного освіти, історія якого налічує не одну сотню років. Британська освіта перевірено часом і є безперечним лідером на світовому освітньому ринку. Сьогодні понад 800 тисяч іноземних студентів використовують переваги, які дає британська освіта. Випускників коледжів і університетів Великобританії відрізняє вміння мислити незалежно і сучасно, швидко знаходити оптимальні та нестандартні рішення.

Вищі навчальні заклади Великобританії діляться на три види.

Є коледжі (Colleges of Higher Education), які, як і університети, привласнюють наукові ступені (тільки рівня бакалавра) та видають дипломи про вищу освіту. Але на відміну від університетів вони є вузькоспеціалізованими навчальними закладами в таких областях, як живопис і дизайн, музика, театральне мистецтво, освіту.

Є політехнічні інститути (Polytechnics), в яких зазвичай набувають інженерні спеціальності (поступово вони підтягують рівень програм і викладання до університетських, в результаті чого кордони між ними почали стиратися. Деякі інститути вже отримали статус університетів).

Є університетські коледжі, які, як правило, є складовою частиною університетів. Нарешті, є класичні університети, які, як і раніше, залишаються центрами академічної освіти і наукової роботи.

Зараз у Великобританії налічується в цілому 102 університету, в більшості своїй вони державні. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності і ступеня, яку студент має намір отримати по завершенні освіти.

Бакалаврські програми (Undergraduate courses) розраховані в середньому на 3-4 роки навчання (в Англії та Уельсі - 3 роки, в Шотландії - 4 роки), після чого випускники отримують ступінь бакалавра - або звичайну, або з відзнакою (BA / BSc with Honours ). Існує кілька типів ступеня бакалавра. Чотири основних ступеня - це бакалавр гуманітарних наук BA, бакалавр природничих наук BSc, бакалавр технічних наук EEng, бакалавр права LLB, BM - бакалавр медицини. Назви ступенів у різних університетах часом різні, існують і виключення з правил. У деяких шотландських університетах власник першого ступеня в гуманітарних науках - магістр (MA), а не бакалавр (BA). У деяких університетах, включаючи Оксфорд і Кембридж, BA присвоюється з гуманітарних і природничих наук, однак кваліфікації бакалавра природничих наук (BSc) в Кембриджі немає, а в Оксфорді це вчена вищий ступінь. Є ступеня, для отримання яких необхідний ще і досвід практичної роботи (Sandwich courses) і термін навчання відповідно зростає. Так, для отримання ступеня в галузі медицини, зуболікарської справи і архітектури потрібно вчитися до 7 років.

Bachelor Degree - це перша ступінь вищої освіти. Перші два роки студенти вивчають широке коло базових предметів, а потім ще два роки присвячують спеціальних дисциплін за обраним ними профілем. Британським університетам властива гнучкість навчальних планів. Студенти мають можливість вивчати найрізноманітніші дисципліни, навіть якщо вони викладаються на різних факультетах. Навчальний процес будується на таких формах навчання, як лекції, семінари, тьюторіали (індивідуальні заняття студента з викладачем) і самостійна робота. Занять в порівнянні з російською дійсністю - трохи, проте здається свобода зовсім не означає, що вчитися легко або взагалі не обов'язково. Справа в тому, що англійці звикли самі контролювати свої заняття, тому наша система обліку і контролю їм ні до чого. Цей ступінь визнається в усьому світі. Що дає високі шанси на успішну професійну кар'єру в будь-якій країні.

Ступінь бакалавра є необхідною умовою для продовження навчання на наступному післяступеневому (Postgraduate Courses) рівні освіти за програмою магістра і доктора.

