• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Основні функціональні можливості конфігурацій, що випускаються фірмою «1С» на платформі «1С: Підприємство 7.7»

Фірма «1С» розробила безліч продуктів, які мають у своїй назві такі доповнення, як «Базова», «Стандартна», «ПРОФ» та інші, про відмінності яких і буде розказано в цій статті. Даний матеріал не претендує на повноту охоплення всіх функціональних особливостей і технологічних можливостей тієї чи іншої конфігурації програм фірми «1С», але початкове уявлення про їх найбільш істотні відмінності автор дає. Узагальнюючі дані представлені у зведеній таблиці, наявність розділів якої, а також їх наповнення і опис читачі можуть доповнювати і поглиблювати самостійно.

Андрій ГОЛІКОВ

Журнал "Бухгалтер і комп'ютер" №08 - 2004 рік.

Осінь - найкраща пора вибору нової програми для автоматизації обліку і ведення фінансово-господарської діяльності організації або приватного підприємця. У фахівців компанії ще є час все ретельно обміркувати перед покупкою програми, вибрати і придбати її, встановити, налаштувати і ввести залишки, з тим щоб з нового року безболісно перейти на облік в новій програмі.

Фірма "1С" пропонує широкий спектр програм для автоматизації обліку і діяльності підприємств, індивідуальних підприємців і навіть управління сімейними фінансами. Ці програми значно відрізняються один від одного своєю функціональністю, можливостями роботи в мережі, проведення налаштувань програми в залежності від специфіки обліку на конкретному підприємстві і т. Д. Природно, що від цих можливостей залежить і ціна програмного продукту.

Звичайно, в рамках статті не розказано про багатьох функціях, можливості та особливості програм "1С" - більш докладні відомості ви зможете отримати, звернувшись в саму фірму або до її партнерам, які працюють у вашому регіоні. По вашому запиту буде організована демонстрація програмних продуктів з більш повними і докладними поясненнями їх функціональних можливостей, умов придбання та обслуговування і т. Д.

Загальна інформація про систему "1С: Підприємство 7.7"

Програмний продукт "1С: Підприємство 7.7" включає в себе три складові: "Компонента", "Версія" і "Конфігурація" (див. Схему).

Конфігурація - те, з чим працює користувач. Документи, звіти, проводки і т. Д., І т. П. - все це і є конфігурація. Саме вона забезпечує зручність введення інформації, розрахунок численних показників, друк різних документів і звітів. Конфігурації, які представлені в таблиці, є типовими і повністю готові до застосування без додаткових доробок, за винятком початкового налаштування порядку обліку (облікової політики), прийнятого на підприємстві. При придбанні будь-якого програмного продукту системи "1С: Підприємство" користувач отримує докладний опис порядку настройки конфігурації під особливості свого обліку і опис порядку ведення обліку в конфігурації.

Для роботи будь-якої конфігурації потрібна програмна "основа", яка характеризується такими поняттями, як "Компонента" і "Версія".

Компонента - це набір певних функцій, які є в арсеналі програми і визначають її функціональність в цілому. Наприклад, в компоненті "Бухгалтерський облік" передбачена можливість підтримки плану рахунків: рахунки, субрахунка і їх характеристики, види аналітичного обліку на кожному з рахунків, сальдо початкове, оборот за період і сальдо кінцеве і т. Д. Природно, що такі можливості компоненти краще всього використовувати при створенні програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку. А ось компонента "Оперативний облік" завдяки своїм особливостям прекрасно справляється з урахуванням матеріальних і грошових ресурсів. Відповідно її призначення - це програми обліку ТМЦ на складах з великою кількістю операцій і зі складними алгоритмами розрахунку. Компонента "Розрахунок" містить в собі механізми періодичних розрахунків. З цього випливає, що основна область її застосування - розрахунок заробітної плати. Різні компоненти можуть працювати спільно. Можливості кожної з них використовуються при роботі конфігурації.

