• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Питання впорядкування дворових територій багатоквартирних будинків в Хабаровську обговорили сьогодні в мерії

  1. Питання впорядкування дворових територій багатоквартирних будинків в Хабаровську обговорили сьогодні...
30.01.2015

Питання впорядкування дворових територій багатоквартирних будинків в Хабаровську обговорили сьогодні в мерії


Дискусія пройшла в рамках засідання громадської ради, створеної при управлінні ЖКГ та експлуатації житлового фонду міської адміністрації. У ній взяли участь представники муніципалітету, керуючих компаній міста і делегати рад мешканців багатоквартирних будинків. Сторони розглянули питання, пов'язані з капітальним ремонтом дворових територій багатоквартирних будинків (МКД) і проїздів до них, а також з наданням муніципальних грантів на благоустрій дворів за підсумками відкритого конкурсу.

В ході засідання було відзначено, що адміністрація Хабаровська надає активне сприяння хабаровцями в їх прагненні упорядкувати свої двори. Цей важливий аспект розвитку міста було враховано при розробці муніципальної програми «Підвищення якості житлово-комунального господарства на 2014-2017 роки». Згідно з цією програмою, благоустрій дворових територій багатоквартирних будинків здійснюється за двома напрямками: капітальний ремонт територій і проїздів до них і надання муніципальних грантів на їх благоустрій (будівництво дитячих і спортивних майданчиків). У 2014 році капітального ремонту зазнали 33 дворових території і 7 проїздів до них. Ціна питання склала близько 60 мільйонів рублів, 37 з яких були виділені з крайового, а 22 - з міського бюджетів. На кошти, виділені на муніципальні гранти, в 2014 році відремонтували 39 дворів на загальну суму в 34,531 мільйона рублів. Значне фінансову участь в оновленні своїх дворових територій в минулому році прийняли і самі власники МКД. На це вони витратили 30 мільйонів рублів зі своїх коштів: 8 мільйонів - за програмою капітального ремонту і 21 - по реалізації муніципальних грантів.

У 2015 році на ці цілі в бюджеті міста відведено 76 мільйонів рублів, з яких 40 підуть на капремонт, а 36 - на гранти з благоустрою. Зараз порядок надання грантів і терміни реалізації цієї програми проходять процедуру публічних обговорень, частиною яких і стало сьогоднішнє засідання. Передбачається, що розмір гранту на ремонт дворових територій в цьому році буде не більше мільйона рублів, а на облаштування дитячих і спортмайданчиків - 500 тисяч. Як і раніше, планується надання муніципальних грантів на умовах пайової співфінансування, при цьому частка коштів муніципального гранту не може перевищувати 67% від загальної вартості проекту, а решта 33% необхідних коштів власники житла МКД будуть повинні знайти самостійно. Одним з нововведень в порядок оформлення документації на отримання гранту в поточному році стане обов'язкова наявність офіційного проекту благоустрою двору, тоді як раніше було достатньо лише описи робіт в загальних рисах.

Найближчим часом обговорення проекту підійде до завершення і буде дано старт проведенню конкурсу на отримання муніципальних грантів. Керуючі компанії і поради мешканців МКД вже починають готувати заявки і формувати пакети документів для участі в ньому.Повернення до списку


Новости