Навчання на здобуття ступеня магістра (Master Degree) займає рік, після її отримання за три роки можна пройти навчання на ступінь доктора наук (PhD), тобто є дві великі групи програм, які призводять до накопичення ступеня магістра. Це програми, орієнтовані на дослідницьку діяльність, і навчальні програми, орієнтовані на підвищення професійного рівня за однією з спеціалізацій. Навчальні магістерські програми організовані в такий спосіб. Після 8-9 місяців лекцій і семінарів здаються іспити, а потім студенти протягом 3-4 місяців роблять дипломний проект. За результатами іспитів і захисту дипломної роботи присвоюється ступінь магістра.

Постдипломна навчання (Postgraduate education) - це академічний курс на базі вищої освіти.

Післядипломні програми (Postgraduate Degree) у Великобританії - це програми на здобуття ступеня магістра і доктора філософії. Британське постдипломное освіту практикується в двох формах: теоретичний курс і науково-дослідний. Більш детально - у розділі: Післядипломна освіта >>

Ступінь магістра-дослідника часто називають магістром філософії - Master of Philosophy (M. Phil). Щоб отримати цей ступінь, потрібно протягом 1-2 років вести під керівництвом старшого професорсько-викладацького складу самостійну науково-дослідну роботу. За результатами цього дослідження присвоюється ступінь магістра. Як правило, студенти не закінчують освіту на цьому ступені, а продовжують свою дослідницьку роботу з метою отримання ступеня доктора (доктор філософії PhD Degree). Більшість програм, що ведуть до отримання ступеня доктора, - це чисто дослідницькі проекти. Ніяких лекцій або навчальних семінарів зазвичай не проводиться. Зазвичай на завершення дослідної програми йде 2-3 роки. До кінця цього періоду студент повинен опублікувати отримані результати в офіційних звітах. У наукових або спеціалізованих журналах і по опублікованих матеріалів написати дисертацію. Ступінь доктора присвоюється після успішного захисту дисертації.

Які вимоги британських вузів до потенційних абітурієнтів?

Наявність 12-річної середньої освіти (в Росії - 11-літній), вік не молодше 18 років, рівень знання мови не нижче IELTS 5,5 -6.0 балів. Залежно від навчального курсу вимоги можуть варіюватися, і стандартні кваліфікаційні вимоги полягають у наступному:

Свідоцтва про здачу трьох іспитів A - levels GCE і чотирьох іспитів GCSE з мінімальною оцінкою C. Крім того, вступні документи подаються через централізовану систему UCAS і повинні бути оформлені відповідно до вимог цієї організації, тобто оцінки повинні бути переведені в британську систему (оцінки в Великобританії виставляються в буквеному вираженні від A до U, і в порівнянні з нашими оцінками, мають іншу вагу, наприклад, А + 10 балів, В + 8 балів і т.д.). Заяви UCAS починає приймати 1 вересня, а закінчує в середині грудня (в Оксфорд чи Кембридж до 15 жовтня)

Якщо у вас є російський диплом про закінчення вищого навчального закладу, майте на увазі, що, як академічна кваліфікація, він займає проміжне положення між A - levels GCE і ступенем бакалавра. Однак в різних навчальних закладах вступні вимоги настільки різні, що з таким дипломом можна поступати і на другий, і на передостанній курс університету, і навіть на пост - дипломний курс на здобуття ступеня магістра.

Якщо ви відучилися мінімум рік в російському вузі, то потрібно представити академічну довідку про прослухані курси та екзаменаційні оцінки (транскрипт) і здати тести з англійської мови IELTS (5,5 балів) або TOEFL (550 балів), але більш конкретні вимоги залежать від вузу і спеціальності, на яку ви робите. У ряді випадків умовою прийому є наявність стажу роботи за спеціальністю, складання тесту GMAT та інше. Кожен факультет кожного університету має офіційну інформацію, з яких предметів повинні бути здані іспити для вступу. Наприклад, для факультету економіки Лондонської школи економіки потрібно здати математику, економіку і статистику. Природно, що для біологічного або історичного факультету набір предметів абсолютно інший. Важливо, що іспити A - level є єдиними по всій країні і приймаються будь-яким університетом Великобританії.

