• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Бухгалтерський облік в салоні краси: з чого почати

  1. З чого почати бухгалтерський облік в салоні краси
  2. Облік в салоні краси

Відкриття салону краси неминуче пов'язано з рядом проблем, які має вирішити власник б'юті-підприємства. І одна з цих проблем - організація бухгалтерського обліку. З чого починається ця робота і як її краще організувати - в нашому матеріалі.

З чого почати бухгалтерський облік в салоні краси

З чого почати бухгалтерський облік в салоні краси? Для початку, давайте зупинимося на деяких загальних, універсальних рекомендаціях. Не секрет, що питань бухгалтерського обліку та оподаткування молоді підприємці часто приділяють незаслужено мало уваги, що вельми негативно позначається згодом на життя нового підприємства. На які моменти звертаємо увагу?

Вибираємо організаційно-правову форму

Отже, перш ніж відкривати щось, необхідно спочатку вибрати організаційно-правову форму - або зареєструвати ТОВ, або - стати ІП (якщо власників кілька, то, звичайно, тут вибирати нема чого - залишається тільки ТОВ). ІП не тільки стати, а й бути простіше. Однак є і нюанс - за своїми зобов'язаннями ІП відповідає всім своїм майном, тоді як власники ТОВ - лише сумами в межах своїх вкладів. Ще один момент - якщо коли-небудь буде прийнято рішення продати підприємство або ввести до складу учасників нових партнерів, то в ТОВ це зробити набагато легше.

Вибираємо систему оподаткування

Також бухгалтерський облік в салоні краси і розуміння, з чого його почати, передбачає вирішення наступного питання - яку систему оподаткування вибрати? Для роздрібної торгівлі, на мій погляд, найвигідніше спрощена система оподаткування, обліку та звітності (ССО). Але якщо у вашому регіоні послуги салонів краси (побутові послуги) можуть бути переведені на ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід), то слід порахувати, що вигідніше. Ще варто звернути увагу на так званий патент. Якщо для даного виду діяльності його застосування можливо (відповідь на це питання, як і на питання про ЕНВД, можна знайти в законах того суб'єкта Федерації, де ваше підприємство буде працювати), то не зайвим буде поцікавитися його вартістю.

!

Якщо ви втомилися втрачати ваших клієнтів, то швидше за спробуйте програму для управління салоном краси від «Арніки» з вбудованими функціями онлайн-запису клієнтів і розкладу зайнятості співробітників. Нам довіряють більше 2500 салонів краси по всій Росії!

Реєструємо ККТ і шукаємо бухгалтера

Далі буде потрібно придбати, зареєструвати і поставити на обслуговування касову машину.

І, якщо ви наймаєте бухгалтера в штат, варто купити для нього бухгалтерську програму. Незважаючи на те, що в даний час різних програм і навіть онлайн-сервісів, що дозволяють, за словами їх розробників, робити все необхідне, досить багато, має сенс зупинити свій вибір на програмних продуктах 1С. Це найпоширеніша програма в нашій країні. Відповідно - її знають бухгалтери, вона регулярно оновлюється, програмістів, готових працювати з нею в разі потреби, багато, і так далі. Єдине, чого робити не треба, так це купувати «піратську» копію. Працювати буде складно, оновлюватися вона не буде, в загальному - вирішення виникаючих проблем в кінцевому підсумку обійдеться дорожче економії при покупці.
І, якщо ви наймаєте бухгалтера в штат, варто купити для нього бухгалтерську програму

Облік в салоні краси

Крім того, бухгалтерський облік в салоні краси і рішення, з чого його почати, вимагає визначити, як буде вестися облік на новому підприємстві. Можна, звичайно, обмежитися необхідним лише для складання звітності рівнем аналітики, але особисто я рекомендував би з самого початку вести облік правильно і в повному обсязі. Інакше з ростом бізнесу власнику і керівнику буде все важче розуміти, як йдуть справи, скільки салон приносить грошей. Відсутність належного обліку може спровокувати нечистих на руку людей на розкрадання, важче буде захищати свої інтереси в разі претензій податкових органів або контрагентів.

З чого ще почати бухгалтерський облік в салоні краси? Побудова системи обліку безпосередньо пов'язано з визначенням ділянок. Так, для салону краси характерні наступні великі ділянки обліку - розрахунки з персоналом, роздрібна торгівля і надання послуг. І якщо з першими двома все більш-менш зрозуміло, то в частині обліку основної діяльності салону зустрічаються складності. Так, найбільші труднощі викликають визначення собівартості послуг, що надаються і порядок списання витратних матеріалів, які споживаються в ході надання послуги. Звичайно, на словах досвідчений майстер уявляє собі, що саме і в якій кількості йому необхідно для роботи, але цього мало. Це призводить до необхідності для кожної з послуг, що надаються скласти калькуляцію, що враховує необхідні матеріали, інструменти, обладнання, що використовується, воду, електроенергію і так далі. Звичайно, зробити це важко. Але здійснення такого підходу дозволить і правильно планувати закупівлі, і правильно оцінювати рентабельність, і бачити наднормативні витрати. У момент, коли в бухгалтерській програмі проводиться реалізація послуги, відразу формується собівартість цієї послуги, списуються за нормативами витратні матеріали, нараховується відрядна частина оплати майстру. Якщо реалізація послуг відображається в обліку своєчасно, програма дозволить бачити актуальні дані про залишки матеріалів.

Можна пов'язати бухгалтерську програму з касовим апаратом, що дозволить автоматично проводити в обліку реалізацію послуги в момент видачі чека. Або, в разі застосування БСО, в момент видачі клієнту бланка. Окремо варто приділити увагу обліку основних засобів та обладнання, а також налагодженню обліку внутрішніх переміщень товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) за місцями їх зберігання (склад, вітрина, кабінет косметолога і т.д.). Це дозволить запобігти раптове і таємниче зникнення тих чи інших матеріалів і правильно оцінювати кількість запасів. Велике значення має також побудова системи обліку замовлень різної продукції у постачальників.

У двох словах, така система потрібна для того, щоб салон завжди мав в своєму розпорядженні те, що йому потрібно і не купував те, що не потрібно. Дуже важливо відразу налагодити облік клієнтів - це дозволить, в числі іншого, точніше планувати необхідні закупівлі, навантаження на майстрів, допоможе виявити тих співробітників, чия робота найбільш затребувана. Як очевидно, така робота вимагає належної кваліфікації, тому до питання вибору бухгалтера варто підходити з усією серйозністю. Навряд чи нехай навіть дуже старанний, але недосвідчена людина зможе врахувати всі нюанси і відразу «поставити» облік.

Помилки обов'язково будуть. І навіть якщо податківці їх і не помітять, власнику все одно доведеться за них платити - зниженням прибутку і зростанням витрат. Та й з точки зору прийняття рішень відсутність обліку призведе до того, що в салоні поступово управляти почне не господар і не директор, а персонал, що неприпустимо.

На які моменти звертаємо увагу?
З чого ще почати бухгалтерський облік в салоні краси?
Новости