Для роботи більшості конфігурацій необхідна лише одна компонента. Але для таких складних і функціонально насичених конфігурацій, як "Виробництво + Послуги + Бухгалтерія" або "Комплексна конфігурація", необхідна установка декількох компонент.

Версія - це загальна характеристика всіх компонент. Від версії залежить відкритість системи для внесення в неї користувачем будь-яких змін і можливість роботи в мережевому режимі. Нижче наведено короткі характеристики кожної версії.

Базова. Не дозволяє користувачеві вносити будь-які зміни в конфігурацію. Призначена для роботи тільки на одному комп'ютері.

Стандартна. Використовується тільки для програмних продуктів з компонентою "Бухгалтерський облік". Конфігурація відкрита для внесення змін, але можливості цих змін обмежені. Наприклад, аналітичний облік на кожному з рахунків обмежений трьома розрізами аналітики, в той час як в більш старших версіях (Проф і Мережна) - не більше п'яти. Ця версія також є локальною.

ПРОФ. Локальна версія, яка надає користувачеві максимальні можливості з доопрацювання програми під особливості свого обліку.

Мережева. Це також повнофункціональна версія, забезпечує одночасну роботу кількох користувачів з різних робочих місць в одній обліковій базі. Деякі програмні продукти містять компоненти, які мають обмеження на кількість одночасно працюючих користувачів - не більше трьох.

Мережева версія для SQL. У роботі з нею можна використовувати переваги, які надає MS SQL. До їх числа відносяться, зокрема, більш надійний формат зберігання даних, збільшене швидкодія, додаткові сервісні можливості. Деякі програмні продукти, що випускаються фірмою "1С", містять в собі програмне забезпечення MS SQL - клієнтський доступ і серверну частину. Вартість таких програм може досягати декількох тисяч доларів.

Така різноманітність характеристик дозволяє фірмі "1С" пропонувати покупцям саме ті програмні продукти, які можуть максимально повно задовольнити його потреби. Майже всі конфігурації, представлені в таблиці в кінці статті, поставляються з відповідної компонентою. Інакше кажучи, заплативши суму, зазначену в стовпці 15 "Ціна", користувач отримає програмний продукт, який повністю готовий для ведення обліку. І нічого додатково купувати не потрібно.

Будь-яка версія "1С: Підприємства", навіть базова, дає можливість розмістити на одному комп'ютері кілька облікових баз для ведення обліку на декількох підприємствах.

Якщо користувач вирішив придбати більш потужну версію програми, то сума, яку він заплатив за наявну у нього програму, буде зарахована при покупці.

Незалежно від тієї версії "1С: Підприємства", яку придбав користувач, він має право розраховувати на безкоштовну лінію консультацій по телефону, а також на безкоштовне отримання оновлення для своєї типової конфігурації, в якому враховані всі останні зміни в російському законодавстві з обліку і звітності.

таблиця

подивитися »/ завантажити »

Опис можливостей типових конфігурацій

Нижче вашій увазі представлений короткий перелік основних функціональних можливостей і відмінних рис найбільш популярних конфігурацій сімейства програм "1С: Підприємство 7.7", що випускаються фірмою "1С". Наочне уявлення про ці особливості програм дає згадана зведена таблиця.

"1С: Бухгалтерія 7.7"

Перелічимо основні функціональні та сервісні можливості, які не залежать від версії програми.

1. В конфігурації реалізований облік ОС і НМА відповідно до законодавства. Автоматизовані операції надходження ОС і НМА, введення в експлуатацію, нарахування амортизації, підготовки до передачі та передача ОС і НМА.

2. Автоматизований облік матеріалів, спецоснастки і спецодягу.

3. Реалізовано автоматичне ведення 20, 25 і 26-го рахунків: накопичення витрат протягом місяця, автоматичне закриття рахунків в кінці місяця, в тому числі закриття 20-го рахунку з урахуванням незавершеного виробництва. При проведенні операцій з випуску готової продукції виробляється автоматичне списання комплектуючих, необхідних для випуску цієї продукції. Списання комплектуючих проводиться за середньою облікового ціною.

