• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Хто такі бики і ведмеді на фондовому ринку. Як працюють бики і ведмеді на біржі?

 1. Хто такі бики і ведмеді на біржі
 2. Бики на фондовій біржі
 3. Довга (бичача) позиція
 4. Ведмеді на фондовій біржі
 5. Коротка (ведмежа) позиція
 6. Інші звірі на ринку
 7. зайці
 8. Вівці
 9. Свині

В одній з попередніх статтею я докладно розповідала про те, як працює ринок цінних паперів

В одній з попередніх статтею я докладно розповідала про те, як працює ринок цінних паперів. Багатьом доводилося стикатися з такими поняттями як бики і ведмеді - ці назви на слуху в зведеннях економічних новин, прогнозів, газетних статей. Такими ось звіриними іменами нагородив ринок своїх учасників.

Бути биком або ведмедем модно, престижно і вигідно, але в певний момент для кожного напрямку роботи і з певними цінними паперами. Про те, як мислити в конкретно правильному напрямку для отримання прибутку на біржі написано багато книг і навіть величезних енциклопедій, але завжди хочеться дізнатися більше і поповнити свій багаж ефективними нюансами-рекомендаціями в роботі. Не дарма саме цим торговим персонажам стоїть пам'ятник при вході в офіс Франкфуртської біржі. Про те, як виробити стратегію на покупку або продаж, і про те, як отримати профіт на ціновій різниці - кажу прямо зараз.

Хто такі бики і ведмеді на біржі

Напевно, багато хто задавалися питанням, звідки виникли такі звірячі назви для топових біржових гравців, що роблять інвестиції в Росії та інших країнах. Є кілька версій виникнення таких імен. За однією з версій, яка сьогодні набула статусу легенди, і до якої схиляється більшість учасників біржі, поняття «бик» і «ведмідь» зародилося ще на початку XVII-го століття, коли ринок тільки зароджувався. Шотландський поет-сатирик Арбетнот досконало володів пером і іронією. Алегоричний твір, яке мало на меті охолодити прагнення англійців до війни, сформувало іронічний образ, який став персоніфікацією Великобританії: Джон Булль, тобто бик описувався автором як людина з бичачою головою, одягнений з шиком лондонських ділків XVIII-го століття.

Іншим, не менш відомим персонажем Арбетнот була персона Ведмідь. В одному із сатиричних сюжетів між цими двома героями сталося зіткнення на Лондонській фондовій біржі, звідки і пішла назва. Популяризована підручниками економіки версія базується на тому, що в своїх спробах заробити мільйон, «Бики» завжди грають на підвищення, а «Ведмідь» - на зниження ринкових котирувань.

І це має цілком логічне пояснення: атака бика відбувається ударом рогів від низу до верху, а ведмідь б'є рухом лапи зверху вниз, це асоціюється з діями трейдерів: одні виходять на ринок і прагнуть максимально задерти ціни, інші - максимально опустити. За третьою версією, назва походить від популярного розваги, влаштовується мексиканцями: жорстокі турніри між справжніми биками і ведмедями грізлі були популярні в Каліфорнії і привели до того, що ведмідь грізлі був поставлений на межу виживання. Отже, «бик» і «ведмідь» - це трейдери на біржі, в основі роботи яких лежить різна стратегія.

«Бик» завжди грає на підвищення, а «Ведмідь» - на зниження ринку.

Бики на фондовій біржі

Биками прийнято називати біржових трейдерів, які скуповують активи, прогнозуючи прогресивне підвищення котирувань. Діяльність биків зводиться до дешевої покупки і дорогий продажу цінних паперів. Більших обертів куплених активів і висока рентабельність інвестицій дозволяють заробити бикам на різниці цін між купівлею і продажем.

Також існує поняття «бичачий ринок» - в цей момент на біржі спостерігається тенденція зростання цін на активи компаній, базова валюта операцій так само зростає в ціні, в той час як котирувальні валюти прагнуть до падіння вартості. Такі «бичачі» настрої, періодично охоплюють ринок, не можна однозначно розцінювати як позитивне явище: в той час як частина учасників отримує значні прибутки (бики), інша половина гравців, які виходять на ринок, зазнає значних збитків.

Довга (бичача) позиція

На біржі також в ходу поняття «довгою бичачої позиції». Полягає вона в тому, що учасники ринку цінних паперів - так звані бики роблять ставку на зростання недооцінених компаній з великим потенціалом. Бики скуповують активи таких компаній і чекають зростання, згодом перепродуючи куплені активи з великою вигодою.

