• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

HDMI або DisplayPort: в чому різниця і що краще?

 1. Коротка історія двох інтерфейсів
 2. Роз'єми HDMI і DisplayPort і їх розміри
 3. Кабелі HDMI і DisplayPort - які вони бувають
 4. Скільки пристроїв можна підключити через HDMI і DisplayPort
 5. То який інтерфейс краще - HDMI або DisplayPort?
 6. Чи потрібен вам DisplayPort?

HDMI аудіо / відео інтерфейс розповсюджений усюди. Ви знайдете їх в телевізорах, цифрових телевізійних приставках, DVD і Blu-ray плеєрах, ігрових приставках, відеокамерах, цифрових фотоапаратах та навіть в деяких смартфонах.

Ви також можете виявити порти HDMI на більшості призначених для користувача десктопів і ноутбуків. Жоден сучасний моноблок не обходиться без цього порту, що дозволяє вам під'єднати до свого комп'ютера ігрову приставку або приймач цифрового телебачення і тим самим розширити спектр можливостей його використання.

Але підтверджуючи повсюдність HDMI, ви, можливо, забуваєте ще про одне цифровому аудіо / відео стандарті: DisplayPort. Хоча ви можете виявити його нарівні з HDMI у багатьох «просунутих» моделях моніторів, вбудованих відкритих, ноутбуках так званого «бізнес-класу», однак цей роз'єм рідко можна зустріти на персональних комп'ютерах Windows, націлених на широкого споживача.

Обидва ці інтерфейсу, як HDMI, так і DisplayPort, здатні передавати цифрові відео та аудіозаписи з високою роздільною здатністю від джерела на дисплей. У чому ж тоді різниця між ними? Ми постараємося відповісти на це питання максимально повно і зрозуміло, почавши з історії появи цих двох стандартів, а також їх правовласників.

Коротка історія двох інтерфейсів

Стандарт HDMI (High Definition Multimedia Interface - інтерфейс мультимедіа високої роздільної здатності) з'явився на світ у 2002 році як плід співпраці іменитих гігантів споживчої електроніки, включаючи Panasonic, Philips, Silicon Image, Sony і Toshiba. Сьогодні цю розробку цілком контролює HDMI Licensing , В свою чергу, знаходиться в повній власності дочірнього підприємства компанії Silicon Image. Виробники електроніки зобов'язані платити роялті за використання роз'єму HDMI в своїх пристроях.

Специфікація DisplayPort була розроблена і досі залишається під контролем Video Electronics Standards Association (VESA), значного консорціуму безлічі виробників, починаючи з AMD і закінчуючи ZIPS Corporation. DisplayPort дебютував в 2006 році як частина спроби витіснення набагато більш старих стандартів VGA (Video Graphics Array, аналогового інтерфейсу, що вперше з'явився в 1987 році) і DVI (Digital Video Interface, рік народження - 1999-й), що раніше використовувалися в комп'ютерних моніторах. DisplayPort не обкладається роялті.

Роз'єми HDMI і DisplayPort і їх розміри

Роз'єми HDMI оснащені 19 контактами і найчастіше зустрічаються в трьох розмірах: тип А (стандартний), тип C (міні) і тип D (мікро). З них тип А поширений значно більше інших.

Значно рідше застосовується тип B має розширений відео канал для передачі зображення з роздільною здатністю понад 1080p. Ще один вид роз'єму HDMI, тип E, використовується для приєднання зовнішніх пристроїв до автомобільних медіа-систем.

Більшість роз'ємів HDMI обладнано фрикційним стопором, тобто щільно вставлений в гніздо штекер забезпечує надійне з'єднання контактів. Однак деякі виробники розробляють свої власні замки, щоб провід не можна було просто випадково висмикнути з гнізда. Такими замками, наприклад, з очевидних причин обов'язково оснащуються роз'єми типу Е.

Три типи роз'ємів HDMI, з якими ви з найбільшою ймовірністю стикалися (зліва направо): стандартний, міні, мікро

У роз'ємів DisplayPort контактів 20, і вони бувають двох розмірів: DisplayPort і Mini DisplayPort (останній - це роз'єм, яка придатна для планшета Microsoft Surface Pro). Цікаво, що інтерфейс контролерів Thunderbolt від Intel поєднує в собі можливості Mini DisplayPort і до того ж PCI Express data connections - втім, це вже за межами теми нашої статті.

Хоча більшість повнорозмірних роз'ємів DisplayPort оснащені замковим механізмом, який не дозволяє проводу висмикнути випадково, за офіційною специфікації ця опція не вважається обов'язковою.