4. Автоматизоване ведення торговельних операцій: надходження власного товару і товару, прийнятого на реалізацію, продаж товару і готової продукції, повернення товару від покупців і повернення товару постачальнику. Підтримується ведення декількох типів цін для кожної позиції номенклатури.

5. Є можливість розрахунку ЕСН і внесків до ПФР за регресивною шкалою (див. "БіК" № 3, 2004).

6. Є дуже обмежені можливості для ведення розрахунків заробітної плати: програма автоматично нараховує місячний оклад без урахування фактично відпрацьованого часу. При необхідності цю суму можна виправити вручну. Суми лікарняних листів, відпускних та інших виплат вводяться в програму користувачем вручну.

7. В "1С: Бухгалтерія 7.7" немає звіту для ПФР за формою СЗВ-К.

8. Автоматизований облік ПДВ: облік вхідного ПДВ за різними ставками, облік ПДВ при реалізації, формування книги покупок і книги продажів.

9. Реалізовано автоматичне підведення фінансового результату (закриття рахунків 90, 91, 99) і нарахування податку на прибуток з урахуванням положень ПБО 18/02.

10. Можливий облік видів діяльності, які відповідно до місцевого законодавства переведені на сплату ЕНВД.

11. Податковий облік, реалізований в програмі, охоплює всі перераховані вище ділянки бухгалтерського обліку та ведеться одночасно з ним на окремих допоміжних рахунках. Є можливість порівняння повноти ведення податкового обліку, з тим щоб легше було виявити помилки при роботі.

12. Щокварталу фірмою "1С" випускається комплект бухгалтерської та податкової звітності з урахуванням останніх змін. Користувачі мають можливість отримувати цю звітність безкоштовно.

"1С: Бухгалтерія 7.7 (базова версія)" (рядок 1 таблиці). У комплект, який користувач отримує при покупці цієї версії, входять компонента "Бухгалтерський облік" (базова версія) і типова конфігурація для ведення бухгалтерського обліку. Крім цього комплект включає в себе книги по установці і запуску програми, керівництво користувача і опис порядку ведення обліку. Це опис допомагає початківцям користувачам самостійно освоїти порядок ведення обліку в конфігурації, провести початкові настройки відповідно до облікової політики підприємства. Низька ціна програми пов'язана з тим, що в ній не можна внести зміни в конфігурацію. Однак завдяки можливості введення в конфігурацію операцій ручним способом це обмеження не є чимось принциповим. Завдяки своїй низькій ціні програма "1С: Бухгалтерія 7.7 (базова версія)" цілком підійде для невеликих фірм або тих підприємств, які тільки починають свою діяльність. Її цілком може використовувати бухгалтер, який працює вдома.

"1С: Бухгалтерія 7.7 (стандартна версія)" (рядок 2 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Бухгалтерський облік" (стандартна версія). Цей програмний продукт відрізняється від базової версії тим, що в стандартній версії вже є можливість внесення змін і доробок у конфігурацію. Однак, на відміну від версії ПРОФ, ці можливості дещо обмежені (див. Розділ "Загальна інформація про систему" 1С: Підприємство 7.7 ""). При покупці програми користувач отримує не тільки опис порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку, а й опис вбудованої мови для програмування. Слід враховувати, що програмування - справа дуже непроста і відповідальна, тому краще, якщо необхідні зміни в типову конфігурацію буде вносити досвідчений фахівець. При цьому необхідно враховувати, що при одержанні й установці черговий типовий фірмової версії програми, зроблені вами індивідуальні зміни конфігурації доведеться відновлювати заново.

"1С: Бухгалтерія 7.7 (версія ПРОФ)" (рядок 3 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Бухгалтерський облік" (версія ПРОФ). Цей програмний продукт надає максимальні можливості з доопрацювання конфігурації під специфічні вимоги користувача або місцеві умови. Завдяки такій доробці користувач може вирішити всі свої специфічні завдання, значно полегшити свою роботу з ведення обліку в програмі. Така необхідність може виникнути на багатопрофільних підприємствах, де є мало поширені види діяльності або є серйозні відмінності від загальноприйнятої типової методики обліку або бізнес і структура яких вимагає частих змін. Для ведення обліку із застосуванням ССО в комплект поставки входить конфігурація "1С: Бухгалтерія УСН" з відповідним описом (див. Рядок 5 таблиці).

