• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Професійні таблиці співвідношення ваги і зросту

 1. Спосіб 1. Індекс Кетле
 2. Спосіб 2. Обсяги
 3. Спосіб 3. З урахуванням віку
 4. Спосіб 4. Формула Брока
 5. Спосіб 5. Формула Наглер
 6. Спосіб 6. Формула Джона Маккаллума

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Існують різні формули для визначення оптимального співвідношення ваги і зросту. Тут слід враховувати, що при одному і тому ж зрості і вазі одна людина може виглядати повним, інший - абсолютно нормальним.

AdMe.ru знайшов 5 способів обчислення оптимальної ваги, якими користуються професіонали фітнесу.

Спосіб 1. Індекс Кетле

Якщо знати індекс маси тіла, можна судити про ожиріння або нестачі ваги. Індекс розраховується для дорослих чоловіків і жінок від 20 до 65 років. Результати можуть виявитися помилковими для вагітних і годуючих жінок, спортсменів, людей похилого віку і підлітків (до 18 років).

Як рахувати? Свій зростання в метрах звести в квадрат, потім масу тіла в кілограмах розділити на отриману цифру. Наприклад: зріст 170 см, вага 65 кг. Значить, 65: (1,7 * 1,7) = 22,5.

Отримана цифра і буде вашим індексом. Норма для чоловіків - 19-25. Для жінок - 19-24.

Спосіб 2. Обсяги

Індекс Кетле непогано показує кількість жиру в організмі, але не вказує, як розподіляється жир, інакше кажучи, не дає зорової картини. Але можна перевірити своє тіло на ідеальність ще по одній формулі.

Розподіл жиру по тілу визначається співвідношенням: обхват талії (на рівні пупка), поділений на обсяг сідниць. Норма для чоловіків - 0,85; для жінок - 0,65 - 0,85.

Спосіб 3. З урахуванням віку

Доведено, що вага чоловіки і жінки з віком повинен поступово збільшуватися - це нормальний фізіологічний процес. Кілограми, які деякі люди вважають «зайвими», насправді такими можуть і не бути. Можна використовувати для визначення оптимальної ваги формулу в залежності від віку.

Р - в даному випадку зростання, а В - вік в роках. Маса тіла = 50 + 0,75 (Р - 150) + (В - 20): 4

Спосіб 4. Формула Брока

Одним з найбільш популярних методів розрахунку ідеальної ваги є формула Брока. Вона враховує співвідношення зросту, ваги, типу статури і віку людини.

Формула Брока для людей молодше 40 років: зростання (в см) мінус 110, після 40 років - зростання (в см) мінус 100.

При цьому людям, які мають астенічний (тонкокостий) тип статури, з результату необхідно відняти 10%, а люди, які мають гиперстенический (ширококостий) тип статури, повинні додати до результату 10%.

Як визначити свій тип статури? Досить виміряти сантиметром окружність самого тонкого місця на зап'ясті.

Спосіб 5. Формула Наглер

Існує формула Наглер, яка дозволяє обчислювати ідеальне співвідношення ваги і зросту. На 152,4 см зросту має припадати 45 кг ваги. На кожен дюйм (тобто 2,54 см) понад 152,4 см має бути ще по 900 г. Плюс ще 10% від отриманого ваги.

Спосіб 6. Формула Джона Маккаллума

Одна з кращих формул створена експертом-методистом Джоном Маккаллумом. Його формула ґрунтується на вимірюванні обхвату зап'ястя.

 1. Обхват зап'ястя, помножений на 6,5, дорівнює обхвату грудей.
 2. 85% обхвату грудей рівні обхвату стегон.
 3. Щоб отримати обхват талії, потрібно взяти 70% від обхвату грудей.
 4. 53% від обхвату грудей рівні обхвату стегна.
 5. Для обхвату шиї потрібно взяти 37% від обхвату грудей.
 6. Обхват біцепса становить близько 36% від обхвату грудей.
 7. Обхват для гомілки трохи менше 34%.
 8. Обхват передпліччя має дорівнювати 29% від обхвату грудей.

Але не у всіх фізичні дані будуть точно відповідати даним співвідношенням, цифри мають усереднене, середньостатистичне значення.

Ще кілька варіантів співвідношень зросту і ваги:

 1. Статура вважається ідеальним, якщо обхват талії на 25 см менше обхвату стегон, а обхват стегон приблизно дорівнює обхвату грудей.
 2. Обхват талії повинен бути рівний: зростання в сантиметрах - 100. Тобто жінка зростом 172 см буде складена пропорційно, якщо обхват талії буде 72 см, обхват стегон і грудей - близько 97 см, тобто якщо вона носить розмір одягу 48.
 3. Якщо обхват стегон менше обхвату грудей, а обхват талії менше обхвату стегон на 20 см, то така фігура називається «яблуко». Якщо обхват грудей менше обхвату стегон, а обхват талії менше обхвату стегон на 30 см і більше - це фігура типу «груша».
 4. Для жінок і дівчат середнього зросту - від 165 до 175 см - таке спостереження виявилося справедливим. Обхват їх талії в сантиметрах приблизно дорівнює вазі в кілограмах. Один кілограм схуднення дає зменшення в талії на один сантиметр.

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Як рахувати?
Як визначити свій тип статури?
Новости