Кожен університет визначає, з якими мінімальними оцінками претенденти пройдуть до другого туру. Наприклад, Кембридж вимагає по 4-м іспитів не менше трьох пятерок'і однієї четвірки. А ось середній університет буде задоволений усіма четвірками. У другому турі, якщо кількість претендентів залишиться більше кількості вільних місць, буде важливо, яку школу ви закінчили, рекомендації та інші документи.

Для російських абітурієнтів, які вступають до британських ВНЗ, існує кілька можливостей надходження. Більш детально читайте в розділі Підготовка до ВУЗу >>

Серед студентів - іноземців найбільшою популярністю користуються програми MBA (магістр ділового адміністрування). Ступінь MBA можна отримати і в британських університетах, а також в більш ніж 100 бізнес - школах.

Мовні курси в Великобританії. Англійська мова за кордоном.

Чим краще студент володіє мовою, тим легше йому вчитися і успіх навчання в першу чергу залежить від володіння мовою, тому не переоцінюйте свої можливості. Якщо Ви не впевнені - почніть з курсів англійської мови. На нашому сайті представлений великий вибір програм в розділі: Англійська мова >>

Різноманітні програми вивчення англійської мови охоплюють всі рівні, від початківця до просунутого.

Багато мовних шкіл і центри пропонують великий вибір програм для дітей і молоді >>

На нашому сайті представлені програми Іноземна мова плюс >> які проводяться нашими багаторічними партнерами в красивих і зручних для проживання місцях, і являють собою прекрасне поєднання занять мовою і всім, чого тільки душа забажає: спортом, мистецтвом, театром, кулінарією. Програми табору, як правило, організовують мовні школи, дитячі табори, рідше коледжі та університети.

Приблизна формула річної мовної програми виглядає так: уроки іноземної мови + культурна програма + спортивні заняття = СПІЛКУВАННЯ.

Сімейні програми вивчення мови як ніби спеціально створені для тих, хто не тільки мріє про блискуче майбутнє дитини, а й сам не забуває про свою кар'єру. Як правило, такі програми організуються на базі спеціалізованих мовних центрів.

"Вивчення будь-якого іноземної мови - це двері в світ, це земля без мовних кордонів". На Батьківщині Шекспіра налічується більше 1500 навчальних закладів, які викладають іноземцям англійську мову, близько 800 з них - приватні спеціалізовані мовні школи. Більш 370 шкіл акредитовані Британською радою - це значить, що вони відповідають жорстким стандартам якості і рекомендовані для іноземних учнів. Акредитацію шкіл здійснюють також Асоціація приватних акредитованих шкіл англійської мови ARELS.

Збираючи дитину в життя, що дасте йому в дорогу: Гроші? Квартиру? Машину? Дайте дітям добру освіту - і вони досягнуть за все самі

Освіта, отримана в Великобританії, престижно. Вчитися в країні, яка подарувала людству Шекспіра і Ньютона, Дарвіна і Свіфта, тішить самолюбство. Британська освітня система має ряд реальних переваг. Це, перш за все - високий стандарт. І виняткова гнучкість. Серед множин різноманітних курсів завжди знайдеться той, що підійде конкретному учневі і дасть йому надалі значні переваги - і на ринку праці, і в житті взагалі. Будь-яка освіта, отримана в Великобританії, значно підвищить ваш особистий статус. А близьке знайомство зі старою доброю Англією принесе справжнє задоволення.

Традиція, якість і престиж - ось три ключових слова, які характеризують британську освіту.

Цікава інформація про Великобританію >>

Що ж характеризує класичне британську освіту?
Як отримати професійну освіту у Великій Британії?
Які вимоги британських вузів до потенційних абітурієнтів?
Збираючи дитину в життя, що дасте йому в дорогу: Гроші?
Квартиру?
Машину?
Новости