"1С: Бухгалтерія 7.7 (мережева версія)" (рядок 4 таблиці) призначена для тих компаній, де бухгалтерський облік ведеться кількома співробітниками. Версія не має обмежень по кількості одночасно працюючих користувачів. Обмеження можуть виникнути з боку комп'ютерного та мережевого обладнання. Для забезпечення гарної швидкості роботи програми при великій кількості користувачів необхідні потужне обладнання і досвідчений персонал. Наприклад, якщо число користувачів, що одночасно працюють з базою, досягає десяти чоловік і більше, то доцільно застосування двопроцесорного сервера з об'ємом оперативної пам'яті 512 Мб і більше. Якщо ж число користувачів не перевищує двох, то виділення сервера не обов'язково, а в якості операційної системи може працювати Windows 98. Для ведення обліку із застосуванням ССО в комплект поставки входить конфігурація "1С: Бухгалтерія УСН" з відповідним описом (див. Рядок 5 таблиці ).

"1с Бухгалтерія. Спрощена система оподаткування (базова версія) "(рядок 5 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Бухгалтерський облік" (базова версія). Конфігурація призначена для обліку на підприємствах, які перейшли на спрощену систему оподаткування. У програмі враховані положення глави 26.2 Податкового кодексу РФ. Зокрема, в якості об'єкта оподаткування можуть прийматися "доходи" або "доходи, зменшені на величину витрат". Також в конфігурації може вестися облік за тими видами діяльності, які переведені на сплату ЕНВД. Є можливість формування Книги обліку доходів і витрат.

Дана конфігурація безкоштовно входить в комплект програми "1С: Бухгалтерія версія ПРОФ" і "1С: Бухгалтерія мережева версія".

"1С: Зарплата і Кадри 7.7"

Перелічимо основні функціональні можливості, які не залежать від версії програми.

1. Конфігурація призначена для розрахунку заробітної плати і податків з ФОП. Крім того, в програмі зберігаються кадрові дані співробітників підприємства, інформація про відпрацьований час і т. Д.

2. Є велика кількість друкованих форм первинних документів по заробітній платі: накази про прийом, відпустці, звільнення, кадровому переміщенні, кілька друкованих форм платіжних і розрахунково-платіжних відомостей, розрахункові листки, довідка про доходи 2-ПДФО і т. Д.

3. У програму можна внести будь-яку кількість нових видів нарахувань і утримань, проте велика кількість вже наявних в конфігурації видів розрахунків цілком задовольняє більшість користувачів.

4. На одному комп'ютері можна встановити необмежену кількість інформаційних баз для ведення обліку на декількох фірмах.

5. Можна вести розрахунок з урахуванням особливостей підприємства: наявність діяльності, що підпадає під ЕНВД, застосування ССО, наявність районних коефіцієнтів і т. Д.

6. Програма дозволяє автоматично розраховувати відпускні, лікарняні листи, різні посібники та надбавки, аліменти, штрафи та інші утримання.

7. Інформація про результати розрахунку заробітної плати може бути перевантажена в програму бухгалтерського обліку у вигляді проводок.

8. Податковий облік, який реалізований в програмі, охоплює лише область, що стосується заробітної плати і нарахування відповідних податків. Дані податкового обліку також можуть перевантажуватися в програму бухгалтерського обліку.

9. Є можливість ведення штатного розкладу.

10. Можна розраховувати заробітну плату, що обчислюється в іноземній валюті.

11. Формується повний комплект квартальної (річної) звітності по заробітній платі, ПДФО та податків з ФОП відповідно до законодавства, а також персоніфікований облік для ПФР і довідки про доходи співробітників для податкових органів.

12. У комплекті з програмою поставляється конфігурація, налаштована на розрахунок заробітної плати в бюджетних організаціях.