Ви можете знайти мікро-роз'єм HDMI типу D на деяких смартфонах і планшетах, але жоден виробник електроніки, крім Microsoft, що не розміщує навіть Mini DisplayPort на своїх портативних пристроях. Замок дуже часто присутній на повнорозмірних роз'єми DisplayPort, проте навіть коннектори HDMI типу А вкрай рідко бувають оснащені цієї корисною штукою.

Кабелі HDMI і DisplayPort - які вони бувають

Найбільша проблема з різновидами кабелів HDMI - в тому, що в даний час їх уже існує чотири, і на підході - п'ятий, який забезпечить реалізацію недавно випущеної специфікації HDMI 2.1 . При цьому величезна кількість старіших кабелів не має маркування, яке пояснює їх можливості і пропускні спроможності.

Однак використання кабелю HDMI, який відповідає конкретній задачі, загрожує такими проблемами, як збої в передачі або спотворення зображення, поява в кадрі артефактів, рассинхронизация картинки і звуку.

Розберемося з нинішніми чотирма типами кабелів HDMI докладніше.

 • Standard HDMI Cable: забезпечує достатню ширину каналу тільки для відео роздільною здатністю 720p і 1080i. Призначений для підключення будь-яких домашніх пристроїв з невибагливими параметрами (DVD плеєри, приймачі супутникового ТБ, плазмові і рідкокристалічні панелі ...). Бюджетний варіант для звичайних джерел і приймачів сигналу. Підходить для тих, кому не потрібно високої якості зображення і звуку.
 • Standard HDMI Cable with ethernet: має той же канал, плюс підтримує додатково двонаправлений канал передачі даних Ethernet HDMI до 100 Мбіт / сек. Дає можливість пристрою отримати високошвидкісне підключення до Інтернету і одночасно роздавати одержуваний з мережі контент іншим підключеним по HDMI пристроїв. На відміну від кабелю Standart підтримує технологію Audio Return Channel (реверсивний звуковий канал), що дає можливість передавати аудіо дані без використання будь-якого S / PDIF аудіопід'еднання (без додаткового кабелю).
 • High Speed HDMI Cable: забезпечує більш широкий канал, здатний передавати відео з роздільною здатністю 1080p і 4K (4096x2160). Підтримує технологію Audio Return Channel і практично всі відео формати, включаючи Deep Color і 3D. Розроблено для з'єднання високоякісних пристроїв (Blu-ray і HDD-плеєри, плазмові і рідкокристалічні панелі, приймачі супутникового ТБ). Забезпечує, однак, максимальну частоту оновлення всього 24 Гц, що цілком достатньо для фільмів, але огидно для відеоігор.
 • High Speed HDMI Cable with ethernet: підтримує широкий канал і все ті ж технології, що і High Speed HDMI Cable, і додатково забезпечує Ethernet HDMI до 100 Мбіт / сек.

High Speed HDMI Cable with ethernet: підтримує широкий канал і все ті ж технології, що і High Speed HDMI Cable, і додатково забезпечує Ethernet HDMI до 100 Мбіт / сек

Переконайтеся, що купуєте кабель High Speed HDMI Cable, якщо мають намір використовувати його для передачі з комп'ютера або Blu-ray плеєра на монітор відео з роздільною здатністю 1080p або більше (підтримка Ethernet не обов'язкова)

Всі чотири типи кабелю підтримують технологію ARC (Audio Return Channel, реверсивний звуковий канал), яка дозволяє телевізору передавати звукові дані назад на аудіо / відео ресивер. Без неї вам довелося б для передачі звуку підключати другий кабель (зауважимо, що якщо ви підписані на кабельне або супутникове телебачення і користуєтеся цифровою телевізійною приставкою, можна обійтися без ARC).

Специфікація HDMI не ставить максимальної довжини кабелю, так само як і не встановлює обмежень на матеріал для його виготовлення. Мідний дріт є найпопулярнішим матеріалом, але крім того, сигнали HDMI можуть проходити через кабель CAT 5 або CAT 6 (на відстані до 50 метрів), коаксіальний кабель (до 90 метрів) або оптоволокно (понад 100 метрів), згідно з описом HDMI Licensing LLC .

У «активні» HDMI кабелі для посилення сигналу вбудовані інтегральні схеми. Активні кабелі можуть бути довшими і тоншими, ніж пасивні (чим тонше кабель, тим менше ймовірність його псування і відмови при необхідності сильно згинатися).

Кабелі DisplayPort описати набагато простіше: вони бувають тільки одного типу!

Нинішня версія, DisplayPort 1,3, забезпечує достатній по потужності канал для передачі відео дозволом до 3840x2160 пікселів з частотою оновлення 60 Гц і підтримує всі поширені 3D формати відео. Кабелі DisplayPort також здатні передавати багатоканальний цифровий звук. З іншого ж боку, DisplayPort не вміє передавати дані ethernet, і технологію Audio Return Channel цей стандарт також не підтримує.