Ведмеді на фондовій біржі

Ведмідь на Уолл стріт - це характеристика біржових трейдерів, які продають ( «скидають») цінні папери, прогнозуючи зниження котирувань в майбутньому періоді. Тобто повна протилежність бикам. Діяльність, яку веде ведмідь, зводиться до того, щоб якомога дорожче продати цінні папери, дочекатися максимального зниження цін і знову купити ці активи за дешевою вартості. По суті, ведмідь заробляє на продажах того, чого ще не існує.

На прикладі це працює наступним чином. Купівля 10 акцій будь-якої компанії відбувається в борг або під заставу. Від цих активів ведмідь відразу ж позбавляється, наприклад, за ціною 150 рублів за штуку. Тим самим поповнюючи біржовий рахунок на 1500 рублів. У перспективі, дочекавшись зниження на вартість активів, ведмідь відкуповуватися назад ці 10 акцій, але вже за ціною 140 рублів за штуку, таким чином, заробивши 100 рублів. Акції повертаються власнику разом з комісійними (наприклад, 1 рубль зі штуки). Таким чином, чистий прибуток, яку має ведмідь - 90 рублів.

Коротка (ведмежа) позиція

Торгівля ведмедів, з якої вони виходять на ринок, називається «короткій ведмежою позицією». Діяльність, яку веде ведмідь, зводиться до прогнозування зниження цін на активи. При цьому, на біржову вартість акцій впливає досить багато факторів. У числі їх можуть бути і негативна звітність компаній, і помилки в роботі фінансового сектора фірми, які тягнуть за собою збитки, і зміна керівництва, новина про яку з'явиться в широкій пресі. Таким чином, ведмідь засновує свою діяльність на прогнозах.

Інші звірі на ринку

Раз вже ринок цінних паперів прийняв «звірині» назви основних гравців, як бик і ведмідь, то чому не піти далі? Свої назви набули й інші, менш важливі учасники ринку, в кращих традиціях біржі - теж звірині. Далеко не всі з них правильно розуміють, що таке інвестиції і ринок, що накладає певний відбиток на їхню поведінку в торгівлі.

Ґрунтуються ці назви, перш за все на рівні і якості торгівлі трейдерів і застосовуються для оцінки завершених угод. Таким чином, виділяють, наприклад, вовків: це трейдери, кількість угод яких майже в ста відсотках є прибутковим. Лосі завжди зазнають збитків, тобто закривають її в мінус. Лемінгами ринок називає новачків, чия торгівля орієнтована на професійних трейдерів.

зайці

Особливу увагу потрібно приділити так званим зайцям. Це біржові гравці, які грають на нестабільних коливаннях курсів. Такі гравці на ринку цінних паперів здатні закривати величезна кількість угод за одну торговельну сесію. Названі вони так за те, що будь-яка зміна курсу їх найчастіше лякає і викликає панічний бажання позбутися від активів. Не завжди зайцям ринок приносить прибуток - такий стиль торгівлі часто збитковий.

Вівці

Вівці - самі обережні трейдери на біржі. Володіючи активами, вони не можуть визначитися зі своєю тактикою і часто не вживають ніяких дій. А коли вирішуються - то зазнають збитків, адже як говорить народна мудрість, покірну вівцю тричі доять.

Свині

Свинями називають тих учасників біржі, які, незважаючи на загальні тенденції біржі, схильні утримувати свою позицію досить довгий час. Для таких трейдерів прибуток як самоціль: вони не думають, куди, коли, скільки і на що вкладають. Свиней турбує тільки позитивний результат. Здебільшого, свині - це гравці з досить великими активами і твердими позиціями. І, як це часто буває, безвідповідальність свиней призводить до серйозних фінансових втрат.

Неможливо обіграти фінансовий ринок, не торгуючи на ньому.

У цій статті ми розглянули всіх біржових учасників, приділивши більше уваги таким типам, як бик і ведмідь, і стилі їх торгівлі на біржі. Кожен трейдер торгує по-різному: не завжди навіть досвідчені гравці, здатні вгадати настрої ринку в поточний момент. Хтось банально не розуміє принципи роботи рику, хтось знає основи інвестування. Але не вміє застосовувати їх на практиці. Чи не кожен новий інвестор здатний швидко розібратися в усіх хитросплетіннях величезної фінансової махини, але, як каже стала народною цитата - хто не ризикує, той не п'є шампанського.

Передплачуйте і завжди будьте в курсі останніх новин:

 1. Канал телеграм
 2. Чат телеграм
 3. вКонтакте

Новости