"1С: Зарплата і Кадри 7.7 (базова версія)" (рядок 6 таблиці). У комплект поставки входять компонента "Розрахунок" (базова версія) і типова конфігурація "Зарплата + Кадри". Конфігурація закрита від внесення в неї будь-яких змін. Може застосовуватися на невеликому підприємстві, де немає складних форм оплати праці, що вимагають настройки через конфігуратор.

"1С: Зарплата і Кадри 7.7 (версія ПРОФ)" (рядок 7 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Розрахунок" (версія ПРОФ). Конфігурація відкрита для внесення в неї будь-яких додаткових налаштувань.

"1С: Зарплата і Кадри 7.7 (мережева версія для 3 користувачів)" (рядок 8 таблиці). Мережева версія з обмеженням кількості одночасно працюючих користувачів - не більше трьох. Така програма є компромісом між дорогою мережевою версією на необмежену кількість користувачів і локальної, яка не може працювати в мережі. Програма є оптимальним рішенням для невеликих і середніх підприємств, де є фахівець кадрової служби і два-три расчётчіка заробітної плати. Зверніть увагу, що обмеження накладається на кількість одночасно працюючих користувачів, але їх загальне число (при роботі по черзі) може бути більше. Так, співробітник кадрової служби може протягом місяця працювати в програмі, вводячи кадрову інформацію. Потім три расчётчіка займуться розрахунком заробітної плати та податків, після чого головний бухгалтер підприємства може увійти в програму для формування звітності.

"1С: Зарплата і Кадри 7.7 (мережева версія)" (рядок 9 таблиці). У програми немає обмежень ні для проведення налаштувань в конфігураторі, ні за кількістю одночасних користувачів. Вимоги до мережевого обладнання вже були висвітлені при описі програмного продукту "1С: Бухгалтерія (мережева версія)".

"1С: Торгівля і Склад 7.7"

Перелічимо основні функціональні та сервісні можливості, які не залежать від версії програми.

1. Конфігурація підтримує багатофірмовий облік в одній інформаційній базі. Це означає, що користувач може отримувати зведені звіти, показники яких об'єднують кілька підприємств.

2. Автоматизовані ділянки торгового обліку, що зустрічаються на більшості торгових підприємств.

3. Облік собівартості проданих товарів можна вести по методам LIFO, FIFO або за середньою вартістю. У роздрібній торгівлі є можливість застосування рахунку 42 для обліку роздрібної торгової націнки.

4. В програмі представлений широкий перелік звітів, які дозволяють користувачеві контролювати не тільки самі торгові операції, але і їх ефективність.

5. Для автоматизації роздрібної торгівлі передбачена робота з касовим обладнанням і сканерами штрих-кодів, вагами та ін.

6. Є можливість перенесення інформації в програму бухгалтерського обліку "1С: Бухгалтерія 7.7", в програму "1С: Бухгалтерія УСН 7.7" або в програму фінансового аналізу "1С: Фінансове планування 7.7".

7. Реалізовано особливості обліку на підприємствах, де застосовуються ЕНВД і УСН.

8. Конфігурація має більш досконалу систему безпеки і розмежування доступу користувачів до інформації.

"1С: Торгівля і Склад 7.7 версія ПРОФ" (рядок 10 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Оперативний облік" (версія ПРОФ). Дана версія програми є локальною, призначеної для роботи одного користувача. Програма відкрита для проведення будь-яких налаштувань. Призначена для ведення обліку на малому торговельному підприємстві, де нерідко працівникам доводиться поєднувати функції: і вести облік, і з клієнтами спілкуватися.

"1С: Торгівля + Склад 7.7 мережева версія для 3 користувачів" (рядок 11 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Оперативний облік" (мережева версія для 3 користувачів). Програма може представляти інтерес для невеликих торгових підприємств. Система розмежування доступу до інформації дозволяє для кожного користувача визначити ті елементи конфігурації (документи, довідники, звіти і т. Д.), З якими він зможе працювати. Всі інші ділянки конфігурації будуть для нього недоступні. Наприклад, для касира доцільно встановити доступ до касових документів і звітів, для менеджера з продажу - до документів реалізації, а для фахівця з постачання - до документів по оприбуткуванню ТМЦ.

