• Главная <
  • Галерея
  • Карта сайта
  • Наши контакты
  • Обратная связь

Історія інституту - ВИЖ ім. Л. К. Ернста

  1. Видано книгу "ВИЖ - флагман зоотехнічної науки"
  2. Знятий фільм "Бачу - 80 років"

Всеросійський науково-дослідний інститут тваринництва (ВИЖ) є наступником Всесоюзного науково-дослідного інституту тваринництва, який був заснований в Москві в 1929 році. Засновником інституту і першим його директором був видатний вчений академік Е.Ф. Лискун.

У 1956 році ВИЖ був об'єднаний з Всесоюзним науково-дослідним інститутом годування тварин і в 1961 році перебазований з Москви в селище Дубровиці Подільського району Московської області.

У 1967 році інститут був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.

У 1992 році Всесоюзний НДІ тваринництва ВАСГНІЛ був переданий Російської академії сільськогосподарських наук і перейменований у Всеросійський НДІ тваринництва.

У 2013 році ВИЖ переданий у відання Федерального агентства наукових організацій.

У 2017 році на виконання наказу Фано Росії № 739 від 30.12.2016 р був перейменований в Федеральне державне бюджетна наукова установа «Федеральний науковий центр тваринництва - ВИЖ імені академіка Л.К. Ернста »(ФГБНУ ФНЦ ВИЖ ім. Л.К. Ернста)

Лев Костянтинович Ернст - доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки Російської Федерації, дійсний член Російської академії сільськогосподарських наук. Видатний вчений в галузі генетики та селекції сільськогосподарських тварин, організатор сільськогосподарської науки.

Народився 8 січня 1929 на станції Сенькове Вязниковского району Володимирської області.

У 1951 році з відзнакою закінчив зоотехнічний факультет Кіровського сільськогосподарського інституту.

У 1954 році закінчив аспірантуру Всесоюзного науково-дослідного інституту тваринництва (ВИЖ), в 1955 році захистив кандидатську дисертацію по темі: "Порівняльна характеристика росту і розвитку остфрізского і герефорд-остфрізского молодняка" під керівництвом проф. О.В. Гаркаві.

З 1956 по 1959 рік працював в Кіровському СХИ і досліджував вплив кормових факторів на розвиток внутрішніх органів, обмін речовин і продуктивність корів. У 60-і роки в ВИЖ виконував цикл досліджень з популяційної генетики, розробці ефективних методів і програм селекції великої рогатої худоби, займався впровадженням в практику математичних методів аналізу та підвищення ефективності селекції в тваринництві. У 1962 році в ВИЖ Л.К. Ернстом була створена, одна з перших в системі ВАСГНІЛ, лічильно-обчислювальна лабораторія, укомплектована новітньою на той час високопродуктивної обчислювальної технікою, якою він керував до 1974 року. Під його керівництвом з метою вирішення проблеми великомасштабної селекції в скотарстві розроблена інформаційно-аналітична система "СЕЛЕКС", удостоєна Премії Ради Міністрів СРСР (1978).

У 1969 році захищає докторську дисертацію "Наследуемость і взаємозв'язок селекційних ознак молочної худоби".

З 1970 по 1975 - директор ВИЖ.

З 1975 по 1978 займає керівні посади Відділення ВАСГНІЛ за Нечорноземної зоні РРФСР.

У 1978 році обирається академіком-секретарем відділення тваринництва, в 1979 році - віце-президентом ВАСГНІЛ, а в 1992 році - віце-президентом Російської академії сільськогосподарських наук.

З 1988 по 2012 рік він займається розвитком нового напрямку аграрної науки - сільськогосподарської біотехнології. У 1992 році академіком Л.К. Ернстом заснований відділ біотехнології (в н.вр. Центр біотехнології і молекулярної діагностики тварин) вижала, яким він керував більше 20 років.

Академіком Ернстом Л.К. опубліковано понад 900 наукових праць, в т.ч. 35 монографій, отримано 60 авторських свідоцтв і патентів.

Ним підготовлено понад 50 кандидатів і 20 докторів наук, створена велика школа в зоотехнічної науки.

Обирався почесним професором Джансійского університету Китаю, іноземним членом Української та Білоруської академій аграрних наук, почесним членом Угорської академії наук.

За великий внесок у розвиток науки академік Л.К. Ернст нагороджений орденами "За заслуги перед Вітчизною" III і IV ступеня, орденами Трудового Червоного Прапора, "Знак Пошани" і медалями СРСР і ВДНГ.

Всеросійському науково-дослідному інституту тваринництва Россельхозакадеміі в червні 2009 року виповнилося 80 років. ВИЖ відомий як дослідницький центр, який зробив значний внесок у розвиток вітчизняної та світової зоотехнічної науки.

Видано книгу "ВИЖ - флагман зоотехнічної науки"

До ювілею інституту була підготовлена ​​і видана книга ВИЖ - флагман зоотехнічної науки, в якій відображена його історія, описані відділи, розробки і досягнення вчених, підведені підсумки і представлені завдання наукових досліджень, спрямованих на подальший розвиток і підвищення ефективності вітчизняного тваринництва До ювілею інституту була підготовлена ​​і видана книга "ВИЖ - флагман зоотехнічної науки", в якій відображена його історія, описані відділи, розробки і досягнення вчених, підведені підсумки і представлені завдання наукових досліджень, спрямованих на подальший розвиток і підвищення ефективності вітчизняного тваринництва.

Книга призначена для широкого кола читачів.

Скачати книгу

Знятий фільм "Бачу - 80 років"

До 80-річчя Всеросійського науково-дослідного інституту тваринництва був знятий фільм "Бачу - 80 років".

У фільмі розповідається про історію заснування інституту, його відділах і лабораторіях, про наукові співробітників і обслуговуючому персоналі.

Скачати фільм

Новости