• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Валер'янку і часникову настойку продаватимуть за рецептом

Фото: artem.bloger.by

3 жовтня на ранковій нараді в уряді РФ Дмитро Медведєв дав кілька доручень, пов'язаних з продажем ліків на спирту, а також з обмеженням ввезення алкоголю в країну, повідомляється на сайті уряду . Зокрема, прем'єр доручив зменшити обсяг упаковок ліків і почати відпускати їх тільки за рецептом.

Ще в квітні Міністерство фінансів висувало законопроект щодо введення акцизів на спиртові настоянки валеріани і глоду . На думку чиновників, ці ліки часто стають для росіян заміною дешевого алкоголю.

Зараз, згідно зі статтями Державної Фармакопеї та державним стандартам, аптеки продають екстракти, настойки і бальзами з вмістом етилового спирту 90, 70 і 40 відсотків. Крім того, аптеки можуть продавати етиловий спирт 95 градусів, застосовуваний в медичних цілях.

Відповідальними за виконання доручень прем'єр-міністра призначені Міністерство охорони здоров'я, Росалкогольурегулірованіе і Міністерство фінансів. Пропозиції щодо виконання доручень прем'єра повинні бути готові до 8 жовтня.

Крім того, на нараді обговорювалося ввезення алкоголю з країн-членів Митного союзу. Медведєв запропонував заборонити фізичним особам ввозити на територію РФ понад 5 літрів алкогольної продукції.

Митний союз (МС) - форма торгово-економічного співробітництва Білорусі, Казахстану і Росії. Країни-учасниці утворюють єдину митну територію, на якій товари не обкладаються митом при взаємній торгівлі. На території ТЗ застосовуються єдині митні тарифи і загальні правила торгово-економічних відносин з іншими країнами.
Новости