"1С: Торгівля і Склад 7.7 мережева версія" (рядок 12 таблиці). У комплект поставки входить компонента "Оперативний облік" (мережева версія). Призначена для експлуатації на більших підприємствах. Обмежень за кількістю одночасно працюючих користувачів немає.

"1С: Виробництво + Послуги + Бухгалтерія 7.7"

Ця конфігурація представлена ​​в рядку 13 таблиці. Вже з назви зрозуміло, на які напрямки автоматизації розрахована програма. Облік і операції на невеликих і середніх виробничо-торговельних підприємствах - ось область її застосування. "1С: П + У + Б" забезпечує зручність роботи не тільки для бухгалтерів, а й для менеджерів з постачання, менеджерів з продажу та ін. Можливості в області бухгалтерського обліку тут значно ширше, ніж у типовій конфігурації "1С: Бухгалтерія". Наприклад, можливі проведення документів по випуску продукції з власної та давальницької сировини, облік напівфабрикатів і зберігання декількох специфікацій на кожну випущену номенклатуру. Крім того, можливий розподіл нарахованої амортизації ОС пропорційно випущеної продукції. Це буде корисно на тих підприємствах, де на одному і тому ж обладнанні випускається різна продукція. При розрахунку заробітної плати можна враховувати відрядні наряди. Однак для повної автоматизації розрахунку заробітної плати і ведення складних розрахунків на виробничому підприємстві максимально підходить конфігурація "1С: Зарплата і Кадри 7.7", звідки інформація про розрахованої зарплати і нараховані податки переноситься в програму "1С: П + У + Б". Такий "альянс" двох програм є оптимальним і з точки зору повноти та правильності обліку та розрахунків заробітної плати, і з точки зору забезпечення конфіденційності інформації.

Для своєї роботи конфігурація вимагає наявності двох компонент "1С: Підприємства" - "Оперативний облік" і "Бухгалтерський облік". Від версій цих компонент і будуть залежати можливості конфігурації: якщо обидві компоненти у вас локальні, то конфігурація буде локальною, якщо мережеві - то і конфігурація зможе працювати в мережевому режимі. Ціна конфігурації без урахування вартості компонент - 60 дол. Вартість необхідних вам компонент ви зможете дізнатися з таблиці.

"1С: Комплексна конфігурація 7.7"

Можливості цієї програми (рядок 14 таблиці) поєднують у собі функціональність і можливості трьох конфігурацій: "1С: Бухгалтерія", "1С: Зарплата і Кадри", і "1С: Торгівля і Склад". І всі ці можливості зібрані в єдину конфігурацію, яка може задовольнити, мабуть, будь-яку потребу в області автоматизації обліку. Можливо, для когось програма здасться складною в освоєнні. Але тут на допомогу може прийти компакт-диск ІТС (інформаційно-технологічного супроводу), регулярно випускається фірмою "1С". На ньому, крім іншого, зібрані рекомендації розробників по роботі з програмами, в тому числі і з комплексної конфігурацією. При виборі комплексної конфігурації слід враховувати, що програма висуває підвищені вимоги до потужності і швидкодії комп'ютерного та мережевого обладнання. Наприклад, навіть для роботи двох користувачів бажано виділення окремого сервера, а операційна система на цьому комп'ютері повинна бути не нижче Windows 2000. В іншому випадку програма буде працювати дуже повільно або не стане працювати взагалі.

Комплексна конфігурація продається в складі так званої комплексної поставки. Це програмний продукт, який містить всі три компоненти, типові конфігурації "1С: Бухгалтерія", "1С: Зарплата і Кадри", "1С: Торгівля і Склад", "1С: Бухгалтерія УСН", "1С: Фінансове планування". Вартість комплексної поставки для роботи на одному комп'ютері становить 480 дол., А для роботи в мережі без обмеження кількості одночасних користувачів - 1500 дол. При покупці комплексної поставки користувач отримує безкоштовну підписку на 12 місяців на диск ІТС.

