• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Всі первинні документи бухгалтерського обліку: перелік

 1. Якими первинними документами оформити угоду
 2. Первинні документи бухгалтерського обліку: перелік
 3. Зразок договору підряду.
 4. Зразок рахунку на оплату.
 5. Зразок платіжного доручення.
 6. Зразок товарною накладною.
 7. Первинні документи бухгалтерського обліку: зміни

Первинний документ бухгалтерського обліку - це документи, які оформляються для будь-якої господарської операції. Вони служать підставою для відображення операцій на рахунках бухгалтерського обліку. Подивимося, які реквізити обов'язково повинні містити первинні документи бухгалтерського обліку.

Первинна нерухомість є свідченням здійснення госпоперацій компанії. Первинні документи бухгалтерського обліку, які застосовуються при тій чи іншій угоді, розрізняються залежно від особливостей кожної. Як правило, набір документів, супроводжуючих угоду, готує продавець.

У цій статті Ви знайдете:

 • первинні документи бухгалтерського обліку перелік
 • які застосовуються первинні документи бухгалтерського обліку
 • як оформити первинні бухгалтерські документи

Якими первинними документами оформити угоду

Первинні документи бухгалтерського обліку готуються для кожної угоди, в тому числі, щоб підтвердити її реальність. Спочатку необхідно укласти договір з покупцем. Компанія має право скласти один договір на кілька угод, обговоривши деталі подальшої співпраці (порядок розрахунків, відпуску товарів, виконання робіт і умови надання послуг). Потім продавець виставляє покупцеві рахунок на оплату. Покупець повинен цей рахунок оплатити.

Перед тим, як укладати угоду, обов'язково перевірте компанію на податкові ризики. Інакше податківці можуть визнати угоду нереально і донарахувати податки. Швидко сформувати всі звіти по контрагентам для інспекторів можна в сервісі " РНК: Перевірка контрагентів ".

Якщо покупець оплачує рахунок готівкою, то продавець зобов'язаний йому видати касовий, товарний чек або бланк суворої звітності. При оплаті товару за безготівковий розрахунок у покупця залишається платіжний документ, який завірений банком і підтверджує оплату.

Якщо товар відвантажується, то продавець виставляє клієнту товарну накладну, рахунок-фактуру. Якщо продавець надає послугу, то по її завершенні він видає покупцеві акт надання послуг / виконаних робіт і рахунок-фактуру (при наявності).

Первинні документи бухгалтерського обліку: перелік

Перелік первинних документів бухгалтеркого обліку не обмежений. Компанія може самостійно розробити ті форми первинних документів, які вона збирається застосовувати. Єдиний момент, їх потрібно закріпити в обліковій політиці. Нижче ми привели стандартний перелік первинні документи бухгалтерського обліку, які застосовують компанії на практиці.

1. Договір.

Він регламентує права і обов'язки суб'єктів угоди. Потрібно намагатися робити так, щоб кожна операція супроводжувалася письмовим договором на поставку товару / підряду / позики / возмездного надання послуг і т д. Цивільним Кодексом дозволяється укладення договору в усній формі. Однак укладення письмового договору надійно захистить як продавця, так і покупця, в разі порушень або взаємних претензій і т.д.

Крім того на підставі письмового договору набагато простіше довести свою правоту, в тому числі, в суде.Но для деяких видів угод письмова форма договору взагалі не потрібна. Наприклад, договір купівлі-продажу вважається укладеним у належному порядку вже з моменту видачі покупцеві або замовникові касового, товарного чека або іншого документа, який підтверджує факт оплати товару / послуги.

Зверніть увагу, що якщо Ви хочете обговорити будь-які особливості продажу товарів або додаткові умови, то ви маєте право прописати їх в письмовій формі договору.

Зразок договору підряду.

Зразок договору підряду

Докладний зразок можна скачати тут >>>

2. Рахунок.

Покупець, який оплачує зазначену суму в рахунку, приймає умови договору. Уніфікованої форми даного документа немає, тому кожна компанія може розробити власну форму рахунку на оплату.Кроме того, рахунок може містити додаткову інформацію про умови угоди.

Наприклад, терміни і порядок оплати і поставки, самовивозу товару, повідомлення про передоплату і т д. Стаття 9 Федерального Закону від 06.12.11 № 402 ФЗ «Про бухгалтерський облік» говорить про те, що підпис головного бухгалтера, керівника компанії або уповноваженої особи не є обов'язковим реквізитом для даного документа. Крім того, друк також не потрібно.

Зразок рахунку на оплату.

Зразок рахунку на оплату

Докладний зразок можна скачати тут >>>

3. Платіжні документи.

Вони підтверджують факт оплати товарів робіт або послуг. Платіжним документом може бути платіжне доручення, платіжна вимога, касовий і товарний чек, БСО (бланк суворої звітності). Платіжне доручення покупець отримує в банку, здійснюючи оплату за безготівковим розрахунком. Касовий, товарний чек або БСО покупець отримує від продавця в момент оплати готівкою. Зверніть увагу, що бланки суворої звітності можна застосовувати не у всіх випадках.

Всі поля заповнюємо за правилами, які затверджені становищем Банку Росії від 19.06.2012 р № 383-П в останній редакції від 05.07.2017 р Але будьте уважні: у податківців і банкірів з'явилися нові вимоги до призначення платежу.

Зразок платіжного доручення.

Зразок платіжного доручення

Докладний зразок можна скачати тут >>>

4.Товарная накладна.

Вона застосовується для оформлення продажу (відпустки) товарно-матеріальних цінностей сторонньої компанії. Накладна оформлюється в двох примірниках. Перший примірник залишається у продавця і дозволяє зафіксувати відпустку товарів на сторону, а другий - передається покупцеві і дозволяє оприбуткувати отримані товарно-матеріальні цінності.

Дані, які зафіксовані в накладній не повинні розходитися з даними, які вказані в рахунку-фактурі. Уповноважені особи, які дають дозвіл на відпуск товарів, повинні власноруч підписувати накладну. Підписи повинні бути завірені печаткою організації. Посадові особи, які приймають товар, розписуються в товарною накладною, ставлять печатку.

Зразок товарною накладною.

Зразок товарною накладною

Докладний зразок можна скачати тут >>>

5. Акт про здачу-приймання виконаних робіт (надання послуг).

Цей документ підтверджує факт, вартість, а також терміни виконання робіт (надання послуг). Акт необхідний для підтвердження відповідності виконаних робіт умовам договору.

6. Рахунок-фактура.

Рахунок-фактура містить інформацію про суму грошових коштів, і фактурну частина (інформацію бухгалтерського обліку). Даний документ вкрай важливий, так як він є підставою для прийняття пред'явлених сум ПДВ до відрахування. Всі компанії, які є платниками ПДВ зобов'язані виписувати рахунки-фактури. Рахунок-фактура оформляється в двох примірниках і підписується продавцем товару або послуги. Один примірник передається покупцеві, інший залишається у продавця.

Первинні документи бухгалтерського обліку: зміни

У первинних документах бухгалтерського обліку є обов'язкові реквізити, які повинні бути заповнені обов'язково. А як правильно затвердити форми «первинки» в компанії? Які помилки в первинних документах не завадять компанії прийняти витрати з податку на прибуток?

Розібратися з цими та багатьма іншими питаннями допоможе розібратися Ольга Шаркаева, професійний аудитор, консультант з податків I категорії, к.е.н., викладач MBA, практикуючий головний бухгалтер.

А як правильно затвердити форми «первинки» в компанії?
Новости