Два типи роз'ємів DisplayPort - стандартний і міні

При додаванні простого адаптера кабель DisplayPort може зв'язати джерело DisplayPort з дисплеєм VGA (це вкрай корисна опція при необхідності приєднати ноутбук до більш старому відеопроектор). Також існують адаптери для під'єднання джерела з DisplayPort до одноканальному DVI або HDMI дисплею. Кабель HDMI теж можна підключити через адаптер до інтерфейсу DVI, але це і все.

Пасивний мідний кабель DisplayPort здатний передавати екстремально високі обсяги даних (наприклад, відео дозволом 3840х2160) при довжині до двох метрів. Якщо хочете використовувати пасивний мідний кабель DisplayPort довжиною 15 метрів, цей стандарт обмежить ваші потенційні обсяги передачі здатністю 1080p. Але специфікації консервативні, а складають їх з запасом, на практиці ж 15-метровий кабель здатний на передачу достатньої кількості біт для підтримки дозволу 2560x1600 (цього відмінно вистачить для 30-дюймового монітора).

Активний мідний кабель DisplayPort, який через себе ж підживлює вбудований в коннектор підсилювач сигналу, може передавати відео здатністю 2560x1600 вже на 20 метрів. І нарешті, довжина оптоволоконних кабелів DisplayPort може досягати більше сотні метрів.

Скільки пристроїв можна підключити через HDMI і DisplayPort

Кожен кабель HDMI може одночасно передавати один відео потік і один аудіо потік, чого вистачає для підтримки тільки одного дисплея. Цього достатньо, якщо ви і підключаєте всього один монітор або телевізійну панель, однак в наш час багато хто користується більш ніж одним монітором.

Один інтерфейс DisplayPort здатний підтримувати до чотирьох моніторів з роздільною здатністю 1920х1200 пікселів кожен, або ж два монітори з роздільною здатністю 2560х1600 пікселів, при цьому кожен дисплей буде отримувати власний незалежний відео і аудіо потік. А оскільки деякі GPU вміють підтримувати множинні інтерфейси DisplayPort, у вас є можливість посадити на один шлейф до шести сумісних моніторів від одного джерела.

То який інтерфейс краще - HDMI або DisplayPort?

HDMI був розроблений переважно для масової споживчої електроніки: плеєрів Blu-ray, телебачення, відеопроекторів і тому подібного. Якщо розібратися з непростою класифікацією кабелів за призначенням і здібностям, цей стандарт надає можливості, які не під силу коннекторам DisplayPort. Тим часом, DisplayPort був створений здебільшого як універсальний інтерфейс саме для комп'ютерних дисплеїв, так що цей стандарт не замінює, а, скоріше, доповнює HDMI.

На жаль, безліч комп'ютерних виробників - особливо виробники споживчих ноутбуків і моноблоків - схоже, вважає, що цілком достатньо оснастити їх роз'ємом HDMI. Ми висловлюємо надію, що це думка зміниться, оскільки рядовим споживачам DisplayPort може принести як мінімум стільки ж користі, як він давно приносить бізнес-користувачам.

HDMI нікуди не дінеться, і ми дуже цьому раді, однак настав час комп'ютерної індустрії звернути більш ласкавий погляд і на стандарт DisplayPort.

Чи потрібен вам DisplayPort?

Як ми вже говорили раніше, стандарт HDMI поширений повсюдно. Цей інтерфейс присутній практично на будь-якої телевізійної панелі, їм буде оснащений кожен споживчий комп'ютерний монітор. Також напевно ви можете виявити його на більшості вбудованих відеокарт, на ноутбуках, системних блоках збірних комп'ютерів і в кожному моноблоке.

А ось монітори, десктопи і моноблоки вже більш високого рівня додатково до HDMI, будуть оснащені роз'ємами DisplayPort. Що ж стосується ноутбуків - вони, звичайно, відчувають певний дефіцит простору для розміщення роз'ємів. Однак більш дорогі бізнес-орієнтовані моделі також обов'язково будуть обладнані інтерфейсом DisplayPort.

Якщо ви плануєте використовувати свій ноутбук з окремо вартим монітором, ви не будете шкодувати про невелику переплату за модель, забезпечену роз'ємом DisplayPort. Здатність підтримувати кілька дисплеїв одночасно і можливість підключати через недорогі перехідники практично будь-який тип монітора дає значно більше гнучкості, ніж може запропонувати один тільки HDMI.

Чи потрібен вам DisplayPort?
У чому ж тоді різниця між ними?
То який інтерфейс краще - HDMI або DisplayPort?
Чи потрібен вам DisplayPort?
Новости