Коротка інформація про конфігурації, які не увійшли до порівняльної таблиці

"1С: Бухгалтерія для бюджетних організацій". Конфігурація призначена для бухгалтерського обліку на бюджетних підприємствах. У ній реалізовані всі особливості бухобліку бюджетних підприємств: бюджетний план рахунків, облік фінансування, цільових надходжень, контроль кошторисних показників в розрізі розділів і підрозділів відомчої структури, звіти за формами, прийнятим на бюджетних підприємствах і т. Д. Ціна конфігурації (без вартості компоненти " Бухгалтерський облік ") - 32 дол. Для роботи конфігурації необхідна компонента" Бухгалтерський облік "стандартної версії і старше.

"1С: Платник податків 7.7". Програмний продукт призначений для формування квартальної та річної звітності підприємств. Крім того, в програмі формується звітність про доходи фізичних осіб (за формами 1-ПДФО і 2-ПДФО) і звітність для персоніфікованого обліку в ПФР (СЗВ-К, АДВ-1, СЗВ-4-1, СЗВ-4-2) . У програмі немає можливості вести облік. Всі дані для формування звітів користувач вводить вручну. Ціна програмного продукту - 50 дол. Для локальної версії і 480 дол. Для мережевої.

"1С: Підприємець 7.7". Програмний продукт є готовим рішенням для обліку комерційної діяльності підприємця без утворення юридичної особи. Підтримуються облік по загальній (ПДФО) і за спрощеною системою оподаткування (ССО). Можливий облік видів діяльності, переведених на сплату ЕНВД. У програмі формуються всі необхідні звіти для подання до податкових органів, позабюджетних фондів і т. Д. Ціна програмного продукту - 90 дол.

"1С: Гроші 7.7". Програмний продукт призначений для обліку сімейного бюджету (доходи, витрати, планування, аналіз структури доходів і витрат), а також для заповнення декларації про доходи фізичних осіб. Ціна програмного продукту - 18 дол.

Обмін даними між конфігураціями

Ця тема виходить за рамки цієї статті, і їй можна присвятити окремий матеріал, так як варіантів взаємодії між конфігураціями "1С" безліч. Здається, розробники намагалися передбачити всі можливі взаємодії між програмами. І це не може не радувати: перенесення даних позбавляє від рутинної праці по повторному введенню тієї ж самої інформації в іншу програму обліку.

Ось, наприклад, класична ситуація, яка трапляється на багатьох фірмах. Менеджери протягом місяця ведуть облік торговельних операцій в програмі "1С: Торгівля + Склад". Після закінчення місяця бухгалтер автоматично переносить всі ці операції у вигляді проводок в програму "1С: Бухгалтерія 7.7". Туди ж потрапляють дані про розрахунок заробітної плати і податків з програми "1С: Зарплата і Кадри 7.7". Таким чином, бухгалтеру залишається тільки провести ретельну перевірку облікових даних і ввести операції по закриттю місяця і формування фінансового результату.

Крім облікової інформації про рух ТМЦ можна переносити з програми в програму окремі довідники. Наприклад, довідник "Номенклатура" на деяких торгових підприємствах може досягати величезних розмірів. Але автоматичний обмін даними дозволить здійснити перенесення такого обсягу інформації швидко і без помилок.

Задоволення від покупки

Завдяки наявності конкуренції між фірмами - партнерами "1С" останні намагаються залучити потенційних покупців різними приємними і корисними сюрпризами. Наприклад - безкоштовною доставкою і установкою програми в офісі покупця. Деякі йдуть ще далі і крім доставки і установки пропонують провести безкоштовне заняття по ознайомленню з програмою. Інші фірми-партнери організовують для своїх покупців безкоштовну телефонну лінію консультацій і надають суттєву знижку на навчання на своїх курсах.

Так що, вибираючи комп'ютерну програму, враховуйте і умови її придбання. Бажаємо приємної покупки!

Новости