• Главная <
 • Галерея
 • Карта сайта
 • Наши контакты
 • Обратная связь

Охорона праці в офісі

 1. Особливості, що відрізняють охорону праці в офісі
 2. Техніка безпеки в офісі при поводженні з обладнанням
 3. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
 4. Сидяча робота
 5. Охорона праці в офісі з нуля
 6. заходи
 7. документи

Охорона праці в офісі часто вважається формальним заходом, що не вимагає особливої ​​уваги. Це помилка: на персонал впливає безліч небезпечних і шкідливих факторів. Розповімо про те, як правильно організувати ВІД в офісі з нуля.

Читайте в нашій статті:

Особливості, що відрізняють охорону праці в офісі

Здавалося б, що може трапитися з людиною в світлому, затишному офісному приміщенні? Проте, перелік того, що негативно впливає на здоров'я працівників, великий, як і список профзахворювань. Крім того, самі по собі шкідливі фактори можуть бути посилені неправильною організацією простору і графіком роботи без достатньої кількості перерв.

Грамотна організація ВІД в офісі в ідеалі повинна починатися з роботи над плануванням приміщення . кольорова температура , Кількість робочих місць, доступ до техніки для прибирання, проходи між столами і стелажами - врахувати доведеться багато.

Техніка безпеки в офісі при поводженні з обладнанням

Різноманітна оргтехніка - комп'ютери, копіри, принтери, касові апарати і т.д. - працює від електрики. Отже, завжди є джерелом можливого ураження струмом. Роботодавець повинен приділяти увагу всіма складовими електробезпеки :

 • Контроль за станом проводки, розеток, вилок, вимикачів і т.п.
 • Контроль і регулярна модернізація технічної бази.
 • Навчання і перевірка знань персоналу в частині техніки безпеки і т.д. Офісні працівники в більшості своїй відносяться до I групи по ЕБ і повинні підтверджувати її раз в 12 місяців.
 • регулярні медогляди , Що дозволяють своєчасно виявляти симптоми профзахворювань.

Закон вимагає, щоб всі особи, більше половини робочого часу зайняті за комп'ютером, проходили як попередні, так і періодичні огляду, не рідше ніж раз на 2 роки (див. П. 13 СанПіН 2.2.2 / 2.4.1340-03, Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 12 квітня 2011 № 302Н).

Правила техніки безпеки, які повинні застосовуватися в кожному офісі, досить прості:

 • експлуатація техніки тільки за рекомендаціями виробника, без самовільного ремонту, підключення не вказані аксесуарів і т.д.
 • Обмеження навантаження на електричну мережу.
 • Відключення приладів після роботи.
 • Знання способів екстреного відключення приладів, ознак несправності, первинних протипожежних заходів.

Знання способів екстреного відключення приладів, ознак несправності, первинних протипожежних заходів

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

мікроклімат

Офісні приміщення характеризуються специфічним кліматом, який далекий від абсолютно безпечного. На здоров'я персоналу впливають:

 • Сухе повітря.
 • Великий вміст пилу.
 • недостатня освітленість робочих місць .
 • Неадекватний тепловий режим (занадто жарко або холодно, занадто великі перепади протягом робочого дня).
 • Можливе перевищення шумових нормативів (у великих або маленьких приміщеннях).

Порушення гігієнічних нормативів неминуче веде не тільки до хвороб дихальних шляхів, очей і т.д., але і помітно знижує працездатність і мотивацію персоналу. Хороший роботодавець подбає про впровадження в офісі ефективної системи вентиляції і кондиціонування повітря . Також важливо грамотне підтримання її роботи в штатному порядку і обслуговування, включаючи зміну бактерицидних фільтрів. Необхідні регулярні вологі прибирання, провітрювання тощо

Всі параметри, які повинні підтримуватися в офісі, встановлені в СанПіН 2.2.4.548-96 «Гігієнічні вимоги до мікроклімату виробничих приміщень» і ГОСТ 30494-2011 «Будівлі житлові і суспільні. Параметри мікроклімату в приміщеннях ».

Сидяча робота

Робота в офісі передбачає переважно працю на стільці або кріслі за столом з офісною технікою. Це може виявитися шкідливим з кількох причин. Удавана зручною поза провокує працівників переробляти, рідко робити перерви, мало рухатися. Сучасна людина може проводити сидячи до 13 годин в день. Додамо 8 годин сну, на рух залишається всього 3 години. Це дуже мало. А тривала малорухлива поза, при сидінні на стільці викликає:

 • Застої кровообігу.
 • Порушення постави і хвороби спини, атрофію м'язів.
 • Кисневе голодування тканин.
 • Погіршення концентрації уваги .
 • Підвищення ризику нічного апное (зупинки дихання).
 • Підвищується ризик діабету і гіпертонії.
 • Погану моторику кишечника.

І це далеко не весь список хвороб, асоційованих з сидячим способом життя. Медична спільнота кілька років тому відкрито заговорило про Sedentary Death Syndrome - синдромі ранньої сидячій смерті. Цей термін замінив звичне нам слово «гіподинамія».

Зараз багато закордонні та російські організації пропонують персоналу використовувати для роботи столи-конторки, за якими не можна сидіти. Наприклад, в Австралії зараз так працюють у багатьох державних установах, а в Данії надання стоячих місць за бажанням співробітника поставлено в обов'язок роботодавця.

Виходом в такій ситуації може бути впровадження регламентованого кількості перерв , Створення рекреаційних та спортивних куточків, використання сучасних стільців, що дозволяють сидіти з кутом близько 135 градусів (він визнаний оптимальним).

Охорона праці в офісі з нуля

Роботодавець зобов'язаний надати персоналу безпечні умови праці відповідно до 212 статті Трудового Кодексу , Це поширюється на всі організації і підприємства. Отже, виконання вимог законодавства починається з визначення нормальних умов праці в офісі.

217 стаття ТК встановлює необхідність створення власної служби ВІД, якщо штат організації більше 50 осіб. Якщо менше - то охорону праці та створення її «з нуля» доцільно передати на аутсорс спеціалізованій фірмі. Це зручний варіант і для великих підприємств. на сайті Роструда представлений реєстр акредитованих організацій, які проводять навчання з ОП.

заходи

Основний захід, що служить основою для подальших дій, - спеціальна оцінка умов праці (Соуто). За її підсумками буде проводитися подальша робота, включаючи обов'язкове навчання охорони праці , Різноманітні інструктажі для персоналу, атестацію керівників і працівників.

Зразок програми навчання з ОП для офісних співробітників
Завантажити зразок >>>

Знайдіть потрібний вам зразок документа з охорони праці в найповнішою бібліотеці шаблонів Довідкової системи "Охорона праці". Наші експерти підготували вже 2506 шаблонів!

Підтримка прийнятного рівня безпеки - постійний системний працю, який підлягає плануванню і фіксування у відповідних документах. Всі вжиті заходи не можуть бути одноразовими і формальними.

 • Готові рішення згідно з чинним законодавством
 • Більше 3 000 заповнених шаблонів
 • Можливість задати питання в експертну підтримку

документи

Планомірна робота з безпеки праці офісних працівників передбачає своєчасне і правильне оформлення документообігу. В необхідний перелік входять:


Перераховані локальні нормативні акти розробляються уповноваженим фахівцем з ОП або іншим компетентним працівником. Потім їх затверджує роботодавець. Вся документація регулярно перевіряється на відповідність нормативним вимогам і актуальність, при необхідності змінюється і доповнюється.

Новости